• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Odwiedziłem znane nam forum, temat Podwyżki 2020 i pojawia się komunikat treści:

Wszystkie środki pochodzą z budżetu, zgodnie z porozumieniem z 29 stycznia miało być 6% do końca czerwca, jest te 6%, co po zapowiedziach premiera nie było pewne, a sukcesem jest  przyspieszenie tych 6%.
...Aż sobie wróciłem do starych postów... podsumujmy, czy czegoś nie rozumiem...
Inne służby i organizacje dostały "pińcet" i więcej "na łba", przepraszam, "na etat"
U nas według stanu "na przełom roku" miało być 6%+6%.
W maju "misie-ludwisie" ogłosiły że załatwiły nam podwyżkę 3%+3%
W związku z powyższym ludzi ogarną zrozumiały entuzjazm i zapałali uczuciem do Sławka, do tego stopnia pałali entuzjazmem, że zaczęło to być groźne dla ich zdrowia...
Dziś słyszę że jednak podwyżka ma być w wysokości 6% z budżetu - czyli tak jak w ustawie było zapisane.

"To ja się pytam gdzie ten sukces?" No ale ja jestem zwykły robol, nie mam tej optyki, tego pola widzenia.
Może mi ktoś tutaj wytłumaczy?
 
Odwiedziłem znane nam forum, temat Podwyżki 2020 i pojawia się komunikat treści:

Wszystkie środki pochodzą z budżetu, zgodnie z porozumieniem z 29 stycznia miało być 6% do końca czerwca, jest te 6%, co po zapowiedziach premiera nie było pewne, a sukcesem jest  przyspieszenie tych 6%.
No a z czego miały pochodzić!? Ktoś jest głupi, czy innych ma za takich. Wiadomo, że wszystko jest z budżetu, z nieba przecież nie spadło.
TRAGEDIA. Ile jeszcze aktów będzie trwała ta żenada? Bo mam ochotę dać bileterowi w gębę.
 
No a z czego miały pochodzić!? Ktoś jest głupi, czy innych ma za takich. Wiadomo, że wszystko jest z budżetu, z nieba przecież nie spadło.
TRAGEDIA. Ile jeszcze aktów będzie trwała ta żenada? Bo mam ochotę dać bileterowi w gębę.

Dokładnie...

Całość jest z budżetu

Ale miało być 6% wzrostu kwoty bazowej z ustawy budżetowej i 6,5% z uchwały modernizacyjnej

3% + 3% to nie to samo co 6% wzrostu kwoty bazowej

Litości...
 
Podchodząc do sprawy ściśle literalnie, wypadałoby przedstawić szefostwu (dw. rządu), formalny efekt ich poczynań:
- zobowiązanie - iż zatrudnieni w KAS, otrzymają do końca czerwca 6% z UB i 6,5% z UM wobec treści zawartej
w jego pisemnym potwierdzeniu - stanowi ich (rządowy) WEKSEL WŁASNY złożony na ręce podwładnych;
- dokonany wzrost wynagrodzeń - bez względu na źródło i sposób naliczenia (3+3 czy 6), w żadnym stopniu
nie stanowi wykonania w/w zobowiązania, sformułowanego jako zobowiązanie niepodzielne, to wzrost niezależny;
- do końca czerwca br - pełne zobowiązanie (6+6,5) pozostaje w mocy, a w wypadku nie wywiązania się zeń dłużnika,
po tym czasie, zatrudnionym należne będą odsetki w wysokości właściwej zobowiązaniom wekslowym ...
 
Jutro o 11 ustawka KU z MF.
Ja obstawiam że będzie to kolejny delikatny procent za coś w zamian 😋 i SUKCES?!
 
Jutro o 11 ustawka KU z MF.
Ja obstawiam że będzie to kolejny delikatny procent za coś w zamian 😋 i SUKCES?!
Raczej coś, co nic nie kosztuje... Typu zapewnienia o braku redukcji etatów i pensji. Ale fajnie jak by po przedłużali umowy ludziom.
Na cud w postaci pełnej realizacji zobowiązań nie liczę.

Muszą zagrać piarowo i umocnić stanowisko swoich związków, dyskredytując Sławka.
 
Jutro o 11 ustawka KU z MF.
Ja obstawiam że będzie to kolejny delikatny procent za coś w zamian 😋 i SUKCES?!
PEŁNY kamuflaż, ani MF ani KP nie przekazały infa w jakiej sprawie spotkanie,
może od kiedy modernizacja:unsure:, czyli np. środki na podwyżki z redukcji etatów, efekt tarczowo-wirusowy🙃,
są oszczędności na płacach po odejściu na EMKI ,,,,wybory za pasem, to może coś "zostanie" zatwierdzone (klepnięte pod stołem).
CIERPLIWOŚCI ... 48 godzin i EUREKA🤖🤖🤖
 
Wczoraj się dowiedziałam, że nie stać mnie na opiekunkę do dzieci.... jej wynagrodzenie jest równe z moim … po 28 latach pracy.
Jeszcze straszą, że będą zwolnienia czy zmniejszanie etatów... Wygląda na to że nie jestem dyspozycyjnym pracownikiem będąc obecnie na opiece...
 
