• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Tak trochę na marginesie podwyżek.

Kontrola mikroprzedsiębiorców nie może wynosić więcej niż 12 dni roboczych


Właśnie niedawno wymanewrowaliśmy Pana Remigiusza i zamiast kontroli podatkowej zastosowaliśmy proste wykreślenie jego klienta z rejestru podatników VAT. Poszła oczywiście skarga do WSA i wniosek o wstrzymanie wykonania czynności NUSa, ale sędzia nie dała się nabrać na kazuistyczne sztuczki i postanowieniem oddaliła wniosek. Do sądu poszedł mocny materiał dowodowy oparty na plikach JPK_VAT, STIRZE i PKPiR podatnika zgromadzony w toku czynności sprawdzających. Dodatkowo jeszcze została wydana decyzja o odmowie przywrócenia rejestracji do VAT, na którą nie złożyli odwołania. Efekt jest taki, że od podmiotu, który przyciął ok. 1,6 mln PLN VATu odwrócili się dotychczasowi odbiorcy i grzecznie robią WNT płacąc VAT, a do momentu wykreślenia były zwroty VATu.
Po co to piszę?
Żeby było jasne, że urzędowe prostaczki są w stanie zablokować KAŻDĄ "karuzelę", jak im się chce.
Ale warto im sypnąć trochę grosza, co by im się bardzej chciało.
 
I tyle dobrych wieści na dziś, jutro 13...może będzie lepiej:sleep:
Niestety Kolego ... Ostatnie pomysły MF'u odbierają nadzieję na cokolwiek lepszego.

Cały ten bełkot "korporacyjny", ewidentnie prowadzi do ... prywatyzacji organów Państwa.
Obawiam się, iż np. o ile takie "amerykańskie" sprywatyzowanie więzień, "na już" miałoby
wielu zwolenników, o tyle takie poczynania świadczą o znacznie głębszych zakusach na
przyszłą prywatyzację; także urzędów, szkół, sądów, policji ...
 
Tak trochę na marginesie podwyżek.

Kontrola mikroprzedsiębiorców nie może wynosić więcej niż 12 dni roboczych


Właśnie niedawno wymanewrowaliśmy Pana Remigiusza i zamiast kontroli podatkowej zastosowaliśmy proste wykreślenie jego klienta z rejestru podatników VAT. Poszła oczywiście skarga do WSA i wniosek o wstrzymanie wykonania czynności NUSa, ale sędzia nie dała się nabrać na kazuistyczne sztuczki i postanowieniem oddaliła wniosek. Do sądu poszedł mocny materiał dowodowy oparty na plikach JPK_VAT, STIRZE i PKPiR podatnika zgromadzony w toku czynności sprawdzających. Dodatkowo jeszcze została wydana decyzja o odmowie przywrócenia rejestracji do VAT, na którą nie złożyli odwołania. Efekt jest taki, że od podmiotu, który przyciął ok. 1,6 mln PLN VATu odwrócili się dotychczasowi odbiorcy i grzecznie robią WNT płacąc VAT, a do momentu wykreślenia były zwroty VATu.
Po co to piszę?
Żeby było jasne, że urzędowe prostaczki są w stanie zablokować KAŻDĄ "karuzelę", jak im się chce.
Ale warto im sypnąć trochę grosza, co by im się bardzej chciało.

Powino się wprowadzić przepisy o publikacji danych osób, które działały jako pełnomocnicy w sprawach gdzie prawomocnie stwierdzono karuzele.
Od obrony są adwokaci w sprawach karnych, a nie że ten sam ziutek raz w mediach broni pana co rzekomo chleb rozdaje bez kasy, albo wymienia żarówki z dobroci serca, a innym razem na papierze pomaga zalegalizować karuzelę i czepia się porceduralnych sztuczek żęby odwlec albo przedawnić.

W takich prawach gdzie pierwsza instancja stwierdziła karuzelę to następne kroki są takie żeby dopchać sie do mediów żeby sprawę przedstawić w innym świetle. A potem to ukręcanie łba ze względów wizerunkowych.
 
Co wy w ogóle tu piszecie ?!?! Zabrali nam podwyżki a wy się zajmujecie jakimiś kontrolami i innymi pierdołami ! Co nas obchodzą plany wobec US, co nas obchodzą kontrole u mikroprzedsiębiorców i jakie to ma odniesienie do tematu Podwyżki 2020 ?!
 
Co wy w ogóle tu piszecie ?!?! Zabrali nam podwyżki a wy się zajmujecie jakimiś kontrolami i innymi pierdołami ! Co nas obchodzą plany wobec US, co nas obchodzą kontrole u mikroprzedsiębiorców i jakie to ma odniesienie do tematu Podwyżki 2020 ?!
Witamy z powrotem.:unsure: Tylko znowu przypomnę, jakie podwyżki???
PROSIŁEM, żeby wykreślić to słowo z forum,
walka toczy się nadal o "wyrównania" i godność ludzi tyrających za marne grosze, przypomnę ....1000 EUR,
żenada i jeszcze modernizacja,,,na dziś to "koncepcjo-wizji" KAS wg MF.... TYLKO :sleep: ukoi...
 
Ja już pogodziłem się z tym, że moje lata służby przed 15.09.99 poszły psu w dupę. Ale ten debilny projekt wszystko zmienia, to ukaesmani mają dostać emki za cywilne lata a my mamy nie dostać za służbę przed 15 09.99. Gdzie są związki i co robią? Ta data dotyczy wszystkich celników także tych ucywilnionych. Dlatego zwracam się z prośbą do Z.Z reprezentujących celników o priorytetowo zajęcie się naszą służbą przed 99. To chyba jest ważniejsze w tej chwili od podwyżek.
 
