• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niedrożne Bezledy

Ciekaw jestem jak będziesz śpiewał jak SG przejmie obowiązki SC na przejściach bo coś w powietrzu wisi gdyż ptaszki jakoś dziwnie ćwierkają

Ale się ubawiłem, jesteś naprawdę niezły w tej swojej proroczej retoryce!!! Długo nad tym chyba Myślałeś?
Ktoś już na ten temat wypowiedział swoje zdanie i ja się pod tym również podpisuję;
"Hoo, Hoo...jaka pewność!!! pożyjemy, zobaczymy, jak Wam, "Szanownym Turystom" SG RP pomoże....!! Oni napewno pałają do Was bezgraniczną miłością ...Z wielka chęcią posłuchamy Waszych komentarzy, po ich ewentualnym przejęciu "piłeczki" po celnikach...! To będzie miły widok...!Zapewne będzie ...szybciej..., milej ...i przyjemniej...!Oby Wasze "krakanie" nie odbiło Wam się czkawką...!"
A tak na marginesie, to proponuję wykupić lekcje śpiewu...bo cieniutko możecie "Szanowni Turyści" śpiewać po przejęciu pasów przez SG...choć to tylko Wasze pobożne życzenie, mało realne na dłuższą metę i bardziej dla Was dotkliwe i bolesne....!Życzę Miłego Wieczoru i jeszcze barwniejszej twórczości...!
 
Ciekaw jestem jak będziesz śpiewał jak SG przejmie obowiązki SC na przejściach bo coś w powietrzu wisi gdyż ptaszki jakoś dziwnie ćwierkają

A może, zanim zaczniesz tworzyć te banialuki, to przypomnij sobie zasady pisowni i interpunkcji, których uczono w klasie podstawowej! A jeśli pamięć zawodna, to od czego jest "Szkolny słownik ortograficzny z zasadami pisowni oraz interpunkcji " do poduszki...!
 
He is a former borstal boy who became Britain's most successful cocaine smuggler, befriending the rich and the famous along the way. His friends in showbusiness declared him to be a warm and generous man, while his underworld drug dealing associates nicknamed him The Milkman - because he always delivered.

Brian Wright and his gang flooded the country with enormous quantities of cocaine throughout the 1990s. In just one year, 1998, they are thought to have imported almost two tonnes of the drug, with the result, according to one Customs investigator, that "the cocaine was coming in faster than people could snort it".

A life-long gambler, Wright used some of his drugs fortune to bribe jockeys and arrange for racehorses to be doped. He would then bet £50,000 or more on rigged races, and use the proceeds to conceal the source of his wealth. Despite his notoriety, Wright felt able to taunt one Customs officer that he was prepared to "bet my £1m to your £1 coin" that he would never be successfully prosecuted.

Today Wright, 60, is preparing to spend the rest of his days behind bars. After a two-month trial, he was found guilty at Woolwich crown court yesterday of conspiracy to evade prohibition on the importation of a controlled drug and conspiracy to supply drugs. Wright's counsel, Jerome Lynch QC, said: "The reality will be that he knows, as does his family, that he will probably die in jail." In the public gallery, his family wept uncontrollably.
 
A może, zanim zaczniesz tworzyć te banialuki, to przypomnij sobie zasady pisowni i interpunkcji, których uczono w klasie podstawowej! A jeśli pamięć zawodna, to od czego jest "Szkolny słownik ortograficzny z zasadami pisowni oraz interpunkcji " do poduszki...!
Jam nie celnik żeby wnikać w szególy tonie banialuki to życie i obyś się nie obudził z ręką w nocniku

Mnie takie filmy nie rajcują,a nawiasem mówiąc to kolego masz problem w kontaktach z kobietami jak takie filmiki oglądasz :D

