• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

news

Chyba że na piwo. Zobojętnienie ludzi jest tak ogromne że wręcz powalające.
Widać po ilości postów pisanych na forum (i nie tylko tym) każdy ogląda, czyta, czeka..... - czekają na rozwój wydażeń na zasadzie co będzie to będzie... No cóż obudzą się wszyscy troszeczke za późno. Wiem coś o tym przerabiałem ten temat. Odnoszę wrażenie że wszyscy są zastraszeni. Mają na utrzymaniu rodziny, kredyty do spłacenia itd. Chcą przetrwać na zasadzie .. a może mnie zostawią.? No cóż ... jest takie życie... Samemu nie radzę strajkować chyba że w domu :lol: Co może grozić za nielegalny strajk ? szkoda słów.ale wszyscy to wiedzą i zdają sobie z tego sprawę. Więc nie wiem czy moja malutka refleksja jest na miejscu... może admin wywali ten post?
 
1. możesz być spokojny: admin tego nie wywali.
2. niestety masz rację: ludzie zachowują się dokładnie tak, jak napisałeś. przykład z zycia: spotkanie szefa sc ze związkowcami (relacja związkowców). padło jakieś upierdliwe pytanie do naszego wodza. ten ponoć podrapał sie po głowie i zadał dwa pytania. pierwsze było do związkowca: skąd pan jest? po uzyskaniu odpowiedzi nasz "El Jefe" zadał nastepne pytanie, tym razem swojemu asystentowi: jaka IC jest najdalej stamtąd? :)
nie wiem, czy to prawda, bo słyszałem to na zasadzie jedna pani drugiej pani. wiem jednak, że w pełni ukazuje to stosunki panujące w sc: po prostu jesteśmy traktowani jak gówno. jesli jednak będziemy na to pozwalać dalej, to będzie tylko jeszcze gorzej. gdzieś trzeba przerwać to zaklęte koło. jest granica poniżej której zejść nie można. jesli nie będziemy się sami szanować, to nie będzie nas szanował nikt. a o klanie Banasiów to juz nawet nie wspominam... :)
 
mam pomysł!
niech kazdy weźmie wyżła (swojego albo pożyczonego) i chodźmy protestować pod pałac prezydencki! :):):)
co WY na to, braci celnicza? :)
 
desperado napisał:
mam pomysł!
niech kazdy weźmie wyżła (swojego albo pożyczonego) i chodźmy protestować pod pałac prezydencki! :):):)
co WY na to, braci celnicza? :)
Jestem ZA (a nawet przeciw) tylko skad ja Ci wezme wyzla, moze byc jakis inny kundel, np. Rotwailer, Doberman albo inna rasa wpisana na liste niebezpiecznych, moze odgryzie komus w tym Palacu kuper (chcialem napisac DUPE ale staram sie nie uzywac brzydkich wyrazow na tym forum) Aczkolwiek masz racje bardziej by sie przydal pies mysliwski :lol:
 
Strajk WŁOSKI jest w 100% zgodny z prawem bo właśnie na tym polega, aby nasze i unijne prawo wykonywać i stosować bardzo skrupulatnie.
Po zgłoszeniu u organów samorządowych, w 100% legalne też będzie blokowanie dróg krajowych poprzez przechodzenie przez jezdnię np. we wszystkich miastach wojewódzkich i to dla pewności po służbie. Aby nie było żadnego już strachu, nie trzeba ubierać mundurów, wystarczą odpowiednio opisane transparenty.
ALE TYM POWINNY ZAJĄĆ SIĘ CENTRALE ZWIĄZKOWE.
 
legalne też będzie blokowanie dróg krajowych poprzez przechodzenie przez jezdnię np. we wszystkich miastach wojewódzkich i to dla pewności po służbie. Aby nie było żadnego już strachu, nie trzeba ubierać mundurów, wystarczą odpowiednio opisane transparenty.
[/quote]


skoro celnicy ze wschodu boją się to my mozemy pochodzić po pasach na drogach dojazdowych do przejsc na wschodzie
 
jedno jest pewne jak nie podejmiemy jakiś poważnych działań (patrz to co robia lekarze, pilęgniarki, górnicy) to ciągłe gadanie po cichu nic nam nie da!!
także "bracia celnicy" za bagnet i do boju!!
pozdrawiam
 
Proponuję do tego:
  • „Szwejkizm” tzn. wykonywanie poleceń w sposób nader pedantyczny i traktując je jak najbardziej dosłownie doprowadzając przez to do ich niewykonalności. Postawa Szwejka stosowana otwarcie i powszechnie może być doskonałym uzupełnieniem innych form protestu i co ważne możliwa do prowadzenia w czasie "normalnej" :roll: pracy.
  • Zaangażowanie znacznej liczby osób, które wykonują formalnie zgodne z prawem czynności (np. wielokrotne wczytywanie stron internetowych, suma takich czynności jest niszcząca dla serwera)
  • Rozejrzeć się wokoło. W każdym urzędzie bimba się z przepisów bezpieczeństwa pracy (niebezpieczne urządzenia biurowe, wielokrotnie zaniżone normy powierzchni, normy oświetlenia itp. ..., itd. ...). Czas więc zacząć je skrupulatnie przestrzegać.

Idea obywatelskiego nieposłuszeństwa jest jak najbardziej demokratyczną formą protestu w walce o swoje prawa.
 
[quote="jajacek1970
Jestem ZA (a nawet przeciw) tylko skad ja Ci wezme wyzla, moze byc jakis inny kundel, np. Rotwailer, Doberman albo inna rasa wpisana na liste niebezpiecznych, moze odgryzie komus w tym Palacu kuper (chcialem napisac DUPE ale staram sie nie uzywac brzydkich wyrazow na tym forum) Aczkolwiek masz racje bardziej by sie przydal pies mysliwski :lol:[/quote]

przykro mi, jajacku1970, ale inne rasy odpadają. z dwóch powodów:
1. na rasy niebezpieczne potrzebne jest zezwolenie, więc tu by mieli na nas "haka"
2. wyżeł to pies szkolony specjalnie do polowań na kaczki... :)
a tak poza tym bardzo mi się spodobał pomysł j_a_nek'a odnośnie szwejkizmu: kupuję i będę rozpowszechniał... :)
 
morski napisał:
skoro celnicy ze wschodu boją się to my mozemy pochodzić po pasach na drogach dojazdowych do przejsc na wschodzie

Czy wy jesteście pojeba....?? Kto wam powiedziłą że celnicy ze wschodu się boją? O co??? Co to za bzdurne przesądy???? Dzielicie SC na tych dobrych i tych złych ze wschodu!
 
Poul napisał:
Czy wy jesteście pojeba....?? Kto wam powiedziłą że celnicy ze wschodu się boją? O co??? Co to za bzdurne przesądy???? Dzielicie SC na tych dobrych i tych złych ze wschodu!

Tak to niestety z zachodu i południa wygląda. Wystarczy też poczytać o jakich sprawach dyskutuje się na Waszych forach (jak w ogóle się dyskutuje). Zresztą uważam, że jak ludzie ze wschodu mieliby poczucie solidarności z resztą, w tym również z osobami, które doświadczyły alokacji, to już dawno sami powinni zaproponować pomoc. Poza tym, czy u Was na miejscu ludzie cierpią na nadmiar pracy? Dlaczego trzeba wyrywać kogoś z zachodu lub z południa i wysyłać do Was? Czy nie lepiej dać komuś pracę na miejscu. Pomyślcie więc. Czekamy tutaj http://celnicy.pl/viewtopic.php?t=478 na propozycje.
 
Czy wy jesteście pojeba....?? Kto wam powiedziłą że celnicy ze wschodu się boją? O co??? Co to za bzdurne przesądy???? Dzielicie SC na tych dobrych i tych złych ze wschodu!

Przepraszam tych ze wschodu cosię włacza do akcji, ale niestety nawet w Łodzi i Toruniu takie panuje przekonanie że Ci co pracują na wschodniej granicy maja protest daleko gdzieś.
 
Przepraszam tych ze wschodu cosię włacza do akcji, ale niestety nawet w Łodzi i Toruniu takie panuje przekonanie że Ci co pracują na wschodniej granicy maja protest daleko gdzieś.[/quote]

A skąd Ty masz takie informacje ? pierwsze słyszę - nigdy nie było rozmów na temat dzielenia celników na zachód czy wschód itp.
 
Rzeczywiście zbyt pochopne wywciągnąlem wnioski. Nie dziele nikogo na wschód i zachód ale słyszałem stwierdzenia typu: u nas granica jest i będzie. Mam również kilku znajomych w tych izbach, a poza tym ankieta przeprowadzona kilka miesięcy temu daje do myślenia.
 