Ja już pogodziłem się z tym, że moje lata służby przed 15.09.99 poszły psu w dupę. Ale ten debilny projekt wszystko zmienia, to ukaesmani mają dostać emki za cywilne lata a my mamy nie dostać za służbę przed 15 09.99. Gdzie są związki i co robią? Ta data dotyczy wszystkich celników także tych ucywilnionych. Dlatego zwracam się z prośbą do Z.Z reprezentujących celników o priorytetowo zajęcie się naszą służbą przed 99. To chyba jest ważniejsze w tej chwili od podwyżek.
kiedy sztorm topi łajbę nie zajmujesz się naprawą popękanej nary :)
 
Ja już pogodziłem się z tym, że moje lata służby przed 15.09.99 poszły psu w dupę. Ale ten debilny projekt wszystko zmienia, to ukaesmani mają dostać emki za cywilne lata a my mamy nie dostać za służbę przed 15 09.99. Gdzie są związki i co robią? Ta data dotyczy wszystkich celników także tych ucywilnionych. Dlatego zwracam się z prośbą do Z.Z reprezentujących celników o priorytetowo zajęcie się naszą służbą przed 99. To chyba jest ważniejsze w tej chwili od podwyżek.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla mnie są ważne podwyżki bo do mojej emerytury i sądzę że nie tylko mojej, jeszcze trochę muszę (nie zamierzam zmieniać pracy tak apropo tym kt zaraz zaczną pisać że nie muszę 😊) w tym tkwić.
Ale uważam że podwyżki czy lata przed "99 są na równi ważne. Więc proszę nie umniejszajmy jednemu tematowi kosztem drugiemu.
Ps. Ja juz se myślę że oni-MF chyba po prostu lubią nasze strajki CELNIKÓW i to taka zachęta i prowokacja aby nas rozjuszyc 😅😁
 
Ja już pogodziłem się z tym, że moje lata służby przed 15.09.99 poszły psu w dupę. Ale ten debilny projekt wszystko zmienia, to ukaesmani mają dostać emki za cywilne lata a my mamy nie dostać za służbę przed 15 09.99. Gdzie są związki i co robią? Ta data dotyczy wszystkich celników także tych ucywilnionych. Dlatego zwracam się z prośbą do Z.Z reprezentujących celników o priorytetowo zajęcie się naszą służbą przed 99. To chyba jest ważniejsze w tej chwili od podwyżek.
lubię, ale klepanie jęzorem na prawo i lewo nic nie da
 
A co z programem modernizacji na kolejne lata?
Szefowa się tłumaczyła, że okroiła nam ostatnią część podwyżki bo nie poza covidowymi wymówkami nie zmodernizowano uchwały modernizacyjnej.
Szef SKAS jest gospodarzem tej uchwały.
Chociaż już jej nie wierzę, chciałbym usłyszeć co ma do powiedzenia o przyszłorocznej podwyżce wynikającej z uchwały. Nie były to oszałamiające pieniądze, ale zawsze coś.
Tymczasem w uzasadnieniu do projektu budżetu na 2021 czytam:
"W 2021 r.w ramach Programu Modernizacji KAS zakłada się: zakup nowoczesnego sprzętu do kontroli celno-skarbowej,zwiększenie bazy sprzętowej, transportowej oraz składników indywidualnego wyposażenia pracowników i funkcjonariuszy,zapewnienie właściwych
standardów powierzchni biurowej dla każdego zatrudnionego, z uwzględnieniem dostępu do sieci i urządzeń komputerowych,zrealizowanie zadania inwestycyjnego dla zapasowego ośrodka obliczeniowego,modernizację i rozbudowę sieci lokalnych LAN w co najmniej 100 obiektach jednostek organizacyjnych KAS."


NIC o podwyżkach
 
A co z programem modernizacji na kolejne lata?
Szefowa się tłumaczyła, że okroiła nam ostatnią część podwyżki bo nie poza covidowymi wymówkami nie zmodernizowano uchwały modernizacyjnej.
Szef SKAS jest gospodarzem tej uchwały.
Chociaż już jej nie wierzę, chciałbym usłyszeć co ma do powiedzenia o przyszłorocznej podwyżce wynikającej z uchwały. Nie były to oszałamiające pieniądze, ale zawsze coś.
Tymczasem w uzasadnieniu do projektu budżetu na 2021 czytam:
"W 2021 r.w ramach Programu Modernizacji KAS zakłada się: zakup nowoczesnego sprzętu do kontroli celno-skarbowej,zwiększenie bazy sprzętowej, transportowej oraz składników indywidualnego wyposażenia pracowników i funkcjonariuszy,zapewnienie właściwych
standardów powierzchni biurowej dla każdego zatrudnionego, z uwzględnieniem dostępu do sieci i urządzeń komputerowych,zrealizowanie zadania inwestycyjnego dla zapasowego ośrodka obliczeniowego,modernizację i rozbudowę sieci lokalnych LAN w co najmniej 100 obiektach jednostek organizacyjnych KAS."


NIC o podwyżkach
Tak, i odpowiedziałeś....poszły w las.
Strategia MF wygrywa na całej lini... ZZ skłócone, w szeregach każdego ZZ też jakoś zgodności nie widać...
Przesunięcie "tematu z podwyżek" na emerytury...genialne:cry::cry::cry:, LUDZIE przecież za X lat jak nie będzie podwyżek TERAZ,
to i emerytury "socjalne" ....Proszę, jak niektórzy forumowicze, o czytanie ze zrozumieniem, sorry.o_O
 
Back
Do góry