• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pilzak

Głupio gadacie

Głupie pieprzenie … tak Wam było dobrze jak stołki kierowników, naczelników zajmowali emeryci którzy zawodowo zatrzymali się 20 lat temu :?: :?: :?:
Ja uważam że sporo takich pierdzistołków spadło z nich i to jest przecież plus. :D
Myślę że wielu osobom się to spodobało.
Mniej jest zatrudnianych synków, córek, siostrzeńców i chrześniaczek …. chociaż nie wyeliminowało się tego do końca. :oops:
A na pieniądze też nie narzekajcie, ruszyło się trochę … pewnie że każdy chce więcej, taka nasza polska mentalność … mało mało mało … więc nigdy nie będzie dobrze. :twisted:
Poczekajmy na KAS będzie lepiej … jeżeli ktoś pracuje i zna się na swojej robocie to może spokojnie czekać … gorzej z "pierdzistołkami" którzy są jeszcze wśród nas … bójcie się bójcie, wywalą was na pysk i nie będzie stanowiska „wyrabiacz pieczątek” z pensją o której zwykły celnik może tylko marzyć.
 
Przecież te zmiany to wymusza sytuacja na rynku pracy lub inne służby.Natomiast przypływ kasy w ramach podwyżek i tak nie zaciera kominów płacowych. Czasami jest tak, że lansowani i wyciągnięci z kapelusza nowi specjaliści od kierowania dostają dodatkową kasę w ramach szybkiego awansu.Nadal jest tak, że między osobami, które przyszły po 1989 roku i mają zblizony staż różnice są duże. Wynika to w dużej części z lansowania miernot na stanowiskach kierowniczych lub podtrzymywania starych pierdzistołkoów na stanowiskach naczelników i zastępców.UC II, UC Piotrków i szybko awansowana z UCI
 
Jakiego mamy inteligentnego szefa.Do pewnych ustaleń dochodzi po dwóch latach kierowania instytucją.Śmieszne jest to,że facet od samego początku wiedział i był informowany co tu się działo.Teraz nowe rozdanie,a pewnie za chwilę będzie następne.Tylko co to zmienia na dole urzędu.Kto zyska na tym ,że kolejni eksperci będą pierdzistołkami bo od kilkunastu lat nie przepracowali uczciwie godziny.Więcej w ciągu ostatnich dwóch lat tworzyli razem z Krzysiem i tymi co ich zastąpią fikcję.FIKCJOnariusz lansuje nowych FIKCJOnariuszy.Tu nie trzeba organizować zabawy jak na weselnych oczepinach odstawiając krzesła.Tu trzeba zmieniać strukturę, zakresy obowiązków,dać kasę dla normalnych i nie tworzyć fikcji, że coś się kontroluje.Jednak do tego trzeba mieć wiedzę merytoryczną, wiedzieć trzeba co to handel zagraniczny i ekonomia.Straszyć to można TIR-ówki bo pewnie z tym większości kierujących tą instytucją kojarzy się karnet TIR i co za tym idzie robota w cle.Jak całą prawie cała ""kariera"" zawodowa polegała na pokazywaniu palcem lub siedziało się na śmiesznych kontrolach i stwierdzało się fakty udowodnione i nie przepracował się uczciwie nawet godziny to nic dziwnego, że na analizę czegokolwiek potrzeba dwa lata.Teraz znowu dostanieniem do pomocy ekspertów w logistyce"magazynie".
 
figus napisał:
Wiadomość dla forumowicz " KTOŚ "

Łubu dubu gwizdy, gwizdy NIECH NAM ŻYJE DYREKTOR NASZEJ IZBY


tO JA, jARZąBEK :lol: :lol: :lol:
nadkomisarz celny, ekspert celny-kolejny ekspert patrzący w monitor i smażący sobie kiełbasę z cebulą na karolewskiej oraz kolejny ekspert nadkomisarz przeglądający spokojnie sady w kontroli.Tak trzymać dyrektorze ,tak trzymać.Myślę, że w tym tempie będzie więcej takich ekspertów.Tylko kto będzie chodził na plac do samochodu.
 
