• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowe mundury??

Jakbyś pisał byłym zadowolony ale Ty Się tylko przechwalasz co zrobiłeś.Wywieś te swoje pisma na tablicy zwiazkowej(dotyczące umundurowania-np.do Dyrektora,SIP).
Żadasz tego ode mnie mógłbym tak zrobić ale wtedy walczyłbym tylko o swoj mundur a ja chce aby dostali go wszyscy.Dlatego probuje WAS ZZ zmusić do działania używając krytyki ale WY nie chcecie się wychylać bo i po co.
W sprawie mundurów wszyscy zostali poinformowani ustnie ZZ ,kierownik OC,SIP,Naczelnik UC.
Wiem,że coś w Dyrekcji się dzieje w sprawie mundurów polowych -może coś jednak się wywalczy.
Dlatego chcialem aby ZZ też napisały jakieś pisma dotyczące tematu ale niestety nasz ZZ jest tylko do klepania po ramieniu i tak na wszystko sie godzi co zaproponuje DYREKCJA.
 
W sprawie mundurów wszyscy zostali poinformowani ustnie ZZ ,kierownik OC,SIP,Naczelnik UC.
Wiem,że coś w Dyrekcji się dzieje w sprawie mundurów polowych -może coś jednak się wywalczy.
Dlatego chcialem aby ZZ też napisały jakieś pisma dotyczące tematu
może coś jednak się wywalczy? tak samo się weźmie i wywalczy :D
Już tłumaczyłem od czego jest SIP i że ma szersze kompetencje od ZZ, a właśnie których ZZ?:eek: Niech się kolega zdecyduje, które ZZ są te złe, a które te dobre bo ja już się pogubiłem. Przypomnę że w IC Łódź działa: ZZSC, ZZ SNPiA (2 oddziały), ZZ Celnicy.pl i Solidarność. Jeszcze jedno pytanko: czy kolega należy do jakiegoś ZZ? Jeżeli nie to ja chętnie podeślę deklarację.:eek:
 
tak dla przypomnienia skopiowałem notkę z linku SIP (z myślą o volciku2001)

:)na podstawie ustawy z 24.06.83r. o społecznej inspekcji pracy (Dz.U.Nr 35, poz.163) od dnia 22.04.2008r.działają w naszej IC:
1. zakładowy społeczny inspektor pracy-Zygmunt Wiśniewski (z UC II skarbiec)
2. wydziałowy inspektor pracy-Zbigniew Kubiak (z UC II)
3. wydziałowy inspektor pracy-Radoslaw Marchwicki (z UC I)

:)dec.Nr 66 z dnia 16.05.2008r. w sprawie powołania Komisji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w IC Łódź:
1. viceprzewodniczącym komisji BHP został Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy - Zygmunt Wiśniewski
2.
przedstawiciel pracowników SzNP - Jerzy Krupop (z UC I)
 
SIP ma rzeczywiście szersze kompetencje ale jak Dyrektor Izby Celnej dostałby 5 pism z różnych organizacji to wiesz mi ,że lekko zrobiłoby mu się ciepło.Musiałby zająć się tematem a tak????coś tam dzwoni ale nie za głośno to każdy to olewa.
Widzisz ,zaczałem ten temat i go drążę nie tylko tu bo nie może tak być-że są równi i równiejsi a przegrywa najsłabsze ogniwo czyli pracownik.
Do ZZ już nie należę i napewno już NIGDY nie będę należał.(wypisałem się jak przewodniczący ZZ został moim kierownikiem dawno temu-jak zglosić coś do ZZ(jakaś nieprawidłowość aby stanał w obronie???) To niestety był Twój ZZ.
 
Tata nie musi Ci się tłumaczyć co zrobił. Wystarczającym jest fakt, że Cię o zaistniałych nieprawidłowościach poinformował. Ty miałeś nadać formalny bieg całej sprawie. Jeżeli nie umiesz lub się boisz załatwić sprawę, to co Ty tutaj robisz? Jaki jest sens Twojego istnienia?
 