Ale się ubawiłem, jesteś naprawdę niezły w tej swojej proroczej retoryce!!! Długo nad tym chyba Myślałeś?
Ktoś już na ten temat wypowiedział swoje zdanie i ja się pod tym również podpisuję;
"Hoo, Hoo...jaka pewność!!! pożyjemy, zobaczymy, jak Wam, "Szanownym Turystom" SG RP pomoże....!! Oni napewno pałają do Was bezgraniczną miłością ...Z wielka chęcią posłuchamy Waszych komentarzy, po ich ewentualnym przejęciu "piłeczki" po celnikach...! To będzie miły widok...!Zapewne będzie ...szybciej..., milej ...i przyjemniej...!Oby Wasze "krakanie" nie odbiło Wam się czkawką...!"
A tak na marginesie, to proponuję wykupić lekcje śpiewu...bo cieniutko możecie "Szanowni Turyści" śpiewać po przejęciu pasów przez SG...choć to tylko Wasze pobożne życzenie, mało realne na dłuższą metę i bardziej dla Was dotkliwe i bolesne....!Życzę Miłego Wieczoru i jeszcze barwniejszej twórczości...!

Kolego życia nie znasz w mrowisku nie byłeś mrówka to taki owad który przytosuje się do każdych warunków, ale tez potrafi mocno kąsać.:D
 
No i znowu to samo, ciągle te smętne"gadki"!!! Człowieku! Życie nie kończy się na pracy w UC, więc nie twórz bezsensownej polemiki, kto i kiedy może mnie ugryź...bardziej lub mniej boleśniej! Jedno jest pewne , mrówka- jako pospolita robotnica, z danego mrowiska nie zostanie przyjęta do innego, tam ją mogą bardzo dotkliwie pokąsać...! Oczywiście, to zależy od gatunku "mrówki", a tak na marginesie, to "Szanowna Mrówka" jest z jakiego, bo jakoś taka bardzo kąśliwa w swoich uwagach...? Bo Mrówka, to jak wszyscy wiemy, mały owad żyjący w zorganizowanych grupach i z różnymi gatunkami mamy do czynienia:
-Hurtnica podobna - Lasius alienus
-Hurtnica pospolita (Hurtnica czarna) - Lasius niger
-Hurtnica wstydliwa (trwożliwa?) - Lasius brunneus
-Kartonówka zwyczajna - Lasius fuliginosus
-Nieróbka czarniawa - Anergates atratulus
-Wścieklica marszczysta - Myrmica rugulosa
-Wścieklica uszatka - Myrmica scabrinodis
-Wścieklica zwyczajna - Myrmica rubra
-Wścieklica dorodna - Manica rubida

Nawet tworzą na ich część radosną twórczość, aż pozazdrościć należy...!

A te mrówki, tak wspaniałe,
Pełne żądzy, wiedzy, pychy,
Jakże twór to śmieszny, lichy.
Autor: Aleksander Fredro
 
No i znowu to samo, ciągle te smętne"gadki"!!! Człowieku! Życie nie kończy się na pracy w UC, więc nie twórz bezsensownej polemiki, kto i kiedy może mnie ugryź...bardziej lub mniej boleśniej! Jedno jest pewne , mrówka- jako pospolita robotnica, z danego mrowiska nie zostanie przyjęta do innego, tam ją mogą bardzo dotkliwie pokąsać...! Oczywiście, to zależy od gatunku "mrówki", a tak na marginesie, to "Szanowna Mrówka" jest z jakiego, bo jakoś taka bardzo kąśliwa w swoich uwagach...? Bo Mrówka, to jak wszyscy wiemy, mały owad żyjący w zorganizowanych grupach i z różnymi gatunkami mamy do czynienia:
-Hurtnica podobna - Lasius alienus
-Hurtnica pospolita (Hurtnica czarna) - Lasius niger
-Hurtnica wstydliwa (trwożliwa?) - Lasius brunneus
-Kartonówka zwyczajna - Lasius fuliginosus
-Nieróbka czarniawa - Anergates atratulus
-Wścieklica marszczysta - Myrmica rugulosa
-Wścieklica uszatka - Myrmica scabrinodis
-Wścieklica zwyczajna - Myrmica rubra
-Wścieklica dorodna - Manica rubida

Nawet tworzą na ich część radosną twórczość, aż pozazdrościć należy...!

