• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Państwo przegrywa hazardową wojnę

Jak kończyły się takie sprawy w NSA?

Sławku,
w tej materii są - potencjalnie - dwa równolegle toczące się postępowania w odrębnych trybach.
W karnym - nawet przy dowiedzeniu, że AoNW nie spełniały warunków ustawowych - w sytuacji braku wykazania winy umyślnej - zwrot AoNW właścicielowi, w baaardzo sporadycznych przypadkach (znam jeden) - przekazanie przez sąd AoNW do dyspozycji organu regulującego jego status.
W postępowaniu administracyjnym o wyrejestrowanie, na skutek kilku orzeczeń NSA, WSA zaczęły żądać jako jedynie przesądzającego dowodu opinii jednostki badającej, z któej wynika, że AoNW nie spełnia warunków ustawowych. Pomimo wykazania się organu bogatym materiałem dowodowym z postępowania karnego skarbowego, z którego wynika, że AoNW nie jest AoNW.
JB się zapchały, a przy okazji wyszła chryja z tym, że nasze Laboratoria Celne mają akredytację do badań.... ale nie w zakresie automatów, tylko chemii, alkoholu, tkanin itp.
No i się okazało, że nie mamy dowodów w post. admin.
Nie sądzę, żeby ktokolwiek z DIC-ów walczył w tej kwestii przed NSA...
To jest czarna ..... rozpacz.
Pozdrawiam
 
Jutro ok. godz. 21.30 - do sprawdzenia dokładna godzina - program w TV REPUBLIKA o sprawach hazardowych.

Oczywiście obowiązkowo będziemy oglądać.
Ciekawe, co z tym bagnem zamierza zrobić nowa władza.
Ale podstawowe pytanie brzmi: czy PiS w ogóle zna ogrom i głębię tego bagna.
Może ten program przyczyni się w jakimś stopniu do zainteresowania i zainspirowania nowego Rządu do analizy sytuacji na rynku hazardowym i niezmiernie istotnej roli Naszej Służby Celnej w nadzorze, kontroli, regulacji i ściąganiu należności publicznoprawnych w tym obszarze...
Trzymam kciuki!
 
Żałuję, że w programie nie udało się wyjaśnić kulisów prawdziwej afery hazardowej, oczywiście nie mam na myśli dopłat. W najważniejszym momencie przerwano mi, a w drugiej części redakcja poprowadziła to w zupełnie innym politycznym kierunku. Szkoda, bo była niezła okazja.
 
Czy istnieje możliwość zamieszczenia materiału wideo z treścią tego programu?, podejrzewam że wiele osób nie mogło go obejrzeć a z przyjemnością by obejrzeli. PS Jeśli chodzi o problem z przedstawieniem całościowo kwestii patologii związanych z branżą hazardową można bez żadnej łaski różnych redaktorów zrobić samemu filmik w ramach osób związanych ze związkiem zawodowym, gdzie wszystko zostanie dogłębnie wyjaśnione i umieścić na stronie celnicy.pl na Facebooku i oczywiście na YouTubie i innych portalach jak wykop.pl itp
 
Żałuję, że w programie nie udało się wyjaśnić kulisów prawdziwej afery hazardowej, oczywiście nie mam na myśli dopłat. W najważniejszym momencie przerwano mi, a w drugiej części redakcja poprowadziła to w zupełnie innym politycznym kierunku. Szkoda, bo była niezła okazja.

Sławku, nie wyrzucaj sobie niczego, bo nie miałeś faktycznego wpływu na tę sytuację.
Program przygotował słaby realizator dążący z wszystkich sił do eksponowania swoich tez i realizacji swoich celów pseudodziennikarskich.
Było to rozczarowujące, bo oglądam tę TV regularnie i nie spotykam takich wpadek.
Nie ma co żałować okazji. Myślę, że z pewnością będą kolejne, z których trzeba będzie skorzystać, stawiając nasze warunki, by odbyło się to maksymalnie profesjonalnie i rzetelnie.
Po to, by zachować "misję dziennikarską", jaką jest rzetelne informowanie opinii publicznej.
Pozdrawiam i dziękuję za Twój występ : )

PS. Kol ursus ma bardzo dobrą koncepcję.
Taki nasz materiał mógłby bezpośrednio dotrzeć do odbiorców w odpowiedniej i odpowiadającej nam formie. Po drugie mógłby stać się - przy zainteresowaniu internautów - magnesem dla "regularnych" mediów do zajęcia się ponownie tą sprawą.
Z naszym udziałem ; )
 
Ostatnia edycja:
Wiem, że to tylko spekulacje, ale być może chodzi o to, że my w ramach KAS-u będzie pod Izbą, która tym pokieruje.
 
