• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

30 marca ukazał się list Szefa KAS do przewodniczących związków, pracowników i funkcjonariuszy dotyczący obecnej trudnej sytuacji. Kończy się tak,, Liczę na Państwa wyrozumiałość i podkreślam że po okresie pandemii powrócimy do bezpośredniego dialogu pomiędzy kierownictwem KAS a organizacjami związków zawodowych w najistotniejszych sprawach dla pracowników i funkcjonariuszy ''. Czy te najistotniejsze sprawy to podwyżki?
Jeszcze będzie tak że granica będzie musiała stanąć aby łaskawie wyplacili nam to co się należy.
 
Jeszcze będzie tak że granica będzie musiała stanąć aby łaskawie wyplacili nam to co się należy.
Jak co do czego to zawsze granica, a że tam najmniej zarabiaja i najmłodsi stazem są to i o najmniejsze podwyżki większość dla nich postuluje..

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
brawo Sławek! Sprawę trzeba postawić jasno. Wszystkie służby dostaną podwyżkę, a my znowu jesteśmy gorsi? Jak przedsiębiorcy nie dostaną zwrotów, a granica stanie to może się obudzą. Po wstrzymaniu premii w mf, chyba FSCS na granicach nie mają też co liczyć na nagrody, nawet po 300zł. Fajne docenienie za ryzyko w czasie epidemii.
 
Polecam wszystkim dobrze dbać o swoje zdrowie, skoro nie będzie premii kwartalnych, a z podwyżkami może być podobnie, nie widzę sensu abyśmy kolejny raz byli na samym końcu płac wśród wszystkich służb mundurowych z całym organizacyjnym bajzlem jaki istnieje od zarania dziejów, jeśli podwyżki i premie mają być niewypłacone to równie dobrze należałoby złożyć propozycje aby kadra kierownicza odjęła sobie z pensji na ten czas, a funkcjonariuszom pełniącym służbę w nocy i w kontroli zwiększyła stawki.
 
30 marca ukazał się list Szefa KAS do przewodniczących związków, pracowników i funkcjonariuszy dotyczący obecnej trudnej sytuacji. Kończy się tak,, Liczę na Państwa wyrozumiałość i podkreślam że po okresie pandemii powrócimy do bezpośredniego dialogu pomiędzy kierownictwem KAS a organizacjami związków zawodowych w najistotniejszych sprawach dla pracowników i funkcjonariuszy ''. Czy te najistotniejsze sprawy to podwyżki?
ponoć nie o to chodzi
 
Jakie to "cele strategiczne" realizuje ministerstwo? 🤔🤭 Chyba utrudnianie nam czyli "dołom" pracy i służby...
To zaproponuj coś mądrego - jeśli zdołasz. Wiesz hejtowac wszystko w czambuł w pewnych środowiskach jest modne, ale chyba nie tutaj.
Zrób coś konstruktywnego ...
 
To zaproponuj coś mądrego - jeśli zdołasz. Wiesz hejtowac wszystko w czambuł w pewnych środowiskach jest modne, ale chyba nie tutaj.
Zrób coś konstruktywnego ...
Na początek - zaprzestanie wpisywania do puesca wszystkich kontroli niezakończonych żadnym ustaleniem (tak jak tego wymaga MF) Pozwoli to na zwiększenie ilości przeprowadzanych kontroli na drodze (nie trzeba będzie wpisywać głupot do systemu). Więcej kontroli to większą szansa na trafienie. A że bazy danych zostaną pozbawione niezwykle ważnych informacji typu "pan X wiózł w samochodzie nr rej Y tonę marchewki, tak jak co tydzień"? Chyba analiza ryzyka od tego się nie zawali...
 
