• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

nagrody 2019r.

Ludzie kochani !!!!! Obiecałem sobie więcej się na moim forum nie wypowiadać. Ale nie. Muszę złamać swój własny zakaz. Czy Wy zdajecie sobie wogóle sprawę z tego, że jest to forum ogólnodostępne i czytane przez "gości" spoza naszej firmy? Przecież te wieczne pyskówki są żenujące. Już nawet przywykłem do okładania się kalumniami przez cywili i funków, chociaż tego delikatnie mówiąc nie pochwalam, żeby nie powiedzieć wstyd to czytać. Dla odmiany teraz pojawił się nowy front: starzy i młodzież urządzają sobie harce jak w Bitwie pod Grunwaldem. Czy Wam wszystkim rozum odebrało ? Przecież zachowujecie się dokładnie tak jak chce kadra zarządcza. Dziel i rządź to ich dewiza. Wy się żrecie sami ze sobą o okruszki z pańskiego stołu zamiast patrzeć na ręce, które będą dzieliły Wasze PODWYŻKI i DODATKI KONTROLERSKIE. Kiedy do Was dotrze, że cywil i funk, młody i stary jadą na jednym wozie? Tylko w jedności siła. Wspomnę jeszcze o wyrazach współczucia dla Przewodniczącego Siwego, który reprezentując nas wszystkich jakoś to skłócone środowisko ogarnia. Szacunek Panie Sławomirze.
P.S. Mam nadzieję, że już więcej mnie nie usłyszycie.
 
Ludzie kochani !!!!! Obiecałem sobie więcej się na moim forum nie wypowiadać. Ale nie. Muszę złamać swój własny zakaz. Czy Wy zdajecie sobie wogóle sprawę z tego, że jest to forum ogólnodostępne i czytane przez "gości" spoza naszej firmy? Przecież te wieczne pyskówki są żenujące. Już nawet przywykłem do okładania się kalumniami przez cywili i funków, chociaż tego delikatnie mówiąc nie pochwalam, żeby nie powiedzieć wstyd to czytać. Dla odmiany teraz pojawił się nowy front: starzy i młodzież urządzają sobie harce jak w Bitwie pod Grunwaldem. Czy Wam wszystkim rozum odebrało ? Przecież zachowujecie się dokładnie tak jak chce kadra zarządcza. Dziel i rządź to ich dewiza. Wy się żrecie sami ze sobą o okruszki z pańskiego stołu zamiast patrzeć na ręce, które będą dzieliły Wasze PODWYŻKI i DODATKI KONTROLERSKIE. Kiedy do Was dotrze, że cywil i funk, młody i stary jadą na jednym wozie? Tylko w jedności siła. Wspomnę jeszcze o wyrazach współczucia dla Przewodniczącego Siwego, który reprezentując nas wszystkich jakoś to skłócone środowisko ogarnia. Szacunek Panie Sławomirze.
P.S. Mam nadzieję, że już więcej mnie nie usłyszycie.

Używanie liczby mnogiej osobiście uważam za nieuprawnione

Ja widzę tu jednego aroganta, i ignoranta

Dlaczego, w imię zachowania wizerunku jedności, mamy godzić się na próbę narzucenia nam obcej narracji?
 
Jak jesteś taki mądry to mi powiedz "jak gola dupa jeża zabić".
wystarczy takie mądrości mu przeczytać i sam zdechnie ! skąd takie żałosne wpisy się biorą? ludzie już zresetować się browarkiem lub drinkiem nie potrafią? tylko swą żółć wylewają w necie? pewnie w pracy, to ciche myszki :)
 
Chyba po to jest to forum, żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie. Jeśli wszyscy mieliby takie samo zdanie to po co ma istnieć takie forum, dzięki temu że ludzie maja różne zdania jest jakaś dyskusja. I admin dobrze robi, że nie ingeruje. Wszyscy skaczecie na Michała a on bardzo często właśnie ma racje i wyciąga dużo moim zdaniem prawidłowych wniosków widząc co sie dzieje.
 
Jak jesteś taki mądry to mi powiedz "jak gola dupa jeża zabić".
Jeżeli to do mnie to odpowiedź jest bardzo prosta. Wale twoją gołą dupą w jeża dopóki nie padnie.
Masz racje stefan. Proponuję Michała na szefa KAS. Oczywiście dopóki nie znajdzie się lepszy kandydat, o ile to możliwe :)
 
Jeżeli to do mnie to odpowiedź jest bardzo prosta. Wale twoją gołą dupą w jeża dopóki nie padnie.
Masz racje stefan. Proponuję Michała na szefa KAS. Oczywiście dopóki nie znajdzie się lepszy kandydat, o ile to możliwe :)

Michał czasem ma rację

Jak wielu

Ale nie jest wyrocznią czy autorytetem formułującym dogmaty akceptowalne dla środowiska

Nie jest wyczekiwanym mesjaszem, niosącym oświecenie ciemnemu celnemu ludowi

A co do kandydatury, to michaś kasowskiemu, nadal aktywnemu na skarbowcach, nie dorównuje
 
Pony nie wiem jak u Ciebie ale w moim UCS wszyscy magazynierzy to cywile nawet na granicy. Są być może takie miejsca że na tym stanowisku jest funkcjonariusz. Najprawdopodobniej ten który wcześniej wykonywał inne obowiązki przypisane dla funkcjonariusza ale któregoś dnia przeniesiono go na takie stanowisko. Właśnie dlatego że jest to stosunek służbowy i z dnia na dzień można zmienić miejsce i zakres zadań dla funkcjonariusza. To są wady służby za które są rekompensaty w postaci wcześniejszej emerytury. U nas każda nowo zatrudniona osoba na stanowisku magazynier jest cywilem
W moim USC część magazynierów to funki.
 
Już informowaliśmy o hodowaniu wakatów funkcjonariuszy w IAS Rzeszów. A poniżej informacja o przeciętnych nagrodach - niewątpliwie najwyższych w kraju - proszę zwrócić uwagę, że są tu też nagrody półroczne, a nie kwartalne. Nie dziwimy się wkurzeniu funkcjonariuszy z innych IAS, gdzie brakuje rąk do pracy (a więc roboty od groma), za to nagrody marniutkie. Trzeba przyznać, że gospodarowanie kadrami przez Departament Organizacji KAS poniżej krytyki.





=================

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, działając na podstawie art. 1 ust. 1, art. 2 ust. 1, art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r., poz. 1429), w odpowiedzi na wniosek z dnia 12 stycznia 2020 r., znak: SK/26/2019 udostępnia poniższe informacje:

Ad. 1.

Wysokość przeciętnych nagród przyznanych funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej:

a) w I półroczu 2018 r.:


  • nagrody indywidualne za I półrocze 2018 r. - 930,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2018 r. - 412,30 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2018 r. - 695,12 zł;
b) w II półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2018 r. - 11 922,27 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2018 r. - 692,49 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2018 r. - 1 090,35 zł,
  • nagroda z okazji obchodów święta KAS - 510,00 zł;
c) w I półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2019 r. - 2 500,81 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2019 r. - 736,81 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2019 r. - 689,49 zł;
d) w II półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2019 r. - 8 074,45 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2019 r. - 766,44 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2019 r. - 686,86 zł.
Ad. 2.

Wysokość najwyższej nagrody przyznanej funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej nie pełniącemu funkcji kierowniczej:


a) w I półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2018 r. - 2 091,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2018 r. - 1 000,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2018 r. - 1 200,00 zł;
b) w II półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2018 r. - 15 731,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2018 r. - 1 000,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2018 r. - 3 000,00 zł,
  • nagroda z okazji obchodów święta KAS - 510,00 zł;
c) w I półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2019 r. - 3 298,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2019 r. - 1 000,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2019 r. - 1 600,00 zł;
d) w U półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2019 r. - 10 449,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2019 r. - 1 000,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2019 r. - 2 300,00 zł.
Ad. 3.

Wysokość przeciętnych nagród przyznanych członkom korpusu służby cywilnej:


a) w I półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2018 r. - 1 001,50 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2018 r. - 1 276,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2018 r. - 1 500,00 zł;
b) w II półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2018 r, - 5 966,06 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2018 r. - 604,23 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2018 r. - 939,11 zł,
  • nagroda z okazji obchodów święta KAS - 600,00 zł;
c) w I półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2019 r. - 2 094,84 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2019 r. - 553,57 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2019 r. - 5 81,31 zł;
d) w II półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2019 r. - 4 489,58 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2019 r. - 583,95 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2019 r. - 668,00 zł.
Ad. 4.

Wysokość najwyższej nagrody przyznanej członkowi korpusu służby cywilnej nie pełniącemu funkcji kierowniczej:


a) w I półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2018 r. - 1 750,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2018 r. - 1 276,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2018 r. - 1 500,00 zł;
b) w II półroczu 2018 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2018 r. - 10 464,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2018 r. - 1 000,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2018 r. - 2 500,00 zł,
  • nagroda z okazji obchodów święta KAS - 600,00 zł;
c) w I półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za I półrocze 2019 r. - 4 260,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za I kwartał 2019 r. - 1 500,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za II kwartał 2019 r. - 3 500,00 zł;
d) w II półroczu 2019 r.:

  • nagrody indywidualne za II półrocze 2019 r. - 8 018,00 zł
  • nagrody dodatkowe za III kwartał 2019 r. - 1 500,00 zł,
  • nagrody dodatkowe za IV kwartał 2019 r. - 1 500,00 zł.
 
@Pony szkoda, że nikt nie zapyta o faktyczne kwoty premii przydzielone na poszczególne działy, referaty. Te średnie nie odzwierciedlają prawdy. Na mój dział kwota premii przyznana była o 1000 zł niższa niż wykazna w tabeli.
 
Otrzymaliśmy informację, że mł. insp. Grzegorz Skowronek - Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie wszem i wobec oznajmia, że dane dotyczące niegospodarnego zarządzania kadrami i funduszem wynagrodzeń/uposażeń podawane na skarbowcach, to nieprawda[1].
Oświadczamy więc, że wszelkie publikowane dane dotyczące IAS Rzeszów opracowane zostały na podstawie informacji publicznej przekazanej przez Ministerstwo Finansów i Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
Jeżeli zatem informacje te są nieprawdziwe, oczekujemy konkretnych wskazań w jakiej części, gdyż obciążać będzie to osoby, które informacje wytworzyły i przekazały do Rady Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”.
Niezależnie od tego informujemy, że dane te przekażemy do Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych, która jest organem orzekającym w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych (w celu zbadania sprawy).
Apelujemy jednocześnie, aby wszystkie związki zawodowe w IAS Rzeszów bacznie przyglądały się działaniom Dyrektora G.Skowronka w sprawie podwyżek w 2020 roku, gdyż już mamy informację, iż odprawy emerytalne w IAS Rzeszów mają być finansowane (być może w całości) ze środków na te podwyżki (w normalnie zarządzanym IAS tworzy się rezerwę na ten cel, a z funduszu na podwyżki jedynie mała część jest ewentualnie przeznaczana na skutki podwyżek na wysokość odpraw).
Informujemy i przypominamy także, że w 2019 roku w IAS Rzeszów ogłoszono 2 nabory do Służby Celno-Skarbowej (na 90 wakatów) - co zaprzecza kolportowanym informacjom, że wielka liczba wakatów to skutek nierostrzygniętych naborów.

 
Back
Do góry