• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasza Służba Celna!

Do standby2
Skarbówka pracuje, nawet dostaje wzmocnienie od Was. Właśnie dostałem 2 miłe Panie. Na razie mają u mnie luz, bo nie miałem czasu się nimi zająć, ale od poniedziałku będę starał się pokazać o co chodzi w tej robocie. I żadne tam archiwum czy kopertowanie poczty, u mnie tylko robota merytoryczna - JPK, "karuzele", "bufory" i takie tam...
A może ONE pokażą ci jak należy kontrolować ? Niewątpliwie mają praktykę.
 
Do czego to doszło.....? Jakiś pacjent mówi, że nie miał czasu ale od poniedziałku pokaże na czym polega robota..............to jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!
 
Chłopcze to może przyjdź na granicę a zobaczysz jak wygląda prawdziwa robota......Dostaniesz śrubokręt i.....no właśnie twoja intuicja musi zadziałać. Karuzela czeka...
Karuzela
(dzieci i rodzice stoją w kręgu, śpiewają i tańczą coraz szybciej, na końcu rodzice chwytają dzieci do góry i dzieci odrywają sie od ziemi, robią karuzele)
Chłopcy, dziewczęta, dalej spieszmy się!
Karuzela czeka, wzywa nas z daleka.
Starsze już poszły, a młodsze jeszcze nie.
Hejże ha! Hejże ha! Śpieszcie się.
Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie,
Hej, dalej, dalej do zabawy śpieszmy się!
Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie,
Hej, dalej, dalej do zabawy śpieszmy się!
Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie,
Hej, dalej, dalej do zabawy śpieszmy się!
Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie,
Hej, dalej, dalej do zabawy śpieszmy się!
 
Do standby2
Skarbówka pracuje, nawet dostaje wzmocnienie od Was. Właśnie dostałem 2 miłe Panie. Na razie mają u mnie luz, bo nie miałem czasu się nimi zająć, ale od poniedziałku będę starał się pokazać o co chodzi w tej robocie. I żadne tam archiwum czy kopertowanie poczty, u mnie tylko robota merytoryczna - JPK, "karuzele", "bufory" i takie tam...

Ja pier.... ale zaszczyt spotkał dwie celniczki. Jakieś jpk, jakieś karuzele i jakieś bufory. Chłopie idź się utop i powiedz jaką woda.
 
Do standby2
Skarbówka pracuje, nawet dostaje wzmocnienie od Was. Właśnie dostałem 2 miłe Panie. Na razie mają u mnie luz, bo nie miałem czasu się nimi zająć, ale od poniedziałku będę starał się pokazać o co chodzi w tej robocie. I żadne tam archiwum czy kopertowanie poczty, u mnie tylko robota merytoryczna - JPK, "karuzele", "bufory" i takie tam...

Kolego, weź swoją robotę merytoryczną i udaj się w teren. Dostać to możesz ..... Kim Ty jesteś, że decydujesz o losie 2 "miłych Pań"
 
Francis.....szacunek ale w/g mnie nie jesteś celnikiem.

Chylę czoła Szerloku od 4 dni oficjalnie nie jestem.

Mialem coś jeszcze napisać ale.....

frustracja.jpg
 
Do standby2
Skarbówka pracuje, nawet dostaje wzmocnienie od Was. Właśnie dostałem 2 miłe Panie. Na razie mają u mnie luz, bo nie miałem czasu się nimi zająć, ale od poniedziałku będę starał się pokazać o co chodzi w tej robocie. I żadne tam archiwum czy kopertowanie poczty, u mnie tylko robota merytoryczna - JPK, "karuzele", "bufory" i takie tam...

to wreszcie ruszy u Was/NAS (po Was) robota :) bo chyba od stycznia nie wiele spraw zakończyliście licząc na to że my je za was skończymy :) cyfry nie kłamią!!!
 
Nie wiem o jakich "cyfrach" mówisz, ale jeśli chodzi o ilość podmiotów usuniętych z rejestru VAT czynny, VAT UE, odmów rejestracji (bez decyzji, ale po czynnościach i oględzinach) to nie mamy się czego wstydzić. A to wprost przekłada się na poważne ograniczenie możliwości tworzenia przez grupy przestępcze kolejnych "karuzel" i to nie tylko na paliwach, bo w praktyce wyeliminowaliśmy całkowicie z naszej właściwości. Tak samo eliminujemy podmioty obracające olejem rzepakowym, śrutą sojową, samochodami luksusowymi, tworzywami sztucznymi.
 
