• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Podwyżki?

Wyrównywanie patologii wartościowania powinno objąć także te ,, stare dziady" służące po 20 + na stanowiskach SSC i SSSC a nie tylko świeżynki , prawda?
 
Sprawiedliwa zgadzam sie. Niech mlodzi pamietaja, ze czas biegnie i za 10-15 lat tez beda starymi dziadami i ktos was kopnie w doope.
Wartosciowanie spowodowalo, zamrozenie awansow w stanowiskach. U nas nie zdazyly sie nawet awanse w grupach zaszeregowania w ramach tego samego stanowiska.
 
Ostatnia edycja:
Sprawiedliwa zgadzam sie. Niech mlodzi pamietaja, ze czas biegnie i za 10-15 lat tez beda starymi dziadami i ktos was kopnie w doope.
Wartosciowanie spowodowalo, zamrozenie awansow w stanowiskach. U nas nie zdazyly sie nawet awanse w grupach zaszeregowania w ramach tego samego stanowiska.
ok, co konkretnie proponujesz?
 
Nie jestem przeciwna rownaniu kominow absolutnie. Ale to nie jest normalne, ze osoby z kilkunastoletnim stazem, ktore nie dostaly stanowisk za ladne oczy, ale za swoja ciezka prace, znajda sie znowu na dole siatki placowej i beda swoja "kariere" zaczynaly od poczatku. W przeciagu kilkunastu lat sluzby juz pare razy zaczynalismy od poczatku.
Z
Jestem ciekawa pomyslu ZZ Celnicy na rownanie kominow, bo Slawek pisal ze mieli inna wizje od Mf?
 
Nie jestem przeciwna rownaniu kominow absolutnie. Ale to nie jest normalne, ze osoby z kilkunastoletnim stazem, ktore nie dostaly stanowisk za ladne oczy, ale za swoja ciezka prace, znajda sie znowu na dole siatki placowej i beda swoja "kariere" zaczynaly od poczatku. W przeciagu kilkunastu lat sluzby juz pare razy zaczynalismy od poczatku.
Z
Jestem ciekawa pomyslu ZZ Celnicy na rownanie kominow, bo Slawek pisal ze mieli inna wizje od Mf?

czyli brak propozycji.
 
Uwierz mi mam 9 lat służby i mam jedną belkę także wątpię, że dostanę 2 awanse w 10 roku służby.

Jak sami wiecie nadchodzi ten czas, w którym awans w stopniu co 3 lub co 5 lat będzie dotyczył prawdopodobnie wyłącznie WZP. "Wielbiony" przez nas KAS wyrówna wszystkie patologie w stopniach od aktualnego generała do aplikanta. Wszyscy będziemy jak mówi nasz Szaf SC pracownikami Oddziału Celnego !!!! itp komórkom. Nareszcie sprawiedliwości stanie się zadość stopnie będziemy mieli takie same - .............................
 
Ostatnia edycja:
Uwierz mi mam 9 lat służby i mam jedną belkę także wątpię, że dostanę 2 awanse w 10 roku służby.

Pewnie tak jest ale to dziwne. Jeżeli prawdą jest to że pracujesz 9 lat to w 2009 roku jak była zmiana stopni to miałeś 2 lata pracy, a wtedy za dwa lata z tego co pamiętam punkty zawsze wychodziły na jedną belkę, nawet jeżeli nie wyszły ci punkty to były to jeszcze czasy kiedy przy przejściu do służby stałej dostawało się belkę. Licząc 2009 plus 5 lat 2014 druga belka.
Nie wiem gdzie pracujesz, ale w naszej izbie nie znam ludzi z 9 letnim stażem i jedną belką. Wszyscy mają 2 lub 3 belki.

Ważne jeszcze jest to że zmiana stopni nie była liczona była jako awans. Więc u nas byli ludzie co pracowali kilka miesięcy mieli odpowiednie wykształcenie i z automatu dostawali belkę a po przejściu do stałej drugą.

Powyższe nie dotyczy oczywiście ludzi najkrócej pracujących bo oni nie rzeczywiście pierwszy awans po 5 latach i drugi po 10.

Swoją drogą zmiana stopni w 2009 to też było przegięcie i z KAS-em będzie tak samo. Odpowiednia propozycja i stanowisko i z aplikanta będzie oficer. Obym się mylił
 
Ostatnia edycja:
U nas pierwsze roczniki które nie dostały awansu przy przejściu do stałej to 2011 rok

Pamiętam jak dziś, w 2010 tuż po wejściu ustawy o SC mfgang przedstawił projekt rozporządzenia w sprawie służby przyg. Był tam zapis, iż funk mianowany do służby stałej otrzymuje wyższy stopień służbowy. W podpisanym rozporządzeniu, za sprawą magii ten zapis zniknął... To taki symbol, gdzie jest mafia, a gdzie my...

BTW, w celach procesowych pisząc, mfgang miałem na myśli: "ministerstwo finansów , gdzie arcyważne nowości górują" Xd
 
Ostatnia edycja:
W naszej Służbie patologia nadania stopni uwłacza godności wielu funkcjonariuszom. W analogicznym czasie funkcjonariusze Straży Granicznej posiadający wyższe wykształcenie po "szkółce" otrzymywali stopień młodszego chorążego czyli naszego mł. aspiranta celnego. Sami powiedzmy jak mamy się czuć gdzie w momencie nadania stopni posiadając takie same lub wyższe kwalifikacje niż f.c SG ze stażem 15 letnim(gdzie mundurówka może odejść na emkę ) przedstawiono nam propozycję bez możliwożci zaskarżenia stopień mł rachmistrza celnego odpowiednik mł sierżanta gdzie w policji po 2 latach otrzymuje się z automatu taki ochłap.
 
- jeżeli wejdzie KAS , to te podwyżki będą ostatnie (150) , nikt nie da już nic. Nie będzie pieniędzy dla 60 tys ludzi i to sobie wbijcie do głowy , tu maja być oszczędności mfu
- wyrównania w stanowiskach mogą być, ale nie muszą i nie od początku roku
- nikt nie jest pewny swego stołka, a zwłaszcza ci co mają mieć emki, dlatego powściągnijcie języki i przestańcie opluwać się nawzajem, ponieważ biuro dla wielu będzie miejscem, które możecie niedługo objąć ku chwale służby. Wieści niosą , że IC czekają aż projekt KAS będzie zatwierdzony przez RM, aby zacząć wymianę.
 
Ssyrenka_wawa napisała, coś do mnie również dotarło (w postaci plotki) i nie jestem w stanie uwierzyć, w szlachetność w takim przypadku.
 
- jeżeli wejdzie KAS , to te podwyżki będą ostatnie (150) , nikt nie da już nic. Nie będzie pieniędzy dla 60 tys ludzi i to sobie wbijcie do głowy , tu maja być oszczędności mfu
- wyrównania w stanowiskach mogą być, ale nie muszą i nie od początku roku
- nikt nie jest pewny swego stołka, a zwłaszcza ci co mają mieć emki, dlatego powściągnijcie języki i przestańcie opluwać się nawzajem, ponieważ biuro dla wielu będzie miejscem, które możecie niedługo objąć ku chwale służby. Wieści niosą , że IC czekają aż projekt KAS będzie zatwierdzony przez RM, aby zacząć wymianę.
Jakos nie wierzę jeśli w IC wiedzą co będzie w projekcie KAS to raczej przed jego zatwierdzeniem zaczęłaby się wymiana, jeśli nie wiedzą co ma być w projekcie to tym bardziej nie mają powodu do wymiany. Po drugie ile w izbach wewnętrznych dadzą rade upchnąć w WZP i nawet jeśli wymienią wszystkich to znajomi króliką bedą siedzieć jeden na drugim po kilku, a w izbach ich robotę wykona jeden przeniesiony za dziesięciu innych. Jeśli to będą przypadki jednostkowe to jeszcze jakoś ujdzie ale jeśli masowe to nie da się udowodnić, że to dla dobra służby.
 
Panie Slawku ad dzisiejszego komunikatu. MAMY NADZIEJE JAKO OSOBY PRACUJĄCE NA NAJNIŻSZYCH UPOZAZENIACH że związek będzie popierał kwotę 3048 zł. Od lat pracujemy na młodszym specjaliście wykonując czynności o wiele wyżej zwartosciowane słysząc że nie ma pieniędzy na wyższe stanowiska podobnie było z podwyzszka na stopniu 2012 roku. Teraz kiedy chcą nam podnieść zasadniczą są głosy że to nie sprawiedliwe. Pokladamy nadzieję że sprawiedliwość nie będzie tam gdzie sie głośniej krzyczy.
 
Back
Do góry