• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody

Po tak upokarzającą kwotę się nie schylę, ty jak rozumiem nie tylko się schylasz, ale nawet klękasz :) Za branie do dzioba można zarobić sporo więcej niż 100 zł/mc. No ale nie każdy potrafi kalkulować xD
Rozumiem że piszesz z własnego doświadczenia ? I nie było to dla ciebie upokarzające?
No cóż, jak widać na załączonym obrazku różne są systemy wartości...

Nie mów ludziom jak mają postępować - daj przykład. Tak ładnie "jedziesz" po wszystkich w koło - wykaż się odwagą, adekwatna do wagi słów i podpisz z imienia i nazwiska - wtedy twoje wypowiedzi będzie łatwiej oceniac - choćby przez kolegów z pracy...
Chyba że się wstydzisz.
 
Owszem, pracowałem w kilku miejscach, dużo cięższych niż administracja skarbowo jakaś tam, własną działalność też prowadziłem:) A zdania nie zmieniam, taka nagroda to splunięcie w twarz, diasysrasy myślą, że jak rzucą ochłap to będziemy ich za to wielbić.


Po tak upokarzającą kwotę się nie schylę, ty jak rozumiem nie tylko się schylasz, ale nawet klękasz :) Za branie do dzioba można zarobić sporo więcej niż 100 zł/mc. No ale nie każdy potrafi kalkulować xD


i wszystko jasne.
 
Cóż nagrody zwykle mają działać motywująco. Zniechęcać do zwolnień, zachęcać do przekraczania norm. A jeśli nie będziecie się starać nad miarę to co wam zrobią? Zabiorą premię? Rozejrzyjcie się wokół. Znajdźcie dodatkowe zajęcie. Pokryjecie tę premię z nawiązką.
 
Rozumiem że piszesz z własnego doświadczenia ? I nie było to dla ciebie upokarzające?
No cóż, jak widać na załączonym obrazku różne są systemy wartości...

Nie mów ludziom jak mają postępować - daj przykład. Tak ładnie "jedziesz" po wszystkich w koło - wykaż się odwagą, adekwatna do wagi słów i podpisz z imienia i nazwiska - wtedy twoje wypowiedzi będzie łatwiej oceniac - choćby przez kolegów z pracy...
Chyba że się wstydzisz.

Wszyscy wiedzą kim jestem, po nikim nie jadę, to na mnie spada fala krytyki, gdy napisałem, że dają nagrody niższe niż urwom za robienie loda :) Ale może jestem w innej sytuacji, że nie skacze pod sufit na widok nędznych 300 zł. Jeżeli to mają być takie nagrody to po prostu ich nie chce:)
 
Wszyscy wiedzą kim jestem, po nikim nie jadę, to na mnie spada fala krytyki, gdy napisałem, że dają nagrody niższe niż urwom za robienie loda :) Ale może jestem w innej sytuacji, że nie skacze pod sufit na widok nędznych 300 zł. Jeżeli to mają być takie nagrody to po prostu ich nie chce:)

Możesz przesyłać mnie. Mi każdy grosz się przyda :)
 
Wszyscy wiedzą kim jestem, po nikim nie jadę, to na mnie spada fala krytyki, gdy napisałem, że dają nagrody niższe niż urwom za robienie loda :) Ale może jestem w innej sytuacji, że nie skacze pod sufit na widok nędznych 300 zł. Jeżeli to mają być takie nagrody to po prostu ich nie chce:)


Szanowny Kolego.
Skądinąd słuszną uwagę Kolegi @dale ("różne są systemy wartości"), spróbuj zobaczyć z innej strony ...

To nieprawda, że "wszyscy wiedzą" kim jesteś i to jest Twój błąd w założeniach!
Nawet gdyby znali Twoje "namiary", to jak widać - nie znają Twojej mentalności, Twojego "widzenia świata"
i w tym sęk, że to TY nie dałeś się poznać.
Pewne wyznawane przez Ciebie wartości ani nie są u innych ludzi wrodzone, ani też oczywiste, dlatego
"robienie loda" będzie dla nich oznaczać wyłącznie "robienie loda"!

Owszem, trzy stówki - wobec kwot o których dotąd przy nagrodach się słyszało - wygląda nędznie.
Przyznaję zatem - NIE WIEM jaki kontr-argument mógłbym Ci na to przedstawić.
Pewnie niewielkie znaczenie będzie miał dla Ciebie fakt, iż od około dziesięciu lat, moim przełożonym udawało się nie wypłacać mi żadnej dodatkowej kasy, nie wspominając o sławetnym "wyrównaniu", które za moją krwawicę zgarnął ktoś, wykopując mnie i wskakując podczas "wartościowania" na moje miejsce w ostatnim momencie.

Nie przesadzaj z ową "falą krytyki", bo to tylko inny punkt widzenia ...
 
342,80, rzygają nam flegmą w twarz... następny taki przelew zwrócę do nadawcy.
Po tak upokarzającą kwotę się nie schylę, ty jak rozumiem nie tylko się schylasz, ale nawet klękasz :) Za branie do dzioba można zarobić sporo więcej niż 100 zł/mc. No ale nie każdy potrafi kalkulować xD
zauważ że owe 342zł to jest ... ponad 13% pensji w us czy usc dla pracowników. Nie wszyscy w tych urzędach zarabiają tak że owe 342zł mogą oddać komuś bo unosi się honorem bo to jałmużna. to są realne pieniądze. trzeba jednak pamiętać że w us czy ucs większość ze zwykłych pracowników zarabia te magiczne kwoty 1,61 mnożnika.
 
Po tak upokarzającą kwotę się nie schylę, ty jak rozumiem nie tylko się schylasz, ale nawet klękasz :) Za branie do dzioba można zarobić sporo więcej niż 100 zł/mc. No ale nie każdy potrafi kalkulować xD
Z całym szacunkiem dla Twojej osoby ale chyba Ci się pozajączkowało - przekaż te ochłapy na cele dobroczynne dowolnej organizacji - zapewniam Cię, iż wiele osób w prywatnych firmach chętnie przytuli 200-300zł z podziękowaniem a tak Twoja wypowiedź zabrzmiała jak widać dla wielu żałośnie - ot zapachniało wielkim światem i wielkimi pieniążkami. Tematu brania do dzioba nie komentuję - nie mam takich doświadczeń życiowych.
Życzę Ci abyś w całym swoim życiu zawsze był w sytuacji że możesz splunąć na te 342,80zł.
 
Jeżeli już to przelej całość na konto ZZ Celnicy.pl - przynajmniej będzie z tego pożytek.
 
zauważcie, że są to premie kwartalne (przynajmniej ja tak mam w opisie przelewu), a mieliśmy półroczne. Gdyby pomnożyć to przez 2, to kwota jest porównywalna, z tym co dostałem rok temu po pierwszym półroczu (a nawet większa).
Można tylko się zastanawiać co stało się z pieniędzmi za pierwszy kwartał. Ale DIASi mogą tłumaczyć, ze nie wiedzieli kto i za jaki okres ma naliczać.
 
342,80, rzygają nam flegmą w twarz... następny taki przelew zwrócę do nadawcy.
Jak nie było zupełnie premii albo dostawali je nieliczni to też narzekałeś? Teraz funkcjonariusze dostali emerytury od stycznia wchodzi to w życie, kwartalnie są premie nawet te 340 zł ale są, Może źle formułuje pytanie ale - czy byłeś blisko koryta, że gardzisz taką premią??
 
Owszem, pracowałem w kilku miejscach, dużo cięższych niż administracja skarbowo jakaś tam, własną działalność też prowadziłem:) A zdania nie zmieniam, taka nagroda to splunięcie w twarz, diasysrasy myślą, że jak rzucą ochłap to będziemy ich za to wielbić.
To zmień pracę jak Ci przeszkadza. Poszukaj pójdź do prywaciarza pracować i zobaczymy czy będziesz mówić innaczej
 
Sławek wyłącz ten bełkot proszę!!!!!!!!!!!

Poziom Twojej wypowiedzi i argumentów jest naprawdę niewielki. Ludzie podpowiedzieli Tobie co możesz zrobić. Oddać na związek, przelać dla innych funkcjonariuszy a nawet przedstawić się - to będzie równoznaczne z tym, że Twoi przełożeni będą wiedzieć aby następnej premii Tobie nie dać. I wtedy będziesz zadowolony i Twoi koledzy będą zadowoleni bo może im kapnie 10 zł więcej
 
Żal ci 10 PLN? Będziesz bił pianę o kasę? O jakim poziomie mówisz? Pisz na innym portalu! Mnie średnio interesuje kilka złotych... Ile przelewasz " o wielki" na fundusz dla Sławka?! Ile masz służby? Odpowiesz ? Przedstawisz się?
 
Całkiem wam odbiło tyle zamieszania o jakieś gówniane skarbowe nagrody, nie ma ciekawszych tematów.
 
Żal ci 10 PLN? Będziesz bił pianę o kasę? O jakim poziomie mówisz? Pisz na innym portalu! Mnie średnio interesuje kilka złotych... Ile przelewasz " o wielki" na fundusz dla Sławka?! Ile masz służby? Odpowiesz ? Przedstawisz się?
Po pierwsze to Ty pisałeś, że splunęli Tobie w twarz. Przed zmianami nie było w ogóle żadnych nagród albo były wybranym wazeliniarzom co chodzili na makowca do dyrekcji. Piany nie biję problem polega na tym, że to Tobie coś nie pasuje. Od kiedy zmieniła się struktura otrzymałem już dwukrotnie podwyżkę a od reformy KAS już dwukrotnie dostałem premię kwartalną, kiedy otrzymałeś jakieś podwyżki i premie wcześniej.Dają mało bo nie mają tylko wybrańców do premii ale WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW co uważam za uczciwe bo każdy z nas wykonuje podobną prace - służbę .Powiedz co Ci dali z projektów dwa razy 500 kiedy miał on wejść w życie. Inni pisali do Trybunału, że mają być emerytury a teraz obecnie zostało przegłosowane, że ludzie mogą iść na emerytury. Pamiętam przed zmianami jak każdy chodził obsrany i się bał i klną, "że nie dadzą emerytur, że nie będzie podwyżek nie będzie systemu premiowania", a teraz jak to wszystko wchodzi w życie to mówią, że się im to wszystko należało. Pokazuje mi to tylko to, że nie ma sensu czegoś dawać a zabierać i podwajać wymagania. Czy wtedy byłbyś zadowolony? Obojętnie jaki mam staż pracy czy to 3 miesiące, czy rok, dwa czy 10 albo 20 lat to wykonuję takie same obowiązki jak inni. Na koniec dodam, że przedstawienie się w moim przypadku nic Tobie nie da, zaś Tobie przedstawienie się da dla Ciebie to że nie będą Tobie pluć pieniędzmi w twarz
 
Back
Do góry