Mundury

Pozdrawiam wszystkich celników z Łódzkiej IC.
Wtrącę się do Waszej dyskusji o mundurach polowych. Widzę, że problemy wszędzie są podobne. We Wrocławiu dostaliśmy (nie wszyscy) polowe mundury, ale tylko wybrane elementy. Zostały one jednak tak wybrane, że przepisowo nie można sie ubrać ani latem, ani zimą.
A tak przy okazji, to mundury polowe dla nas szyła TELIMENA z Łodzi. Nie wiem czy przetarg był centralny, czy kazda izba sama sobie wybiera krawców.
Pozdrowienia z Wrocławia
 
Mundury z Telimeny

Pozdrawiam wszystkich celników z Łódzkiej IC.
Wtrącę się do Waszej dyskusji o mundurach polowych. Widzę, że problemy wszędzie są podobne. We Wrocławiu dostaliśmy (nie wszyscy) polowe mundury, ale tylko wybrane elementy. Zostały one jednak tak wybrane, że przepisowo nie można sie ubrać ani latem, ani zimą.
A tak przy okazji, to mundury polowe dla nas szyła TELIMENA z Łodzi. Nie wiem czy przetarg był centralny, czy kazda izba sama sobie wybiera krawców.
Pozdrowienia z Wrocławia

Serdecznie Wam współczujemy ponieważ mobilni z Łodzi też mają munndury polowe z Telimeny. Materiał zbyt gruby na lato, szwy kiepskie (potrafią się podrzeć spodnie przy kucaniu), buty jak dla klownów, kurtka zbyt długa by w niej biegać i nie pasuje do kamizelki taktycznej, polar to nie polar tylko jakiś flausz, kamizelki taktyczne to porażka. Mundury były organizowane w czasie kiedy w Łodzi dowodził dyrektor P, który teraz rządzi w WZP w Wawie. Mundury wymagały wielu poprawek mimo to, że były szyte na miarę, występowały opóźnienia w ich dostarczaniu etc. Nic mi nie wiadomo, żeby były wcześniej testowane na funkcjonariuszach mobilnych. W te wspaniałe mundury wyposażono również mobilnych z Wawy, żeby im nie było zbyt dobrze. Czemu nie szyła tego firma, która zawodowo szyje mundury a nie garnitury niewiadomo ????
 
Sprawie "mundurów" z Telimeny powinna przyjrzeć się prokuratura albo CBA bo coś z tym przetargiem jest nie hallo :) ale oni wolą zająć się pomówionymi celnikami bo to łatwy "Łup"
 
Co z mundurami polowymi lub ekwiwalentem za nie? Maraszek wrócił z urlopu? A może zasnął w pracy? P O B U D K A !!!!!!!!!
 
ekwiwalent

Za mundur polowy nie przysługuje ekwiwalent. Jeśli ktos dostanie mundur, ma natomiast do mundurówki dodatek na pranie.
 
PJS-my to wiemy ale......jak w planie nie bylo przydzialu mundurow polowych (brak funduszy)to powinni nam wyplacic tak jak wszystkim np.w IZBIE.Nam zaplacili mniej po wydluzyli nam uzywanie mundurow galowych i z tym sie nie zgadzamy bo to przeciez jest to nierowne traktowanie pracownikow.Wiedzą ,że nam nie wydadzą i jeszcze wydluzaja okres uzywalności munduru-to jest poprostu chamstwo.
 
Synu-Marszałek to teraz liczy kolejną nagrodę tym razem za zorganizowanie Imprezy na DZIEŃ CELNIKA,a za oszczędności za mundury już dostał:)))) też nagrodę.
 
Kapica
Użytkownik


Zarejestrowany: Aug 2006
Postów: 273

--------------------------------------------------------------------------------

Powinniście mieć umundurowanie polowe, dlatego zostało zaplanowane jako sort dla funkcjonariuszy w OC. Jest nowa Pani dyrektor to może w przyszłym roku zaplanować wydatkowanie na ten cel środków. Wnieście ten temat do rozmów przez ZZ z DIC i przekażcie taki wniosek drogą służbową przez Kierownika OC lub Naczelnika UC.
jk
 
mundury polowe

osobiście to wolałbym zarabiać tyle co naczelnik lub zastępca naczelnika i tak jak oni kupić sobie mundur. Dlaczego ich stać (może dostali rozkaz, a może udają, że ich stać) a ci co na nich pracują i wykonuja ich polecenia od kilku lat muszą żebrać o nowe mundury. Oto jest pytanie i kwadratura koła.
Kapica
Użytkownik


Zarejestrowany: Aug 2006
Postów: 273

--------------------------------------------------------------------------------

Powinniście mieć umundurowanie polowe, dlatego zostało zaplanowane jako sort dla funkcjonariuszy w OC. Jest nowa Pani dyrektor to może w przyszłym roku zaplanować wydatkowanie na ten cel środków. Wnieście ten temat do rozmów przez ZZ z DIC i przekażcie taki wniosek drogą służbową przez Kierownika OC lub Naczelnika UC.
jk
 
Back
Do góry