Proste wyliczenie.W/w ekspert zarabia przeciętnie 1000 zł więcej miesięcznie od skc o takim samym stażu co pracuje na oddziale. Jest to 12.000 rocznie 120.000 zł w ciągu 10 lat licząc tylko samą różnicę. Lokując to na najniżej oprocentowanej lokacie jest już tego po 10 latach pewnie ok.180.000.Tak więc Krzysiek nie pieprz ,że dbasz o interesy ludzi na dole bo namnożyłeś tych FIKCJOnariuszy podobnych na twój obraz,co to w smętnych gadkach i na wymyślaniu spędzają 8 godzin smażąc cebulę i przeglądając internet.Jak tylko zostaną oderwani od stołka to spierdzielają na zwolnienie i cieszą się ,że tak dobrze spadli ze stołka.Żyć nie umierać do emerytury. Za nic nie odpowiadali i nie odpowiadają.Zawsze punktualni i nigdy nie odwołują się od decyzji szefa.Tacy spolegliwi jak reszta załogi.
 
smutna prawda, jest wam dobrze w tym systemie bata i tej zasuszonej marchewki.potwierdza to że reforma jest konieczna bo czy was oszukują lub nie to i tak dyrektor ma zawsze rację. smutne bo w rozmowach pozujecie na intelektualistów.Zyta was uzdrowi.
 
tygrysek napisał:
figus napisał:
Wiadomość dla forumowicz " KTOŚ "

Łubu dubu gwizdy, gwizdy NIECH NAM ŻYJE DYREKTOR NASZEJ IZBY


tO JA, jARZąBEK :lol: :lol: :lol:
nadkomisarz celny, ekspert celny-kolejny ekspert patrzący w monitor i smażący sobie kiełbasę z cebulą na karolewskiej oraz kolejny ekspert nadkomisarz przeglądający spokojnie sady w kontroli.Tak trzymać dyrektorze ,tak trzymać.Myślę, że w tym tempie będzie więcej takich ekspertów.Tylko kto będzie chodził na plac do samochodu.
Zmiany , zmiany, 24 miesiące zmian:Franciszek zastępca został zastąpiony przez Piotrka siedzącego w Katowicach, następnie jak Piotrek wrócił z Katowic to został teraz zastąpiony przez innego Piotrka bo szykuje sie do zastąpienia Krzyśka FIKCJOnariusza po wygraniu konkursu na zastąpienie Jarka , który zastąpił w 2002 roku Maćka ,który zastapił Heńka od TIR, a którego zastąpił Franciszek teraz jako ekspert na emeryturze, dla mnie wzór jak wzorzec metra pewnych dokonań w cle.Teraz Dorotka zastąpiła Maćka a Krzysiek spędza dnie całe nad pomysłami co by tu jeszcze zastąpić.Co, bo przestawia wszystkich jak krzesła na weselu.To samo z Tomkiem intendentem, Iwonką zajętą swoimi sprawami, Maćkiem pozytywna cecha pilnowanie telewizora w gabinecie-brak zainteresowania otoczeniem , Dorotką mecenasową, która zastąpiła Maćka. .Gdzie Artur od ścigania.Teraz wszyscy szerokim łukiem chcą zastąpić Krzyśka zastępcę pełniącego obowiązki dyrektora.Kwadratura koła.Po co ten konkurs .Czy nie lepiej byłoby wydać kolejną decyzję, utworzyć kolejnych kilka urzędów, podzielić też zakres obowiązków.Główny dyrektor i naczelnicy-kontrola gaci i atakowanie funkcjonariuszy na odprawie bo to im wychodzi najlepiej.Zastępcy-delegacje do Katowic,Poznania i na Madagaskar.Jakie odprawy jaka kontrola.Kontrola, która nie jest kontrolą tylko stwierdzaniem juz istniejących zdarzeń i wydumanych oczekiwań ze strony firm i funkcjonariuszy, audyt co to takiego jest w tej instytucji.Przecież po Krzyśku już niczego nie trzeba poprawiać, no może poza w/w zmianami.To Słonimski mówił, że zawsze należy zachowywać się przyzwoicie.Do w/w to nie dociera bo najpierw rozpierdzielili tę instytucję a nadal pchają się do koryta bo robić się nie chce tylko pokazywać palcem.I te wieczne peany na Corintii.Szkoda ,że nie słyszą co mówi zwykły prosty normalny inteligentny celnik.Może słyszą tylko udają ,że nie słyszą jak te trzy małpki.Rzygać się chce.
 
figus napisał:
Wiadomość dla forumowicz " KTOŚ "

Łubu dubu gwizdy, gwizdy NIECH NAM ŻYJE DYREKTOR NASZEJ IZBY


tO JA, jARZąBEK :lol: :lol: :lol:
Niedawno jeden z kolegów opowiadał o ocenach i wnioskach awansowych.Wnioski podpisywał jeden z dawnych szefów odsunięty od władzy przez obecnego p.o..Zawierały min. takie ci oto przymiotniki jako podstawy wyróżnienia, cytuję"czysty, schludny , punktualny". Niezłe jaja.Takie mamy kadry kierowniczo-eksperckie.Oczywiście nie wszyscy mają takie poczucie humoru. Część jest normalnych, ale wygląda, że niewiele się zmieniło.Jak nie szlajałeś się po nocy, myjesz się i jesteś czysty, schludny i przychodzisz 15 minut przed robotą a wychodzisz 15 minut po czasie zgodnym z prawem pracy to masz wszelkie szanse na nagrody w postaci awansów, dodatkowej kasy i spokojnej roboty tam gdzie chcesz i możesz zostać poganiaczem w tym cyrku. Ostatnio jeden z pryncypałów użył też określenia, że jest "rzetelny" i dlatego jest w tej instytucji potrzebny.Idąc tym tokiem rozumowania to mamy klasyczne "czyste bmw"(bierny ,mierny, ale wierny). Co tam sprawy, co z tego ,że robisz je w terminie i w miarę dobrze, co z tego, że teraz dokumentów do zgłoszenia załącza się już niewiele."Czyste bmw" podwyższy ci normy i produkujemy tych kwitów nikomu niepotrzebnych, tych statystyk bez liku.Niech się święci 1Maja.
 
Właśnie, człowiek się sprawdził, jest nadal zastępcą pełniącym obowiązki dyrektora.Szkoda takiego fachowca o tak jednoznacznej postawie i takim zaangażowaniu w pracy.Dokonał przełomowych zmian w izbie i urzędach.Zmienił naszą świadomość i zmusił do innego postrzegania naszego zawodu przez otoczenie.Ruszył awanse i wynagrodzenia.Czego chcieć więcej.Reszta nie dorasta mu do pięt.Przyjdzie jakaś miernota i będzie mieszać żeby się uwiarygodnić na stanowisku.
 
jak to o co chodzi z tym zastąpieniem p. Pilzaka - przecież był konkurs na stanowisko. no chyba ktoś jest źle zorientowany.
a nóż widelec przyjdzie nowy, czysty, schludny.....
pozdrawiam
 
gwiazdka napisał:
Oby nie było gorzej...
Oj naiwni, naiwni.Facet kasuje ponad 6 tysięcy na rękę i pójdzie teraz do innego urzędu lub innej izby.Tam już na niego czekają i na pewno się posuną lub stworzą etat dla eksperta od pieczątek za 5 tysięcy.Rodzina też czeka.Nie po to został tu zastępcą dyrektora ,żeby teraz zapierdzielać jak ten głupi.Nie po to otoczył się pólgł....ami na stanowiskach naczelnikowsko kierowniczych, co to tylko ścigać potrafią, meble przestawiać i kupować oraz sprawdzać umundurowanie .Stworzył sobie ekipę na swój obraz i podobieństwo.Ekipka cwaniaków kasuje przeciętnie 2 razy więcej niż funkcjonariusz co wychodzi na odprawę do samochodu z towarem wartym 500.000.Niestety głupi naród to kupił za 100 i 50 zł od awansu i ktoś uważa te kreatury za autorytety.Nigdy nie pomogli funkcjonariuszowi a wręcz przeciwnie tam gdzie mogli to zaszkodzili pod hasłem dyscypliny-mnóstwo postępowań dyscyplinarnych za byle co, obniżanie ocen okresoewych, poniewieranie i przerzucanie z kąta w kąt z urzedu do urzędu.Firmy to dla nich największe zło bo czegoś potrzebują i wymagają.Jak PO weźmie się za reformę skarbowości to maski opadną i zobaczycie te czyste , schludne i przyjazne dla służby oblicze.Są w sprawach wożenia się na plecach funkcjonariuszy i cywili ekspertami.
 
