• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Sławku, wniosek jest jeden. Walczcie jutro o takie same kwoty jak w innych formacjach. Nie może być tak, że w kraju są lepsi czy gorsi funkcjonariusze. Wszyscy nosimy mundury, może inne kolory, może mamy inne zadania ale każdy z nas chce godnie żyć.
 
W odniesieniu do Służby Więziennej resort zapewnił, że w przyszłym roku będą podwyżki dla strażników więziennych, a trzecia co do wielkości służba mundurowa w Polsce - licząca 30 tysięcy ludzi - będzie traktowana jak inne służby mundurowe.
A u nas resort przypomina nam lata wcześniejsze i ani nie zająknie się w kwestii równego traktowania służb. Nasza służba liczy 15 tys. ludzi.
 
Na co my czekamy? Tu na forum ustalmy datę początku dbania o zdrowie i niech każdy kto czyta forum poinformuje o niej koleżanki i kolegów. Tu już nie chodzi o równe traktowanie nas z innymi służbami mundurowymi tylko o byt naszych rodzin.
 
Tak prosze panstwa godzina zero juz sie zbliza wielkimi krokami.okazmy wsparcie Sławkowi i tym co jutro beda o Nas walczyc
 
Na co my czekamy? Tu na forum ustalmy datę początku dbania o zdrowie i niech każdy kto czyta forum poinformuje o niej koleżanki i kolegów. Tu już nie chodzi o równe traktowanie nas z innymi służbami mundurowymi tylko o byt naszych rodzin.
Z pełnym szacunkiem ale to już się skończyło . Tak. Skończyło się z 2016 rokiem.
 
Oczywiście, że walczymy o równe traktowanie służb mundurowych. Funkcjonariusz SCS nie może mieć niższej podwyżki niż funkcjonariusz innych służb. Tak to przedstawiamy.
To, że na tym korzysta cały KAS, mnie osobiście tylko cieszy, ale nie domagamy się równego traktowania pracowników w stosunku do funkcjonariuszy innych służb, bo to jest argument niemerytoryczny.
Pracownicy otrzymali podwyżki w 2019, 2020 dzięki ww. identycznym działaniom ZZ Celnicy PL na jesieni 2018 i mam nadzieję obecnie będzie tak samo, ale postulat równego traktowania pracowników KAS do fszy innych służb może stawiać tylko ktoś niezorientowany w temacie.
Jak wspomniałem tylko na dążeniu do równego traktowania służb mogą wygrać pracownicy KAS.
 
Na co my czekamy? Tu na forum ustalmy datę początku dbania o zdrowie i niech każdy kto czyta forum poinformuje o niej koleżanki i kolegów. Tu już nie chodzi o równe traktowanie nas z innymi służbami mundurowymi tylko o byt naszych rodzin.
Może @stefan123 ma jakiś pomysł (propozycję) ? P.s. Jeżeli nie będzie zbyt "niemoralna" ;)to i wredni niezrzeszeni skarbowcy się przyłączą (y)
 
Z pełnym szacunkiem ale to już się skończyło . Tak. Skończyło się z 2016 rokiem.
To samo słyszałem po 1998 i potem po 2008. Też słyszałem, że się skończyło.
Nigdy nie wiesz co się wydarzy.
Funkcjonariusze zapowiadają, że informacja o fiasku rozmów jutro, zlekceważenie swoich podwładnych przez MF w przeciwieństwie do MS, oznaczać będzie sygnał do większego dbania o swoje zdrowie.
 
To samo słyszałem po 1998 i potem po 2008. Też słyszałem, że się skończyło.
Nigdy nie wiesz co się wydarzy.
Funkcjonariusze zapowiadają, że informacja o fiasku rozmów jutro, zlekceważenie swoich podwładnych przez MF w przeciwieństwie do MS, oznaczać będzie sygnał do większego dbania o swoje zdrowie.
Na każdym kroku musimy walczyć o swoje. Zaczynając w komórkach, działach, UCS, IAS kończąc na MF.
 
Może @stefan123 ma jakiś pomysł (propozycję) ? P.s. Jeżeli nie będzie zbyt "niemoralna" ;)to i wredni niezrzeszeni skarbowcy się przyłączą (y)
Pracownicy cywilni powinni od poniedziałku tabunami składać do nas deklaracje, bo to byłby ważny sygnał dla MF. Ale co tam i bez tego upomnimy się o równe traktowanie służb. Może kiedyś przyjdzie opamiętanie u skarbowców.
 
To samo słyszałem po 1998 i potem po 2008. Też słyszałem, że się skończyło.
Nigdy nie wiesz co się wydarzy.
Funkcjonariusze zapowiadają, że informacja o fiasku rozmów jutro, zlekceważenie swoich podwładnych przez MF w przeciwieństwie do MS, oznaczać będzie sygnał do większego dbania o swoje zdrowie.
W 2016 r. pozwoliliśmy, aby decydowali o losie funkcjonariuszy pracownicy cywilni. Zrobili co zrobili i nie ma sensu strzępić języka. Jedno jest pewne NIKT ZA NAS NIC NIE ZROBI. Sami musimy zadbać o siebie i nie patrzeć na podrygi innych ZZ, bo nie wiadomo kto puszcza im muzykę. Jesteśmy dumną 15 TYS. służbą. Kto? jak nie My
 
Pan Przewodniczący walczy o równe traktowanie służb mundurowych, to proszę o przeanalizowanie wynagrodzenia eksperta skarbowego z nauczycielem dyplomowanym i eksperta SCS, starszego eksperta SCS z podobnym stanowiskiem w Policji, Straży Granicznej.

Służby mundurowe podlegają innym zasadom, urzędnicy państwowi innym. Pracownik cywilny może powiedzieć nie, jak Naczelnik postanowi ich przenieść do innej komórki, funkcjonariusz musi to wykonać. Nie wspomnę o innych ograniczeniach dla funkcjonariuszy.
 
Pan Przewodniczący walczy o równe traktowanie służb mundurowych, to proszę o przeanalizowanie wynagrodzenia eksperta skarbowego z nauczycielem dyplomowanym i eksperta SCS, starszego eksperta SCS z podobnym stanowiskiem w Policji, Straży Granicznej.

Służby mundurowe podlegają innym zasadom, urzędnicy państwowi innym. Pracownik cywilny może powiedzieć nie, jak Naczelnik postanowi ich przenieść do innej komórki, funkcjonariusz musi to wykonać. Nie wspomnę o innych ograniczeniach dla funkcjonariuszy.
Nie rozumiem sensu wypowiedzi
 
Pan Przewodniczący walczy o równe traktowanie służb mundurowych, to proszę o przeanalizowanie wynagrodzenia eksperta skarbowego z nauczycielem dyplomowanym i eksperta SCS, starszego eksperta SCS z podobnym stanowiskiem w Policji, Straży Granicznej.

Służby mundurowe podlegają innym zasadom, urzędnicy państwowi innym. Pracownik cywilny może powiedzieć nie, jak Naczelnik postanowi ich przenieść do innej komórki, funkcjonariusz musi to wykonać. Nie wspomnę o innych ograniczeniach dla funkcjonariuszy.
Jeżeli to do mnie piszesz, to nie zrozumiałeś albo nieuważnie przeczytałeś mój przedostatni post.
 
Ja tylko przypomnę, że jak były godziny dla Rodziny to funkcjonariusze ich nie otrzymali a cywile owszem wyszli szybciej w ten dzień do domu.
Są plusy i minusy, jak widać.
 
Oczywiście, że walczymy o równe traktowanie służb mundurowych. Funkcjonariusz SCS nie może mieć niższej podwyżki niż funkcjonariusz innych służb. Tak to przedstawiamy.
To, że na tym korzysta cały KAS, mnie osobiście tylko cieszy, ale nie domagamy się równego traktowania pracowników w stosunku do funkcjonariuszy innych służb, bo to jest argument niemerytoryczny.
Pracownicy otrzymali podwyżki w 2019, 2020 dzięki ww. identycznym działaniom ZZ Celnicy PL na jesieni 2018 i mam nadzieję obecnie będzie tak samo, ale postulat równego traktowania pracowników KAS do fszy innych służb może stawiać tylko ktoś niezorientowany w temacie.
Jak wspomniałem tylko na dążeniu do równego traktowania służb mogą wygrać pracownicy KAS.
 
Jak patrzę na te przepychanki funkcjonariusz - cywil, to płakać się chce.
Znajdzie się niejeden funkcjonariusz, co nie bardzo na to zasługuje, i niejeden cywil, co mógłby być dobrym funkiem.
Nie chodzi o to, żeby się "wozić" na swoim statusie, to wszystko jest w tej firmie ulotne.
Ale jak widać, skutecznie wprowadzono zasadę "dziel i rządź".
I dlatego inne służby mają inną sytuację..
 
Jak jutro będzie Pan symetrystą to stracą na tym wszyscy funkcjonariusze, a Pan będzie pozbawiony argumentu o równym traktowaniu służb mundurowych.
 
Back
Do góry