• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Projekt bardzo piękny ale czy nie jest to aby typowa kiełbasa wyborcza" zwłaszcza, że pojawia się tuż przed datą 13 października z nadzieją, że wdzięczni KAS-owcy ( paskudne określenie ) zagłosują mając przed oczami w bliskiej perpektywie czasowej prawdziwe finansowe eldorado. Do tej pory nie było pieniędzy na podwyżkę rzędu kilkudziesięciu czy stu złotych przy zwykłym awansie stanowiskowym a tutaj nagle podwyżki dochodzące ( dla stanowisk eksperckich ) do 2.000 - 2.500 zł. ( oczywyście w wartościach brutto ).
Zważcie na pojawiające się tym projekcie zdanie "Grupy stanowisk - koncepcja siatki płac KAS (materiał wstępny do oceny możliwości finansowania podwyżek wynikających z programu modernizacji KAS - 2020 r.)".
Oceny możliwości finansowania - ten zwrot jest moim zdaniem kluczowy dla całego zagadnienia. Nikt nie da gwarancji, że po wyborach nie usłyszymy, że "po dokonanej ocenie stwierdzamy, że budżet nie udźwignie zakładanych wcześniej wydatków, więc wracamy do uzgodnień wypracowanych pierwotnie w Programie modernizacyjnym KAS". Zwłaszcza, że wydatki z odrębnie finansowanego Programu, przekształcą się w kolejnych latach w wydatki sztywne, konieczne do zabezpieczenia w zwykłej ustawie budżetowej jako koszt wynagrodzeń i pochodnych od tych wynagrodzeń.
 
Ostatnia edycja:
Przeczytałem z uwagą dalszą część dyskusji. I jestem w szoku... Teraz drapiecie się kto ma 100 a kto 200 brutto ? To ja zadam uczciwe pytanie, co was trzyma w tej firmie? Może te wszystkie lata pogardy ? Zdajecie sobie sprawę, że liczyportki z mf, mają ubaw coś takiego czytając? Dali nam emki, bo wiedzieli. że jesteśmy brzoskwinkami, które nigdy nie odejdą. Proszę o wsparcie funków, którzy są na emeryturze i żyją. Dyskutujecie tu, jakby to była jakaś normalna firma, w której tak normalnie można pracować...

ps. można edytować, gratki dla nowego admina.
 
Ostatnia edycja:
Przeczytałem z uwagą dalszą część dyskusji. I jestem w szoku... Teraz drapiecie się kto ma 100 a kto 200 brutto ? To ja zadam uczciwe pytanie, co was trzyma w tej firmie? Może te wszystkie lata pogardy ? Zdajecie sobie sprawę, że liczyportki z mf, mają ubaw coś takiego czytając? Dali nam emki, bo wiedzieli. że jesteśmy brzoskwinkami, które nigdy nie odejdą. Proszę o wsparcie funków, którzy są na emeryturze i żyją. Dyskutujecie tu, jakby to była jakaś normalna firma, w której tak normalnie można pracować...

ps. można edytować, gratki dla nowego admina.
Z jednej strony masz rację. można odejść na emeryturę już teraz, lecz pozostaje pytanie na jaką emeryturę ? Nie zaliczając nam lat przed 99 emerytura wyniesie 53% i skoro ma nam być wypłacana do końca życia, a może naszym współmałżonkom gdyż może się tak zdarzyć, to niech jest ona jak najwyższa. Dobrze że jest alternatywa, każdy musi sam zadecydować czy chce odejść już czy dorobić jeszcze parę procent. Pamiętam jak starsi koledzy opowiadali że nawet jednego dnia po uzyskaniu uprawnień do emerytury z ZUS nie będą siedzieli w tej firmie i co zrobili, jeszcze przez parę lat byli. Nie każdy odnajdzie się w cywilu, nie każdy będzie pracował, nie każdy założy firmę, nie każdy wyjedzie za granicę, jedyne co każdy musi zrobić to podjąć decyzję kiedy odejść i to jest jego sprawa.
 
Ciekawe że w proponowanej siatce zwykły cywil w skarbówce ma więcej zasadniczego i wyższy dodatek kontrolerski niż funkcjonariusz ze stopniem w mundurze. Do tego musi dymać na nocki i święta. Już widać podczas rekrutacji że nie ma chętnych a teraz się tylko pogłębi. Od momentu połączenia KAS następuje wywyższanie roli skarbowców i "poniżanie" funkcjonariuszy. Widać to i w siatce płac i podczas nagród.
 
angel81,
funkcjonariusz ma dodatek stażowy 25% - cywil 20%. Masz ochotę zamienić się z byłymi ucywilnionymi funkcjonariuszami, którzy nawet nie mają zagwarantowanego awansu co 5 lat i muszą ( na razie pracować do 60 lat)?. Poza tym cywile w skarbówkach zarabiają znacznie mniej
 
Koleżanko Motywacja bardzo Cię przepraszam ale w swej wypowiedzi pisałaś o pracownikach skarbówek a nie o ucywilnionych funkcjonariuszach którzy są moimi koleżankami i kolegami i z którymi się solidaryzuje i mam nadzieję, że doczekają się sprawiedliwości. Natomiast pozostali pracownicy skarbówek jako grupa zawodowa są mi obojętni tak samo jak obojętni mi byli przed stworzeniem kasu.
 
Piszcie publicznie tak dalej o skarbowcach, ale potem się nie dziwcie, że oni mają takie samo podejście do waszej walki o emerytury, które dla skarbowców są abstrakcją.
 
angel81,
funkcjonariusz ma dodatek stażowy 25% - cywil 20%. Masz ochotę zamienić się z byłymi ucywilnionymi funkcjonariuszami, którzy nawet nie mają zagwarantowanego awansu co 5 lat i muszą ( na razie pracować do 60 lat)?. Poza tym cywile w skarbówkach zarabiają znacznie mniej
Nie interesuje mnie cywilna skarbówka tak jak policji,wojska,SG są cywilami.
 
Koleżanko Motywacja bardzo Cię przepraszam ale w swej wypowiedzi pisałaś o pracownikach skarbówek a nie o ucywilnionych funkcjonariuszach którzy są moimi koleżankami i kolegami i z którymi się solidaryzuje i mam nadzieję, że doczekają się sprawiedliwości. Natomiast pozostali pracownicy skarbówek jako grupa zawodowa są mi obojętni tak samo jak obojętni mi byli przed stworzeniem kasu.
Racja 100 % zero zainteresowania
 
Back
Do góry