A te mrówki, tak wspaniałe,
Pełne żądzy, wiedzy, pychy,
Jakże twór to śmieszny, lichy.
Autor: Aleksander Fredro
kolego nie wierze w to co czytam to co ty wypisujesz ja dziś wróciłem po 3 dniach jeden z nas z Rosji wyjechał inaczej od miesiąca co 2-3 dzień wywożą polaków z Rosji albo w trumnie albo w karetce czyli ja was bez urazy ,nazwał świadomi mordercy ludzkim kosztem chcecie uzyskać to o co walczycie i nikt tego nie widzi żadne ministerstwo i te kłamstwa poprzez medja że idzie na bieżąco a wczoraj jeden z podróżnych po odprawie ujechał zaledwie kilka kilometrów po 4 dobach i zasłab za kierownicą no i bum ,auto kasacja ale on żyje dzięki bogu i co ty nato , dziś jesteś po tej stronie ale nie wiesz jak długo no i czym ty się różnisz od nas że nas osądzasz i wyzywasz ty musisz być opanowany a nie agresywny nie zniżę się do twojego poziomu i nie użyje takich słów jak ty .Ps nie zabłysłeś
 
O rany, co za bełkot, przeczytaj Człowieku sam siebie, "ani ładu, ani składu..."!!! Nic ztego nie można zrozumieć!! O co Tobie tak naprawdę chodzi: o nieludźkie traktowanie Was "Turystów" prze Rosjan, czy o to, że polscy celnicy pracują powoli i nie troszczą się o Was...! Swoimi wpisami nie mam zamiaru Was wszystkich obrażać , lecz jeśli Wy tzn. Turyści lub Mrówki , jak wolicie, obrażacie, straszycie, opluwacie i szydzicie z celników, to czemu takie zdziwienie, że ktoś zniża się do mało kulturalnego poziomu i w podobny, szyderczy sposób z Wami "rozmawia" na tym forum. Poczytaj niektore wpisy ze zrozumieniem i przeanalizuj, kto kogo prowokuje do takiej beznadziejnej dyskusji!!!
A tak na marginesie, to chyba jest Ogólnopolskie Forum Dyskusyjne, SC więc dlaczego narzucacie się Nam, włażąc z buciorami w nasze sprawy?
Na koniec powiem tylko tyle, że jako "zoll" nie popieram takiego podłego i nieludzkiego traktowania "turystów", jakie prezentuje strona RU, BY czy UA i jakiego jesteśmy świadkami i nie jestem zachwycony, kiedy widzę lub słyszę, jak polscy celnicy nie potrafią się zachować wobec petenta i nadużywają swojej pozycji, ale wiem, że nie wszyscy są tacy sami, lecz Wy traktujecie nas tak samo, wszystkich zolli wrzucacie do jednego wora, czy to aby sprawiedliwe?
Poza tym nie rozumiem dlaczego w Was jest tyle nienawiści do naszej grupy zawodowej...może czasami warto byłoby zastanowić się, czy ja w obliczu takiej nienawiści, zastraszania i ubliżania nie robiłbym tak samo...? Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru pełnego refleksji!!!!
 
Więc trochę refleksji:
Tak naprawdę, wbrew pozorom nie chodzi o to, że każdy jest kontrolowany... I tak nie znajdujecie nawet 1/10 tego co jest przewożone. Problem polega na tym, że ustalono chore normy ilości samochodów jakie mają wjeżdżać... Polega to na tym, że 5 minut trwa kontrola samochodu i 1 godzina siedzenia w budkach - stąd kolejki na dwie doby
Może z pomysłu z B... skorzystają drogowcy ... żeby nie było korków na drogach należy wpuszczać na drogę 2 samochody na godzinę
 
to az taka kiszka w tych bezledach? hm.. w gronowie to praktycznie kolejek nie ma....bo bardzo malo ludzi lata, ale kacapki nawet z 4 wozkow zrobia kolejke na kilka godzin nie placisz nie jedziesz. nie ma sily na ten sciagany haracz przez nich? podjezdza chlop pod swiatelko czerwone zatrzymuje sie.. wysiada.. spoglada do tylu a tam nic.. pusto.. ;-) i albo stoisz kilka godzin albo jediesz za sto rubli.. chore ;-)
 
Do zoll-i ....

Do kolegi z postu 48 sorki że się zbulwerowałeś, ale jak ludzie powiadają: "są ludzie i taborety" tutaj dyskusja jest na temat chorej sytuacji w OC Bezleda. Jednak czytaj ze zrozumieniem załorzyłem temat "Eyo może niedługo powtórka z rozrywki-Bezleda" i od razu poleciały uwagi:"kodi załóż sobie forum Turyści.pl i tam pisz oszołomie. Bez odbioru" napisane przez mkc bor . Czy uważasz za włarzenie z butami nagłaśnianie tego że celnik odprawi 1 autko i go wcina na godzinkę bo mi to wygląda na niewywiązywanie się z obowiązków."Na koniec powiem tylko tyle, że jako "zoll" nie popieram takiego podłego i nieludzkiego traktowania "turystów", jakie prezentuje strona RU, BY czy UA" to przyjedz do OC Bezleda to zobaczysz PL też nie są gorsi .Wczoraj znowu transportowano ze strony Rosyjskiej na Polską kobietę w ciężkim stanie po problemach z sercem i to nie jest odosobniony przypadek.Odpowiedz kto jest odpowiedzialny za to: czy podróżni że jeżdzą czy cło które nie pracuje dosłownie.
A teraz przytoczę słowa TURYSTY
"koledzy a co powiecie na to jak zadałem pytanie jednemu z celni dla czego dyplomatów nie biorą na hangar , że to coś nie tak ,że trzeba się temu przyjrzeć to on mi zadał pytanie czy ja mam rodzinkę bo jak tak ,to nie radze się odzywać
Co ty na to powiedz jak byś zareagował
 
Ostatnia edycja:
do kodi

Nie wierzę w słowa turysty nikt by tak nie powiedział w tych czasach gdzie każdy każdego może nagrać, a tak pozatym czytałeś tekst pako dlaczego nie przeszkadza ci to że w Rosji jak jest pusto trzeba płacic albo stać , za normę 5$ trzeba zapłacic dlaczego tam się nie odezwiesz, a w polsce możesz krzyczeć. Czyżby rosyjskich celników i pograniczników obowiązywały inne normy etyczne, oni też mają swoich smutnych panów dlaczego tam nikogo nie powiadomisz, czyżbys się bał.
 
Obowiązki.....

Obowiązkiem celnika jest pracować. Nikt tu Łaski nie robi. Kpiną jest sytuasja jakiej byłem świadkiem na BKS.
Wchodzi kierownik...
idziesz na jedynkę(pas odpraw nr1) -mówi do celnika który właśnie mnie kontroluje.
A ten nie krępując się,że ja i mój kolega stoimy obik mówi do kierownika.
Tylko skończę samochód, a jak pójdę to jak mam robić?
kierownik odpowiada- normalnie, nie za szybko.
Podkreślam iż nie jest to zmyślona sytuacja.
 
Droga Hanno ludzie widzą ludzie piszą

Nie wierzę w słowa turysty nikt by tak nie powiedział w tych czasach gdzie każdy każdego może nagrać, a tak pozatym czytałeś tekst pako dlaczego nie przeszkadza ci to że w Rosji jak jest pusto trzeba płacic albo stać , za normę 5$ trzeba zapłacic dlaczego tam się nie odezwiesz, a w polsce możesz krzyczeć. Czyżby rosyjskich celników i pograniczników obowiązywały inne normy etyczne, oni też mają swoich smutnych panów dlaczego tam nikogo nie powiadomisz, czyżbys się bał.
Wątek dotyczy przejściagranicznego Bagrationowsk-Bezleda to po pierwsze
A po drugie znam kolegę Turystę wiem że gdyby to nie była prawda to by tego nie pisał, a dodam że opisał to zdażenie tylko powieszchownie ja jednak znanto to ze szczegołami i jeszcze kilka aspektów z tym powiązanych.
Zresztą co się rozpisywać w dniu wczorajszym była dziwna sytuacja na paskach gdyż stało tam 99% górki i siadki(dla niewtajemniczonych to tzw płatnicy do 180 € od autka po rosyjskiej stronie zeby ominąć koleję i szybko zjechać z rosyjskiej celnicy) i było stuk puk i do domciu, a każde autko co jechało z tzw. dołka obligatoryjnie BKS troszkę to dziwna sytuacja:mad::mad:
 
Obowiązkiem celnika jest pracować. Nikt tu Łaski nie robi. Kpiną jest sytuasja jakiej byłem świadkiem na BKS.
Wchodzi kierownik...
idziesz na jedynkę(pas odpraw nr1) -mówi do celnika który właśnie mnie kontroluje.
A ten nie krępując się,że ja i mój kolega stoimy obik mówi do kierownika.
Tylko skończę samochód, a jak pójdę to jak mam robić?
kierownik odpowiada- normalnie, nie za szybko.
Podkreślam iż nie jest to zmyślona sytuacja.

