• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niedrożne Bezledy

Dzisiaj o 12 przestało działać przejście na kilka minut. Powodem było oddanie czci poległym w sobotniej katastrofie. Nawet niektórzy Rosjanie wyszli ze swoich aut i oddali cześć. Ale nie polskie przemyciory, którzy stali na pasie i ze zdziwieniem patrzyli co się dzieje. I Ci ludzie ("podróżni") uważają się za takich porządnych obywateli. Szkoda gadać.

Proponuję przestać używać w stosunku do przemytników terminu podróżny, bo to po pierwsze uwłacza rzeczywistym podróżnym a po drugie relacje między przemytnikiami i celnikami generują negatywny obrac przejścia jako takiego i pełniących tam służbę celników.
 
Dzisiaj o 12 przestało działać przejście na kilka minut. Powodem było oddanie czci poległym w sobotniej katastrofie. Nawet niektórzy Rosjanie wyszli ze swoich aut i oddali cześć. Ale nie polskie przemyciory, którzy stali na pasie i ze zdziwieniem patrzyli co się dzieje. I Ci ludzie ("podróżni") uważają się za takich porządnych obywateli. Szkoda gadać.

Mimo awersji do FC to jednak ze smutkiem muszę przyznać że w tak tragicznym dla kraju dniu 10.04.2010 znalazły się, znowu ze smutkiem powiem :( TABORETY które jeszcze wyjeżdzały z RP.Mam tu na myśli tych którzy pomimo że wiedzieli o tragedi a pojechali na zakupy:(a nie tych co ta tragedia zaskoczyła za granicą i wracali do domu.

ps. :(:( i zero słów
 
Refleksja

W obliczu tej tragedii miałem nie zabierać głosu, jednak nie powiem co mnie bierze słysząc przy odprawie " A kim był dla mnie Kaczyński?". Nie wiesz kim spójrz na swój paszport i na orła na okładce, był głową państwa które ci go wydało i chociażby przez to zasługuje na szacunek. 12.04 kiedy w Rosji trwała żałoba nie widziałem ani jednego obywatela FR, a nasi niczym bydło pędzone chęcią zysku " no bo nie ma kolejki". Po tych wydarzeniach zmieniłem stosunek do nich i do was. Domagacie się szacunku ok, ale czy na niego zasługujecie to już inna sprawa. Nie wstydzę się że jestem Polakiem, wstydzę się że niektórzy z was nimi są.
 
W obliczu tej tragedii miałem nie zabierać głosu, jednak nie powiem co mnie bierze słysząc przy odprawie " A kim był dla mnie Kaczyński?". Nie wiesz kim spójrz na swój paszport i na orła na okładce, był głową państwa które ci go wydało i chociażby przez to zasługuje na szacunek. 12.04 kiedy w Rosji trwała żałoba nie widziałem ani jednego obywatela FR, a nasi niczym bydło pędzone chęcią zysku " no bo nie ma kolejki". Po tych wydarzeniach zmieniłem stosunek do nich i do was. Domagacie się szacunku ok, ale czy na niego zasługujecie to już inna sprawa. Nie wstydzę się że jestem Polakiem, wstydzę się że niektórzy z was nimi są.

Pieniądze są ważne ale nie najważniejsze
swieca.gif
 
Ostatnia edycja:
Wszystko wróciło do normy

Jak doniosły wiewórki Bezledy wracają do codzienności :( normalni stacze którzy wjechali wczoraj ok. godz. 17-18 z dołka na rosyjską celnicę zostały odprawiane dzisiaj na dziennej zmianie natomiast nocą tylko te co im się mocno spieszyło i nie za ;) Free.
 
Hmmm

Jak doniosły wiewórki Bezledy wracają do codzienności :( normalni stacze którzy wjechali wczoraj ok. godz. 17-18 z dołka na rosyjską celnicę zostały odprawiane dzisiaj na dziennej zmianie natomiast nocą tylko te co im się mocno spieszyło i nie za ;) Free.

A było tam coś niecodziennego, oprócz tego że niektóre samochody chyba dla żartu przystrojone były czarnymi wstążkami.
 
News

Jak donoszą wiewiórki znowu na OC. B tempo odpraw jest w okolicach średnio dwóch samochodów na godzinę w porywach trzech.W minioną noc z dołka na rosyjską celnicę wjechło tylko 6 autek.Rozumiem że robota nie zając nie s....... ale P. zolle nie przesadzacie aby,a jeśli tak to lepiej zawiesić kłódkę na szlaban i do domu :D.
 
Ostatnia edycja:
Były Turysto, Ty swoje, to i ja nadal swoje napisze : co ma polski zoll/esgiek do tego, jakie samochody wjeżdzają do Polski ? Czy mam rozumiec, że przez calusieńką noc odprawili tylko i wyłacznie te 6 samochodów ? Czy może po prostu nasi rosyjscy przyjaciele wpuścili tylko tych, którzy rzucili kilka euro do kapelusza ? A jeśli tak, to po co te pretensje do naszych ? (oprócz, oczywiscie , tempa odpraw)
 
Były Turysto, Ty swoje, to i ja nadal swoje napisze : co ma polski zoll/esgiek do tego, jakie samochody wjeżdzają do Polski ? Czy mam rozumiec, że przez calusieńką noc odprawili tylko i wyłacznie te 6 samochodów ? Czy może po prostu nasi rosyjscy przyjaciele wpuścili tylko tych, którzy rzucili kilka euro do kapelusza ? A jeśli tak, to po co te pretensje do naszych ? (oprócz, oczywiscie , tempa odpraw)

Nie wnikając w szczgóły powiem krótko zachowanie na celnicach przypominało zachowanie materii w 0°K :D.(czyli bezruch)
 
Nie, nie, już Ty mi sie tu nie migaj. Pomiń tempo odpraw (wiem, że większość celników odprawia "niezbyt szybko"), tylko napisz wprost : czy oprócz samochodów z dołka wjechały "inne" samochody ? A jeśli tak, to mniej wiecej , w jakich proporcjach ? Cały czas próbujecie pokazać, że to wina polskich celników, że dołek stoi i jak to my, celnicy, krzywdzimy tych staczy.
Szkoda tylko, że nie napiszesz, że rosyjscy pograniczniki/tamożniki zostali przyzwyczajeni do przyjmowania kasy i "kto nie płaci, ten nie jedzie" , i tylko wtedy, gdy nie ma tych płacących, to jedzie i dołek.
Co ja, jako celnik na budzie, mam do k.....nędzy poradzić na to, kto mi pod tą budę podjeżdża ?! Jak nie potraficie sie dogadać z Rosjanami, to odwalcie sie od nas, albo miejcie pretensje do tego, za co jestesmy odpowiedzialni >> tempo odpraw.
Skończmy wreszcie z hipokryzją...

Podsumowując : samochody, jako sztuki, jadą mniej więcej w tej samej ilości codziennie. Nie moja wina, że jedzie/nie jedzie dołek, górka, siatka czy inna patelnia.
 
Podsumuję Fakt faktem że kto płaci ten jedzie jednak jak FC pracowali normalnie to jechało wszystko i ci co płacą i ci co nie płacą.A teraz jak tempo odpraw drastycznie zmalalo to fakt na pewne zmiany dostać się graniczy z cudem jeśli chodzi o tzw. staczy. Daleko nie szukać dzisiaj w nocy doszło można powiedzieć do totalnej zapaści:( tzn. pewien samochód wjechał na rosyjska celnicę ok. godz. 17 a mój znajomy jadąc normalnie wjechał na naszą celnice ok. godz. 6 rano zobaczył ten samochdzik w okolicach stopu SG.Wówczas było po 7-8 samochodów na każdym pasie i oczywiście został odprawiony na dziennej zmianie:(. A na domiar złego tzw. boków było praktycznie "0" na nocy

ps. "mam do k.....nędzy poradzić na to, kto mi pod tą budę podjeżdża"
a czy nieproblem zajrzeć do paszportu i tam widać jak na dłoni kto i ile jedzie ale czy się chce czy nie to już inna historia:(
Jak nie potraficie sie dogadać
rozmowa= euro
miejcie pretensje do tego, za co jestesmy odpowiedzialni >> tempo odpraw
co z tego że mamy to i tak psu na bude się zda:(
 
Ostatnia edycja:
Ciekawostka

Przefarbowany Fuks:
-".....Samochód ciężarowy prowadził Rosjanin, Alexandr D.W wykryciu kontrabandy pomógł Fux, pięcioletni biszkoptowy Labrador, który zaznaczył dyszel przyczepy."

3.JPG



ps. jesli ktoś może to niech mu powie napewno się ucieszy :D :D
 
Ostatnia edycja:
netoperek żeś se pocisnoł z tekstem

A ja myśle,że z ciebie taki były turysta,jak ten biszkoptowy labrador.

Nie bedę wyprowadzał cie z błędu myślowego :D bo rzeczywistość jest okrótna:(, dlatego tkwij w swojej nieświadomiści:rolleyes:.

ps. news live zawsze (dwa trzy telefonki i już wiadomo co w trawie piszczy;))
 
Ostatnia edycja:
do przemytola,który nazywa sibie turystą

Zanim chłopcze usiądziesz przed komputerem,weź słownik ortograficzny. Czytając Twoje wypociny,aż oczy bolą. Spodziewam się z Twojej strony następnej głupkowatej reakcji lecz z góry oświadczam,że nie będę odpowiadał. Żegnam ozięble.
 
Zanim chłopcze usiądziesz przed komputerem,weź słownik ortograficzny. Czytając Twoje wypociny,aż oczy bolą. Spodziewam się z Twojej strony następnej głupkowatej reakcji lecz z góry oświadczam,że nie będę odpowiadał. Żegnam ozięble.

Do przemytola,który nazywa sibie turystą
:D:D:D:D
 
ale jak zawsze to siła wyższa dyktuje odprawy, nie czepiajcie się roboli z paska tylko Pana K. kierownika (jego zajebistość K.) he he
 
długo nie było mnie i tego psiaczka nie widziałem, mam tylko nadzieje, że to nie piesiu Pana F. he he he, jeżeli tak to znajdzie ale u malutkich...
 
SG to służba, która ma więcej uprawnień niż się nie jednemu wydaje, a SC to robaczki, które wykonują czarną robotkę, i na dodatek nie mają żadnych uprawnień, he he (sorki, no może kilka, ale i tak do starości będą pracować a i tak im nikt nie da broni do łapki).
 
Wiesz g.....

SG to służba, która ma więcej uprawnień niż się nie jednemu wydaje, a SC to robaczki, które wykonują czarną robotkę, i na dodatek nie mają żadnych uprawnień, he he (sorki, no może kilka, ale i tak do starości będą pracować a i tak im nikt nie da broni do łapki).

Jako że jesteś nikim to może i nam broni nie dasz, daje nam ją zeszłoroczna ustawa o SC. Także wiesz o SC tyle co o swoim certyfikacie ABW. A wpadać w nocy to ty możesz w wielką kupę. A niestety SC wykonuje czarną robótkę, bo SG nie bardzo kwapi się żeby zrobić cokolwiek. A policji pozazdrościć w swoich szeregach taką wybitną osobowość jak mycha, policjantka która popiera przemyt. Zapewne opowiadałaś przełożonym o swojej chlubnej przeszłości i jesteś z tego bardzo dumna.
 
Back
Do góry