• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżki:)

Popracuje taki rok czy dwa i chciałby do eksperta z pensją zrównać... bo on młody, ma potrzeby a człowiek ze stażem to na pewno komuch.....
Co za ignorancja! Ledwie szkółkę skończył cos tam i zarządzania i 2000 netto by mu sie marzyło jak skc po 12 15 latach tyle ma.
A dlaczego sądzisz ze po 2 np 2 latach masz dostac np 500 podwyżki jak inni na taką 10 czekali..... Egoizm to straszna cecha.
nie dzielę skóry na niedzwiedziu tylko irytuje mnie taka postawa. Mlodym sie wydaje ze są debeściaki, starsi to na bank sklerozę mają i przygłupawi są bo telefonu z bluetooth-em nie mają :)
Doświadczenie życiowe kolego to jest coś czego jeszcze nie masz, może i nabędziesz jak dożyjesz, ale czy będzie ono Ci pomocne...???? Trochę wiecej szacunku dla długoletnich pracowników i czekaj w swojej kolejce na podwyżkę. Rzutem na taśme chciałbyć na cwaniak sie wypchac kasą.... młodzi łokciami sie rozpychają o moralności zapominając - to straszne!
 
Ja już się waszej "moralności" naoglądałem przez parę lat - wszystko dla siebie i pod siebie. I wystarczy! A poza tym wierz mi Przyjacielu nie kończyłem żadnego zarzadzania, ale lepiej chyba to niż jakies rolnictwo czy ekonomie socjalizmu:)
 
podwyżki

Po przeczytaniu ostatniego postu Gościa musiałem się włączyć w dyskusję .
Młody w tym roku mam 25 lat pracy od 17lat nie dostałem awansu, musiałem zostawić na dwa lata rodzinę na Śląsku kupić sobie na kredyt mieszkanie po alokacji (bo zarabiam łącznie ze stażowym 2200) a o podwyżce marzę tak jak ty. Trochę szacunku kolego dla starszych.Jeżeli chodzi o wykształcenie to ukończona Politechnika Śląska.Mało tego mam na garnuszku do utrzymania bezrobotne dzieci.Szacunek
 
podwyżki

Nie będę z Tobą dyskutował bo widzę że czytanie tekstu ze zrozumieniem stwarza Ci poważne problemy. Pewnie pracę dostałeś za gęsi albo załatwił Ci wujek ale awansu ci nie załatwił bo zmieniła się opcja.
Masz rację ja zawsze moę budować drogi a ty zapewne nie masz takich perspektyw.
 
Podwyżki

Witam wszystkich formułowiczów,
Jestem młodym funkcjonariuszem, który po czterech latach służby dostaje 1200 zł na rękę. Cztery lata temu może to nie było dużo ale wystarczało na opłaty i na jedzenie. Po czterech latach bez podwyżek co miesiąc rośnie dług na koncie spłacany tym co kapnie: nagrodą, mundurówką, wczasami pod gruszą. Podejrzewam, że jest więcej takich funkcjonariuszy. Dla mnie obietnice, że będą podwyżki ale trzeba czekać, negocjować, każdy tydzień zwłoki, to coraz wiekszy dług na koncie. Tak, wiem, jest inna praca, można zmienić. Ale ja jeszcze się łudzę i mam głupią nadzieję. Jak motywować dzieci do nauki gdy ich wykształconych rodziców po studiach nie stać na godne życie? Proszę aby związki zawodowe pomyślały o tych na dole, najniżej uposażonych. Jak długo mamy jeszcze tak żyć? Pomału dojrzewa decyzja o odejściu, pora zacząć szukać innej pracy.
Pozdrawiam
 
Gościu, do łopaty nie trzeba mieć polibudy. Chrzanisz jak potłuczony, który ma służby jak dzieci wakacji. Szkoda dla ciebie czasu.Jak przestaniesz być taki mądry jak młode koty- moze za 15 lat to wtedy pogadamy.
 
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Nalezy wpierw TYLKO NAJMNIEJ ZARABIAJACYM podniesc zasadnicze o jakies 700 stow lub na stanowiskach podniesc minimalne wynagrodzenie o 500zl i tym samym rozparcelowac te 59mln.
Człowieku obudź się :!: :!:
Kominy są również w stanowiskach kc, st.kc, inspektor i to naprawdę niezłe. Dać tym najmłodszym po 700 stów , pogieło cię :?: bedzie taki młodzik miał więcej niż kc po 12 latach pracy. Postukaj się :!: :lol: :lol:
O tym wlasnie napisalem. Nie powinienes byc urzednikiem jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Napisalem podniesc najmniej zarabiajacym to po pierwsze lub najmniej zarabiajacym na stanowiskach (czyt. jak jeden skc ma 2000 brutto a drugi 4000 to podniesc minimalne wynagrodzenie wszystkim skc do 2500brutto )
 
tez jestem mlody i nie mam nic przeciwko temu zeby podwyzki dostali wszyscy bo wiekszosc moich kolegow z oddzialu zasluguje na to bez wzgledu na wiek (chodz nie wyszscy) , mam tylko nadzieje ze nie wyjdzie tak ze mkc dostanie 100pln a naczelnik zgarnie z podwyzki 4tys , jesli tak bedzie to pracuje jeszcze 5 mcy do 3 lat i sie zwalniam
 
Media dzis informowały o zatrudnieniu w słuzbie wieziennej ,zarobek netto 1600,- , dodatek mundurowy,dodatek do mieszkania jesli funkcjonariusz nie ma własnego, po 15 latach emerytura,sprawnosc fizyczna nie było mowy o wykształceniu , wiele wakatów do obsadzenia , co proponuje UC dla swoich pracowników????????????
 
Wiecie co bawią mnie teksty typu "jak coś się nie podoba to wynocha" i naprawde uważam że osoby które piszą takie teksty to takie które mają "banki ziemne" :) dorobili się w latach 90 a było można. Mają niezłe pensyjki bo kiedys z awansami szły niezłe pieniądze a teraz nic nie robią (bo są leniami) i napewno pracy nie zmienią bo mają za dobrze. Jak bym miał taką kase i nic nie robił - nic tylko żyć i nie umierać. Acha i nie pracowałem paru latek w cle tylko troche dłużej i wiem o czym pisze.
Pozdrowienia dla wszstkich "dobrych wujków dobra rada"
 
TO CO NAPISZĘ ZAPEWNE PORUSZY TYCH "AMBITNYCH I SUPER WYSZKOLONYCH A PRZEDE WSZYSTKICH KOMPETENTNYCH..." -mówię oczywiście o tych co zarabiają 3000zł i więcej netto.
żADKO SIĘ ZDARZA ŻE POLITYK POWIE COŚ SENSOWNEGO!!! SŁYSZAŁEM TO NA ŻYWO...
Chodzi o wypowiedź Donalda TUSKA sprzed kilku dni a dotyczyła pensum lekarzy. Premier powiedział: komu z lekarzy ma podnieść pensję??? Czy temu co zarabia (w szpitalu publicznym) 25000zł (dwadzieścia pięć tys.)czy temu co zarabia 4800zł. Takie są rozpiętości w zarabianiu lekarzy. I tu zgodzę się z Panem Tuskiem.
Teraz podaję średnią zarobków w naszych służbach= 3500zł brutto. Więc przypomina to paradoks tzw średniej płacy krajowej w Polsce. Kto tyle zarabia? U nas wiem. Byli kierownicy, naczelnicy itd. Dostawali pobory po objęciu stanowiska kierowniczego nawet 1500zł podwyżki, dziś takich stanowisk nie mają a poborki zostały!!!! -sporadycznie teraz i chyba dla oka zabiera sie im z tych 1500zł 200-300zł
TYLKO DODATEK FUNKCYJNY DO STANOEISKA KIEROWNICZEGO MOŻE ZMIENIĆ TE CHORE KOMINY.
Możecie krzyczeć o swoich super kompetencjach Ci którzy macie po 3000 i 4000zł NA RĘKĘ! a wierzcie znam takich.
Czy ktoś to widzi z prycypałów z MF????????????
KASCEL
 
Gefreiter napisał:
Gościu, do łopaty nie trzeba mieć polibudy. Chrzanisz jak potłuczony, który ma służby jak dzieci wakacji. Szkoda dla ciebie czasu.Jak przestaniesz być taki mądry jak młode koty- moze za 15 lat to wtedy pogadamy.
A Ty to się z choinki urwałeś?? Co to za teksty?? Jak masz zamiar tak pieprz.. to się nie wypowiadaj bo denerwujesz innych. Siedzisz sobie pewnie za biureczkiem, zbijasz niezłą kasę i masz innych w du...
Jak tak dalej będzie to za 15 lat z nikim sobie nie pogadasz bo już nie będzie SC, czyli tych młodych, bo znajdą sobie lepszą pracę, w której chociaż koledzy z pracy będą ich szanowali. Zastanów sie!!! I nie tylko TY!!!
 
Witam, po części wszyscy macie rację, ale nie rozumiem dlaczego nawzajem tak się atakujecie. Taka nienawiść na pewno cieszy naszych "przeciwników". Może po prostu wyznaczmy sobie jakiś termin i spotkajmy się w Warszawie, tak jak to zrobili nauczyciele :?: Co Pan na to P. Sławku?
 
