• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki??

czyli 1,919 daje 1795 złotych to 2,36 to by było 2207 złotych a to dopiero razy indywidualny mnożnik.?????
Sympatycznie ale nierealne zdaje sie byc.... chociaz inne słuzby i nie słuzby cos koło tego chyba mają?

Jak da mnie to więcej nie trzeba :)
 
Powyżej znajdują się błędne wyliczenia zamieszczone przez sędziego.

Naszą kwotę bazową należy przemnożyć przez mnożnik 1,919 i potem przez 2,36. Różnica daje wysokość żądanej podwyżki.

Poniżej pismo w tej sprawie:

Warszawa, dnia 4 września 2007 roku

Prezes Rady Ministrów
Minister Finansów RP


WNIOSEK O PODJĘCIE NEGOCJACJI PŁACOWYCH

Na podstawie ustawy art. 1, 4, 6-8 ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o związkach zawodowych wnosimy o niezwłoczne podjęcie rozmów w sprawie podwyżek płac i uposażeń pracowników oraz funkcjonariuszy podległych ministrowi do spraw finansów publicznych


UZASADNIENIE

Z uwagi na malejącą już kolejny rok realną wartość wynagrodzeń pracowników i funkcjonariuszy podległych Ministrowi Finansów oraz niesatysfakcjonujące w żadnym stopniu plany podniesienia wynagrodzeń na 2008 rok w ww. grupach zawodowych, domagamy się natychmiastowego ujęcia w projekcie budżetu państwa na 2008 roku dodatkowych środków na podwyżki płac pracowników i funkcjonariuszy zatrudnionych w resorcie finansów.
Faktem jest, że pracownicy i funkcjonariusze podlegli Ministrowi Finansów są jedną z niewielu grup zawodowych, która - mimo niskich wynagrodzeń - nie tylko nie odczuła dobrodziejstw związanych ze wzrostem gospodarczym, ale - z uwagi na zwiększone zadania i brak waloryzacji płac w 2007 roku - otrzymuje wynagrodzenia realne mniejsze niż w latach ubiegłych.
W 2007 roku wzrosły pensje żołnierzy i policjantów (wzrost mnożnika kwoty bazowej z 2,11 do 2,26), lekarzy, analityków, laborantek i pielęgniarek (wzrost o 30%), nauczycieli (ustanowienie oddzielnej, podwyższonej kwoty bazowej dla nauczycieli w wysokości 1885,59 złotych), leśników (33 proc. zatrudnionych w Lasach Państwowych otrzymało podwyżki wynagrodzeń od 250 zł do 300 zł dla zwykłych pracowników i od 400 do 600 zł dla kadry zarządzającej), pracowników ZUS (wzrost przeciętny o 5,3 %), pracowników NIK (wzrost o 3,5% mimo, iż ta grupa pracownicza ma jedne z najwyższych wynagrodzeń w kraju w sferze budżetowej) czy urzędników zajmujących się funduszami unijnymi (wzrost o 30%).
W 2008 roku prognozowany jest dalszy znaczny wzrost wynagrodzeń w sferze pozabudżetowej. Tymczasem wiadomo już, że proponowany poziom wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej na 2008 rok ma przekroczyć poziom inflacji jedynie o około 3,5%, a niektórym grupom zawodowym funkcjonującym w resorcie, zamiast podwyżek wynagrodzeń, szykuje się wręcz ich obniżki (dotyczy to np. pracowników egzekucji administracyjnej po likwidacji wynagrodzeń prowizyjnych i prawdopodobnie – po wejściu w życie KAS - inspektorów kontroli skarbowej i pracowników kontroli podatkowej po likwidacji dodatków inspektorskich i kontrolerskich).
Funkcjonariusze Służby Celnej, zgodnie z dwoma wyrokami Trybunału Konstytucyjnego zaliczają się do tzw. „służb mundurowych”. Powyższe powinno powodować równe ich traktowanie z innymi służbami mundurowymi funkcjonującymi w Rzeczpospolitej Polskiej, także w sferze przywilejów socjalnych i emerytalnych.
W tych okolicznościach, wobec wskaźników wzrostu wynagrodzeń poza sferą budżetową wielokrotnie przekraczających planowany realny wskaźnik wynagrodzeń oraz w obliczu wzrostu dochodów budżetu państwa ponad planowane wielkości, domagamy się:
1. Zagwarantowania w budżecie państwa na 2008 rok środków na przeciętne podwyżki wynagrodzeń dla pracowników podległych Ministrowi Finansów o wskaźnik nie mniejszy niż wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w przedsiębiorstwach sektora prywatnego.
2. Zagwarantowania w budżecie państwa na 2008 rok środków na wzrost wynagrodzeń w Służbie Celnej poprzez zmianę wielokrotności kwoty bazowej w Służbie Celnej do wysokości 2,36.
Ponieważ wiemy z doświadczenia, że urzędujący Minister Finansów lepiej traktuje inne grupy zawodowe wynagradzane z budżetu państwa od swoich pracowników i funkcjonariuszy oczekujemy, iż rozmowy zostaną podjęte niezwłocznie, lecz nie później niż do końca września br. W przypadku braku reakcji na niniejszy wniosek podjęte zostaną działania, do których jesteśmy z mocy prawa upoważnieni. W tym kontekście przypominamy, że jest to pierwsze tego typu wystąpienie sygnowane przez wszystkie funkcjonujące w resorcie finansów ogólnopolskie związki zawodowe, co świadczy o wadze problemu i jednoznacznej ocenie bieżącej sytuacji w resorcie finansów.


OGÓLNOPOLSKIE ZWIĄZKI ZAWODOWE :
Federacja Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych
Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej
NSZZ SOLIDARNOŚĆ 80 REGION Środkowo-Wschodni
Ogólnopolska Federacja ZZ działających przy Wyspecjalizowanych US
Sekcja Krajowa Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność”
Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej
Związek Zawodowy Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy

(kolejność alfabetyczna)


Federacja Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych
Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej
NSZZ SOLIDARNOŚĆ 80 REGION Środkowo-Wschodni
Ogólnopolska Federacja ZZ działających przy Wyspecjalizowanych US
Sekcja Krajowa Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność”
Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej
Związek Zawodowy Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy
 
Kwota podwyzki

Wg moich obliczeń kwota podwyżki (po podniesieniu wskaźnika do 2,36) wyniosłaby 791,60 PLN. Wygląda ładnie ... ale czy realnie????
 
slawomir.siwy napisał:
Powyżej znajdują się błędne wyliczenia zamieszczone przez sędziego.

Naszą kwotę bazową należy przemnożyć przez mnożnik 1,919 i potem przez 2,36. Różnica daje wysokość żądanej podwyżki.
nic nie rozumiem. Czy możesz kolego jasniej czemu razy dwa? Moze ktoś mi wyjaśni jak to w praktyce wyglada ? np. mam zasadnicze 1.800 brutto to ile bedzie podwyżki? a co to za kwota ta 1500 zł ogłaszana w mediach ???
 
podwyżki

Dla poprawy dobrej atmosfery na temat podwyżek to w IC Katowice mają być awanse na dzień celnika ale bez pieniędzy. Tylko na to możemy liczyć. Ciekawe czy tak będzie w innych izbach czy tylko dyrekcja w Katowicach jest tak operatywna.[/u]
 
slawomir.siwy napisał:
Poniżej pismo w tej sprawie:

Warszawa, dnia 4 września 2007 roku

Prezes Rady Ministrów
Minister Finansów RP


WNIOSEK O PODJĘCIE NEGOCJACJI PŁACOWYCH



Ile było już tych pism, apeli, żądań....czy naprawdę Pan wierzy w tego typu działania? Ja nie wierzę i wydaje mi się że Pan gdzieś tak w głębi serca też nie.
 
Takich pism nie było. Były za to stosy pism podpisanych przez trzy a tak faktycznie dwa Związki tj. Zrzeszenie oraz Federację.
A pro po tego czy wierzę w powodzenie czy nie, no cóż na pewno pismu trzeba będzie pomóc.
 
No i dupa koleżanki i koledzy!Rząd szlag trafił akurat w okresie uchwalania budżetu na przyszły rok(jest jeszcze trochę czasu ale zanim się wyłoni nowy to będzie po ptokach).Tak więc jakieś 80-180 zł od stycznia zgodnie z tym co obiecali i tyle.
 
Czegoś tu nie rozumiem.
Skąd ten mnożnik 2,36 i porównanie z obecnym 1,919.
Ja mam 1,2..., coś ponad 2200 brutto zasadniczej i nijak nie wychodzi mi ta liczba.

Mamy kwotę bazową 1795 i do tej kwoty każdy ma indywidualnie ustalony w akcie mianowania mnożnik (ja mam 1,2...)

Może nasza kwota bazowa jest ustalana jeszcze wg jakiegoś mnożnika?

Może znowu to jakaś magiczna średnia? :lol:

Naszą kwotę bazową należy przemnożyć przez mnożnik 1,919 i potem przez 2,36. Różnica daje wysokość żądanej podwyżki.

niestety nie wydaje mi się, aby o to chodziło.
Nasza kwota bazowa może byc ewentualnie wynikiem przemnożenia "jakiejś kwoty" przez te liczby = 1795zł.
czyli kwotą bazową dla kowty bazowej jest pensja minimalna?

936x1.919 = 1796
936x2,36 = 2208

PS Sędzia miał rację :D
 
:?:
jabol i sędzia ma racje :shock:
Skąd Kolego Siwy wytrzasnełeś tę kwote 1500 brutto o którą proszą skarbowcy??????
mi też nie wychodzi podwyżka taka a nawet o połowę przy takim wskaźniku 2.36 :evil:
i znowu w tyłek Ci co mają mniej a do przodu Ci co mają dużo :evil:

Rząd do wtorku przyjmie projekt budzetu i będzie po ptokach :?

Tylko konsultacje z komisją trójstronną i do końca września trafia do sejmu . Mozecie sobie wtedy pisać epistoły do wójka bena :twisted:
 
medex napisał:
Płaca minimalna po podwyżce ma wynieść 890 zł netto i nie obciąża budżetu:) tak powiedziała nasza kochana Pani minister finansów.
Zaś płaca celnika minimalna wynosi 1200 zł netto z jakimi przywilejami do tego hehe. Na wymioty bierze brak działania dyrektorów i związków zawodowych żeby nic nie załatwić przez tyle lat. Ponoć po wyborach maja o rozmawiać z nowym gabinetem albo tym samy powodzenia im życzę.
 
Sensacja to mało powiedziane To byłby hit ostatnich lat :shock: :shock:
Czekamy na szczegóły - zwłaszcza granica bo brak ludzi jest już mocno odczówalny
 
Back
Do góry