To zaproponuj coś mądrego - jeśli zdołasz. Wiesz hejtowac wszystko w czambuł w pewnych środowiskach jest modne, ale chyba nie tutaj.
Zrób coś konstruktywnego ...
Coś konstruktywnego? Mam podpowiedź dla MF celu strategicznego na najbliższy czas. Wypłata podwyżek z wyrównaniem w tym samym czasie co Koleżankom i Kolegom z innych formacji, czyli do 10.04.
 
Coś konstruktywnego? Mam podpowiedź dla MF celu strategicznego na najbliższy czas. Wypłata podwyżek z wyrównaniem w tym samym czasie co Koleżankom i Kolegom z innych formacji, czyli do 10.04.
W punkt. Z jednej strony, w tej sytuacji mam pewne opory przed "walką o swoje", ale z drugiej, w sytuacji kiedy władowali 2 mld pln w tvpis przed samą epidemią, w sytuacji kiedy wiedzieli że będzie, kiedy gwarantują innym ich pieniądze, kiedy oczekuje się od nas że będziemy służyli z narażeniem zdrowia i życia, trudno mi jakoś znaleźć zrozumienie dla potencjalnych oszczędności...
 
Apeluję, nie piszcie o nagrodach w tym wątku. To moim zdaniem nie jest przypadek, że to pismo Dyr. Generalnej rozesłano szeroko w KAS, choć nie jest adresowane do pracowników i funkcjonariuszy KAS, a jedynie MF wąsko.
Dzięki temu dyskutujemy o nagrodzie jednorazowej, zamiast o stałym składniku jakim jest podwyżka, a bynajmniej ta dyskusja właściwa jest zakłócona.
W tym temacie rozmawiamy jedynie o należnych podwyżkach 2020.
 
Na początek - zaprzestanie wpisywania do puesca wszystkich kontroli niezakończonych żadnym ustaleniem (tak jak tego wymaga MF) Pozwoli to na zwiększenie ilości przeprowadzanych kontroli na drodze (nie trzeba będzie wpisywać głupot do systemu). Więcej kontroli to większą szansa na trafienie. A że bazy danych zostaną pozbawione niezwykle ważnych informacji typu "pan X wiózł w samochodzie nr rej Y tonę marchewki, tak jak co tydzień"? Chyba analiza ryzyka od tego się nie zawali...
To teraz do puesca coś takiego się wprowadza?
 
Nie można "kategoryzować" służb mundurowych na "lepszych" i "gorszych", wszyscy jednakowo pracują. Mam nadzieję, że sugestia przekazana w piśmie zostanie przez Panią Minister uwzględniona.
 
Ja też mam taką nadzieję, gdyby podwyzki mialy dotyczyć tylko nas to moze by mogli coś kręcić. Ustawy uchwalone, budżet podpisany czekamy na wypłaty
 
Czy wszyscy tak samo pracuja? Tak ale przecietny telewidz, czytelnik gazet i internauta za pewne ma inne zdanie. Nas nigdzie nie ma nie pokazuja. Bo nie ma, mnie wysylaja do domu, na urlop na nadgodziny bo co ?bo mysla ze wystrzelam sie z urlopu nadgodzin i jak to minie to nie pojde na urlop tylko do pracy? Co za fikcja. Kazdy w glebi kraju robi cos w papierach a sądy stoją prokuratury tez, swiadkow wzywac nie mozna podejrzanych tez do firm na konttole nie mozna itp wiec wezta ttych funkow i pracownikow do zadan aby ludziom pomoc to i ludzie zauwaza i bedzie podstawa do walki o podwyzke. Mowie wam ze swoim PR i dzialaniem to nie popisujemy sie.
 
Ja mam pytanie czy ZZ Celnicy byl sygnatoriuszem porozumienia dot. podzialu srodkow w 2020 z MF wspolnie innymi ZZ? Pamietajmy, co by nie myslec, ze sa tez inne ZZ strona tego porozumienia, z ktorymi pomimo uprzedzen nalezaloby rozpoczac rozmowy dla dobra srodowiska.
 
Back
Do góry