Nie wiem o jakich "cyfrach" mówisz, ale jeśli chodzi o ilość podmiotów usuniętych z rejestru VAT czynny, VAT UE, odmów rejestracji (bez decyzji, ale po czynnościach i oględzinach) to nie mamy się czego wstydzić. A to wprost przekłada się na poważne ograniczenie możliwości tworzenia przez grupy przestępcze kolejnych "karuzel" i to nie tylko na paliwach, bo w praktyce wyeliminowaliśmy całkowicie z naszej właściwości. Tak samo eliminujemy podmioty obracające olejem rzepakowym, śrutą sojową, samochodami luksusowymi, tworzywami sztucznymi.


to już oleju rzepakowego nie będzie można kupić ?

silne to greckie lobby

teraz już tylko oliwa :)
 
Nie wiem o jakich "cyfrach" mówisz, ale jeśli chodzi o ilość podmiotów usuniętych z rejestru VAT czynny, VAT UE, odmów rejestracji (bez decyzji, ale po czynnościach i oględzinach) to nie mamy się czego wstydzić. A to wprost przekłada się na poważne ograniczenie możliwości tworzenia przez grupy przestępcze kolejnych "karuzel" i to nie tylko na paliwach, bo w praktyce wyeliminowaliśmy całkowicie z naszej właściwości. Tak samo eliminujemy podmioty obracające olejem rzepakowym, śrutą sojową, samochodami luksusowymi, tworzywami sztucznymi.
Coś mi się wydaje, że z tym wykreślaniem z rejestrów, będzie jak w tym powiedzeniu, cytując klasyka: "nie chcesz Pan mieć gorączki, zbij Pan termometr". Życie nie znosi próżni. Eliminujecie podmioty administracyjnie z rejestrów, ale ludzie, którzy je tworzą istnieją i nie zasypują gruszek w popiele.
Ale dobrze, róbcie swoje... Grunt, żeby ktoś na górze wyciągał właściwe wnioski, na co jednak w tej chwili się nie zanosi...
 
Ostatnia edycja:
Od eliminacji ludzi jest prokurator i tu też przykładamy swoją wredną skarbową łapkę. Tak naprawdę najlepsze efekty daje ścisła współpraca pomiędzy US, UKS - dziś UCS i prokuraturą. Przy paliwach bardzo pomocne są materiały z cła (EMCS, e-AD itd).
Dzisiaj zauważa się "krótką" ławkę rezerwową w "karuzelach", co jest efektem ostrego "trałowania" dzielnicy. Jeśli masz dostęp do JPK to zauważysz, jak krótko "żyją" dzisiaj spółki i jak trudno grupom przestępczym odseparować "brokera" od "znikającego podatnika" za pomocą "buforów" - jest ich po prostu coraz mniej.
 
Od eliminacji ludzi jest prokurator i tu też przykładamy swoją wredną skarbową łapkę. Tak naprawdę najlepsze efekty daje ścisła współpraca pomiędzy US, UKS - dziś UCS i prokuraturą. Przy paliwach bardzo pomocne są materiały z cła (EMCS, e-AD itd).
Dzisiaj zauważa się "krótką" ławkę rezerwową w "karuzelach", co jest efektem ostrego "trałowania" dzielnicy. Jeśli masz dostęp do JPK to zauważysz, jak krótko "żyją" dzisiaj spółki i jak trudno grupom przestępczym odseparować "brokera" od "znikającego podatnika" za pomocą "buforów" - jest ich po prostu coraz mniej.

Szanowny Panie "Przy paliwach bardzo pomocne są materiały z cła (EMCS, e-AD itd)." zastanów się co piszesz lub nie pisz.
 
Panie Sławku , czy ten wzór pisma odnośnie odesłanych przez DIAS odwołań do nadawców będzie dostępny w tym tygodniu ?
 

Ciekawe dlaczego przy takich wrzutkach nigdy nikt na forum się nie burzy. Natomiast gdy MF się czymś pochwali i podkoloryzuje rzeczywistość, to zaraz miesza się ich z błotem.

Gdy to my jesteśmy ci "fajni" (rzekomo), to jest OK. Gdy ci z MFu - to już nie. Może mniej się różnimy niż się niektórym wydaje.

PS Bolo daruj sobie komentarze ad personam.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry