• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niedrożne Bezledy

Ręce mi opadły, jak sobie przeczytałam Państwa posty. Jedna strona dowala drugiej, a potem na odwrót. I tak właśnie wygląda nasze Państwo. Dowalać sobie nawzajem. A tak przy okazji Panie "TURYSTO". My też mamy rodziny. Gdy pracowałam przy odprawach, byłam miła, uprzejma do przwoźników, ale niekiedy niestety do chama trzeba było po chamsku, bo do polskiego celnika do gębę miało się taaaaką wielką, ale już do Niemca to było się potulnym jak baranek. Myśle że w każdym zawodzie należy się szacunek. Lecz do tego trzeba dwojga, dwóch stron. Bo nawet gdy wchodzę do sklepu i z usmiechem mówię Pani sprzedawczyni "Dzień Dobry", to oczekuję, że również z uśmiechem mi odpowie, a nie żebym usłyszła jedyne "Słucham" (dobrze, że nie "Czego"). Trochę więcej życzliwości i kultury przez wielkie K.
 
Jam z avatara

Ręce mi opadły, jak sobie przeczytałam Państwa posty. Jedna strona dowala drugiej, a potem na odwrót. I tak właśnie wygląda nasze Państwo. Dowalać sobie nawzajem. A tak przy okazji Panie "TURYSTO". My też mamy rodziny. Gdy pracowałam przy odprawach, byłam miła, uprzejma do przwoźników, ale niekiedy niestety do chama trzeba było po chamsku, bo do polskiego celnika do gębę miało się taaaaką wielką, ale już do Niemca to było się potulnym jak baranek. Myśle że w każdym zawodzie należy się szacunek. Lecz do tego trzeba dwojga, dwóch stron. Bo nawet gdy wchodzę do sklepu i z usmiechem mówię Pani sprzedawczyni "Dzień Dobry", to oczekuję, że również z uśmiechem mi odpowie, a nie żebym usłyszła jedyne "Słucham" (dobrze, że nie "Czego"). Trochę więcej życzliwości i kultury przez wielkie K.

Koleżanko Ewelinko tu się z tobą zgodzę pomimo że jesteśmy po dwóch stronach barykady, ale jak tu nie wybuchnąc jak porusza się drażniący temat, a w odpowiedzi ktoś cię obrzuca błotem. Ja też jestem zwolenikiem ,że chamsto trzeba leczyć chamstwem. A ja nie należę do osób którym się pluje w twarz, a twierdzą że deszcz pada.A teraz z innej beczki ale ściśle związane z wątkiem uważam iż temat powiniem być nagłośniony jednak są osoby temu przeciwne dlatego może wten sposób się wyrażają.A podróżni pomykający przez B...... widzą dużo a może aż za dużo co się tam wyrabia i zaczynają dąć w tybę i to we szytkich możliwych kierunkach.Gdyby był porządek i cło krysztalowe to zapewniam nikt by słowem nie odezwał.
Ale cóż jest jak jest sam widziłem jak na BKS wjechło auto z zastrzeżeniem na 30 pakietów stuk puk i domciu zero wyciągania(autko z górki jeśli nie wiesz co to znaczy to wytłymaczę po rosyjkiej stronie płaci się za ominięcie kolejki oraz koleki na celnicy rosyjskiej kwota ta wynosi ok 180€)a ja 10 sztang do magazynu i mandat takie życie. Dlatego należy trąbić wszędzie aby naprawić tą chorą sytuację a jak to robimy to widzisz jakimi nas epitetami uraczają twoji koledzy.
 
