• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy Dyrektor Izby Celnej we Wrocławiu

No właśnie Panie Tech, to tu jest pies pogrzebany, że mundur naszą ludzie. Psychoanalitycy badali zachowania ludzi a nie mundurów.
 
Może trochę późno ale zapoznałem się z poleceniem nr 4 /07 nowej dyrekcji. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony – co za przezorność, jak dalekowzroczność, jaka dbałość o bezpieczeństwo funkcjonariuszy, jakie wyczucie istotnych problemów służby .
W pkt 2 polecenia napisano:
Wywiesić czytelne informacje , dotyczące maksymalnego obciążenia półek , regałów znajdujące się na wyposażeniu komórek organizacyjnych IC , spełniających rolę podręcznych archiwów . Sprawdzić stabilność konstrukcji oraz zabezpieczenie ich przed przewróceniem .

Aż dziw bierze, że nikt się do tej pory tym nie zajmował – skandal !

No niech się zdarzy, że nowa dyrekcja będzie przechodzić obok regału z maksymalnie obciążoną półką i ta pęknie ( ze śmiechu oczywiście ) i ciężkie segregatory pełne podobnego typu poleceń przygniotą nową dyrekcję – to kto się zajmie naszą izdebką ?

Słyszałem, że w przygotowaniu cała seria poleceń „meblowych” dotyczących wytrzymałości i stabilności krzeseł, biurek i innych mebli oraz jakże potrzebne instrukcje obsługi zszywaczy, nożyczek itp. – to dopiero niebezpieczne narzędzia.

Chcę polecić pomysłowości nowej dyrekcji zmianę napisu na drzwiach pomieszczeń, w których przechowywane są pieniążki – KASa. Ten napis zaczyna budzić niepokoje wśród załogi i może być przyczyną wielu wypadków przy pracy.
 
refleksyjny

Czesiulek zebrał tak mocną ekipę, że można sie spodziewać praktycznie "fszystkiego", chociaż rekordu Jurusia już chyba nikt nie pobije - ten to za przeproszeniem "wysrywał" decyzje co 2 dni (inna sprawa, że pierwszych 50 numerów poświęcił na pozbycie się znienawidzonych nazwisk z poprzednich decyzji). Ale może warto spróbować, tak więc mój gorący apel panie i panowie, Grupo Trzymająca Władzę - do boju, niech Wasza głupota i bezmyślność przyćmi dokonania poprzedniej ekipy (choć niektóre co smakowitsze figury spłodzone przez faryzeusza z Oławy, nadal rzucają Cień Kretyna na naszą biedną Izbę). To jeden temat już załatwiłem. A teraz dla kontrastu i z wrodzonej przekory spytam: czy Dyrektor, Naczelnik tudzież inny funkcyjny w Służbie Celnej powinien być osobą o nieposzlakowanej opinii, kryształowym życiorysie, czy też te zaszczytne funkcje może pełnić wkomponowany w układ zwyczajny łapciuch o lepkich rączkach, fałszywym spojrzeniu i splamionej przeszłości. Pytanie jest w zasadzie retoryczne, ale obiecuję, że CDN.......
 
Bardzo tu u Was wesoło. Widzę , że pomysłowość w pisaniu decyzji to nie jest domena Naszego Ojca Dyrektora, a w tej chwili Wielkiego Likwidatora i przyszłego Największego KASiarza IV RP.
Odpowiadając na pytanie,to powinien być pijak i złodziej...
 
Do x-raya
Obiektywnie patrząc trudno o dyrektora o nieposzlakowanej opinii i kryształowym życiorysie, żeby tylko przypomnieć rozgłos medialny wokół spraw samochodowych z roku 97.
A czy opisywana w mediach sprawa firmy transportowo-spedycyjnej Wł. F. i jej "powiązań" z wrocławskim cłem to już historia? Było głośno swego czasu, że prowadzi tą sprawę prokuratura w Szczecinie. A może to były tylko niesprawdzone i nieprawdziwe informacje prasowe?
 
