• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pierwsze efekty zapowiadanych zmian

j_a_nek

Nowy użytkownik
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
991
Punkty reakcji
0
I mamy już pierwszą reakcję na nowe regulacje. Dyrektor Izby Celnej w Katowicach wydał decyzję, którą powołał zespół ds. opracowania i kontroli realizacji programu studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy celnych i pracowników Izby Celnej w Katowicach.


Dyrektor napisał:
DECYZJA NR 24

Dyrektora Izby Celnej w Katowicach z dnia 2 marca 2007 roku w sprawie powołania Zespołu ds. opracowania i kontroli realizacji programu studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy celnych i pracowników Izby Celnej w Katowicach.

§ 1.
1. W celu opracowania i kontroli realizacji programu studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy celnych i pracowników Izby Celnej w Katowicach, organizowanego wraz z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, powołuję Zespół w składzie:
1) Zastępca Dyrektora Izby Celnej w Katowicach M.Z.;
2) Naczelnik Wydziału Przeznaczeń Celnych D.P.;
3) Naczelnik Wydziału Elementów Kalkulacyjnych A.G.;
4) Naczelnik Wydziału Finansowo – Księgowego U.W.;
5) Naczelnik Wydziału Rozliczeń Ceł i Podatków L.W.;
6) Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia G.Sz.;
7) Zastępca Naczelnika Urzędu Celnego w Gliwicach P.J.;
8 ) inspektor celny C.L.;
9) inspektor celny J.B.;
10) kontroler celny J.P.
2. Na Przewodniczącego Zespołu wyznaczam Zastępcę Dyrektora Izby Celnej Panią M.Z.
3. Na Zastępcę Przewodniczącego Zespołu wyznaczam inspektora celnego C.L.

§ 2.
Do zadań Zespołu należy:
1) Opracowanie programu studiów podyplomowych;
2) Przedłożenie programu studiów podyplomowych do zatwierdzenia Dyrektorowi Izby Celnej w Katowicach;
3) Współpraca z Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w zakresie przygotowań do organizacji studiów podyplomowych;
4) Nadzorowanie realizacji programu studiów podyplomowych.

§ 3.
Do zadań Przewodniczącego Zespołu należy w szczególności:
1) Kierowanie pracami Zespołu;
2) Podejmowanie decyzji zapewniających terminowe sporządzenie programu studiów podyplomowych;
3) Przedkładanie wniosków Dyrektorowi Izby Celnej w Katowicach dotyczących prac Zespołu;
4) Zwoływanie spotkań roboczych Zespołu w których uczestniczą osoby wskazane, w zależności od omawianych zagadnień.

§ 4.
Do zadań Zastępcy Przewodniczącego Zespołu należy w szczególności:
1) Nadzorowanie i kontrola realizacji programu studiów podyplomowych;
2) Protokołowanie, kompletowanie i archiwizowanie dokumentacji.

§ 5.
Do kontaktów z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego wyznaczam kontrolera celnego J.P., którego zadaniem jest:
1) Utrzymywanie kontaktów roboczych z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego na etapie przygotowań do organizacji studiów podyplomowych;
2) Współpraca z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w zakresie sporządzania wniosków i dokumentów związanych z finansowaniem studiów podyplomowych ze środków Unii Europejskiej.

§ 6.
Naczelników urzędów celnych oraz kierowników komórek organizacyjnych Izby Celnej w Katowicach zobowiązuję do:
1) Udzielania członkom zespołu wszelkiej pomocy w wykonaniu zadań określonych niniejszą decyzją;
2) Oddelegowania w miarę potrzeb – na czas uzgodniony z kierownikiem Zespołu, funkcjonariuszy celnych do udziału w pracach Zespołu.

§ 7.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
p.o. Dyrektora
Izby Celnej w Katowicach
mgr inż. J.M.
 
A więc to znaczy że na ludziach bez wyższego już położono lagę.Rozwój tylko dla WYKSZTAŁCONYCH.Reszta na wyspy zielone.
 
Szybka reakcja. Pewno się okazało, że do zasobu nie to wykształcenie co potrzeba. I do tego ze środków unijnych chce się uczknąć. O swoją świtę Pan już jak widać zadbał.
A co zaproponuje Pan dla reszty funkcjonariuszy i pracowników Panie Dyrektorze? Co dla tych co mają wykształcenie średnie, co dla tych z licencjatami?
Dlaczego Pan jednych traktuje lepiej a innych gorzej. Kto Panu dał takie prawo?
 
Skandal niesłychany!!!!!!!Dwa dni panowie szlachta mieli żeby sobie wymyślić jak załapać się do państwowego zasobu kadrowego bo przecież znikoma ilosc w katowickej izbie posiada wykształcenie o kierunku marketing, zarzadzanie, prawo, ekonomia których wymaga ustaw o KAS dla kadry kierowniczej. Po tej decyzji widać jak będż ludzi epotraktowani przy przechodzeniu do KAS. Widac jak za publiczne pieniądze (unijne)zdążą decydenci dwuletnie podyplomowe zrobić w 6 miesiacy lub krócej. Podyplomowe bez końcowych egzaminów zaliczane za samo podpisywanie listy i to pewni ejeszcze w godzinach pracy bo kiedy znajda czas aby uzupełnić luki w wykształceniu!!!! O ludziach ze średnim wyksztaceniem Pan dyrektor nie pomyśłał bo i po co. A tych jest niemało. Pójdą na bruk. Jak się jeszcze ktoś łudzi i ma nadziej ena lepsze jutro to niedługo zobaczy po co zasrana reforma.
 
Wystraszyli się w IC Katowice projektu KAS i art. i pod przykrywką dbałości o funkcjonariuszy i pracowników załatwiaja sobie posadki w KASach za pieniądze unijne. Spryciarze. Tylko kto Banasiowi i włądcom izby uwierzy w tą reformę!!!!!!!Tylko Szef Służby moze zareagowac na tą decyzje Dyrektora i ją uchylić bo na związki zawodowe nie liczę!!!!!!!


Art. 28. 1. Do skarbowego zasobu kadrowego należą pracownicy urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz jednostek organizacyjnych obsługujących organy podległe ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
1) posiadają obywatelstwo polskie;

2) nie byli karani za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

3) posiadają następujące wykształcenie:

a) ukończyli studia wyższe i uzyskali tytuł magistra w Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą i uznane według odrębnych przepisów w Rzeczypospolitej Polskiej za równorzędne w zakresie prawa, ekonomii, administracji, zarządzania, lub
b) ukończyli inne studia wyższe i uzyskali tytuł magistra w Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą i uznane według odrębnych przepisów w Rzeczypospolitej Polskiej za równorzędne, uzupełnione studiami podyplomowymi lub studiami trzeciego stopnia w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym, ukończonymi w Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą w zakresie prawa, ekonomii, zarządzania albo administracji;

4) posiadają co najmniej trzyletni staż pracy w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych lub jednostkach organizacyjnych obsługujących organy podległe ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, bądź też w odpowiednich organach publicznych państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym;

5) nie pełnili służby zawodowej, nie pracowała i nie była współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa, wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 – 1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. Nr 218, poz. 1592, Nr 249, poz. 1832), ani też nie była sędzią, który orzekając uchybił godności urzędu, sprzeniewierzając się niezawisłości sędziowskiej

6) ukończyli z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne do skarbowego zasobu kadrowego.

2. Do skarbowego zasobu kadrowego należą także osoby, które tworzą państwowy zasób kadrowy, o którym mowa w ustawie z dnia 24 sierpnia 2006 r. o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych (Dz. U. Nr 170, poz.1217 i Nr 249, poz. 1832), o ile spełniają kryteria wskazane w ust. 1 pkt 1-5.

3. Postępowanie kwalifikacyjne do skarbowego zasobu kadrowego jest przeprowadzane nie rzadziej niż raz w roku przez komisję powołaną przez Ministra właściwego do spraw finansów publicznych.