Drogi kodi ja też jeżdźę na granicę ale jak cię czytam to ręce opadają skąd ty możesz wiedzieć takie rzeczy że auto jest zastrzeżone i to akurat na 30 pakietów głupoty piszesz jak ci za długo stać na Bezledach to do Gronowa przyjedź nie trzeba tyle stać idzie na bieżąco tak jak napisałeś wcześniej że jeździłeś do Gronowa to w czym problem nie będziesz tam czekał i wypisywał głupot. Bo skąd niby znasz pana od lodów napewno nie z Bezled jego już nie ma przyjedz
 
Ręce mi opadły, jak sobie przeczytałam Państwa posty. Jedna strona dowala drugiej, a potem na odwrót. I tak właśnie wygląda nasze Państwo. Dowalać sobie nawzajem. A tak przy okazji Panie "TURYSTO". My też mamy rodziny. Gdy pracowałam przy odprawach, byłam miła, uprzejma do przwoźników, ale niekiedy niestety do chama trzeba było po chamsku, bo do polskiego celnika do gębę miało się taaaaką wielką, ale już do Niemca to było się potulnym jak baranek. Myśle że w każdym zawodzie należy się szacunek. Lecz do tego trzeba dwojga, dwóch stron. Bo nawet gdy wchodzę do sklepu i z usmiechem mówię Pani sprzedawczyni "Dzień Dobry", to oczekuję, że również z uśmiechem mi odpowie, a nie żebym usłyszła jedyne "Słucham" (dobrze, że nie "Czego"). Trochę więcej życzliwości i kultury przez wielkie K.

masz racje koleżanko to jest nie fer ale jak ktoś mi ubliża to i ja nie wytrzymałem i tak kilka postów nie brałem tego pod uwagę z mojego powodu jest mi głupio ale czym ja się różnie od niego nigdy nie byłem wulgarny do celnika jak on mi dał szacunek ale na bezledach jest jak jest bez powodu ludzie nie domagali by się kultury po reakcji administratora może będzie tu spokojniej
 
Do wszystkich którym przeszkadzają 'dyplomaci' i mają inne "wielkie" problemy na granicy.
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]
Bezpłatna infolinia[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]0 800 133 999
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]e-mail:[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif] dyzurni@ols.mofnet.gov.pl[/FONT]
Numer dla dzwoniących z telefonów komórkowych:
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]0 89 539 70 98
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Koszt połączenia według stawek operatora[/FONT]

Wiesz, że ktoś zajmuje się nielegalną działalnością, handluje towarami pirackimi, podrobionymi, alkoholem, papierosami bądź paliwem niewiadomego pochodzenia ? NIE PRZECHODŹ OBOJĘTNIE - ZADZWOŃ.
Czekamy na Twoją informację przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 0800 133 999
oraz pod adresem e-mail dyzurni@ols.mofnet.gov.pl
(info ze strony IC Olsztyn)


Wiesz że ktoś lata górka, siatką czy innym wynalazkiem to ZADZWOŃ, podaj nr. rejestracyjny a my już się tym zajmiemy. Zaraz polecą gromy "nie będę podpierdzielał". A skoro nie chcesz podpierdzielać, to nie narzekaj i nie rób z tego afery. Taki telefon bardzo łatwo wyeliminuje pana/panią z górki, bo zajmą sie nim MGK.
I tyle w tym temacie!
 
Drogi kodi ja też jeżdźę na granicę ale jak cię czytam to ręce opadają skąd ty możesz wiedzieć takie rzeczy że auto jest zastrzeżone i to akurat na 30 pakietów głupoty piszesz jak ci za długo stać na Bezledach to do Gronowa przyjedź nie trzeba tyle stać idzie na bieżąco tak jak napisałeś wcześniej że jeździłeś do Gronowa to w czym problem nie będziesz tam czekał i wypisywał głupot. Bo skąd niby znasz pana od lodów napewno nie z Bezled jego już nie ma przyjedz
Hanno:
Byłem wówczas na BKS-ie i mimochodem podsłuchałem rozmowę celników jak jeden mówił do drugiego, że zaraz wjedzie na BKS autko z zastrzeżeniem na 30 lasek niech wjezdza to go szybko zrobię odp. drugi. I zachwilkę wjechało omawiane autko stuk puk i do domciu.Gronowo czy ty nie poważny jesteś tam jest zryty ..................... a pan od lodów to psychol :D jak nie wiesz kto to jest to chyba krótki staż masz na granicy
 
Ostatnia edycja:
Re....