czekamy

Do X-raya, co z tym CDN. Ilość odwiedzin cały czas rośnie. Ciekawość nas spala a Ty nas traktujesz tak okrutnie.
Do Pana Sławomira - czy ktoś się odezwał na prywatnego maila. Z poprzedniej informacji wynikało, że czeka Pan na kolejne informacje. Należy domniemywać, że jakieś nadeszły. Nieładnie nie podzielić się z wnioskodawcami.
I żeby doprecyzować - to nie są jakieś bzdurne pogaduszki. Tacy ludzie jak Geniusz Karpat prowadzą nas po równi pochyłej do upadku. Widać w powołowyniu na stanowiska takich ludzi chęć rozbicia - ale nie układów -tylko koleżeństwa, partnerstwa, jedności wśród załogi. Coraz więcej z nas patrzy na siebie wilkiem, w podświadomości powtarzając sobie - może to ja jestem lepszy i przetrwam tą zawieruchę. JEST TO SWIADOME DZIAŁANIE. W takich warunkach można wprowadzić każdą reformę nawet najmniej sensowną, bo załoga zastraszona i skłócona nie będzie w stanie nawet kiwnąć palcem. Każdego można wtedy zgnoić a ogół to pobłogosławi. Ale tak jak w Rumuni przyjdzie taki dzień kiedy powiemy CiauCZeśku.
 
Otrzymałem prywatne maile i na tej podstawie muszę stwierdzić, że nic poza jedynie wątkiem o instnieniu pensjonatu, nie zostało potwierdzone.
 
Panie Siwy , co to znaczy „ nic nie zostało potwierdzone” ? Czego się Pan spodziewał ? Dokumentów ? Zeznań świadków ? Forumowicze przedstawiają sytuacje, które są znane i o których się mówi – kwity są w Wydziale Kadr (być może).

Zwrócę Waszą uwagę na dwie sprawy.
Pierwsza : Forum Służby Celnej(proszę mnie poprawić jeżeli nie mam racji ) jest oficjalną stroną internetową opolskich ZZ. Pomijam elementy żartu, satyry czy krytyki – z nimi się nie dyskutuje , ale pojawiły się szczegóły (wrażliwych przepraszam za wyrażenie) „kariery zawodowej” nowej dyrekcji dotyczące jego pracy w UC Kudowa. Tego nikt nie dementował. Dlaczego ?

Druga: Zainteresowanie sprawą wykazał Przewodniczący Siwy – a dlaczego nie Przewodniczący Margas ? Przecież jemu jest bliżej do źródła . Może przecież zapytać- chociażby byłego Naczelnika UC w Kudowie albo kudowskiego członka zarządu wrocławskich ZZ– jaka jest prawda . Ale Przewodniczący Margas zbyt jest obciążony obowiązkami ( Naczelniku M. – litości ! ), że nie ma czasu „ na pierdoły ”. Jeszcze teraz doszła funkcja SIP i biedaczysko chyba tyra po nocach aby wrocławskim celnikom żyło się lepiej i bez…..pieczniej .

Tak na marginesie Panie Margas : bezpieczny celnik to bezrobotny celnik – prawda?
==================.
Do x-ray pisząc o tej ręce, nie miałem nic „brzydkiego” na myśli. Zgadzam się, że post mógł być dwuznacznie zrozumiany – przepraszam. :oops:
 
W pkt 2 polecenia napisano:
Wywiesić czytelne informacje , dotyczące maksymalnego obciążenia półek , regałów znajdujące się na wyposażeniu komórek organizacyjnych IC , spełniających rolę podręcznych archiwów . Sprawdzić stabilność konstrukcji oraz zabezpieczenie ich przed przewróceniem

A Expret był święcie przekonany, że to pierwsze efekty aktywności nowosamowybranych Społecznych Inspektorów Pracy (SIP) w IC Wrocław.
 
czeski film

slawomir.siwy napisał:
Ponoć swego czasu ciekawe były różne artykuły w czeskiej prasie. Proszę o dalsze info na PW lub ww. maila.

Otrzymałem prywatne maile i na tej podstawie muszę stwierdzić, że nic poza jedynie wątkiem o instnieniu pensjonatu, nie zostało potwierdzone.

Panie Sławomirze czy aby te wpisy nie stoją w sprzeczności ze sobą. Z pierwszego wynika, że ponoć były artykuły w czeskiej prasie (chyba nie dotyczyły pensjonatu). Niezbicie też wynika, że otrzymał Pan juz maile. W tej sprawie miał pan być pośrednikiem a nie cenzorem, Chyba, że nastapiła nieoczekiwana zmiana stanowiska? Jeżeli tak to przypominam kolejny cytat:

Obrażać i pomawiać oczywiście nie wolno. Konstruktywna krytyka kadry kierowniczej jest jaknajbardziej dopuszczalna. To jednen z głównych celów dla których powstało to forum - naprawa naszej Służby.
do Mytnika - w czasach IV RP nie liczyłbym na szczerą odpowiedź b. Naczelnika UC Kudowa. Byłoby to dla niego zbyt niebezpieczne. Może po prostu wystarczy oświadczenie Geniusza Karpat, że nigdy nie był przeniesiony do innej komórki w związku z naruszeniem dyscypliny pracy. Temat by się zakończył a i przeprosiny może by się znalazły.
 
Dzisiaj jedna osoba podpisała się z imienia i nazwiska pod mailem do mnie - dziękuję i gwarantuję pełną dyskrecję. To już jest coś, jednak wciąż za mało. O pośrednictwie w chwili obecnej nie może być mowy.
 
cisza..........

Jakto bywa zwykle....po kilku poswtach , nastaje cisza, drodzy koledzy i koleżanki nie łudźmy sie , że czyny sprzed lat spowodują jakiekolwiek zmiany.

Nie ten kraj , nie ten obyczaj.....:))))

Wydawało mi sie , że niegdy tego nie zrobię.. ale nigdy nie mów nigdy.... Szukam nowej pracy...

k.......a a taki amerykański byłem...................
 
Jako stały bywalec stron internetowych poświęconych naszym sprawom, sprawom Służby Celnej, kopiuję sobie co ciekawsze fragmenty wypowiedzi i pism. Chciałbym Wam przypomnieć sprawę z lutego br , kiedy po spotkaniu ZZ z SSC związkowcy wyrażali swoje opinie dotyczące prac tzw. „ekspertów”.
Pan Artur Ciesielski w piśmie do Mariana Banasia pisał wówczas między innymi, że jedną ze słabości naszej służby jest :
„Nagminne i rażące łamanie praw pracowniczych, zastraszanie, groźby, narażanie zdrowia i życia pracowników a w konsekwencji wydawanie niezgodnych z prawem decyzji i poleceń służbowych, godzących w pracowników i funkcjonariuszy (fakty te są udokumentowane protokołami Państwowej Inspekcji Pracy i wyrokami Sądów Pracy).”
Pamiętacie ? Pismo i ton wypowiedzi zbulwersował funkcjonariuszy. Koledzy z wrocławskich UC napisali list do Pana Ciesielskiego wskazując swoje oburzenie .
Pisaliśmy w proteście:
„Szanujemy prawo każdej jednostki i grupy do wyrażania swych opinii i sądów. Nie możemy jednak zgodzić się, aby te opinie formułowane były w oparciu o skrzywiony obraz rzeczywistości. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Pana wystąpieniu, które zawiera wiele insynuacji, nieprawdziwych i ogólnikowych informacji a nawet oszczerstw.
Oświadczamy, iż:
- w naszych urzędach nie spotkaliśmy się nagminnym i rażącym łamaniem praw pracowniczych;
- nikt nas nie zastraszał ani nam nie groził;
- nie wydawano poleceń ani decyzji, których wykonanie narażałoby nasze zdrowie lub życie; ”

Pismo zostało podpisane przez kilkaset osób ( ja też podpisałem ) .
Nie czuje się upoważniony do opisywania wszelkiego rodzaju niegodziwości, które miały miejsce w naszej izbie od tamtego czasu, ponieważ mógłbym niektórym kolegom bardziej zaszkodzić niż pomóc - zadam tylko pytanie:
- czy jest choć jedna osoba, która podpisałaby ponownie ten protest ?

Na Forum AS Naczelnik wrocławskiego Urzędu Celnego napisał tekst, pod którym wielu z nas mogłoby się podpisać . Pisze między innymi :
„Nowoczesnej, efektywnej administracji skarbowej nie można „zadekretować”. Administracja to nie bezosobowy aparat a głównie ludzie w jej ramach funkcjonujący. Więc dla stworzenia takiej administracji oprócz woli prawodawcy potrzebna jest wola ludzi w niej zatrudnionych. Nie sposób nie zgodzić się z prof. E. Ruśkowskim, który stwierdził, iż „reforma musi być oparta na powszechnej akceptacji” lub z wygłoszonym przez prof. T. Liszcz poglądem, iż „przyjazna administracja to administracja, gdzie pracują zadowoleni ludzie”
oraz
„Najpierw diagnoza a dopiero po niej leczenie. Diagnoza ma zidentyfikować chorobę, zagrożenia. Wybór metody leczenia bez dogłębnej diagnozy może uspokoić pacjenta i lekarza poprzez likwidację objawów zewnętrznych choroby, ale nie daje gwarancji, iż choroba po jakimś czasie nie odezwie się ze zdwojoną siłą.”

