• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Możecie na mnie wrzeszczeć, ale zrobiłem mały sondaż wśród ludzi z którymi pracuję. W grupie tej są nie tylko skarbowcy. Efekt - podział podwyżek zaproponowany przez S znaczną większość zadowala. Ja też podwyżką w kwocie ponad 600 zł netto nie pogardzę. Na chwilę obecną lepszej propozycji podziału nie ma.
 
Ja też zrobiłem mały sondaż u siebie i wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą w ogóle zrezygnować z podwyżek pod warunkiem, że ja dostanę więcej
 
Ostatnia edycja:
@kontestator dobrych masz kolegów. Ja, aż takim altruistom nie jestem i z należnej mi podwyżki, nie oddam Ci ani złotówki.
 
Możecie na mnie wrzeszczeć, ale zrobiłem mały sondaż wśród ludzi z którymi pracuję. W grupie tej są nie tylko skarbowcy. Efekt - podział podwyżek zaproponowany przez S znaczną większość zadowala. Ja też podwyżką w kwocie ponad 600 zł netto nie pogardzę. Na chwilę obecną lepszej propozycji podziału nie ma.

Bardzo mi się podoba dzielenie skóry na niedźwiedziu , który jest jeszcze w lesie. A gdzie Skarbowcy maja gwarancję środków na podwyżki ???, W budżecie na 2019 rok niestety nie.
 
Właśnie gwarancji nie ma a wiele osób dywaguje komu więcej, komu mniej itp. Tak naprawdę to żadnych pieniędzy nie będzie bo skoro miałyby być to dlaczego nie od 01.01.2019 r. tylko do końca III kwartału. I tym głównie trzeba by było się zająć.
 
Właśnie gwarancji nie ma a wiele osób dywaguje komu więcej, komu mniej itp. Tak naprawdę to żadnych pieniędzy nie będzie bo skoro miałyby być to dlaczego nie od 01.01.2019 r. tylko do końca III kwartału. I tym głównie trzeba by było się zająć.

Podwyżki w KAS będą, jeśli pracownicy i funkcjonariusze ujawnią nieprawidłowości co najmniej na kwoty , które zaspokoją obiecane podwyżki, dlatego III kwartał. Dzielcie wirtualne pieniądze i cieszcie się SKARBOWCY.
 
Możecie na mnie wrzeszczeć, ale zrobiłem mały sondaż wśród ludzi z którymi pracuję. W grupie tej są nie tylko skarbowcy. Efekt - podział podwyżek zaproponowany przez S znaczną większość zadowala. Ja też podwyżką w kwocie ponad 600 zł netto nie pogardzę. Na chwilę obecną lepszej propozycji podziału nie ma.

Jak Ci wyszło z "tego":
"Strony ustalają, iż RAMOWYMI założeniami w zakresie realizacji postulatów płacowych przedstawianych przez Stronę Społeczną są podwyżki wynagrodzeń i uposażeń Beneficjentów od 1 stycznia 2019 w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia/uposażenia, w tym dodatkowe wynagrodzenie roczne/nagrodę roczną), z zastrzeżeniem, o którym mowa w pkt. 2."

600 netto?

impossibru.jpg

Chyba że niejaki radny i sp-ka coś wam cywilom naobiecywali......
* będzie miał co (nadworny propagandzista wkeić do wątku dla proletariuszy jedynej słysznej.) Resztę ocenzurowałem z ostrożności.....

 
Ostatnia edycja:
@anastazja ujawnienie to za mało, bo pieniądze będą jeśli następnie skarbowcy je zabezpieczą na majątku delikwenta lub egzekucja je wyegzekwuje. Tylko po co te złośliwości @Francis, aż tak nie doceniony jesteś, że sam musisz się mundurem dowartościowywać?
 
O czym Wy ludzie piszecie i z jakiego powodu się tak podniecacie. Pieniędzy nie ma i nie będzie. Chyba, że ruszycie dupska i wszyscy razem zaprotestujemy. Nikt Nas z kolan nie podniesie, pochylone karki w pokorze też trzeba podnieść. Policja, SW, SP mają podwyżki zapewnione i zaklepane w budżecie na 2019 rok. My mamy tylko mgliste bajania kłamców, nie po raz pierwszy. Nikt nam nie da nic bez walki, jeśli się nie zjednoczymy i nie zaprotestujemy to pozostanie nam tylko prześciganie się w pomysłach, ile komu. Ale taka jest prawda, że dostaniemy wielkie gówno.
 
Ja na temat podwyżek podyskutowałem na wiadomym forum. Po tym jak dwukrotnie admin wyciął moje posty (pierwszy pretekst brak kropki na końcu zdania) zawiesił moje konto. Taka to argumentacja :confused:
 
@Francis nawet nie próbuję, cechuje Cię pycha, pycha i jeszcze raz pycha.Wybacz ale posiadanie munduru o klasie nie świadczy.
 
Ostatnia edycja:
veeg: "Skoro inne służby mundurowe (którym również Państwo opłaca składkę emerytalną) wynegocjowały podwyżkę o 655 pln, to zamiast zmniejszać funkcjonariuszom w KAS może lepiej dodać pracownikom cywilnym o taką kwotę brutto, aby wszyscy mniej więcej otrzymali netto podobną kwotę".

Oczywiście, że lepiej. Niestety: S.Siwy, który tak bardzo "troszczy się" o cywili - nie pisnął o tym ani słowem w postulatach z 21.09.2018.
W punkcie 1 postulatów "zapomniał", że cywile w ogóle istnieją, bo wystąpił o 650 zł w przeliczeniu na jednego funkcjonariusza. I to nie koniec "zapominania". Ale to było dawno, więc może wróciła Siwemu pamięć "cywilna"?
Zaglądamy do pisma z 25.11.2018 do Ministra Finansów, a więc już po podpisaniu Porozumienia. A tu znowu pech! Ponownie cisza w tej kwestii.
Mamy kolejne pismo, tym razem do Szefa KAS z 27.11.2018. Szef KAS sygnował Porozumienie, więc tu na pewno musi być... Niestety - egzemplarz pisma dostępny publicznie tego nie zawiera.

RKSAS NSZZ "Solidarność" stara się podzielić uczciwie to co mamy do podziału, bez uwzględniania potencjalnego zysku z handlu gruszkami na wierzbie.

Ale rozumiem, że skoro - jak wynika z jego komentarzy - Siwy załatwił już dawno zmianę Rozporządzenia mnożnikowego, a właściwie to Minister Finansów czekał tylko z podpisem na brak podpisu Siwego pod Porozumieniem - nie będzie najmniejszego problemu, by Szef KAS uzyskał zgodę Siwego na dołożenie cywilom na pokrycie różnic wskutek zwolnienia funkcjonariuszy ze składek. Wystarczy tylko dać Siwemu coś do podpisu, czego on nie podpisze - i załatwione!

Ten Radny jest lepszy od pewnego doktora propagandy, przyjaciela pewnego kaprala z Austrii. Tak go boli, że jest niszowym związkowcem, z którego wszyscy się śmieją:) Gdyby pozwalał ludziom na swoim forum prawdę pisać, to nie miałby się po co tam pokazywać wstręciuszek :)
 
Ostatnia edycja:
655 zł brutto to ponad 600 zł netto?
Jak ty to wyliczyłeś ...... Geniuszu nie za duży.
 
O wypraszam to sobie. Pracuję w wyspecjalizowanym us w kontroli i też robię kontrole na grube miliony, karuzele, optymalizacje, wyłudzenia i sprawy prokuratorskie. I to nie jest żadna drobnica! Dodam tylko, że dodatek kontrolerski mam na poziomie zwykłego us.

Fajnie. Ale czy jeździsz pół nocy do odległego miasta, aby "podatnikowi" o godz. 6:00 wbić się na chatę, i zwinąć go razem z papierami, komputerami itd, i jeszcze po powrocie go obrobić? Acha - nie pracuję w realizacji.
 
Te dyskusje, nakręcające animozje pomiędzy środowiskiem funkcjonariuszy i pracowników cywilnych uświadomiły mi, że chyba było błędem otwarcie się naszego związku na cywili. Najlepiej byłoby, gdyby cywile wyodrębnili się z Celnicy.pl i powołali np Skarbowcy.pl
Wtedy każdy związek działałby na rzecz swojego specyficznego środowiska. Związki te mogłyby współpracować (np w formie federacji) w sprawach dotyczących obu środowisk z pełnym poszanowaniem swoich odrębności i zrozumieniem dla zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań członków.
Nie jest to post skierowany przeciwko pracownikom cywilnym, a jedynie pomysł na rozwiązanie części problemów które nas poróżniają.
Do związku celnicy.pl powinni należeć funkcjonariusze (obecni i byli/ucywilnieni)
 
Ostatnia edycja:
Mądrzy przedstawiciele mądrych związków wiedzą, że mimo różnic można osiągnąć wspólne cele. Na obecnym etapie nie potrzeba kolejnych federacji z federacji. Albo liczysz się z reprezentatywną grupą stanowiącą wartość albo sobie dworujesz z małych rozczłonkowanych grup. Także szedł w stronę jednoczenia.
 
Ludzie, najnormalniej w świecie wstyd mi za niektórych z was. NIE MAMY ŻADNYCH GWARANCJI PODWYŻEK, TYLKO MGLISTE OBIETNICE, A WY JUŻ SKACZECIE SOBIE DO GARDEŁ DOKONUJĄC PODZIAŁU WIRTUALNEJ GOTÓWKI.

Tylko pokazanie naszej jedności i siły na proteście w Warszawie, może uzmysłowić MF, że nie jest jesteśmy bandą naiwniaków, której wystarczy podsunąć kwit na węgiel wmawiając, że jest to bilet na Marsa. Proszę was szanujmy się i nie dajmy się antagonizować.
 
Te dyskusje, nakręcające animozje pomiędzy środowiskiem funkcjonariuszy i pracowników cywilnych uświadomiły mi, że chyba było błędem otwarcie się naszego związku na cywili. Najlepiej byłoby, gdyby cywile wyodrębnili się z Celnicy.pl i powołali np Skarbowcy.pl

Do związku celnicy.pl powinni należeć funkcjonariusze (obecni i byli/ucywilnieni)

nie-ma-gorszego-przeciwnika-niz-sojusznik-idiota.jpg

@Mały Mam w dupie co sądzisz o mnie. Goń się na swoje podwórko i tam biorąc przykład z takich jak radny rób za klakiera propagandy.
 
Back
Do góry