Ptaszki ćwierkają że za tym stoi pan K.:mad::mad::mad:
lub pisać tam:
http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=1562&s=1
http://www.hfhrpol.waw.pl/
 
Ostatnia edycja:
do Kodiego!!!!

Pomimo,iż jesteśmy po tej samej stronie barykady,to myślę,że nadszedł czas,żeby Cię zje.....ć. nie pisz głupot,że siata kosztuje 180 euro, bo mijasz się z prawdą ponad dwukrotnie a poza tym sam płacisz dwudziestaka za wjazd na dołek. A jak jeszcze staniesz na płatny pas, to ho,ho! Poza tym większość górki nie ma jednak po polskiej stronie wykupionej nieśmiertelności i też ganiają ją po hangarach.
To co się dzieje to kpina, ale spowodowana przez nieróbstwo i lenistwo na pasach. A że cała ta sytuacja podbija ceny za miedzą, o i korzystają na tym nasi byli sojusznicy.
Tak więc drogi Kodi pisz dużo, ale proszę cie- prawdę. Ja wiem że prawda jest jak dupa- karzdy ma swoją, ale bądż obiektywny w swoich ocenach.
 
Re.......

Pomimo,iż jesteśmy po tej samej stronie barykady,to myślę,że nadszedł czas,żeby Cię zje.....ć. nie pisz głupot,że siata kosztuje 180 euro, bo mijasz się z prawdą ponad dwukrotnie a poza tym sam płacisz dwudziestaka za wjazd na dołek. A jak jeszcze staniesz na płatny pas, to ho,ho! Poza tym większość górki nie ma jednak po polskiej stronie wykupionej nieśmiertelności i też ganiają ją po hangarach.
To co się dzieje to kpina, ale spowodowana przez nieróbstwo i lenistwo na pasach. A że cała ta sytuacja podbija ceny za miedzą, o i korzystają na tym nasi byli sojusznicy.
Tak więc drogi Kodi pisz dużo, ale proszę cie- prawdę. Ja wiem że prawda jest jak dupa- karzdy ma swoją, ale bądż obiektywny w swoich ocenach.
Moje twierdzenie było w kontekście że DO 180€ czyli stawka max za jazdę z prostej plus koszty na celnicy wiadomo stawka z siatki jest odpowiednio mniejsza. nie będę robił dokładnej rozpiski ile co i jak zainteresowani wiedzą.Już nie raz tłumaczę maszym orłom z cła żeby zgłosili się do nagrody Nobla bo wynależli pracę lżejszą od leżenia:D:D:D
 
Nie wierzę w słowa turysty nikt by tak nie powiedział w tych czasach gdzie każdy każdego może nagrać, a tak pozatym czytałeś tekst pako dlaczego nie przeszkadza ci to że w Rosji jak jest pusto trzeba płacic albo stać , za normę 5$ trzeba zapłacic dlaczego tam się nie odezwiesz, a w polsce możesz krzyczeć. Czyżby rosyjskich celników i pograniczników obowiązywały inne normy etyczne, oni też mają swoich smutnych panów dlaczego tam nikogo nie powiadomisz, czyżbys się bał.

kolego czy wierzysz czy nie twoja sprawa nie pisał bym gdybym tego nie usłyszał a dyktafon zakupiłem po zajściu 50% ludzi ma je teraz ,ja nie mam pretensji oto że szukają od tego oni są ale niech będą na tych pasach a nie że my stoimy po 3-4 dni gdzie są jakieś władze które mogą uspokoić pana KUZ.... bo to on narobił tyle zamieszania przez niego ci ludzie tam konają .Ale ten wrzód pęknie
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry