• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Podwyżki?

Panie Slawku ad dzisiejszego komunikatu. MAMY NADZIEJE JAKO OSOBY PRACUJĄCE NA NAJNIŻSZYCH UPOZAZENIACH że związek będzie popierał kwotę 3048 zł. Od lat pracujemy na młodszym specjaliście wykonując czynności o wiele wyżej zwartosciowane słysząc że nie ma pieniędzy na wyższe stanowiska podobnie było z podwyzszka na stopniu 2012 roku. Teraz kiedy chcą nam podnieść zasadniczą są głosy że to nie sprawiedliwe. Pokladamy nadzieję że sprawiedliwość nie będzie tam gdzie sie głośniej krzyczy.

ja pracuję 25 lat i mam 3048 od ostatniego wartościowania na stanowisku SSC a moi koledzy dodam że pracuję w WZP wykonuję tą samą pracę sa SSSC bądź ME i mają odpowiednio 3199 i 3699 i to jest sprawiedliwe????? i jeszcze dodam są też tacy SSC którzy mają stawki 3399.I co Wy na to?????
 
A ja pracuję .... i mam .... i tak każdy może pisać bo każdy patrzy na swoje konto i trudno mu się dziwić. No cóż od czegoś trzeba zacząć , raczej dziwne by było gdyby nagle podnieśli SSSC do poziomu MESC a zostawili MSSC i SSC, prawda? Wtedy byłaby jazda :-)
Osobiście jestem całym sercem za wejściem w życie tego komunikatu. Podwyżka na uposażeniu i na dodatku na stopniu to dla mnie kilka stówek miesięcznie ( nie liczę na podwyżki od DICA bo tu będzie jak zawsze ;-(
I sorki ale też patrzę całkowicie egoistycznie ;-)
 
A ja pracuję .... i mam .... i tak każdy może pisać bo każdy patrzy na swoje konto i trudno mu się dziwić. No cóż od czegoś trzeba zacząć , raczej dziwne by było gdyby nagle podnieśli SSSC do poziomu MESC a zostawili MSSC i SSC, prawda? Wtedy byłaby jazda :-)
Osobiście jestem całym sercem za wejściem w życie tego komunikatu. Podwyżka na uposażeniu i na dodatku na stopniu to dla mnie kilka stówek miesięcznie ( nie liczę na podwyżki od DICA bo tu będzie jak zawsze ;-(
I sorki ale też patrzę całkowicie egoistycznie ;-)


bardzo trafnie - popieram ;)
 
Koledzy >>Prawie na emeryturze<< i >>bolo1999 <<
Chyba zaczynacie już zbytnio "galopować" ...

Rozumiem jeszcze, całkiem trafiony sarkazm:

wszyscy myślą o sobie i tylko ja myślę o mnie.
,

ale Wy przecież wiecie, że wieeelu z czytających wasze słowa, nie zauważy tych ostatnich trzech znaczków { ;-) }
i następny spór "o nic" gotowy ...
 
Jest inny sposób na podwyżki bez drastycznych zmian w zarządzeniu o wartościowaniu. Wystarczy zmienić zapis z tego, który mówi, że wartość stanowiska to wyliczanka z wartości zadań i ich czasochłonności przypisanych do stanowiska na taki rekomendowany w (nie pamiętam już w jakim) komentarzu, czy tam uwagach zewnętrznych specjalistów mówiący o tym, że opisywane stanowisko ma wartość taką jak najwyższa wartość zadania do niego przypisanego.

Dzięki temu z dnia na dzień wszyscy na granicy mogliby zostać młodszymi ekspertami (wyższych zadań na OC już nie ma) lub zrobić pół na pół (bądź innych proporcjach) starszych speców i młodszych ekspów... Nie piszę tu o izbach i urzędach bo tam jeszcze większe pole do popisu i uwłaszczenia dla swojaków na stołkach w tym przypadku bo i zadania za 6 już występują (starsi ekspi)...

Takie propozycje :D
 
Kontynuując wątek, jeżeli masz przypisane do stanowiska choćby zadanie za 4, z nie ważne jaką czasochłonnością, to znaczy że je realizujesz, a jak realizujesz to musisz mieć wiedzę na poziomie pozwalającym na jego realizację. Czyli masz kwalifikacje na młodszego ekspa i takie stanowisko powinieneś mieć... Logiczne?
 
bardziej chodziło mi o to, że jak ktoś ma w opisie stanowiska wpisane zadanie za 4 i je realizuje (a skoro ma to musi realizować) to ma mieć stanowisko młodszego ekspa... cała filozofia...
 
Bardzo mi się podoba ten tok myślenia. Ja mam przypisane zadania za 6 i 5 i je wykonuje... Zatem poproszę starszego eksperta ....Mało tego wartość stanowiska została wyliczona na 4,38, a mam najniższą grupę uposażenia w stanowisku, to może przynajmniej jakaś podwyżka w grupach uposażenia... Żeby nie było, że narzekam - nie jestem jedyny w takiej sytuacji w swojej komórce....
 
To filozofia zarządzania korporacyjnego i jeśli ktoś choć sekundę wykonuje jakieś zadanie i daje radę, rolą zarządzających jest zatrudniać delikwenta, tak aby wykorzystywał potencjał. Lekarz i prawnik też zarabiają dużo, za "techniczne" czynności.
Czasochłonność to jakieś zaprzeczenie logice, chyba nie tylko dla mnie.
 
podwyżki nas podzieliły, temat ucichł a góra zadowolona. Cel podziału osiągnięty. Coraz bardziej prawdopodobne jest że 3048 dotyczy f-szy Słuzby Celno Skarbowej a Nie celnej
 
Back
Do góry