PEŁNY kamuflaż, ani MF ani KP nie przekazały infa w jakiej sprawie spotkanie,
może od kiedy modernizacja:unsure:, czyli np. środki na podwyżki z redukcji etatów, efekt tarczowo-wirusowy🙃,
są oszczędności na płacach po odejściu na EMKI ,,,,wybory za pasem, to może coś "zostanie" zatwierdzone (klepnięte pod stołem).
CIERPLIWOŚCI ... 48 godzin i EUREKA🤖🤖🤖
Na stronie skarbowcow fb jest mapisane ze w spr podwyżek...
 
Raczej coś, co nic nie kosztuje... Typu zapewnienia o braku redukcji etatów i pensji. Ale fajnie jak by po przedłużali umowy ludziom.
Na cud w postaci pełnej realizacji zobowiązań nie liczę.

Muszą zagrać piarowo i umocnić stanowisko swoich związków, dyskredytując Sławka.
Masz racje napisalam trochę z ironią.
Nie życzę nikomu źle i mam nadzieję ze obejdzie się bez zwolnień i za tym jestem całym sercem.
 
matula kochana koleżanko do celnicy.pl zapraszamy. Farsa i kłamstwo służalczość wobec 5 letnich elekcyjnych nigdy. Przysługuje Ci opieka nad dzieckiem w ramach tarczy. Ktoś mobinguje ciebie bądz zastrasza zgłaszaj Sławkowi pozdrawiam
 
matula kochana koleżanko do celnicy.pl zapraszamy. Farsa i kłamstwo służalczość wobec 5 letnich elekcyjnych nigdy. Przysługuje Ci opieka nad dzieckiem w ramach tarczy. Ktoś mobinguje ciebie bądz zastrasza zgłaszaj Sławkowi pozdrawiam
Jestem członkiem tego związku... Na razie nikt mi wprost nie powiedział, że idę pierwsza do zwolnienia ale tylko ja jestem "niedyspozycyjna". U nas pracuje starsza kadra tzn mająca dorosłe dzieci. Niestety nie jestem w stanie opłacić opiekunki żeby wrócić do pracy. Nie opłaca się... Może gdybym zarabiała ok 4 tyś "na rękę" zastanawiałabym się ale mając ledwo ponad 3 tyś odechciewa się.... Wolę przypilnować dzieci. Tylko zdrowie szwankuje od pracy przy komputerze. Zdrowie i rodzina są najważniejsze dla mnie. Pandemia dała trochę do myślenia. Ochłapów - podwyżek nie chcę
 
@matula, zajmij sie dziećmi bo rodzina jest najważniejsza.
Wdzięczność za Twoją prace widzisz co miesiąc przy wypłacie.
Nie daj się zastraszać i miej "gdzieś" jakieś ewentualne przytyki dotyczace dyspozycyjności.
Kto lepiej od matki zaopiekuje sie dziećmi?
Celnicy przeżyli wiele dużych "reform" przy których wiele osób dostało po tyłku i uwierz, że ani dyspozycyjność ani jakość pracy nie były kryteriami, które pozwalały wyladować na 4 łapy. Zresztą uważam, że grożenie zwolnieniami w KAS to zagrywka psychologiczna. Jest robota do wykonania i nie moga sobie pozwolić na pozbywanie się wykwalifikowanych ludzi.
 
@matula, zajmij sie dziećmi bo rodzina jest najważniejsza.
Wdzięczność za Twoją prace widzisz co miesiąc przy wypłacie.
Nie daj się zastraszać i miej "gdzieś" jakieś ewentualne przytyki dotyczace dyspozycyjności.
Kto lepiej od matki zaopiekuje sie dziećmi?
Celnicy przeżyli wiele dużych "reform" przy których wiele osób dostało po tyłku i uwierz, że ani dyspozycyjność ani jakość pracy nie były kryteriami, które pozwalały wyladować na 4 łapy. Zresztą uważam, że grożenie zwolnieniami w KAS to zagrywka psychologiczna. Jest robota do wykonania i nie moga sobie pozwolić na pozbywanie się wykwalifikowanych ludzi.
Mój mąż już stracił cierpliwość i kazał składać wypowiedzenie....
 
Dużo zimnej wody jest potrzebne . Trzeba myśleć czy pieniądze są najważniejsze , czy rodzina i dzieci
 
Pamiętam jak na początku mojej kariery w Us pracowałam do późna, chętnie. Sporo zarabiałam wtedy i były dodatkowe umowy zlecenia. Tąpnięcie było koło 2008 roku, później urodziłam dwoje dzieci jeszcze. Trochę "przeczekałam" na wychowawczym ale to co teraz się dzieje? Nie da się tego opisać... Zarobki marne, pracy dużo. Nie wiem dlaczego chcą zwalniać? Dużo pracy... Według mnie za dużo działów , referatów, kierowników itp.
 
Biorąc pod uwagę ostatni komunikat:


moja dosyć sarkastyczna wizja z 17:49, zadziwiająco nabiera sensu ...

 
Mam tylko jedno pytanie, co zwykłego funkcjonariusza obchodzi skąd biorą się składowe podwyżki. To wszystko powinno być proste jak konstrukcja cepa, Takie wywody to niech sobie pani Rzeczkowska schowa głęboko, nas interesuje podobnie jak policję i wojsko kwota podwyżki, nie mniejsza jak inne służby. Koniec tego pitolenia, albo kasa, albo protest i to natychmiast bez oczekiwania na czyjąś łaskę. Straszyć to sobie mogą swoje dzieci, że im cukierków nie kupią.
 
Back
Do góry