• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pensje, awanse, niuanse.

Lista szczęśliwców ogłoszona i niestety znowu to samo, czyli GM bite po nerach!!!

Na prawie 70 osób (w czterech grupach mobilnych + rtg) AŻ 6 awansów, a w samym wydziale na 20 osób również 6 awansów, to się nazywa proporcjonalność.
cóż nam pozostało
1242277961.gif
1242277937.gif


Gdyby zachować proporcjonalność co do ilości przyznanych awansów na całą ic, to same GM powinny dostać 14 awansów,a nie 6!!!
 
Ostatnia edycja:
Obecne awanse to totalna szopka.W większości dostali przydupasy i znajomki by przy nowej ustawie załapać się na wyższe stopnie.Nawet Dyro został komisarzem i ominie go w ten sposób egzamin jaki był przewidziany w nowej ustawie. Niestety ta firma robi się mafią.Ludzi którzy chcą faktycznie pracować w tej firmie po prostu się zniechęca do pracy.
Szlachta rządzi:(
Brak słów......
 
Czy to nie jest cudowne, że większość pracowników cywilnych w SZNP będzie w Korpusie Aspirantów???Na co im teraz awanse???Po reformie będą w większości aspirantami a to dzięki stanowiskom które do tej pory zajmowali.Funkcjonariusze z większym stażem pracy załapią się jedynie do podoficerów i nadal będą podwładnymi już umundurowanych cywili.SSC zrobił nam wojsko może dlatego, że większość w nim nie była i będzie teraz nadrabiać braki z przeszłości.Funkcjonariuszy specjalnie NUC wstrzymywał z awansami by nie wskoczyli na wyższe stopnie by mieć większą władzę.
 
"Lista szczęśliwców ogłoszona i niestety znowu to samo, czyli GM bite po nerach!!!":)
podwójnie bite!!! zabrali Wam przewodnika! COŚ SIĘ STAŁO? A tak było pięknie....
 
Ostatnia edycja:
No tak jednego Naczelnika już mamy mniej no i per analogia nowego po. Przglądajac kieunki rozwoju SC czyli projekt nowego statutu :)D) zauważyłem brak kolejnego Naczelnika-likwidacja wydziału !!!-redukcje czyżby pion Siłowy miał się przewietrzyć, zostało jeszcze 2 do wymiany
jeden strasznie stary i doświadczony lis i
człowiek zaufany obliczalny jak zeszyt 16 kartkowy w cienkie linie.
Pozdrawiam jak zwykle :cool:
 
J-23 znowu nadaje.

Znowu zajadle szczekasz „panie magistrze”. Myślisz, że jak troszeczkę pomilczysz, pochorujesz to przyschnie i ucichnie ty wredny dwulicowy wudecowcu? Tyle było spokoju jak cię nie było. Zgiń, przepadnij jak inne twoje wirtualne byty: „Kokos”, „hhh”, „vmax”, „Q*elet” i inne.
 
cóż miłość miłość miłość.Kochajmy się. Sensacje są i będą a ja będę komentował. Nawet Kupka u płota mnie nie zniechęci. Interesuje mnie dlaczego taka cisza po odwołania Naczelnika B. Może nie odwołania, cóż grunt to zdrowie psychiczne.:D
 
J-23 znowu nadaje.

Cisza jest, bo nikogo nie obchodzą twoje bajania „panie magistrze”.
…Przglądajac kieunki rozwoju SC czyli projekt nowego statutu :)D) zauważyłem brak kolejnego Naczelnika-likwidacja wydziału !!!... :cool:
Nawet ćwierć inteligentny debil przeglądając projekt statutu zauważył, że jeden z wydziałów zmienia nazwę a nie jest likwidowany (poczytaj zadania wydziałów nie tylko ich nazwy). Swoją drogą jak ty z takim iloczynem inteligencji ukończyłeś podstawową edukację przedszkolną „panie magistrze”? Musi jakaś szemrana wiara sprzedawała świadectwa na Bema. Z tą miłością to nie jesteś oryginalny ale czego można oczekiwać po tego typu „magistrze”.:p
 
zmiana zmian nie miałem racji =pozostaje Wydział KP ale wzmacnia się pion RA kosztem siłowego kilka osób pozna co to zapach krwi i potu jak pachnie stres i .... koniec wakacji .:)
 
Nasz ZZ przy okazji każdej podwyżki po styczniu 2008 postuluje za próbą naprawy patologicznych zaniedbań w awansach na stanowisku. Stąd pomysł 5-10-15, który przedstawiamy już od jakiegoś czasu.
Nie oznacza to oczywiście, że podwyżki powinny być przyznane tylko funkcjonariuszom, którzy "łapią się" na ten algorytm. Chodzi o to, że przy jakiejkolwiek innej propozycji, niezależnie jaka będzie, ta kwestia była po prostu uwzględniona na zasadzie traktowania celników odpowiednio do stażu i przebiegu służby, ocen okresowych, dotychczasowych opinii służbowych.
Ta kwestia wydaje się jakimś kroczkiem w kierunku naprawy wieloletnich patologii w polityce kadrowej w SC. Polityki, która w znacznym stopniu doprowadziła do stycznia 2008. Znam kontrolerów celnych z b.dobrymi ocenami okresowymi ze stażem 20 lat.
Czyż nie jest to patologiczne zjawisko?
Jak je zniwelować?
Sprawa jest prosta:
Jesteś w SC 5 lat powinieneś mieć kontrolera jesli masz niższe stanowisko.
jesteś w SC 10 lat powinieneś mieć starszego
jesteś w SC, wcześniej administracji celnej 15 lat winieneś mieć inspektora
jesteś w SC 20 lat winieneś mieć eksperta. Eksperta jednak pod warunkiem zdania egzaminu, który rzeczywiście weryfikuje wiedzę kandydata.
Przy czym również uważam, że nie są konieczne awanse. Ważne, aby ludziom, którzy mimo dobrych ocen, opinii byli tak haniebnie traktowani przez lata dać teraz jakąś szansę na realną podwyżkę i niezależnie od tego jaka będzie ostateczna propozycja podwyżek traktować ich w odpowiednich stanowiskach wyżej, w zależności od stażu, przebiegu służby i ocen okresowych.

Jak się Wam podoba takie postawienie sprawy? Ja to popieram!!!

PS Nie przejmujcie się Tomciem, nie jest poszkodowany, więc jest przeciw.
 
Jabol trzymaj poziom:D:D
Akurat jestem poszkodowany i od dziesięciu lat wiecznie słyszę o schemacie 5-10-15 (przez który zawsze dostaje po tyłku)....
Proszę bardzo 5-10-15 dla fc ze średnim, dla fc z wyższym inny zestaw poproszę - też powinniśmy mieć wreszcie coś za lata nauki:D

PS. A swoją drogą Jabol jak to jest, że tak składnie dmuchacie w jedną trąbę tylko żadna melodia wam nie wychodzi?????
 
Ostatnia edycja:
jedyny poszkodowany-wykształcony:D, ludzie, dajcie mu awans, bo się chłop zagotuje:p

Gdybyś Tomciu widział cokolwiek więcej poza końcem własnego paluszka, to wiedziałbyś, że od ponad 10 lat przyjmowano do służby przeważnie z wyższym, dopiero teraz od tego odstąpiono.


PS Nie każdy jest idealny, może nie masz ucha do muzyki:)
 
Ostatnia edycja:
Znam takich, słoma z butów wystaje a uważają, że zjedli wszelkie rozumy i za nic mają innych (oczywiście ich wyższość jest tylko wynikiem ich fantazji). Oprócz wykształcenia ważna jest kultura osobista i dobre wychowanie.
Przeczytałem kilka poprzednich wpisów Tomcia Palucha i nie widzę nic konstruktywnego, poza nieukrywaną awersją do Jabola.


Ciekawe jak się Tomcio Paluch czuje w porównaniu z doktorami czy profesorami, pewnie jak dziecko w piaskownicy.

Kolego, kto tobie dał dyplom? Czy takiej postawy ciebie uczono?


Co do propozycji podziały kasy jestem za, chociaż i tak nie zniweluje to zaległości, bo jaki awans dostanie 15 letni funkcjonariusz (bez względu na wykształcenie) będąc teraz kc?
 
Być może znasz wielu różnych ludzi, ale mnie z pewnością nie znasz......
W moich wypowiedziach nie widzisz nic konstruktywnego, bo widocznie każda jakakolwiek koncepcja nieodpowiadająca tobie jest nijaka.......(nie wiem też, które moje posty czytałeś, ale sądząc z wypowiedzi nie było ich zbyt dużo)
Nie wiem komu i jak wystaje z buta - ale widzę, że w twoim przypadku nie są to kwiatki......... Co też jesteś z tych, którym się wydaje, że zjedli wszystkie rozumy - wy i ten wasz staż (a coś ponad????).
 
jabol , trzymaj poziom:D

jabol, nie masz żadnych szans z anonimowymi bohaterami:D

jak powiedział A.Michnik: "Poczułem, że żyję w nadzwyczaj kulturalnym kraju, nasyconym tolerancją, wzajemną wyrozumiałością i życzliwością międzyludzką"
 
Ale jesteś pokrzywdzony - a kto kazał ci się swego czasu ujawniać na tym forum..... Trzeba było zostać nadal anonimowym.........
 
Żałosne są te Wasze przepychanki co do tej koncepcji 5-10-15.Żyjemy w popieprzonym kraju gdzie nic bardziej nie cieszy jak nieszczęście bliskich.Jak ktoś ma źle to ja muszę mieć troszkę lepiej.Dzięki takim pierwotnym zachowaniom mamy takie patologie w naszej służbie.Jeden zawsze powie że ma wykształcenie a drugi poczuje się szykanowany.Studia w naszym kraju to nie szkoła podstawowa i nie każdego na nie było stać.To trąci dyskryminacją ludzi ze srednim wykształceniem.Jak oni pracowali cięzko na swoje utrzymanie studenci żyli od sesji do sesji dobrze się bawiąc.Smutne jest to bo powinna być jakaś równość do pewnego stopnia na szczeblach kariery.Niedługo człek ze średnim wykształceniem będzie mógł tylko zostać pucybutem bo do niczego się nie nadaje a praca w cle jest strasznie wymagajaca:))))
Tylko kłótnie i inne takie rzeczy tu się pojawiają.
Zawsze będzie ktoś z kompleksem i coś mu nie bedzie pasowało.
Pomysł jest dobry choć mało realny ale kto to wie może się to uda mimo moich wątpliwości bo przecież będą nowe stanowiska wg nowej ustawy.....
 
Back
Do góry