"Do Wandy"

Imienia - nicka używasz
znanego w legendzie z chwały,
tymczasem Tyś jest Wandusiu
człowieczek całkiem mały.

Myślisz, że Swym rozumem
całkiem wszystkich przerosłeś,
tymczasem jesteś cienki
jak ten szczypiorek na wiosnę.

Pod nickiem "Wanda" się skrywasz,
na twarzy nie jesteś gładki,
czyżbyś uwielbiał się skrycie
przebierać ... w kobiece szatki ?

Jesteś wielkim frustratem,
którego żółć własna zabija,
niech Robert dla Swego spokoju
dużym Cię łukiem omija.

Może ktoś "forum" czyta,
z pewnością Ciebie nie słucha,
bo minę na gębie masz wredną
i postać Zgreda - Starucha.

Może zamiast narzekać,
pomyśl o tym co miłe,
co oprócz ciągłego zrzędzenia
dla Służby Celnej zrobiłeś ?

Czy w Swoim życiu zrobiłeś coś,
co naprawdę się liczy,
byś z dumą mógł Wszystkim powiedzieć:
To Ja ... Z. Budowniczy ??? !!!

Żeś w tańca "Św. Wita"
dostał się straszne tryby,
Dziewczyny w PeCe żałują,
nieszczerze, bo tylko na niby.

Naprawdę w ukryciu się cieszą,
rozkwitły jak kwiaty nagle,
bo Twoje odejście zrzędo ...
dodało Im wiatru w żagle.

W Izbie jest wielka radość,
w niepamięć odeszły stresy,
bo klimat się tutaj poprawił,
zatruwasz zaś ... "Św. Teresy".

I chociaż nicków używasz
conajmniej trzy albo cztery,
Twe pióro wredne poznaję,
jestem zupełnie szczery.

Z mnożenia owych zastępów
chwalisz się takim wynikiem,
żeś jest konfabulantem
lub też ... paranoikiem.

Bo co rzec o człowieku,
co tylko widzi i mnoży
rzesze współpracowników tajnych
oraz zastępy ... OZI ???

Jeśli takiś jest dobry,
jeśli takiś jest chwat,
dlaczego zostały w PeCe
Twoje sprawy sprzed lat ... ???

Wyśmiewasz Tych co awansował
Krzyś ze Stumilowego Lasu,
dlaczego nie Ty - żeś żałował,
na pracę nie miałeś czasu ... ???

Ty nie potrafisz pracować,
nowemu sprostać zadaniu,
wolisz raczej chorować,
prawda o Tobie wychodzi ... w praniu !!!

Ja tego nie wiem przypadkiem,
z pewnością, czyś aby aby,
jest tylko w gębie mocny,
lecz na umyśle ... słaby ??? !!!

Wandusiu jesteśmy z Tobą,
spróbuj i Ty wreszcie być z Nami,
nie musisz sie dłużej ukrywać
aż pod pięcioma nickami.

Dyrektor Pilzak odejdzie,
ustanie przyczyna Twej męki,
radości Twojej czas nastał,
KONIEC ... tej strasznej udręki !!!

WIĘC GDY CIĘ SERCE BOLI,
KIEDY PODAGRA CIĘ BUDZI,
USMIECHNIJ SIĘ ZIGI, USMIECHNIJ,
ZWYCZAJNIE, CIEPŁO ... DO LUDZI !!!

:D :D :) :) :lol: :lol: :wink: :wink:
 
Posiłkując się poetą, odpowiem ci na te rymy częstochowskie.Ciekawe co miałeś z polskiego i czy ty w ogóle coś czytasz poza tymi głupotami z ministerstwa.Jeśli jesteś taki elokwentny to na pewno będziesz wiedział kto to napisał.Wstaw sobie swój "nick" w miejsce endeka. Tytuł:D """Na pewnego endeka co na mnie szczeka"" :D ---Próżnoś repliki się spodziewał, :D ---Nie dam ci prztyczka ani klapsa,--- :D Nie powiem nawet :D "Pies cię je...ł, :D ----Bo to mezalians byłby dla psa." :D ...A swoją drogą nie ma obowiązku czytania tego forum.Wyświetleń to jest już ponad 70000 , najwięcej w całym kraju. I popatrz tylko od czasu do czasu pojawia się jakiś gość z kilkoma "nickami", żeby bronić dokonań nowej ekipki, jakich dokonań.Poczekaj jeszcze trochę jak skoczymy sobie do oczu tak jak w 2002 skoczyła sobie ta cała zasłużona ekipka ekspertów z cudami przy kasie i zamiast kasy przybyło nam 3 razy więcej kierowników, naczelników i dyrektorów A NIESTETY ubyło kwitów i kasy..Mało wiesz albo udajesz ,że nic nie wiesz co tu się działo i dzieje.Twój mentor, przewodnik przychodząc tutaj miał niepowtarzalną szansę aby coś zrobić i co zrobił poza przeprowadzkami, wysyłaniem ludzi z jednego końca miasta na drugi,smętnymi decyzjami w sprawie dezorganizacji.Czytaj ze zrozumieniem, jeśli już czujesz się zobowiązany do kontrolowania tego co dzieje się na forum. :p Odbierz wiadomość"Ktosiu"
 
Trochę obraźliwe w treści, ale widocznie mamy taki poziom i czas anonimowy. Ciekawy jestem, która z koleżanek tak rozkwitła jak kwiat na łące. Teraz to pewnie są jak okręt pod pełnymi żaglami , jak koń w galopie... Proponuję dla równowagi poemat miłosny skierowany do naszych szefów. Oczywiście nie w stylu z Misia. Proszę pisać , żeby szef został z nami i nie odchodził bo jak sie ta żółć rozleje to może być mało ciekawie ze względu na bhp i warunki pracy.Niech nam żyje nasza celnicza rodzina, czysta ,schludna, punktualna.Szalom.
 
Porównanie tego co się dzieje na tym forum i w urzędach do polowania.Nie wiem czy zrozumiesz? Jak to mówił mój pradziadek, cytuję: :lol:
"Nagonka trwa, a w nagonce jak zawsze chamy i miejscowa
holota!" :)
Jest to odpowiedź do tego podszczypywania.Szefie mogę zrobić ci wykład jak wygląda zła organizacja na przykładzie IC i UC .Wskażę również przykłady tych pracoholików co osiągnęli trzeci stopień niekompetencji w zarządzaniu i wykorzystywaniu czasu pracy z komentarzem niezależnych źródeł np. dzisiejszej prasy.Czasami lepiej dla tej instytucji jak się nic nie robi.Patrz post mkc o rekrutacji.
 
KTOSIU w odpowiedzi. Jak to mówił mój pradziadek, cytuję:
"Nagonka trwa, a w nagonce jak zawsze chamy i miejscowa
holota!"
Nie wstydź się wiersza, czekam na lirykę z hymnem pochwalnym dla zarządu.Szef da ci awans i 50zł.Trzy razy już skasowałeś swój wiersz o mnie. Nie bardzo rozumiem przyczynę.Mój bezpośredni przełożony był zachwycony, że ktos mnie krytykuje.Taka moda wśród przełożonych, ze należy przy...ić podwładnemu. Ja też mam powody do zadowolenia bo to pierwszy przypadek w urzędach.Jak zwykle potwierdza się to co pisałem do Krzysia ze Stumilowego Lasu. Znowu sukces z moim udziałem. Jak dyrektor, nieważne jak mówią ważne, żeby mówili i zrobili zdjęcie na Corintii.Nasz maleńki świat.Czysty ,schludny, punktualny.Tylko ta różnica w wynagrodzeniach osób o tym samym stażu pracy i te awanse.
 
Back
Do góry