Przestańcie już dzielić SC na wschód i resztę kraju.
Oczywiście, że główny nacisk trzeba położyć na zewnętrzną granicę UE, także porty i lotniska wewnątrz kraju. Ale jesne jest, że musi zaprotestować cała SC. Jednak bez dwóch zdań granica ma tutaj największą siłę nacisku i powtórzę raz jeszcze po paru dniach STRAJKU WŁOSKIEGO, posypią się gromy na Rząd RP z Komisji Europejskiej i sprawa będzie załatwiona.
Ale skończmy już temat protestu w tym wątku. Na ten temat proszę pisać tutaj
http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=478[/url]
 
Powolutku jedzie banas ale stale.

http://biznes.interia.pl/news?inf=756336


MF: Pakiet ustaw podatkowych na 2007 r.
05.06.2006 16:52

/ AFP

Rząd jutro przyjmie projekty ustaw składających się na reformę podatkową - poinformował w poniedziałek premier Kazimierz Marcinkiewicz. Premier dodał, że rząd nie odejdzie od kotwicy budżetowej określonej na 30 mld zł deficytu rocznie.

"Jutro Rada Ministrów przyjmie reformę podatkową. Z każdym roku będzie to zmniejszanie podatków" - powiedział premier na konferencji zorganizowanej przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Według pierwszych propozycji Ministerstwa Finansów przedstawionych pod koniec marca, od przyszłego roku nastąpi odmrożenie progów, kwoty wolnej i kosztów uzyskania przychodów, pojawi się też ulga prorodzinna dla rodzin z co najmniej trójką dzieci. Nastąpi także obniżenie składki rentowej do 9 proc. z 13 proc. i na ubezpieczenie chorobowe do 1,80 proc. z 2,45 proc. Zmiany w wysokości składek resort zapowiada na 2009 rok.

Premier podkreślił, że rząd nie zamierza przy tym odejść od tzw. kotwicy deficytu budżetowego ustalonej na 30 mld zł rocznie.

"Już w ubiegłym roku deficyty budżetowy był poniżej 3 proc. PKB. W tym roku też będzie poniżej. Gwarantujemy, że deficyt nie będzie przekraczał 30 mld zł (rocznie) w ciągu kadencji" - powiedział premier. Rząd ma czas do 15 czerwca na przyjęcie założeń do budżetu na 2007 rok.



W Ministerstwie Finansów. "Nie mamy jeszcze pełnej informacji, co do jutrzejszego posiedzenia rządu" - poinformował resort. W ub. środę wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska powiedziała, że rząd zajmie się w najbliższych dniach pakietem zmian podatkowych. Dodała, że nastąpi to szybciej niż w ciągu 10 dni. MF przygotowało pakiet zmian poatkowych zakładających m.in. obniżenie składki rentowej z 13 proc. do 9 proc., przywrócenie waloryzacji kwoty wolnej, progów podatkowych i kosztów uzyskania przychodów oraz zmiany w podatku akcyzowym i wprowadzenie podatku ekologicznego.
 
holzman napisał:
MF: Pakiet ustaw podatkowych na 2007 r.
05.06.2006 16:52

...od przyszłego roku nastąpi odmrożenie progów, kwoty wolnej i kosztów uzyskania przychodów, pojawi się też ulga prorodzinna dla rodzin z co najmniej trójką dzieci. Nastąpi także obniżenie składki rentowej do 9 proc. z 13 proc. i na ubezpieczenie chorobowe do 1,80 proc. z 2,45 proc. Zmiany w wysokości składek resort zapowiada na 2009 rok.
Premier podkreślił, że rząd nie zamierza przy tym odejść od tzw. kotwicy deficytu budżetowego ustalonej na 30 mld zł rocznie.
"Już w ubiegłym roku deficyty budżetowy był poniżej 3 proc. PKB. W tym roku też będzie poniżej. Gwarantujemy, że deficyt nie będzie przekraczał 30 mld zł (rocznie) w ciągu kadencji" - powiedział premier.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

niezłe, niezłe... :)
 
Może będziemy drugą Japonią, Wałęsie nie udało się tego zrobić, ale widać Kaczorom się udaje.
CÓŻ ZA FACHOWCY !!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Back
Do góry