4. Osoba przystępująca do postępowania kwalifikacyjnego do skarbowego zasobu kadrowego wnosi opłatę w wysokości nie wyższej niż 50% minimalnego wynagrodzenia przewidzianego w przepisach o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

5. Opłata, o której mowa w ust. 4 stanowi dochód budżetu państwa.

6. Potwierdzeniem ukończenia z wynikiem pozytywnym postępowania kwalifikacyjnego do skarbowego zasobu kadrowego jest zaświadczenie.

7. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, uwzględniając potrzebę zapewnienia obiektywności postępowania kwalifikacyjnego do skarbowego zasobu kadrowego, sprawności jego przeprowadzania, rzetelnej oceny wiedzy i predyspozycji kierowniczych kandydatów, a także koszt tego postępowania, określi, w drodze rozporządzenia:

1) skład komisji, o której mowa w ust. 3, oraz regulamin jej działania;

2) organizację i sposób przeprowadzania postępowania, o którym mowa w ust. 1 pkt 6, oraz sposób ustalania ocen, w tym najniższą ocenę pozytywną warunkującą ukończenie postępowania z wynikiem pozytywnym;

3) zakres tematyczny postępowania, o którym mowa w ust. 1 pkt 6;

4) sposób wnoszenia opłaty, o której mowa w ust. 4, oraz jej wysokość;

5) wzór zaświadczenia, o którym mowa w ust. 6.

8. Ewidencję osób należących do skarbowego zasobu kadrowego, z wyłączeniem osób, o których mowa w ust. 2, prowadzi Minister właściwy do spraw finansów publicznych.

9. Ewidencja, o której mowa w ust. 8 obejmuje imię i nazwisko osoby oraz informacje , o których mowa w ust. 1 pkt 1-5.

10. Dane objęte ewidencją, o której mowa w art. 9 ustawy z dnia 24 sierpnia 2006 r. o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych, podlegają udostępnieniu Ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, na jego wniosek.
 
Niech Szef Służby Celnej zareaguje na działania swoich podwładnych. Znowu będziemy mieć wykształconą kadrę jak kiedyś po szybkim WUML. Nic się nie zmienia.
 
Bezczelność władzy nie zna granic. Pod pretekstem troski o funkcjonariuszy i pracowników fundują sobie wykształcenie bo moga stracić stołeczki. Jestem pewien, że żaden zwykły celnik ani pracownik nie załapie się na unijne :lol: studia podyplomowe. Ciekawe co tak nagle UE zainteresowała się naszymi "biednymi" dyrektorami, naczelnikami. Zaskoczył was Minister Banaś projektem :lol: To wy mu ciach i już w 3 miesiace dorobicie dwuletnie studia. Taką mamy zdolną władze!
 
Powinni poszerzać wiedzę, ale za swoje. Myślę,że to może być dobry argument dla komisji ,które niewątpliwie powstaną. Skoro zrobili studia podyplomowe to dobrze.Szkoda, że tak późno no i dlatego w celu zweryfikowania wiedzy mogą podjąć pracę na linii. Należy pilnować składu komisji i te studia podyplomowe potraktowac jako bój ich ostatni. Perfidia pseudokierownictwa nie zna granic. Nic dziwnego, że nikt nas nie lubi skoro mamy takich szefów. Panowie inżynierowie na stanowiskach kierowniczych, teraz operator koparki zarabia więcej niż naczelnik. Rozumiemy waszą frustrację.
 
Powinni poszerzać wiedzę, ale za swoje. Myślę,że to może być dobry argument dla komisji ,które niewątpliwie powstaną. Skoro zrobili studia podyplomowe to dobrze

Czy to nie rozumiesz że nie o poszerzanie wiedzy tutaj idzie. Władzy brakuje wykształcenia o profilu wymaganym w art 28 projektu ustawy o KAS i czują powiew zmian na plecach i jakby mogli toby n abazarze wymagne papiery kupili, boją się że się nie załapią na dyrektorów, naczelników KAS. Na prędce organizują studia podyplomowe, żeby tylko mieć papier. Żaden z nich nie pomyśli o funkcjonariuszach i pracownikach bez licencjatu żeby im pomóc i załatwić studia finasowane przez UE bo tych już spisali na straty. Ci ludzie ze średnim w większości nie dostaną poza kolesiami nawet propozycji pracy w KAS więc dla nich nie ma potrzeby wydwać decyzji. Straszna prawda. Widac gołym okiem jaki folwark zwierzęcy w izbie katowickiej.
 