A mógłby ktoś umieścić tutaj ten projekt?
A jeżeli jest tak jak pisze ursus, to nie jest dobrze i nie ma to nic wspólnego z KAS. W KAS nie będzie (tak przynajmniej wynika z projektu KAS) izb skarbowych tylko izby administracji skarbowej, a to nie to samo. jeżeli chcą przenieść hazard do skarbówki to znaczy, że lobby nie śpi... JK spie... ustawę a SC zostanie ukarane odebraniem uprawnień... Jeżeli zapis tekst prawdą to musimy zrobić wszystko aby go zmienić....
 
Witam.
W kontekście tytułu wątku kuriozalnie brzmi wypowiedz posła PIS Jacka Żalka odnośnie naszej walki z hazardem. Nie ma to jak mieć poparcie w rządzących, ale to już chyba lekka schizofrenia. Z jednej strony zmuszają nas (MF) do kontroli i zatrzymywania automatów, a z drugiej nazywają to co robimy "bandyterką". Ręce opadają. Do obejrzenia www.youtube.com/watch?v=gdHEqzgPNWc .Około 17 minuty.
 
Witam.
W kontekście tytułu wątku kuriozalnie brzmi wypowiedz posła PIS Jacka Żalka odnośnie naszej walki z hazardem. Nie ma to jak mieć poparcie w rządzących, ale to już chyba lekka schizofrenia. Z jednej strony zmuszają nas (MF) do kontroli i zatrzymywania automatów, a z drugiej nazywają to co robimy "bandyterką". Ręce opadają. Do obejrzenia www.youtube.com/watch?v=gdHEqzgPNWc .Około 17 minuty.

Dlatego tak strasznie wkurza i bulwersuje to, że pierwszy szkodnik SC - ten w lampasach - odszedł sobie do biznesu prywatnego jakby nigdy nic, nie niepokojony przez kogokolwiek, a zwłaszcza przez następców, którzy dość szybko powinni się zorientować, że zarówno Naszą Służbę Celną, jak i całą Polskę jako państwo wystawił na pośmiewisko jeden gość, który nakazał po trupach brnąć Służbie coraz głębiej w szambo -w imię ochrony interesów politycznych jego mocodawców z Alej Ujazdowskich...
To bardzo boli wszystkich tych, którzy byli mocno zaangażowani w te działania.
Pozdrawiam
 
(...) -€“ Dotychczasowe przyzwolenie na działalność czarnego rynku zakładów bukmacherskich w Polsce wyrządziło olbrzymią szkodę legalnym podmiotom, polskiemu sportowi i przede wszystkim budżetowi państwa -€“ zauważa Rabantek. -€“ Tylko przez okres obowiązywania aktualnych przepisów ustawy o grach hazardowych skarb państwa z tytułu niezagospodarowanego podatku od gier poniósł stratę rzędu kilku miliardów złotych -€“ podkreśla. (...)

http://niezalezna.pl/81091-bukmacherzy-chca-zmian-szara-strefa-warta-jest-gigantyczne-pieniadze
 
Żal mi tych moich koleżanek i kolegów -rzeczników prasowych i od komunikacji społecznych, co to z ''urzędowym'' zapałem wygadywali do prasy i wciskali dzieciom w szkołach, jak wielkim złem jest hazard, do jakich tragedii prowadzi i jak to nieszczęśni nałogowcy masowo przegrywali babcine renty na automatach.
A teraz co będą gadać ? Dobry hazard bo państwowy ! I przynosi dochody na ważne cele społeczne ! Tylko gęba w lustrze jakaś nie ta....
 
Back
Do góry