Jakim terminem można zdiagnozować dzisiaj sytuację w naszej izbie – terminem internistycznym czy psychiatrycznym ?


Związków zawodowych (kilka organizacji) o nic nie pytam – szkoda bajtów.
=============.

Aby nie było tak całkiem smutno przedstawię Wam link do strony gdzie znalazłem (chyba) filmowe fragmenty kariery zawodowej naszej nowej dyrekcji , podobieństwo uderzające – miłej zabawy.
http://www.youtube.com/watch?v=rZY47tu44sM
 
BMW

Historia, która lubi zataczać koło, zna wytłumaczenie dla wiekszości poczynań. "JA TYLKO WYKONYWAŁEM ROZKAZY" - Jasiu podkreśl wężykiem. Jednak czytajac dzisiejsze decyzje Geniusza Karpat, chyba wypada stwierdzić za Mytnikiem "niektórym można bardziej zaszkodzic niż pomóc" Jak Wam pasuje to milczcie. To nie ja i odchodzący w niepamięć Pawer Krecik otwieraliśmy tą stronę blisko 12000 razy. I tak jak Mytnik podaję Wam link do fajnej strony: www. gołelaski.pl, tam jest też śmiesznie i ciekawie.
 
Do szanownej Pampelunki

Tak droga Pampelunko ,odchodzę w niebyt... bo cóż począć...W niedługiej przyszłości czeka nas powtórka filmu PSY ,gdzie przed "komisja weryfikacyjną" bedziemy tłumaczyć sie ,że w 1981 roku mielismy nascie lat i to nie my go wprowadzaliśmy......- jest pewne że przy scaleniu struktur takie coś będzie.

I niestety , weryfikującym będzie np. Geniusz Krapat , SłońceBukaresztu - a nie ktoś kto cokolwiek wie o Służbie o przygotowaniu merytorycznym itp....

Ja w każdym razie mam swoją godność i Panu X nie dam się zweryfikować-chyba że bedzie to weryfikacja z wiedzy merytorycznej....- ale napewno tak nie będzie.......

Kilka słów do Pan Siwego- Nie wiem na ile przekazane Panu informacje są prawdziwe lub jest t o historia rodem z Klewek.
Ale Pana obowiązkiem jest jeżeli uzna Pan te informacje za wiarygodne przekazac je dalej- tak mówia po pierwsze przepisy a po drugie tak nakazuje chyba Panu sumienie- chce Pan tak jak my dobra tej Służby....

Jeżeli zaś opisane tutaj przypadki Geniusza Karpat to zwykła ludzka złośliwość niech Pan to wyrzuci do kosza.


I oczywiście byym zapomniał- MAMY WEEKEND!!!!!
Pozdrawiam pijąc ciepłego browarka patrząc na górki Krecik
 
brak nowych wpisów na forum

Czyżby jakieś problemy techniczne powodowały brak nowych informacji na temat naszej izdebki ?
 
Nowy Dyrektor

:?: wejdzcie na strone darnkow.republika.pl "dlaczego republice przykro, że strona nie istnieje" strona nie pensjonat tak
 
Drodzy Parafianie

Zegnajcie cudowni parafianie z Dyzmolandii i Karpatii :)))



Od pewnego czasu nie pisałem , pisze teraz bo kultura nakazuje sie pożegnać. Już mnie nie ma w " naszym " cudownym śwecie rodem z Orwella.....pracuje Sobie gdzie indziej..\


Pozdrawiam Was wszystkich . Trzymajcie się . Power Krecik
 
pożegnanie krecika

Smutne , że już Cię nie będzie drogi koleżko. Durne czasy....Pozdrowienia ze Zgorzelca od byłego "czarnucha"
 
Back
Do góry