• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Wiec skoro zapierdzielales 1km kolo 3 minut to spokojnie zrobisz na sprawnosciowce wymagany czas.nie wiem w jakiej grupie wiekowej jestes ale na spoko da sie to ogarnac

Mój czas obecnie jest +3-4 minuty słabszy niż jeszcze za czasów sprzed pandemii.
Mój... A innych?

Dlatego uważam, że test na 1km to bzdura. Szczególnie teraz gdy wszyscy przez tyle czasu byli zamknięci w domach, siłownię, baseny zamknięte, niektórzy po chorobie nie są wstanie wejść na 3 piętro.
W wojsku jest test na basenie. Nie wiem jak teraz w czasach covid, ale rekruci jakim sposobem mieli mieć dobry czas na basenie skoro baseny były zamknięte przez tyle czasu?
 
Mój czas obecnie jest +3-4 minuty słabszy niż jeszcze za czasów sprzed pandemii.
Mój... A innych?

Dlatego uważam, że test na 1km to bzdura. Szczególnie teraz gdy wszyscy przez tyle czasu byli zamknięci w domach, siłownię, baseny zamknięte, niektórzy po chorobie nie są wstanie wejść na 3 piętro.
W wojsku jest test na basenie. Nie wiem jak teraz w czasach covid, ale rekruci jakim sposobem mieli mieć dobry czas na basenie skoro baseny były zamknięte przez tyle czasu?
Wiekszośc słuzb mundurowych była zwolniona z obostrzeń covidowych dot. kożystania z siłowni i ćwiczeń mogli w ramach podnoszenia sprawności fizycznej cwiczyć np w godzinach służby tak miało np. wojsko, tak z ciekawości zapytam cie kolego czy wiesz że aby przejść do słuzy stałej trzeba zdać egzamin języka obcego na poziomie a2/b1? jest to obecnie jeden z trudniejszych egzaminów który wykluczył wielu młodych ze służby, pytam bo sprawność fizyczna to tylko część wymagań do służby.
 
Bo lepiej jest niż u prywaciarza.
Mam 3 kumpli i chwała sobie służbę. Mówią, że w życiu nie wróciliby już do wyzysku i niepewności u prywaciarza.
I reasumując dodatki, wczasy pod grusza, 13 nie wychodzi tak źle.

Z Lubelskiego w ostatnim naborze było ponad 1000 osób. W poprzednim pewnie też. Tyle ludzi chce widocznie służyć
Ty i twoi trzej kumple dopiero zobaczycie co to niepewność jak wam coś przypadkiem pojedzie i zostaniecie zaproszeni na rozmowę do pana prokuratura!
U prywaciarza najwyżej opier...ol od szefa jak coś schrzanisz tu np.: niedopełnienie obowiązków....
Kilka lat zmarnowane z życia (tyle się przeciętnie ciągnie śledztwo + sprawa), zawieszenie, stres, nieprzespane noce, zmarnowany wizerunek i to za 3 tysie na rękę na początek.
Nie to żebym was zniechęcał - startujcie!
 
Język to nie problem. Można powiedzieć znam biegle jeden język, drugi na poziomie b2.

Co do siłowni pełna zgoda. Mogli z nich korzystać służby mundurowe lub sportowcy. Bardziej mi chodzi o zwykłego Kowalskiego, który starał się o np przyjęcie do szkółki czy jakiejś innej formacji.
Gdzie taki Kowalski miał popływać gdzie baseny były zamknięte? Miał wykopać staw na podwórku o ile mieszka na wsi?
Ponad to przez covid dużo ludzi straciło swoją wydolność i test na 1 km obecnie to wielka BZDURA. To nie jest policja gdzie tam wydolność fizyczna musi być.

Gdyby było tak źle to ludzie by dawno się pozwalnialo a tak nadal są. Trzeba
 
To moje z dzisiaj z 10:
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska jaki to organ, Akt prawny, na podstawie którego określona jest stolica Polski, Uchwały, akty prawne wydawane przez samorządy na jakim terenie obowiązują, Po roku 2018 r burmistrza/wójta na ile kadencji, Po otrzymaniu wyroku sądu I instancji co można złożyć, Wojewódzki sąd administracyjny jaka to władza, Umowa międzynarodowa ratyfikowana a ustawa co ma pierwszeństwo, Najważniejszy akt prawny w Polsce, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego jak jest wybierany, Siedziba Parlamentu Europejskiego, Europejski Rzecznik Praw człowieka siedziba , Prawo pierwotne ue, Ilość państw w UE, Wspólnota Europejska składa się z ilu organizacji, traktat nicejski, EUROSTAT, Zastępca Szefa KAS przez kogo powoływany, Laboratoria KAS, Osoba będąca funkcjonariuszem – chodziło o to, ze nie może być skazana prawomocnym wyrokiem sądu, Funkcjonariusz po mianowaniu jaki stopień, co musi odbyć funkcjonariusz w czasie służby przygotowawczej, organy i instytucje kas , Przewodniczącym partii PO, Próg wyborczy dla partii w sejmie, Rejonowa izba obrachunkowa sprawuje nad czym sprawuje kontrolę, Defraudacja, o 500+, Kto kontroluje celowość działania partii politycznej
Hej, gdzie rekrutujesz. U mnie test wiedzy 10.09 B-stok
 
Chyba po 108 osób na jedną godzinę. Był test o 8, 10, 12 i nie wiem jak późniejsze godziny

Co do zaliczenia to w ostatnim naborze również miało być 15 czy 16 punktów ale zostało podniesione do 20
Gdzie aplikujesz, u mnie 10.09 Białystok test wiedzy. Jak z zagadnieniami, pytaniami?
 
Cześć,
Orientuje się ktoś może ile trwa plus/minus cała procedura naboru w Opolu? Czy tutaj też od złożenia papierów do rozpoczęcia pracy trzeba czekać prawie dwa lata jak to jest w przypadku SG? Jest tu może ktoś kto składał papiery w tym roku?
 
Ze zwykłej ciekawości - dużo bardzo negatywnych głosów na temat służby się pojawia tu na forum. Skoro jest tak źle, to czemu właściwie tylu z was kontynuuje służbę zamiast poszukać czegoś innego? Wynika to z tego, że ludzie zaczęli służbę przed reformą i mimo że sytuacja się pogorszyła to po prostu po tylu latach nie chcą się przebranżowywać czy jednak coś jest fajnego w tej robocie 😛?
Fajna jest perspektywa emki mundurowej😄. W latach 90-tych, na początku mojej kariery było takie bezrobocie, że taka praca to był cud i dar od losu
 
Ze zwykłej ciekawości - dużo bardzo negatywnych głosów na temat służby się pojawia tu na forum. Skoro jest tak źle, to czemu właściwie tylu z was kontynuuje służbę zamiast poszukać czegoś innego? Wynika to z tego, że ludzie zaczęli służbę przed reformą i mimo że sytuacja się pogorszyła to po prostu po tylu latach nie chcą się przebranżowywać czy jednak coś jest fajnego w tej robocie 😛?
Ja Ci odpowiem, chociaż jestem od 4 lat poza.
Bo gdzieś pod skórą czują (nie dotyczy tych, co mogą już iść na emkę), że w sektorze prywatnym to miodu nie ma i trzeba zap...bez żadnych ekstra premii czy trzynastek i w każdej chwili może być odpał na zieloną trawę.
Nie bez powodu w bankowości utarło się powiedzenie: jesteś tyle wart, co twój ostatni miesiąc (wyniki!).
I tak robi się niestety wszędzie. A wiek emerytalny: 65 plus ewentualnie kolejne latka, jak wróci stare...
 
Sluchaj wszystko zalezy od ilosci ludzi.im wiecej startujacych tym dlyzszy czas.mozna to zrobic wg mnie w 3-4 miesiace a i mozna w 8-9. Moze byc tak ze od zlozenia keitow do spr z wiedza bedzie 2 mce ozniej do wf 1miesuac a na psychologa bedziesz czekac nastepne 3miechy. Ale wszystko hipotetycznie
 
W Wojsku masz bieganie zamienne z pływaniem tak samo z podciąganiem masz zamienne na pompki nie na każdej jednostce tak jest ale masz możliwość.
W niektórych nie ma biegu wcale gdy nie sprzyjają warunki atmosferyczne m.in mowa o zimie
I tam kiedyś była liczona średnia i mogłeś mieć niedostateczny z biegu a i tak zaliczałeś WF a później jeśli nie miałeś zaliczonego biegu to nie mogłeś mieć więcej niż 3 z WF. Teraz natomiast wojsko wprowadziło system punktowy i więcej kategorii wiekowych i można powiedzieć że jest jeszcze łatwiej.
 
W Wojsku masz bieganie zamienne z pływaniem tak samo z podciąganiem masz zamienne na pompki nie na każdej jednostce tak jest ale masz możliwość.
W niektórych nie ma biegu wcale gdy nie sprzyjają warunki atmosferyczne m.in mowa o zimie
I tam kiedyś była liczona średnia i mogłeś mieć niedostateczny z biegu a i tak zaliczałeś WF a później jeśli nie miałeś zaliczonego biegu to nie mogłeś mieć więcej niż 3 z WF. Teraz natomiast wojsko wprowadziło system punktowy i więcej kategorii wiekowych i można powiedzieć że jest jeszcze łatwiej.
Co masz na myśli w związku z Celną? Co porabiasz, osobiście gdzie rekrutujesz/rekrutowałeś, jakie plany na służbę? pozdro!
 
Back
Do góry