Anonymous napisał:
TO CO NAPISZĘ ZAPEWNE PORUSZY TYCH "AMBITNYCH I SUPER WYSZKOLONYCH A PRZEDE WSZYSTKICH KOMPETENTNYCH..." -mówię oczywiście o tych co zarabiają 3000zł i więcej netto.
Teraz podaję średnią zarobków w naszych służbach= 3500zł brutto. Więc przypomina to paradoks tzw średniej płacy krajowej w Polsce. Kto tyle zarabia? U nas wiem. Byli kierownicy, naczelnicy itd. Dostawali pobory po objęciu stanowiska kierowniczego nawet 1500zł podwyżki, dziś takich stanowisk nie mają a poborki zostały!!!! -sporadycznie teraz i chyba dla oka zabiera sie im z tych 1500zł 200-300zł
TYLKO DODATEK FUNKCYJNY DO STANOEISKA KIEROWNICZEGO MOŻE ZMIENIĆ TE CHORE KOMINY.
Możecie krzyczeć o swoich super kompetencjach Ci którzy macie po 3000 i 4000zł NA RĘKĘ! a wierzcie znam takich.
Czy ktoś to widzi z prycypałów z MF????????????
KASCEL
Masz racje. Ja znam WIEEEELU takich, smiem twierdzic ze jest ich ze 30%. Na logike, aby wyszla srednia 3500 to ile zarabia byly Naczelnik porownujac go z MKC, ktory ma 1800brutto? Ulozmy rowanie (x+1800)/2=3500, z tego x=5200 - oczywiscie wszystko brutto.
 
Prąd zdrożał nawet o 30 procent. Najwięcej na wschodzie.

Urząd Regulacji Energetyki podał, że aż 12 spółek sprzedających prąd zażyczy sobie średnio o 23 procent więcej. Co gorsza, większość z nich działa na wschodzie Polski, czyli w biedniejszym regionie kraju. Prezes URE powiedział, że podwyżka w Lubelskich Zakładach Energetycznych będzie wynosiła - o zgrozo - aż 30 procent.

Warszawiacy też dostaną mocno po kieszeni. Zakład Energetyczny Warszawa Teren (ZEW-T) podwyższy cenę energii o 19,5 procenta.

Średnio każde gospodarstwo domowe ma płacić więcej o 11,6 procenta. Najmocniej podwyżki odczują mieszkańcy Lubelszczyzny (podwyżka o 15,1 proc.). Najsłabiej - mieszkańcy Rzeszowa i okolic (tam ceny energii wzrosną średnio o 9,2 proc.).

W sumie za prąd zapłacimy rocznie o około 100 złotych więcej.
 
Pieniądze są.
W 2007 roku zwiększyły się wpływy z podatków. Do państwowej kasy wpłynęło o 7 mld zł więcej niż planowano.
 
Wiecie co bawią mnie teksty typu "jak coś się nie podoba to wynocha" i naprawde uważam że osoby które piszą takie teksty to takie które mają "banki ziemne" dorobili się w latach 90 a było można. Mają niezłe pensyjki bo kiedys z awansami szły niezłe pieniądze a teraz nic nie robią (bo są leniami) i napewno pracy nie zmienią bo mają za dobrze. Jak bym miał taką kase i nic nie robił - nic tylko żyć i nie umierać. Acha i nie pracowałem paru latek w cle tylko troche dłużej i wiem o czym pisze.
Pozdrowienia dla wszstkich "dobrych wujków dobra rada"

A ja pracuje 8 lat i mam 1600 netto nie mam banku ziemnego ale mnie wkurzają te lamentacje takich gości co mają np. 2200 netto. 200-300 netto dozbieraja dwoma nagrodami trzynastką mundurówką i grusza imają 2500 netto. To mało ????? To ich zdaniem jak mało to nie ida do prywatnej pracy i jak sa tacy dobrzy to moze im ktos da!
 
Nie będę z Tobą dyskutował bo widzę że czytanie tekstu ze zrozumieniem stwarza Ci poważne problemy. Pewnie pracę dostałeś za gęsi albo załatwił Ci wujek ale awansu ci nie załatwił bo zmieniła się opcja.
Masz rację ja zawsze moę budować drogi a ty zapewne nie masz takich perspektyw.

Nie musisz dyskutować bo nawet tego nie umiesz. Idź do prywatnej roboty na śląsku a nie siedź na alokacji i nie narzekaj, ze tak ci źle. Pokaż co potrafisz opróc z forum.
 
Back
Do góry