• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Bandycki rząd. Najpierw trwoni pieniądze na wybory, które nie miały prawa się odbyć, na TVP i wątpliwej jakości artystów, a teraz zabiera budżetówce. Jeszcze w międzyczasie dali podwyżki w ministerstwach dla podsekretarzy. Jeśli dobrze rozumieć pismo to jeszcze dofinansujemy upadającą turystykę itp. Tylko, kto z tej turystyki będzie później korzystał, bo nas chyba nie będzie stać.
Nieumiejętnie rozdysponowane środki. Zgadzam się z tobą połowicznie. Za złodzieji z PO nie mieliśmy nic. Za PiS chociażby podwyżki wraz z rosnącą inflacją. Powtórzę to co mówiłem jakieś 2 lata temu. Dorohusk i Hrebenne muszą zatrzymać towarówkę żeby się opamiętali
 
Nieumiejętnie rozdysponowane środki. Zgadzam się z tobą połowicznie. Za złodzieji z PO nie mieliśmy nic. Za PiS chociażby podwyżki wraz z rosnącą inflacją. Powtórzę to co mówiłem jakieś 2 lata temu. Dorohusk i Hrebenne muszą zatrzymać towarówkę żeby się opamiętali
PIS 2015 - wystarczy nie kraść PIS 2016 - kradniemy bo nam się należy PIS 2017 - ONI też kradli PIS 2018 - ONI kradli więcej PIS 2019 - kradniemy, ale zgodnie z prawem PIS 2020 - tak, kradniemy. I CO NAM ZROBICIE?
 
Nieumiejętnie rozdysponowane środki. Zgadzam się z tobą połowicznie. Za złodzieji z PO nie mieliśmy nic. Za PiS chociażby podwyżki wraz z rosnącą inflacją. Powtórzę to co mówiłem jakieś 2 lata temu. Dorohusk i Hrebenne muszą zatrzymać towarówkę żeby się opamiętali

To są tragiczne informacje. W Doro i Hrebe są ludzie którzy służą dla ojczyzny a nie dla idei .
Myśl o pracownikach i SCS całej Polski .
 
PIS 2015 - wystarczy nie kraść PIS 2016 - kradniemy bo nam się należy PIS 2017 - ONI też kradli PIS 2018 - ONI kradli więcej PIS 2019 - kradniemy, ale zgodnie z prawem PIS 2020 - tak, kradniemy. I CO NAM ZROBICIE?
Opamiętaj się robertbrojebniętecki. Póki co to nie udowodnili im rozkradania kraju. Zobaczymy później.
 
Nieumiejętnie rozdysponowane środki. Zgadzam się z tobą połowicznie. Za złodzieji z PO nie mieliśmy nic. Za PiS chociażby podwyżki wraz z rosnącą inflacją. Powtórzę to co mówiłem jakieś 2 lata temu. Dorohusk i Hrebenne muszą zatrzymać towarówkę żeby się opamiętali
Nie zgodzę się, za PO też były podwyżki i procentowo w stosunku do ówczesnej pensji może nawet wyższe niż te z 2 ostatnich lat (po protestach w 2008). W moim przypadku podwyżki 2008_2009 miałem wyższe niż w ostatnich 2 latach
Prawda jest taka, że żadna władza nas nie doceniała, od prawicy do lewicy.
Przekręty w rządzie zawsze były. Były oczywiście też za czasów PO, ale PiS miał nie kraść. I co?
 
1606645257579.png
 
W moim przypadku mogę tylko potwierdzić. Od powstania KAS mój wskaźnik za lata 2017, 2018 spadł odpowiednio do 107 i 102 dlatego tych lat nie mogłem wskazać do wyliczenia należnej emerytury a jedynie 2007-2016, gdzie był znacznie wyższy.

To sprawa indywidualna

W 2017 i 2018 dużo zyskali bezplecakowi wieczni spece i mł spece, których brak pleców zepchnął na dół łańcucha pokarmowego z najniższymi mnożnikami

Lata 2017 i 2018, wprowadzenie minimum 3048 zasadniczej dało im pokaźny wzrost, bo mimo wielu lat służby daleko im było do tych 3048

I analogicznie, jak ktoś został zwartościowany na st speca, mł eksa czy eksa, to jego wskażnik do średniej był wysoki, a w 2017 i 2018 spadł, bo indywidualnie nie zyskali a średnia wzrosła bo zyskali ci najgorzej uposażeni
 
Sorry, nie byłem plecakiem. 25 lat służby na pierwszej linii w realizacji, jakkolwiek ona by się nie nazywała w tych czasach i stanowisko specjalisty w korpusie podoficerów.
 
Sorry, nie byłem plecakiem. 25 lat służby na pierwszej linii w realizacji, jakkolwiek ona by się nie nazywała w tych czasach i stanowisko specjalisty w korpusie podoficerów.

Nikt tak nie twierdzi...

Może źródłem korzyści z wcześniejszych lat był mnożnik...

Ja miałem min dla speca, wiele lat...
 
@bolo1999 , zawsze są wyjątki, ale w zdecydowanej większości przypadków, funkcjonariusze, którzy zaczynali w latach 90-ych, w okolicach 2008 roku mieli najlepsze indywidualne wskaźniki, dla mnie najlepszy był rok przed wartościowaniem. Jeśli ktoś w tym okresie ledwo zakończył służbę przygotowawczą to trudno się spodziewać, żeby jego zarobki były powyżej średniej. Nie wiem w którym roku zaczynałeś, ale może to jest powód słabego mnożnika w tym okresie. Do tego bandyckie wartościowanie wepchnęło Cię pewnie do zamrażarki płacowej.
@j60+ miał na myśli raczej funkcjonariuszy z minimum ćwierćwiekowym stażem w cle i w tych przypadkach najlepsze są lata 2007-2016 (+,- 2 lata)
 
Takie są wyliczone przez MF wysokości wynagrodzeń w korpusie USC MF/IAS (dane z IT potrzebne do transformacji) liczone na koniec III kw br.

1607001792779.png
 
@Francis Woow! No jestem pod wrażeniem. I do rzeczy, żeby mieć 7000 zł podstawy trzeba mieć mnożnik 3,444, przepracować ponad 20 lat (stażowe 20% i koniec nie rośnie już więcej) i być przynajmniej (czyli mieć zdany egzamin na urzędnika mianowanego) urzędnikiem 4 stopnia. Ja mam ponad 20 lat stażu pracy i mnożnik 2,018, jestem starszym ekspertem - czyli około 4900 brutto. I to koniec z awansami. Podanych 10 400 zł nawet z premiami nie osiągam.
 
Back
Do góry