• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżki:)

L

lucas

Gość
Wolne żarty - pracuję już dwa lata w służbie celnej i z przykrością muszę stwierdzić, że ludzie wykształceni i zaradni nie maja tu czego szukać. Z racji tego, że skończyłem studia prawnicze spotykają mnie tu tylko same przykrości - komentarze na poziomie "Panie prawnik...." to codzienność:( Zaczynałem pracować z jakąś ideą i chęcią zrobienia czegoś dobrego dla naszego kraju, ale bardzo szybko zweryfikowałem podejście - teraz wiem, że ta służba to bardzo wygodna platforma dla wszelkiego rodzaju furiatów i zakompleksionych "betonów", którzy niszczą wszelkie przejawy inicjatywy, niszczą z wielką pasją wszystkich potencjalnych konkurentów w postaci ludzi bardziej kompetentnych. Tutaj - o zgrozo!!! - być kompetentnym to tak jak podpisać na siebie wyrok śmierci:) I o czym mowa - młodzi ludzie nie będą TU PRACOWAĆ, bo nie chodzi tylko o niskie zarobki, ale przede wszystkim o atmosferę w pracy i o przechowalnię tych starych dinozaurów - słowem przedłużenie komuny w linii prostej:( Mam nadzieję, że coś się zmieni po wyborach, ale nie ukrywam, że szukam innej pracy, bo nikt nie lubi być obrażany i straszony na każdym kroku w sumie za nic. A najfajniejszy patent to sytuacja kiedy dyrektorzy przyznają sobie nagrody za oszczędności gdy nie ma pieniędzy nawet na papier do drukarek, nie mówiąc już o nowych komputerach hehe! Pozdrawiam wszystkich optymistów służby celnej, ale mam nie wiedzieć dlaczego takie wrażenie, że niedługo sami dyrektorzy będą chyba musieli dosłownie wykonywać zadania służby celnej:)
 
Nie cieszcie się, wyrobników zawsze znajdą- są tacy co jeszcze wierzą że będzie lepiej i nie odejdą. Pozdrowienie dla wytrwałych. Jeszcze będzie przepięknie................(Tilt)
 
chciałbym zobaczyć dyrektorka czy innego zasłużonego Naczlniczka jak rewiduje na placu samochody...pewnie zaraz rozchorowałby sie..biedaczysko...
 
zarabiam po 3 latach 1300 zł...powiedzcie mi jakieś dobre słowo bo chyba dam sobie spokój z tą całą SC.
Pozdro dla UC Zamość
 
Lepiej zrób to teraz, zanim nie zmarniejesz, bo za kilkanaście lat będzie za późno, zmarnujesz swoje dobre lata, kondycje psychiczną i fizyczną, nie licz na szybką karierę, chyba , ze jesteś z tych c' dążą do celu pot rupach, a takich paru jest w tym UC i podległych OC, to ludzie bez skrupułów, sumienia i wrażiwości i poszanowania dla kolegów i koleżanek, a najgorsze, że to są młodzi ludzie!!!!!!!!!!!!!!!A jeśli jesteś "człowiekiem", jak większośc z nas, to nie licz na sukces i awanse przez kilka lub kilkanaście lat! Wybór należy do ciebie. Ja przyjmując sie kilanaście lat temu miałm inne zdanie o tej Służbie, to był prestiż i mylałm, ze sumienna praca, oddaniem i zaangażowaniem przejdę poszczególne szczeble "kariery", niestety nic takiego się działo,a awanse i podwyzki do wszyscy tacy jak ja widzieli kila lub kilkanaście lat temu! Także wybieraj!POZDAWIAM!
 
Anonymous napisał:
zarabiam po 3 latach 1300 zł...powiedzcie mi jakieś dobre słowo bo chyba dam sobie spokój z tą całą SC.
Pozdro dla UC Zamość

ja mam po 10 latach 2200- ale miałem poniekąd szczęscie (nie mylić z wazeliną). Nie bedę Ciebie oczywiście zniechęcał, ale za taką kasę to bym mógł na portierni klubu Go-Go siedziec. kasa mała ale inne przyjemności by były :)
A tak serio to za 1300 w duzym mieście nie przeżyjesz! Ja bym za tyle nie robił, czasami z perspektywy tych lat zastanawiam sie czy nie lepiej byłoby na rozstajach inne kierunki obrać.... no nie żebym sie przecenial, ale mniej nigdzie bym nie zarabiał! A tu jeszcze jakieś zakazy, apolitycznośc, nieskazitelnośc i takie inne dyrdymały.......
Nie bój sie zmieniać pracy ale przemyśl to... rodzina na utrzymaniu, chwilowy stan zdrowia, szkoła, jezyk obcy... namaluj wykres zrób sumaryczną i cheja.... wświat :)
 
Shit .... po 11 latach sluzby 1700 zlotych .......... i od 2005 na goscinnych wystepach na wschodzie ........... ze ja glupi sie alokowalem na wschod zamiast na wyspy .... ale co sie odwlecze to nie uciecze :p
 
Chcę się przyłączyć do Waszego Szacownego Grona, tj. Celników żebraków. Pracuję ponad 14 lat - pensja 1800 zł z groszami. 10 lat bez awansów, a ostatni jesienią - czwarta gwiazdka, czyli z kc na kc. Praca nienaganna , żadnych kar,wykształcenie magisterskie, co roku wnioski o awans - odrzucone. Moi koledzy - rówieśnicy w cle są co najmniej inspektorami, a co za tym idzie kilkaset złoty więcej do pensji. Perspektywa kariery porażająca.

Apel do młodych pracowników:

NIE MARNUJCIE żYCIA W SłUżBIE CELNEJ.

SZKODA WASZYCH AMBICJI, WASZEJ WIEDZY ZDOBYTEJ NA RóżNYCH RENOMOWANYCH STUDIACH. NIKT NIE BęDZIE Z NIEJ KORZYSTAł. NIE LICZCIE NA TO żE PRZEłOżENI WAS DOCENIą I ODPOWIEDNIO WYNAGRODZą. BęDZIECIE OD "CZARNEJ ROBOTY".

NIE MARNUJCIE SIę W CLE. :!:
 
czytam i czytam i sie wierzyć nie chce... ja po 5 latach służby, kontroler celny i mam ponad 1800 na łapkę. te różnice w wynagrodzeniach między poszczególnymi Izbami są cokolwiek niezrozumiałe
 
Anonymous napisał:
czytam i czytam i sie wierzyć nie chce... ja po 5 latach służby, kontroler celny i mam ponad 1800 na łapkę. te różnice w wynagrodzeniach między poszczególnymi Izbami są cokolwiek niezrozumiałe

napisz jaka izba, stopien, ile lat pracy masz i ile placo u was za stanowisko
 
ciekawy napisał:
Bez urazy - może to tacy inspektorzy?Jeśli nie to porażka.
czyli jacy?
na marginesie - ciekawy Ty sie odgrazałeś że już nie będziesz pisał na tym forum.
A na pytanie odpowiem-na pewno lepsi niz eksperci z zarobkami 3000-6000zł . Inspektor z 2000zł na rękę to na pweno nie jakiś były kierownik lub naczelnik bo ci maja po 3500
 
Kontroler celny, Młodszy rewident celny, 5 lat służby, IC Szczecin. Dodatek za stopień dopisze jutro bo kwit mam w pracy - 1820 netto minus dobrowolne potrącenia: kasa pozyczkowa, ubezpieczenie i ... składka na związki, ale to był już ostatni miesiąc jak dawałem na tych DARMOZJADÓW
 
Back
Do góry