Fundusze unijne są po to aby z nich korzystać. Nie widzę więc problemu w tym, że można kształcić się za nieswoje pieniądze.
Problem tkwi głębiej, a jest nim wykorzystywanie swojego swojego stanowiska do celów prywatnych.
 
Nie tak nerwowo...
Po pierwsze. Na studia podyplomowe można uczęszczać jeśli masz wykształcenie wyższe ( przynajmniej licencjat)
Po drugie. Polecam przeczytac Program Operacyjny Kapitał Ludzki ( to takie streszczenie na co pójdzie kaska z UE). Jest tam priorytet (chyba nr 5 pt. Dobre Rządzenie) , który przeznacza spore środki na fachową edukację pracowników administracji państwowej. Oczywiście tych wykształconych. Sorry, ale UE dając forsę , stawia warunki.
 
Własnie dosyć nerwowo zareagowali na projekt ustawy o KAS. Zobaczymy jak komisja będzie wybierać i kto będzi mógł złożyć wniosek i ubiegać się o darmowe studia podyplomowe. Poza tym państwowy zasób kadrowy będzie obejmować tych którzy obejmą stanowiska w KAS więc ta decyzja nie jest dla zwykłych funkcjonariuszy i pracowników choć jej tytuł mógłby na to wskazywać. :wink:
 
Normalka. Zamiast starać się o zwykłych pracowników, których połowa ma srednie wykształcenie i jest realnie zagrozona utrata pracy, dba się o swój stołek.
Nam pozostaja płatne kursy urządzane w Bedzinie lub równiez płatne kursy jezykowe. Oferty mamy regularnie przesyłane na skrzynki.
A tu prosze, za publiczne pieniądze robi się "spaw" do mebelka. Cóz po roku dyr. mgr. inż. zasmakował w fotelu dyrektora. Żal się rozstawać.
Oj, dyrektorze hipokryzja i obłuda. To chyba nieliczny pozytyw z nadchodzącego KAS- widać jak wymiata z tonacego okretu. Tyle, że z okretu kapitan schodzi ostatni, a tu proszę szalupa ratunkowa juz pełna - kapitan, pierwsi oficerowie, bosman etc. :shock:
 
Do Misia

Czytam, czytam, ale jakoś twoich rewelacji nie znalazłem. Może mi pomożesz albo przestań pisać o czymś czego nie rozumiesz i nie wprowadzaj ludzi w błąd.


Szczegóły od strony 110.

Cel Priorytetu będzie realizowany poprzez:
(...)
podnoszenia kwalifikacji kadr zatrudnionych w administracji rządowej i sużb publicznych, w szczególności poprzez badanie potrzeb szkoleniowych, ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz wzmacnianie działów kadrowo – szkoleniowych.
(...)
 
Fachowa administracja. :lol: Wytłumacz mi proszę po co admisnistarcji skarbowej inżynierowi budownictwa podyplomowe kierunek zarządzanie. Przecież inżynierowie mają już fach w ręku. Rozumiem, że ktoś skończyl administarcje i potrzbuje specjalistycznych studiów podyplomowych np. z prawa podatkowego ale tutaj ewidentnie chodzi o dorobienie sobie "fachu" na potrzeby państwowego zasobu kadrowego.
 
Czytając ten temat odnoszę wrażenie, że pod przykrywką funduszu próbuje się załatwiać prywatne sprawy grupki osób trzymających władzę w IC Katowice. Czy dobrze rozumiem Wasze wpisy :wink: :?:
 
Back
Do góry