Do wszystkich którym przeszkadzają 'dyplomaci' i mają inne "wielkie" problemy na granicy.
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]
Bezpłatna infolinia[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]0 800 133 999
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]e-mail:[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif] dyzurni@ols.mofnet.gov.pl[/FONT]
Numer dla dzwoniących z telefonów komórkowych:
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]0 89 539 70 98
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Koszt połączenia według stawek operatora[/FONT]

Wiesz, że ktoś zajmuje się nielegalną działalnością, handluje towarami pirackimi, podrobionymi, alkoholem, papierosami bądź paliwem niewiadomego pochodzenia ? NIE PRZECHODŹ OBOJĘTNIE - ZADZWOŃ.
Czekamy na Twoją informację przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 0800 133 999
oraz pod adresem e-mail dyzurni@ols.mofnet.gov.pl
(info ze strony IC Olsztyn)


Wiesz że ktoś lata górka, siatką czy innym wynalazkiem to ZADZWOŃ, podaj nr. rejestracyjny a my już się tym zajmiemy. Zaraz polecą gromy "nie będę podpierdzielał". A skoro nie chcesz podpierdzielać, to nie narzekaj i nie rób z tego afery. Taki telefon bardzo łatwo wyeliminuje pana/panią z górki, bo zajmą sie nim MGK.
I tyle w tym temacie!

Tak rozumiem twoje rozumowanie ale poczytaj ten wątek a szczególności post kolegi "TURYSTA" z linku i wtedy się wypowiedz na ten temat bo jeśli to prawda co napisał to wówczas ręce opadają. A do IC Olsztyn to szkoda kasy na telefony tam jak byś walił głową w mur.

http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=4485&page=4
 
Hanno:
Byłem wówczas na BKS-ie i mimochodem podsłuchałem rozmowę celników jak jeden mówił do drugiego, że zaraz wjedzie na BKS autko z zastrzeżeniem na 30 lasek niech wjezdza to go szybko zrobię odp. drugi. I zachwilkę wjechało omawiane autko stuk puk i do domciu.Gronowo czy ty nie poważny jesteś tam jest zryty ..................... a pan od lodów to psychol :D jak nie wiesz kto to jest to chyba krótki staż masz na granicy

Drogi kodi czytaj uważnie co napisałem wiem kto to był , a co do Gronowa ludzie jeżdźą i spokojnie jest, a ty masz widocznie duże potrzeby i tylko narzekać potrafisz może sam na siebie donieś.
 
Re....

Drogi kodi czytaj uważnie co napisałem wiem kto to był , a co do Gronowa ludzie jeżdźą i spokojnie jest, a ty masz widocznie duże potrzeby i tylko narzekać potrafisz może sam na siebie donieś.

Nie jestem z ekstraklasy turystów czyli do dyplomatów się nie zaliczam jednat Pana R. nie trawię, a wiesz o kim mówię i jakie ma on podejście do sprawy. :)
 
tak było nie tak dawno

Rosyjscy celnicy znęcają się nad Polakami

Skandaliczne praktyki Rosjan na przejściu granicznym Bezledy-Bagrationowsk. Polscy turyści od doby nie mogą wyrwać się z piekła. Są zamknięci na tzw. patelni - asfaltowym parkingu, który jest czymś w rodzaju poczekalni dla Polaków. Kłopoty z wodą i niesprawne sanitariaty to nic. Najgorszy jest skwar, przed którym nie da się uciec. Rok temu "na patelni" zmarła Polka czekająca na odprawę.



Polacy są nie tylko psychicznie maltretowani, ale i dyskryminowani. Powszechnie wiadomo, że Rosjanie najpierw odprawiają swoich i Białorusinów. Na końcu są Polacy, którzy muszą czekać w upiornym skwarze na "patelni". Wszyscy są skazani na łaskę i niełaskę parkingowego, który wydaje przepustki na wyjazd do oprawy.

Ryszard Chudy z Izby Celnej w Olsztynie poinformował, że niektórzy Polacy koczują na "patelni" już od ponad doby. Jeśli ktoś nie ma na łapówkę dla parkingowego, może tam tkwić nawet cztery dni. Tak było w ubiegłym roku. Na parkingu zmarła wówczas starsza kobieta z Kętrzyna.

Sprawa parkingu w Bagrationowsku, który służy Rosjanom do gnębienia polskich turystów, to nie nowość. Polski MSZ składał już noty protestacyjne, a "patelnię" odwiedzali rzecznicy praw człowieka.
 
Rosyjscy celnicy znęcają się nad Polakami

Skandaliczne praktyki Rosjan na przejściu granicznym Bezledy-Bagrationowsk. Polscy turyści od doby nie mogą wyrwać się z piekła. Są zamknięci na tzw. patelni - asfaltowym parkingu, który jest czymś w rodzaju poczekalni dla Polaków. Kłopoty z wodą i niesprawne sanitariaty to nic. Najgorszy jest skwar, przed którym nie da się uciec. Rok temu "na patelni" zmarła Polka czekająca na odprawę.



Polacy są nie tylko psychicznie maltretowani, ale i dyskryminowani. Powszechnie wiadomo, że Rosjanie najpierw odprawiają swoich i Białorusinów. Na końcu są Polacy, którzy muszą czekać w upiornym skwarze na "patelni". Wszyscy są skazani na łaskę i niełaskę parkingowego, który wydaje przepustki na wyjazd do oprawy.

Ryszard Chudy z Izby Celnej w Olsztynie poinformował, że niektórzy Polacy koczują na "patelni" już od ponad doby. Jeśli ktoś nie ma na łapówkę dla parkingowego, może tam tkwić nawet cztery dni. Tak było w ubiegłym roku. Na parkingu zmarła wówczas starsza kobieta z Kętrzyna.

Sprawa parkingu w Bagrationowsku, który służy Rosjanom do gnębienia polskich turystów, to nie nowość. Polski MSZ składał już noty protestacyjne, a "patelnię" odwiedzali rzecznicy praw człowieka.

Dzisiaj są tam pustki a i tak trzeba pomykać na tą patelnię po karteczę(przepustkę) i odpalić 5$ bo jak nie to "Pan poczekaj jak podzwaniu to puszczu "(napisane fonetycznie ). Miała być zamknięta po oddaniu do użytku obwodnicy Bagrationowska, ale obw. już czynna a patelnia jeszcze czynna.
Oni jej nie zamkną bo to maszynka do kasy chyba, że ruszą Grzechotki (prawdopodobnie drugi kwatrtał tego roku, ale to jest rosja.............?):D:D:D
 
Re

Biedactwa.Nikt wam nie każe tam jeżdzić.

Każe nie każe jeżdzić będziemy czy też nie to nasz wybór, a ty kolego z cła nie masz musisz pracować czy chcesz czy nie:D jak nie to podanko i baj baj .A propo czy nikt z cła z OC Bezleda nie dopuszcza jej myśli jak zabraknie podróżnych to w dobie kryzysu zielona trwaka czyli redukcje etatów. Jeszcze jak ruszą Grzechotki to luzik my sobie poradzimy tu tam pojeżdzimy:D:D:D
 
"Nie wychodź tak z siebie. Możesz nie wrócić..." Jesteś doprawdy bardzo zabawny ...!Twoje wpisy, to już twórczość!!!
 
Tak. Widać kto was tępi- tylko celnicy. Może kiedyś tak samo opluwać będziecie straż graniczną. Celnicy znajdą sobie zajęcie- bo mają wiele innych zadań. A wam co pozostanie miejscowe głupki bez szkoły- raczej tylko piach. Smutne, ale prawdziwe i dobrze o tym wiecie. Już zaczynajcie się uczyć bo kres nadchodzi.
 
Tak. Widać kto was tępi- tylko celnicy. Może kiedyś tak samo opluwać będziecie straż graniczną. Celnicy znajdą sobie zajęcie- bo mają wiele innych zadań. A wam co pozostanie miejscowe głupki bez szkoły- raczej tylko piach. Smutne, ale prawdziwe i dobrze o tym wiecie. Już zaczynajcie się uczyć bo kres nadchodzi.
:D:D Śrubokrętem już umniem nie gorzej od ciebie, a może i lepiej. :D:D
"Celnicy znajdą sobie zajęcie- bo mają wiele innych zadań"

Tak tak tylko nie wszycy nie wszycy, ale tedy to już lament nad rozlanym mlekiem
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry