• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Jak jutro będzie Pan symetrystą to stracą na tym wszyscy funkcjonariusze, a Pan będzie pozbawiony argumentu o równym traktowaniu służb mundurowych.
Wklejam po raz trzeci. Przeczytaj wreszcie ze zrozumieniem.
Oczywiście, że walczymy o równe traktowanie służb mundurowych. Funkcjonariusz SCS nie może mieć niższej podwyżki niż funkcjonariusz innych służb. Tak to przedstawiamy.
To, że na tym korzysta cały KAS, mnie osobiście tylko cieszy, ale nie domagamy się równego traktowania pracowników w stosunku do funkcjonariuszy innych służb, bo to jest argument niemerytoryczny.
Pracownicy otrzymali podwyżki w 2019, 2020 dzięki ww. identycznym działaniom ZZ Celnicy PL na jesieni 2018 i mam nadzieję obecnie będzie tak samo, ale postulat równego traktowania pracowników KAS do fszy innych służb może stawiać tylko ktoś niezorientowany w temacie.
Jak wspomniałem tylko na dążeniu do równego traktowania służb mogą wygrać pracownicy KAS.
 
Ludzie skończcie idiotyczne kłótnie. Czas się organizować. Każdy FUNKCJONARIUSZ musi teraz, własnie w tym momencie, wziąść odpowiedzialność za swoje rodziny i tą Służbę. Niech każdy, nie oglądając się na nikogo zacznie walczyc o godność. Do wywarcis presji na MF potrzebni jestesmy wszyscy i każdy z osobna. Niech nikt nie oglada sie na kolege tylko da mu przykład.
 
Jak jutro będzie Pan symetrystą to stracą na tym wszyscy funkcjonariusze, a Pan będzie pozbawiony argumentu o równym traktowaniu służb mundurowych.
Doskonale widać, że przeleciałeś na forum ratować sytuację. Skąd przyleciałeś? Raczej wiadomo Panie Symetryczny. Powiem jasno. Funkcjonariusze SCS muszą być traktowani na równi z innymi służbami. A skoro w KAS oprócz funkcjonariuszy są również cywile, to i oni powinni otrzymać podwyżki. ALE CHODZI O RÓWNE TRAKTOWANIE SŁUŻB. Czy to jest jasne dla Ciebie? I nie myśl, że jesteś taki skarbowiec ;)
 
Policja nie walczyła o podwyżki dla swoich cywili, straż graniczna tak samo, służba więzienna tak samo, w policji pracuje około 25 tysięcy cywilów, czyli też nie mało, naprawdę chcecie walczyć o podwyżki dla wszystkich cywilów myśląc, że uzyska się takie same kwoty, to jest kolejna sytuacja gdzie zaczną się wyliczanki jak poprzednio gdzie funkcjonariusze zyskali śmieszne pieniądze w kilku transzach.
 
Policja nie walczyła o podwyżki dla swoich cywili, straż graniczna tak samo, służba więzienna tak samo, w policji pracuje około 25 tysięcy cywilów, czyli też nie mało, naprawdę chcecie walczyć o podwyżki dla wszystkich cywilów myśląc, że uzyska się takie same kwoty, to jest kolejna sytuacja gdzie zaczną się wyliczanki jak poprzednio gdzie funkcjonariusze zyskali śmieszne pieniądze w kilku transzach.
Trzeba było nie wkładać funkcjonariuszy do skarbówki, to jest problem MF.
 
Pracownicy cywilni powinni od poniedziałku tabunami składać do nas deklaracje, bo to byłby ważny sygnał dla MF. Ale co tam i bez tego upomnimy się o równe traktowanie służb. Może kiedyś przyjdzie opamiętanie u skarbowców.
Niestety, ale słabiutko idzie...związkowcy czekają i uspokajają nastroje ( jakby przeniesiono strategię walki z MF z roku 2020) :mad:
 

Ustawa budżetowa na 2022 r. Rząd liczy na dalszy wzrost wpływów podatkowych​

W 2022 r. dochody budżetowe państwa mają wynieść 481,4 mld zł, a wydatki osiągnąć poziom 512,4 mld zł – wynika z projektu ustawy budżetowej na 2022 r., który rząd przyjął we wtorek. W założeniach Ministerstwo Finansów liczy na efekty skutecznych działań uszczelniających system podatkowy oraz rosnące wpływy z poszczególnych podatków.

W podstawowych założeniach projektu wskazano, że dochody i wydatki wyniosą w 2022 r. odpowiednio 481,4 mld zł i 512,4 mld zł, co w efekcie będzie oznaczać deficyt w wysokości 30,9 mld zł. Jak zakłada resort finansów, rosnące wydatki można będzie sfinansować dzięki efektom działań uszczelniających system podatkowy i rosnącym wpływom z podatków. Projekt uwzględnia przy tym oczekiwane konsekwencje zmian podatkowo-składkowych w ramach tzw. Polskiego Ładu.

– W projekcie budżetu prognozujemy, że dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (general government) w 2022 r. wyniesie 56,6 proc., podczas gdy średnia dla UE to około 92 proc.. Zakładamy, że w tym roku PKB zwiększy się w ujęciu realnym o 4,9 proc., a w 2022 r. o 4,6 proc.. Obserwujemy dynamiczne odbicie naszej gospodarki. Chcemy, by deficyt budżetowy finansował kolejne inwestycje, które wpłyną na dalszy rozwój naszej gospodarki – zapowiada szef resortu finansów, Tadeusz Kościński.

W projekcie przewidziano m.in. wzrost inflacji w 2022 r. w ujęciu średniorocznym o 3,3 proc. Zdaniem części ekspertów, takie założenie w sytuacji, gdy obecnie inflacja wynosi ponad 5 proc., wydaje się mało realne. Wątpliwości budzi też m.in. kwestia wysokości deficytu budżetowego.
– Założony w projekcie ustawy deficyt nie odzwierciedla rzeczywistego stanu finansów państwa z kilku powodów. Po pierwsze następuje międzyokresowe przesuwanie wydatków. Po drugie w regule wydatkowej nie wpisany został fundusz antycovidowy. Po trzecie wreszcie, Polska podobnie jak inne kraje wykorzystuje fundusze i banki rozwojowe, takie jak BGK czy PFR, aby znaleźć dodatkowe finansowanie, ale brak informacji o szczegółach finansowania. Utrudnia to ocenę tego projektu, także ze względu na nierealistyczne założenia dotyczące inflacji – komentuje doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, prof. Jacek Męcina.

Budżet na kolejny rok określa – przygotowany w Ministerstwie Finansów – projekt ustawy budżetowej na rok 2022 wraz z projektem uchwały w sprawie projektu ustawy budżetowej na rok 2022. Projekty zostały przyjęte przez rząd 28 września 2021 r.

Nowa ustawa budżetowa powinna wejść w życie 1 stycznia 2022 r.

 
Czyli walczymy o podwyżki również dla tych co są naszymi największymi wrogami stworzonymi przez banasia i ekipę. super pomysł, lepszego nigdy nie spotkałem.
to forum należy zamknąć, ocenzurować lub ograniczyć dostęp. Poziom debilizmu tu prezentowany przynosi wstyd naszej służbie, forum powoduje więcej szkód niż korzyści.
 
Policja nie walczyła o podwyżki dla swoich cywili, straż graniczna tak samo, służba więzienna tak samo, w policji pracuje około 25 tysięcy cywilów, czyli też nie mało, naprawdę chcecie walczyć o podwyżki dla wszystkich cywilów myśląc, że uzyska się takie same kwoty, to jest kolejna sytuacja gdzie zaczną się wyliczanki jak poprzednio gdzie funkcjonariusze zyskali śmieszne pieniądze w kilku transzach.
Ja właśnie też do końca tego nie rozumiem. Ok fajnie że chcemy podwyżek dla całej KAS. Ale w jakim tworze byśmy nie byli i nie ważne jak się nazywali to nadal jesteśmy służbą. Dlaczego MF uwzględnia podwyżki jedynie dla całej KAS a nie tylko dla SCS jako służby? Nie widziałem sensownej na to odpowiedzi, chyba że coś przeoczyłem. Policja tak jak kolega wyżej wspomniał też ma cywili i wszyscy można powiedzieć pracują w Policji ale jako cywile i funkcjonariusze, podobnie jak u nas w KAS cywile i funki.

Wydaje mi się to takie proste...
 
Sławek już o tym pisał. Argumenty do równego traktowania służb mają tylko funkcjonariusze SCS. Nie wyklucza to podwyżki dla całej kas i jeśli nasi cywile coś na tym skorzystają to bardzo dobrze. Służba Cywilną (kasowska) musi szukać innych argumentów i nie można stawiać warunków, że albo wszyscy dostaniemy podwyżkę albo nikt.
Żeby rozwiać ewentualne niewłaściwe zrozumienie mojego wpisu, nie jestem przeciw podwyżkom dla cywili, a nawet jestem za.
Każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia/uposażenia
 
Sławek już o tym pisał. Argumenty do równego traktowania służb mają tylko funkcjonariusze SCS. Nie wyklucza to podwyżki dla całej kas i jeśli nasi cywile coś na tym skorzystają to bardzo dobrze. Służba Cywilną (kasowska) musi szukać innych argumentów i nie można stawiać warunków, że albo wszyscy dostaniemy podwyżkę albo nikt.
Żeby rozwiać ewentualne niewłaściwe zrozumienie mojego wpisu, nie jestem przeciw podwyżkom dla cywili, a nawet jestem za.
Każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia/uposażenia
A tymczasem grozi nam inflacja galopująca z pełzającej, jeśli zachowa się jej dynamika w kolejnych miesiacach.

 
Czyli walczymy o podwyżki również dla tych co są naszymi największymi wrogami stworzonymi przez banasia i ekipę. super pomysł, lepszego nigdy nie spotkałem.

Gdzie to było, gdzieś na mf.gov.pl...
Jedna chwila....
O mam!

Funkcjonariusze Służby Celnej działając zgodnie z zasadami Konstytucji RP i z troską o dobro wspólne wszystkich obywateli, zachowują się zawsze w sposób praworządny, uczciwy i godny.
W czasie służby i poza nią funkcjonariusz celny postępuje w sposób nie godzący w prestiż Służby Celnej i w dobre imię jej funkcjonariuszy
Funkcjonariusz celny pamięta, że noszenie munduru obliguje do godnego zachowania, przede wszystkim zaś do punktualności, uprzejmości i schludności.
Funkcjonariusz celny swym praworządnym, profesjonalnym, bezstronnym postępowaniem, kulturą osobistą oraz nienaganną postawą etyczną, dba o pozytywny wizerunek i prestiż Służby Celnej.


Droga z SC do SCS musiała być długa i wyboista, że po drodze tak wiele "rzeczy" zgubiono.
 
to forum należy zamknąć, ocenzurować lub ograniczyć dostęp. Poziom debilizmu tu prezentowany przynosi wstyd naszej służbie, forum powoduje więcej szkód niż korzyści.
Odnoszę podobne wrażenie.
Jesteśmy bezsilni, bo nie da się pilotować forum stale. Po paru godzinach wchodzę i widzę kilkadzisiąt postów, w tym wiele takich, które nie powinny nigdy być napisane przez urzędnika czy funkcjonariusza.
Skasowanie, co i tak robię wobec części już naprawdę skrajnych, bo byłaby już zupełna tragedia, wywołuje od razu oskarżenia o cenzurę.
Jak z tej pętli wyjść?
Jest możliwość zachowania pełnego porządku - zatwierdzanie postów przed publikacją, jak jest na wielu forach.
Może to jest droga do uporządkowania forum i dopuszczania tylko merytorycznej dyskusji?
 
Ja właśnie też do końca tego nie rozumiem. Ok fajnie że chcemy podwyżek dla całej KAS. Ale w jakim tworze byśmy nie byli i nie ważne jak się nazywali to nadal jesteśmy służbą. Dlaczego MF uwzględnia podwyżki jedynie dla całej KAS a nie tylko dla SCS jako służby? Nie widziałem sensownej na to odpowiedzi, chyba że coś przeoczyłem. Policja tak jak kolega wyżej wspomniał też ma cywili i wszyscy można powiedzieć pracują w Policji ale jako cywile i funkcjonariusze, podobnie jak u nas w KAS cywile i funki.

Wydaje mi się to takie proste...
Pracownicy proszę, by się nie martwili o swoje podwyżki, a funkcjonariuszy, którzy wciąż nie doczytali w korespondencji naszej, proszę o spokojne przeczytanie posta poniżej.
Do funkcjonariuszy:
Podwyżki dla funkcjonariuszy muszą być na poziomie innych formacji. Nie ma po prostu innej opcji i ZZ Celnicy PL stawia taki postulat. Równe traktowanie funkcjonariuszy służb mundurowych.
Do pracowników:
Nie możemy stawiać postulatu równego traktowania pracowników KAS w stosunku do funkcjonariuszy Policji czy SG.
Przecież to jest oczywiste.
Pracownicy KAS muszą zrozumieć, że musicie wyrwać się z KSC, by zdecydowanie zyskać na statusie prawnym i finansowo. KSC Was ogranicza.
Mamy pomysł na status urzędnika KAS i to jest dla Was pracowników najlepsza droga.
Szefowa KAS powiedziała na spotkaniu 30.09., że albo wszyscy dostaną podwyżki na poziomie innych służb albo nikt i ja pisałem wielokrotnie przecież, że to mi nie przeszkadza, a wręcz cieszy mnie to. Nie ma we mnie zawiści. Temu się nie sprzeciwiamy, więc proszę o poparcie postulatu równego traktowania funkcjonariuszy służb mundurowych, bo to jedyna sensowna droga.
Proszę to wreszcie na spokojnie przemyśleć. Udało się w 2018 i były podwyżki w latach 2019 i 2020 dla wszystkich, uda się i teraz, ale wtedy pracownicy nie robili niepotrzebnego szumu, który tylko szkodzi sprawie.
 
Nie mam nic przeciwko temu, żeby cywile razem z nami otrzymali podwyżkę podobną do reszty służb mundurowych. Jeśli my "ugramy" swoje to i nasi koledzy z US też przy okazji mogą podnieść swoje zarobki. Boję się tylko, że MF wymyśli znów jakiś problem ( typu: covid, wybuch wulkanu w Portugalii, zaćmienie słońca), żeby tylko nam nie dać tych pieniędzy. Pożyjemy, zobaczymy.
 
Ta podwyżka zmieni tylko to, że nadal będziemy mieć balast w postaci cywilów, wiecie jakie uposażenie w dochodzeniowym czy na oddziale? To spójrzcie również ile dostaje się wynagrodzenia na zwykłym stanowisku w korpusie służby cywilnej na 8h z przerwami na 3 kawy i plotki. Zabrzmi to trywialnie, ale powiem szczerze, wolałbym nie dostać tej podwyżki niż dostać ją razem z cywilami, bo powtarzam, każda służba walczyła o podwyżki za swoje zadania których żaden cywil nie wykonuje i wątpię aby kiedykolwiek chciał wykonywać i jeśli czytam tutaj posty, że w zasadzie to my nic nie robimy to zapraszam tych co tak piszą na jeden tydzień służby. Jeśli tylko policzymy zobaczymy rzeczywiste zarobki, to cywile wypadają na picie niekiedy lepiej od nas, więc kolejny raz załatwiamy podwyżki innym, oby tak dalej.
 
Czyli tak, funki maja dostać nie mniej niż inne służby a cywile tyle samo albo mniej albo wcale. Ale funki nie mniej. To teraz co będzie jak się nie uda cywilom takich podwyzek załatwić bedzie to tylko 4,4%? Cywile, co wtedy?

bedzie jazda po funkach, prawda?
 
Ta podwyżka zmieni tylko to, że nadal będziemy mieć balast w postaci cywilów, wiecie jakie uposażenie w dochodzeniowym czy na oddziale? To spójrzcie również ile dostaje się wynagrodzenia na zwykłym stanowisku w korpusie służby cywilnej na 8h z przerwami na 3 kawy i plotki. Zabrzmi to trywialnie, ale powiem szczerze, wolałbym nie dostać tej podwyżki niż dostać ją razem z cywilami, bo powtarzam, każda służba walczyła o podwyżki za swoje zadania których żaden cywil nie wykonuje i wątpię aby kiedykolwiek chciał wykonywać i jeśli czytam tutaj posty, że w zasadzie to my nic nie robimy to zapraszam tych co tak piszą na jeden tydzień służby. Jeśli tylko policzymy zobaczymy rzeczywiste zarobki, to cywile wypadają na picie niekiedy lepiej od nas, więc kolejny raz załatwiamy podwyżki innym, oby tak dalej.
Pies ogrodnika ? To jest najgorsza opcja. To o czym piszesz DŚ i inne trzeba inaczej rozwiązać - dodatki .
 
Back
Do góry