• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Pilzak

  • Thread starter Thread starter Guest
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Anonymous napisał:
strach się bać idą nagrody.Nasze słoneczko Karpat zakazało wglądu w wynagrodzenia.I tak wszyscy wiedzą ,że najwięcej kasy mają komisarze i ich patron p.o. dyrektora.Pytanie tylko za co.Za ten cały skorumpowany bałagan.Zwracam uwagę ,że w trakcie reformy przeprowadznej przez p.o. opieramy się na sprawdzonych wasaskich wzorach gdzie przerost na stanowiska tzw.pseudodecyzyjnych jest taki sam jak wszędzie.Teraz naczelnicy i kierownicy są po to aby trzymać za pysk podwładnych.Szef trzyma za pysk to my też trzymamy jego linię.Nie zmienia to faktu,że dyrektor za przepisywanie wasaskich decyzji bierze 2,3 razy więcej od ludzi ,którzy w dzień i noc grasują po rynkach i nadstawiają głowy.Nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby p.o.zatrudnił jeszcze 3 zastępców.I tak nic to nie zmieni bo decyzje w sprawach najczęściej podejmuje się na dole i na dole jest najwięcej wydumanych postępowań dyscyplinarnych.Myślę,że gdyby nieżal by mi było każdego grosza to odesłałbym mu te jego śmieszne nagrody z propozycją zamiany zarówno etatu jak i wynagrodzenia.Jestem gotów zrobić to od zaraz .Wszak pieniądze są z budżetu a nie z jego kieszeni i jakiekolwiek próby ograniczania wiedzy o nagrodach i wynagrodzeniach to ten sam styl co uprawiana wszędzie kreatywna statystyka.Statystyka .

Kochanieńki, ja latam od kilku lat po rynkach i prosze, nie bądź moim i moich kolegów adwokatem.
P.S. A skąd wiesz ile zarabiamy?
 
Za Ekspresem Ilustrowanym i naszym rzecznikiem.Słoneczko Karpat Causescu z Rumunii.Rumuni żyli sobie a ich wódz jeszcze lepiej.Prości ludzie.Czerwonoskórzy.Jeśli chodzi o rynki to pracowałeś w dobrym towarzystwie.Maciej Sz....nic nie widział,ale przekazał takie kadry do rozliczeń,Jarek K. 150tys.USD(pensja ok.5000 PLN),Sławomir K.450tys.PLN,Arek R. 1 mln 200tys(pensja ok.3tys.PLN).PLN,Anna W. 50tys.PLN skazana(pensja ok.3tys.PLN),Piotr P. ...?.Szefami byli też obecni zastępcy ale oni to inna bajka pt.Bronisławów .Ja się nie pytam o boki tylko o pensje.W tym samym czasie ta parada brała nagrody dochodzące do 80.000 PLN.Anna W. opowiadała o szczegółach tych działań.Śpij spokojnie.Chyba,że jesteś z Warsiawy a tam to pewnie były inne stawki.Zapomniałeś chyba,że pracujesz w cle a nie w Armii Zbawienia.Taaaaaaaaaa?
 
To są fakty a twoja odpowiedź to twój poziom dyskusji i tych co w tej chwili kierują tą instytucją.Jesteś mądry rozumem twoich przełożonych.
 
A jednak głupi jesteś
P.S. Nie pracowałem, kolego w towarzystwie, które wymieniasz. a poza tym, z tego co wiem. w dawnym operacyjnym nie pracował żaden Arek R. Jeżeli to są fakty, to tylko potwiedza to moją teże, którą przedstawiłem na początku.
P.C.II - wiesz o mojej pensji od rzecznika i Expressu? Lecz się.
 
czekamy na Pana Dyrektora - niech wraca z urlopu... i rzuci nam po te 3 stówki nagrody...hahahaha na dobrą kolację i nieco % żeby upic się ...chyba na smutno :( za to, że tak robimy jak mróweczki ;)
 
pilzak

może ktoś zapyta Pana Dyrektora po powrocie z urlopu,dlaczego nie upoważniłnikogo do podpisania "nagród" (po te śmieszne 3-4 stówy na łeb dla wyrobnika) nikogo kto go w tym czasie zastepował,albo te kilka osób nie zwróciło na to uwagi.Ale tak to jest jak jedni mają krocie to nie myślą o drugich na dole,bo co tam dla nich te śmieszne parę setek.Poprostu wstyd,że nawet na takie ochłapy trzeba łaskawie czekać ,a w sezonie urlopowym każde pieniądze są mile widziane,biorąc pod uwagę astronomiczne pobory nas szaraków.
 
Re: pilzak

bambaramba napisał:
może ktoś zapyta Pana Dyrektora po powrocie z urlopu,dlaczego nie upoważniłnikogo do podpisania "nagród" (po te śmieszne 3-4 stówy na łeb dla wyrobnika) nikogo kto go w tym czasie zastepował,albo te kilka osób nie zwróciło na to uwagi.Ale tak to jest jak jedni mają krocie to nie myślą o drugich na dole,bo co tam dla nich te śmieszne parę setek.Poprostu wstyd,że nawet na takie ochłapy trzeba łaskawie czekać ,a w sezonie urlopowym każde pieniądze są mile widziane,biorąc pod uwagę astronomiczne pobory nas szaraków.

Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez SSC ze zwiazkami zawodowymi 3% mają być wypłacone do końca lipca. Więc się nie irytuj.
A poza tym, są izby gdzie jeszcze nie wiadomo jakie to będą kwoty.
 
W dzisiejszym odcinku zmienników.Pytanie do Ewy Błaszczyk;Jak pan myśli ,panie kierowco?Ja nie jestem od myślenia.Ja jestem od kierowania.To dedykuję naszej kadrze kierowniczej.Amen.
 
Dziękuję ci łaskawco za te 300zł z 3% funduszu.Pamiętaj jednak,że to nie są twoje pieniądze a budżetowa.Swoją drogą ciekawe ile dostałeś i twoi przyjaciele faworyci.Biorąc pod uwagę pismo w sprawie ukrywania wynagrodzeń to pewnie wielokrotność w formie specjalnej nagrody.Ja po 12 latach zarabiam 2100 złotych i jestem inspektorem.Jestem pewny,że ty jako celnik nigdy nie przytuliłeś kasy od kierowcy,agencji celnej,nie dostałeś flaszki,czekolady dla żony,kawy,butów majtek nie mówiąc o rowerze.Nie wziąłeś spinaczy,teczki papierowej i dużej koperty do domu.Jesteś po tożeby oczyścić tę Stajnię Augiasza(to z mitologii greckiej o Herkulesie).Brudy zamiatasz jednak pod dywan.Robisz to nieudolnie ukrywając wynagrodzenia,antagonizujesz ludzi straszać przenosinami(typowaniem do czasowego oddelegowania).Może przyjrzyj się swoim kolego z kierownictwa ich kasie i zasługom.Jak to jest,że np.naczelnik maciej z II uc miał za prawą rękę od karnego skazana annę w. zarabiającą jako ekspert 2 lata temu z 11 letnim stażem po stracie stanowiska o 1000 zł więcej niż ja czyli 3000zł.Jest co ukrywać biorąc pod uwagę zarobki kc,skc i innych inspektorów.A co z jego niedawnym zastępcą co to podobno abw nie dała mu kwitów,o etyku andrzeju k. ekspercie nie wspomnę.Gdzie była kontrola podmiotów,wewnętrzna,ogólny i kto nimi dowodził w ostatnich kilku latach.CZY realizujesz decyzje SSC w sprawie odpowiedzialności przełożonych.Wszak niektórych powołałeś na te stanowiska-bogdan L.zastępca naczelnika uc II,P.naczelnik intrastatu.Pani Ł.kierownik oc I powołana przez skierowanego do komisji w MF naczelnika,który będzie teraz zajmował się organizowaniem nam pracy-w końcu intendent okrętowy.Podaję adres tej komisji MF sekretariat.sc@mofnet.gov.pl dla i pawel.trembacz@mofnet.gov.pl.Może wreszcie przy tej okazji zrobi ktoś porządek w tym zakłamanym układzie.
 
A tak konkretnie, to co zarzucasz Dyrektorowi? Co rozumiesz przez "zamiatanie pod dywan"...? Jednym słowem: co też ten człowiek powinien zrobić by zadowolić wszystkich piszacych tutaj życiowych frustrtatów???? O ile rzecz jasna zależy mu na zadowoleniu kogokolwiek, zwłaszcza ich! No słucham............
 
brydzia należy chyba do tej śmietany,skoro ludzi którzy zwracaja uwagę na anomalia nazywa frustratami, wiadomo- boi sie o swoje 4 litery,bo o prawdziwej robocie nie ma pojęcia,pijąc kawki herbatki,robiac pewnie coś co jest nikomu do szczęścia niepotrzebne,myśli,że taki układ będzie trwał wiecznie, i pewnie nie jest to jej wina,że tak myśli,bo za przerosty kadrowe np w takiej izbie odpowiedzialni są konkretni ludzie,a to że jeszcze próbuje sie coś z tą masą coś kombinować- wymyślając jakieś niepotrzebne komórki,wymagając np na koniec miesiąca powielających się sprawozdań,zestawień itp bzdetów - daje nadzieje takim brydziom i wiarę że jest sie potrzebnym,bo przeciez stosy papierów można przewalać wtem i nazad, pozdrawiam.
 
Ale konkretnie. Ponawiam apel panowie i panie - co Waszym zdaniem powinien zrobić Dyrektor żeby nam było lepiej? Kolega vonjungingen pewnie i na przerosty kadrowe (dziwy dziwy bo naczelnicy raczej na niedobory stękają) posiada receptę. Może zatem podzieli sie złotym środkiem z naszym mocarzem. I nam będzie lepiej i jemu łatwiej.... W czym problem zatem?
 
Brydzia jest 17900 wyświetleń w tym temacie,najwięcej na całym forum.Można sądzić ,że jest to jakiś problem.Problem polega na tym,że mamy kolejny układ.Przeczytaj może uważnie wpisy i wyciągnij wnioski.Odnoszę wrażenie ,że obecnie kierujący tą instytucją nie ma koncepcji dotyczących problemów tej izby(np.aresztowania) i zainteresowany jest trwaniem za wszelką cenę.
Ostatnie działanie polegające na wydawaniu specjalnego pisma dotyczącego utajniania za wszelką cenę wynagrodzeń i nagród przypomina, mimo powoływania sie na ustawę o ochronie danych osobowych,klasyczny bolszewizm ze stalinizmem i gomułkowszczyznę(wicie rozumicie).To nie jest ściana wschodnia.Przepraszam ścianę.Można podać jakie były nagrody wśród dyrektorów,naczelników i kierowników bez podawania nazwisk-tylko ile i jakie kwoty.Itak jak mi wiadomo inspektor w izbie dostał 1000 zł brutto.To jest cena za lojalność?Tak chyba można.
Drugie działanie w sprawie wytypowania osób do czasowego oddelegowania to jak wyżej bolszewizm plus modny ostatnio mobbing.Jak podskoczysz to na rurę tym bardziej ,że wybierać będą ludzie pokroju sławka k,tomak ,maćka i pani kierownik i oc I ostatnio zatrzymanej.Samo założenie nowego munduru nie tworzy nowej jakości i nie poprawia atmosfery w pracy..Zapomniał wół jak chodził na odprawy.Odsyłam na forum IC Warszawa.
Trzecia sprawa to powiązanie wynagrodzeń w/w z odpowiedzialnością.Naczelnicy i kierownicy z puli specjalnej dostali dodatkowe pieniądze.Pytam się czy przeprowadzono postępowania wyjaśniające wobec naczelnika z ucI w sprawie zatrzymania pani ł.kierownik ocI,tak samo dotyczy to zatrzymanego naczelnika intrastau.To nasz temat tego forum wysłał go na to odpowiedzialne zadania.Teraz pewnie dostaliby kilkutysięczne nagrody.Zapytam SSC czy delegowany naczelnik do komisji jest odpowiednią osobą .Ale to jest człowiek naszego szefa.
Zachwiane są również relacje między ilością szeregowych funkcjonariuszy a kierownictwem.Umie liczyć to niech sobie policzy a nie tylko straszy.Mianowanie p.o. naczelnika kontroli wewnętrznej.Jakie były kryteria.Czy tylko takie,że jego rodzina powiązana jest z jednym z zastępców.Nepotyzm w klasycznej postaci.
Moja propozycja.Jeśli chce się więcej dowiedzieć to może zorganizować spotkanie z funkcjonariuszami.Ludzie mają już dosyć tych cudów przy kasie.Jestem pewien,że nie zorganizuje bo boi się nieprzyjemnej prawdy.Jeszcze raz Brydzia od brr czytaj uważnie i zanim napiszesz pomyśl.
 
miksio napisał:
Tomasz Bogusz z UC I Łódź - bardzo szanuję człowieka. Jeden z kilku, może kilkunastu sensownych ludzi w naszym bajzelku. Dość młody i dość doświadczony. Kiedyś był zastępcą naczelnika w piotrkowie i nadzorował odprawy, kontrole itd, tak więc pojęcie o naszej robocie ma. Jak dla mnie, bo urzad którym kieruje pan Tomek, to w duuuuuużej mierze znużeni życiem, pracą bądź perspektywą jej braku malkontenci

---------------------------------------------------------------


Ten wątek zacytowałem z innej dyskusji. Tak postrzega nas "miksio". Jeśli, ktoś pracuje parę lat i nic z tego nie ma, to zaczyna mieć to wszystko w ... dopowiedzcie sobie sami. Może już czas w końcu wprowadzić realną motywację albo przeprowadzić reorganizację ze zwolnieniami włącznie. Bardzo drastyczne, wiem. Ale inaczej rodzina rządzi, rodzina radzi, rodzina nigdy cię nie zdradzi.
 
nagroda specjalna dla inspektora w izbie to 1000 brutto plus z 3% 480 zł.Razem 1500 zł.Ciekawe ile przytuliła ekipa z twojego układu,ekipa wadzy jak mawiał Gomułka.Wadzy nie oddacie?Czyż nie jest fajnie.Dyrektorze podaj ile nagród wypłaciłeś w jakiej kwocie na poszczególne grupy.Ja dostałem te 480 zł mimo ,że nikt nie ma do mnie zastrzeżeń.Ocena okresowa wysoka.Ostatniej nie znam bo jeszcze do mnie nie dotarła.Tak jesteś zapracowany,że nie zdążyłeś jej podpisać.Natomiast zdążyłeś wypocić pismo w sprawie utajniania zarobków.Nie spodziewam się wyjaśnień bo wiem,że uzasadnienie tego kroku będzie bardzo śmieszne.Pamiętaj,że twój poprzednik Jarosław K.też nie był do końca szczery i też nie dzielił się ze wszystkimi.
 
Gościu-podajmy sobie dlonie.... temat nie ibcy i w innych IC.../ UC ( w tym także niegdyś kierowanym przez waszego... czcigodnego :-)
17 lat slużby...tyranie do ostatniej kropli krwi...a niespelnieni i zakompleksieni smarkacze...no tak niestety Ci co tak dzielą mają jak widać wyraźny kompleks nioższości...wystarczy spojerzec na staże i stopnie tych co dostali najwięcej i tych co minimum... (mobbing???? - nie!!! CIEMNOTA małomiasteczkowa i drobnomieszczaństwo!!!!! )
Pozdro dla Łodzi....
 
klasyczne oszustwa przy kasie z zasłoną w postaci ochrony danych osobowych.kogo p.(seud)o.dyrektorze chronisz ,czy tych co dostali po 480 zł.powinienieś być obiektywny a nie opierać się na opinii osób niewiarygodnych.kasę,sporą bierzesz za usprawnianie pracy i nie licz,że dopóki nie dasz ludziom normalnie pracować i traktować nas jak ludzi to ktoś ci będzie pomagał. twoje ostanie pisma moga unaocznić tym sfrustrowanym co sie będzie działo gdy z ministerstwa przyjdzie ostatni rozkaz.Zostanie p.o. krzysiek i sławek z decyzją 105.
 
Back
Do góry