• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Pilzak

  • Thread starter Thread starter Guest
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Dobry stróż w skansenie Andrzeja Pęczaka.Pracę rozpoczął jeszcze z namaszczenia Czyżowicza.
 
Droga Wandziu. Może zle się wyraziłem. Po prostu nie znam złych opinii przełożonych na temat P. Jeżeli ktoś łatwo oskarża ( a takich tu całe mnóstwo) to ja poprosze o konkrety. Ot, co.
 
Re: PILZAK

Ktoś napisał:
Może kilka % FC z Łodzi woli by nastąpił powrót układu Kacalakowo/Rezlerowego. Wiadomo że w mętnej wodzie trudniej się ryby łowi.

A mnie się wydawało, że ludowe porzekadło głosi jakoby w mętnej wodzie łatwiej było ryby łowić??? Ale cóż, "o temporis moris" jakby powiedział filozof...
:lol:
 
wanda

do brr. Cały czas zastanawiam się na tym dlaczego gloryfikuje się i stawia na piedestale ludzi,których obowiązkiem jest dobre wykonywanie powierzonych zadań.Opinie o celnikach wśród osób,które miały z cłem kontakt nie są chyba tak dobre jak opinie przełożonych o K.Pilzaku.W prywatnych kontaktach importerzy i eksporterzy są czasami szczerzy aż do bólu zębów.
SWOJĄ DROGĄ :W SPRAWIE TYCH DOBRYCH OPINII ZADAM PYTANIE-CZY NA TERENIE IZBY I UC W WARSZAWIE W KTÓREJ PRACOWAŁ TEN PSTROWSKI NIE FUNKCJONUJE NAJWIĘKSZE ZAGŁĘBIE PRZEMYTNICZE STADION DZIESIĘCIOLECIA.DRUGIE PYTANIE CO ON TAKIEGO ZROBIŁ ABY TO ZAGŁEBIE ZLIKWIDOWAĆ.PRZEZ TEN MOLOCH ZAMKNIĘTO MNÓSTWO ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU WŁÓKIENNICZEGO W ŁODZI.TYLKO MI NIE MÓW ŻE ON O TYM JAKO NACZELNIK NIE WIEDZIAŁ I NIC NIE MÓGŁ ZROBIĆ.
TERAZ PEWNE JEGO DZIAŁANIA ZMIERZAJA DO TEGO ABY ODRODZIĆ NIEZDROWY UKŁAD W OPERACYJNYM W ŁODZI.
 
Re: wanda

wanda napisał:
...
SWOJĄ DROGĄ :W SPRAWIE TYCH DOBRYCH OPINII ZADAM PYTANIE-CZY NA TERENIE IZBY I UC W WARSZAWIE W KTÓREJ PRACOWAŁ TEN PSTROWSKI NIE FUNKCJONUJE NAJWIĘKSZE ZAGŁĘBIE PRZEMYTNICZE STADION DZIESIĘCIOLECIA.DRUGIE PYTANIE CO ON TAKIEGO ZROBIŁ ABY TO ZAGŁEBIE ZLIKWIDOWAĆ.PRZEZ TEN MOLOCH ZAMKNIĘTO MNÓSTWO ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU WŁÓKIENNICZEGO W ŁODZI.TYLKO MI NIE MÓW ŻE ON O TYM JAKO NACZELNIK NIE WIEDZIAŁ I NIC NIE MÓGŁ ZROBIĆ.
TERAZ PEWNE JEGO DZIAŁANIA ZMIERZAJA DO TEGO ABY ODRODZIĆ NIEZDROWY UKŁAD W OPERACYJNYM W ŁODZI.

To pytanie proponuję Ci (przepraszam, może sama na to wpadłaś ale nie chciałaś ujawnić swej wielkiej mądrości) kolejnym prezydentom Warszawy, osobom piastującym funkcje Komendanta wojewódzkiego albo miejsskiego policji.
Myślisz, że jakikolwiek celnik - naczelnik, dyrektor, jest w stanie zamknąć stadion? JAK?!?!?!?!?!?!?!

Proszę - odpowiedz, może ta odpowiedź się na coś przyda.
 
W ostatni weekend w Łodzi można było zamknąć i skontrolować :D stadion.No ale to było pewnie z inicjatywy policji[/list]
 
wanda napisał:
W ostatni weekend w Łodzi można było zamknąć i skontrolować :D stadion.No ale to było pewnie z inicjatywy policji[/list]

Po pierwsze Wandziu, akcja w sobote była z inicjatywy celników. Po drugie idiotyzmem, prowokacją labo kompletną indolencją porównywanie jest przez Ciebie stadionu ŁŚ-u i X-lecia.
 
brr

Powiedz mi a co to za różnica.Można wziąć więcej osób lub robić to w mniejszym zakresie lub sukcesywnie.Poczytaj sobie Ojca Chrzestnego o działaniach operacyjnych.
Indolencję,brak kompetencji i inicjatywy można wytłumaczyć jednym.Kto nic nie robi nie popełnia błędów i dodatkowo będzie mu się w kwitach wszystko gadało.A ile przy tym ma czasu na przepisywanie decyzji.Smutny ten urząd inżynierów i ekspertów od cła.Ale tak jest wszędziee incognito na rynek bałucki po papierochy i wódę.Wieczorem madużo czasu.[/code][/url]
 
od lelka

Młody kolego pracując w takiej istytucji totalitarnej jaką jest służba celna powinieneś przyswoić sobie kilka ogólnych zasad a oszczędzona ci będzie frustracja najsampierw więc:
*.Nigdy o nic nie proś przełożonego ( bo i tak nic nie uzyskasz a wręcz odwrotnie twoje zainteresowanie wskaże że na czymś ci zależy)
*.Nie licz na awanse chyba żę:
- należysz do grona kolesiów miłościwie nam namaszczonego dyrektora
- stoisz często pod drzwiami i nastawiasz czujnie ucha co mówią koledzy
- jesteś młody i masz wygląd atrakcyjny dla Pań/Panów
- umiesz wypić z kim należy ( warunek trzeba mieć zdrową wątrobę)
- informujesz dość szybko kto z kim i za ile
- umiesz ględzić dużo o ojczyźnie , patriotyźmie etc.
- masz ciekawy zawód np.,,kielner'',bufetowa, szatniarz etc.
- wiesz komu dać ,,tryngla''( patrz słownik poprawnej polszczyzny)
- umiesz jeździć samochodem, dobrze wykonywać skłony,i taszczyć zawianego gościa pod drzwi chałupy, i nie zadawać głupich pytań.
- masz tak zwane,, popchnięcie'' ( koleś z tej samej drużyny co dyrektor)
*Nigdy nie ubieraj się lepiej od swojego zwierzchnika a najlepiej miej ,,wyglad lichy i durnowaty''
*Nie wygłaszaj intelektualnych tyrad i monologów, bo twój zwierzchnik pomyśli że jesteś za mądry i możesz go wykopsać ze stołka.
*uczestnicz w ,,pracowych'' imprezach ale nie śmiej się zbyt głośno bo ktoś pomyśli że się z niego śmiejesz.
*na swoim biurku miej zawsze dużo papierów ( niekoniecznie z tej bajki ale by dbaj by wszyscy widzieli że jest ich dużo)
*krzycz głośno ,,padam na psysk'' ,,oczy mi wypadają''(a praca na swoim stanowisku gwarantowana).
*Wszystkim którzy się do ciebie zgłoszą mów: za chwilę mam dużo
pracy.
*jesli chcesz gdzieś wyjść rób to ,,po angielsku'' niech nikt cię nie zobaczy
*nie opowiadaj o swoich problemach , bo wrócą do ciebie kiedy się tego najmniej spodziewasz
 
do brr

Ciszej nad tą trumną.Najpierw czy to w Łodzi czy to w Warszawie ,Szczecinie itp.,itd. z braku nadzoru i kontroli wewnętrznej budżet traci miliony złotych a teraz bawimy się w skąinąd pożyteczne rzeczy oddawanie krwi,zbieranie ubranek dla biednych,przekazywanie ubranek biednym.Dopiero gdy wszyscy dostajemy sraczki to myśli sie o działaniach operacyjnych.Ciszej nad tą trumną.Teraz to może być za późno panie dyrektorze aby uratować twarz tej służby.Ucierpią uczciwi i ci co nie wiedzieli gdzie stoją konfitury.Eksperci z ostatniego półrocza wdrożą nowe zasady etyki bo główny ekspert od etyki A.K. przyjaciel zastępców i swój chłop na popijawach niestety nie wróci.Kończę tę zabawy bo to staje się nudne .Trwajcie dalej w błogim przekonaniu,że jest wszystko w porządku a roboty jak wynika z ostatniej narady jest tyle,jakby odtworzono zlikwidowane granice.W produkowaniu zbędnej makulatury i śmiesznych ogłoszeń i ograniczeń jesteśmy mistrzami .Tylko podatnikom nie do śmiechu o czym poinformował dzisiaj poseł Zawisza.
 
A. Einstein

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi. A. Einstein :twisted:
 
do gościa

Dodaj jeszcze,że Einstein był żydem.Ty pewnie mylisz Einsteina z twórcą Pancernika Potiomkin ,Eisensteina.
Zawisza w przeciwieństwie do naszych mentorów nie przyciskał do ściany kierowców.
Pytanie za 2 złote:jaki nadzór w łodzi w ostatnich latach sprawowali-dyrektorzy izby i ich zastępcy,naczelnik kontroli wewnetrznej i podmiotow,naczelnik ogolnego.O naczelnikach oddzialów nie mówię bo oni prowadzili dzialania gabinetowe tzn.trzymali sie stolkow.Hipokryci.Teraz o niektorych piszą Andrzej K.,Slawomir K.,Jaroslaw K. ,Aleksander K.Anna W.W przeciwienstwie do w/w żal mi ich i ich rodzin.
Zarabiali i obecni zarabiaja przecietnie dwa razy wiecej od kazdego funkcjonariusza prowadzac operacyjne dzialania gabinetowe uczac sie jezykow,robiac kursy i aplikacje.
Jak w starym zydowskim dowcipie:No kto k...pilnuje interesu
 
zmiany

Biorąc pod uwagę ilość wyświetlen na stronie ponad 5800 widzę,że kibice nam dopisują.Nie czytać tylko przedstawiać swoje problemy.Miejsce pracy,awanse,nagrody,łapanki,opienie o przełożonych.
Nie powinienam "NIE LEKAJCIE SIE".prawdopodobnie moze byc gorzej jesli nie uporządkujemy naszej izby.
 
podoba mi sie co piszesz , masz absolutna racje , tematów jest więcej , i bedzie więcej , narazie chciałem pochwalić WZP za wspaniałą akcje na jednej z wsi gdzie mobilni ( same orły sokoły ) zatrzymały pana na rowerze jadącego z karnistrem , w którym był olej opałowy , w protokole pisze że zatrzymano , ciagnik rolniczy i pobrano z niego próbke , kilka linijek nizej pisze ze jednak nie ciagnik tylko faceta na rowerze z karnistrem co miał sobie ten opał wlać dopiero do tego ciagnika ( dodam ze kanister miał całe 14 litrów ) tak tez karnister zabrali panowie z policji a nasi funkcjonariusze z WZP zrobili protokół i wysłali do akcyzy w celu zapłaty przez rowerzyste podatku akcyzowego od oleju opałowego użytego niezgodnie z przeznaczeniem ( nigdzie w ustawie nie pisze ze nie mozna sobie jezdzic na rowerze z opałem w karnistrze heheheheh ) poprostu szczyt , i to własnie Ci ludzie najliczniej otrzymali awanse :) brawo gratuluje
 
a co do krwi , to oddalem , ciuchy tez , i wszystko inne tez i nic za to nie dostalem oprócz opr od przelozonego ze jezdze w pizdu zamiast roboty pilnowac :)
 
Idąc rozumowaniem wandy - poproszę mojego kumpla, muzyka z filharmonii, żeby zreformował nam SC. On co prawda też niewiele z tego co robi SC kuma (tak poseł Z., którego fanką jest w.) czyli nadaje się na reformatora.

Mam wolną niedzielę, to sobie napiszę na kolanie reformę służby zdrowia. Nie znam się na tym nic a nic ale na pewno Religa to łyknie :twisted:
 
Back
Do góry