• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Masakra jakaś. Zamiast jak najszybciej podzielić podwyzki to moze po pandemii. No ludzie... Blaszczak na Twitterze swobodne pisze o podwyżkach a nasza szefowa aby od sobie...Bareja by lepiej tego nie wymyślili
Ludzie, przeczytajcie jeszcze raz pismo Szefowej i powiedzcie w którym miejscu napisała, ze podwyżki będą po pandemii?
Prosiła tylko, żeby ograniczyć do minimum korespondencję (nie ma kategorycznego zakazu). Nie wspomniała nigdzie o odkładaniu podwyżek.
Pewnie tylko inaczej niż my rozumie najważniejsze dla f-szy i pracowników sprawy.
Poza tym przecież zachęciła, żeby załatwiac sprawy bezpośrednio. Może wystarczy zadzwonić i podwyzki będą załatwione od ręki?
 
Cieszcie się, że możecie dyskutować kiedy będą podwyżki, a nie czy będą. Kiedyś latami nie było podwyżek. Czasami celnicy czekali 10 i więcej lat, aby dostać awans na stopniu i 30zł. netto. Nie wspomnę o awansach na stanowisku bez pieniędzy. To dopiero była patologia.
 
Trzeba było wcześniej wystąpić do DIAS o równy podział podwyżki z ustawy modernizacyjnej, związki jednak wolały proponować jakieś durne algorytmy i debilne widełki wiekowe. Dlatego teraz nikt nic nie dostanie.

Napisz do mf

Coś mniej durnego niż po równo

W sg masz po równo? Nie

W policji masz po równo? Nie
 
"Liczę na Państwa wyrozumiałość i podkreślam,że po okresie pandemii powrócimy do bezpośredniego dialogu pomiędzy kierownictwem KAS a organizacjami związków zawodowych w najistotniejszych sprawach dla pracowników i funkcjonariuszy" Czyli temat podwyżek po pandemii?Kiedy?Za pół roku albo może później?
Skoro takie jest podejście do sprawy, to ja teraz czekam i to najpóźniej do końca kwietnia na podwyżkę z tytulu podniesienia kwoty bazowej i zwłaszcza na ta z tytułu modernizacji. Przyjrze sie tez temu jak bardzo docenia mnie mój przełożony wysokoscią premii za 1szy kwartał trwania dzien w dzien na posterunku i walki z virusem. Jeśli bedzie słabo w którymkolwiek z ww punktów punktów to dziękuje za współpracę i wybieram siedzenie w domu 👍
 
Skoro takie jest podejście do sprawy, to ja teraz czekam i to najpóźniej do końca kwietnia na podwyżkę z tytulu podniesienia kwoty bazowej i zwłaszcza na ta z tytułu modernizacji. Przyjrze sie tez temu jak bardzo docenia mnie mój przełożony wysokoscią premii za 1szy kwartał trwania dzien w dzien na posterunku i walki z virusem. Jeśli bedzie słabo w którymkolwiek z ww punktów punktów to dziękuje za współpracę i wybieram siedzenie w domu 👍
Mam identyczny plan.
 
Wszystkie służby mundurowe dostajà podwyższkę a my co? Znowu innni znowu poza grupą? Nie chca nas do stolika czy wstydzimy sie dosiąść...zerknijcie nawet do ustawy o powszechnym obowiazju obrony RP. Tam widac gdzie jest nasze miejsce. Jako jedyna sluzba nie mamy wglądu w dane osobowe z ewidencji wojskowych a tam jest wiele. Jezeli chodzi o swiadczenia osobiste w czasie pokoju to może być nałożony obowiązek świadczeń osobistych, polegających na wykonywaniu różnego rodzaju prac doraźnych na rzecz przygotowania obrony państwa albo zwalczania klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków. Funkcjonariusze naszej sluzby jako jedyni podlegaja temu zapisowi pozostale sluzby sa zwolnione nawet SOK i ochrona w instytucjach. Tylko nasza formacja podlega powszechnemu szkokeniu ludnosci, jako jedyni podczas wojny nie mozemy byc przemianowani na stopien wojskowy,i jako jedym nadaje sie przydzial organizacyjno mobilizacyjny. Pisze o tym bo to pokazuje nasze miejsce w szeregu. Biora nas za Sluzbe bo mamy mundury bo ciezko pracujemy tez w godzinach nocnych i niektorxy maja bron. A co do czego maja nas za cywili. A tak poza tym nie moge pojac jak to w pionach zwalczania przestepczosci ekonomicznej nie wszyscy maja bron. Jak mozna wysylac ludzi na przesxukania tylko z dlugopisem a bo ten i tamten z realizacjj go obroni. Oj ludzie ludzie....wezmy powiedzmy glosno ze jestesmy tez funkami bo wstyd chowac sie na granicy za SG a w glebi kraju za Policja. Nie narzekajmy badzmy dumni z naszej formacji i walczmy o swoje bo jak bedziemy tacy malo męscy to juz calkowicie beda nas pomijac. Zostancie w domu funki;) sorki ze odbieglem od tematu.
 
Back
Do góry