• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby - testy wiedzy

Pracując w KAS mam dylemat czy warto spróbować swoich sił w mundurze czy też poprzestać na "karierze" w tutejszym US.

Moim zdaniem lepiej na dzień dzisiejszy miałbyś w Policji albo w SG, jak widać na przestrzeni ostatnich lat nimi przynajmniej nie pomiatają tak jak Fankami SCS.
 
Moim zdaniem lepiej na dzień dzisiejszy miałbyś w Policji albo w SG, jak widać na przestrzeni ostatnich lat nimi przynajmniej nie pomiatają tak jak Fankami SCS.
@Basic nie zniechęcaj, potrzebujemy nowych kadr, zwłaszcza młodych. Masz rację, że na dzisiaj, lepiej (finansowo) jest w Policji czy SG, ale dla korpusu SC z US zmiana statusu na fukcjonariusza SC-S, jest dużo łatwiejsza, niż rekrutacja do jakiejkolwiek innej służby. Można tez wynegocjować warunki zmiany statusu. jeśli propozycja pełnienia słuzby nie bedzie satysfakcjonujaca można jej nie przyjąć i wszystko zostanie po staremu. Osobiście sam myślałem o szukaniu kandydatów do słuzby w USach. Kadry mają już pewna bazę wiedzy o takich osobach, dostepne sa już jakieś opinie, dane o absencjach, no i kwestia czasu. Nabory zewnętrzne trwaja miesiacami, a tak można szybko pozyskać nowego funkcjonariusza.
@esteka , jeśli główna motywacją są pieniadze, to możesz się rozczarować, możesz nie dostać złotówki więcej. Ścieżka awansu praktycznie nie istnieje. Jak nie podpadniesz to masz tylko gwarantowany awans na stopniu co 5 lat, zyskując na nim ok 50 zł brutto. Mimo wszystko zapraszam
 
@Basic nie zniechęcaj, potrzebujemy nowych kadr
...

@PJS, nie strofuj @Basic a, bo ma takie samo prawo zniechęcać, jak Ty zachęcać.

Wiesz przecież choćby to, że jednostronne opinie byłyby kłamstwem. Sam dziś
byłem proszony o opinię w temacie przenosin przez osobę, z którą obecnie pracuję.
Wprawdzie poznałem kryteria jej zamiarów i bez namysłu mogłem odradzać, ale
pamiętając powiedzenie "wszędzie dobrze - gdzie nas nie ma", mogę spokojnie
zakładać, że jeśli w ogóle ktoś rozważa taki krok, musiał się już dość nasłuchać
o pozytywach służby.

Ja "posmakowałem" już z obydwu stron, więc żadnych wątpliwości, co do poziomu
negatywów nie mam - są równie upierdliwe, męczące, podobnie ograniczające
umysły dynamiczne. Wprawdzie w obydwu fundament - to znajomość przepisów -
ale właśnie w tym tkwi najboleśniejsza w efekcie różnica pomiędzy nimi, z której
chyba większość nie zdaje sobie sprawy. Tylko te "ogólne" są wspólne. Ich zakres
poza tym staje się wręcz szokiem, dla "mocno osadzonych" w swym fachu i to bez
znaczenia, w którą stronę miałoby się przenieść ...
 
@cat przyznaję, że mój wpis był egoistyczny, bo wynikał z chęci pozyskania nowych funkcjonariuszy bo szykuje sie kadrowy dramat.
@Basic , jeśli poczułeś sie strofowany to wybacz mi stary, nie miałem takiego zamiaru i życzę satysfakcji z wysokości emerytury.

Może jestem niepoprawnym optymistą, ale uważam, ze zmiany na plus muszą nadejść, chociaż raczej będę juz wtedy poza słuzbą i mnie nie obejmą.
 
@cat przyznaję, że mój wpis był egoistyczny, bo wynikał z chęci pozyskania nowych funkcjonariuszy bo szykuje sie kadrowy dramat.
Może to i dobrze, może komuś "na górze" wyleje się kubeł zimnej wody na głowę. Nic tak nie motywuje pracodawce do lepszego traktowania pracowników jak brak rąk do pracy.

Pytanie podstawowe jakie należałoby zadać czy KAS jako organizacja zasługuje na nowych funkcjonariuszy jak nie potrafi docenić tego co ma ..
 
W obecnej sytuacji to musi upaść, po co to sztukowanie nowymi kadrami, gdzie po służbie przygotowawczej zostaje pewnie z 30% kandydatów.
Męczenie się dalej w tym środowisku jest wyniszczające. Zmiany muszą nastąpić, szczególnie pod względem konkurencyjności SCS.
 
@cat przyznaję, że mój wpis był egoistyczny, bo wynikał z chęci pozyskania nowych funkcjonariuszy bo szykuje sie kadrowy dramat.
@Basic , jeśli poczułeś sie strofowany to wybacz mi stary, nie miałem takiego zamiaru i życzę satysfakcji z wysokości emerytury.

Może jestem niepoprawnym optymistą, ale uważam, ze zmiany na plus muszą nadejść, chociaż raczej będę juz wtedy poza słuzbą i mnie nie obejmą.
Spoko @PJS wszystko jest ok. Zaproponowałem koledze policję lub SG, nie dlatego że jestem sfrustrowany tym jak mnie potraktowano w SC ale po prostu, człowiek prosił o radę, więc oceniłem sytuację i starałem się udzielić jak najlepszej rady, u mnie empatii ci dostatek :)(y)
 
Witam, nie kupuj tych śmiesznych pakietów np z testów na celnik kasa w błoto... W porównaniu co było na testach to może w tych testach z neta było może 10%. Lepiej weź aktualny podręcznik z wosu i przeczytaj go sobie.
Będą pytania odnośnie funkcjonowania kas ja miałem pytanie np o nadawane stopnie. organizacja uni Europejskiej, organizacja i funkcjonowanie państwa przykładowe pytanie ile jest osób w Senacie/ sejmie
Aktualne zagadnienia ;)
Hey może pamiętasz jakieś pytania jeszcze???
 
Podchodzil ktoś do testu wiedzy? Jakie pytania są np?

Potwierdzam wyrzucenie kasy w błoto te testy z testy na celnika. Przycztaj ustawę o KAS. Ja miałem w sierpniu w Bydgoszczy i test nie był trudny. Ogólnie cztery części: Funkcjonowanie organów państwowych RP, funkcjonowanie organów UE, Ogólnie o KAS i członkostwo Polski w UE. Takie bloki.
Może pamiętasz pytania?
 
Traktat Paryski ,ile Panstw podpisało,
Ile osób w senacie,sejmie.
Kto przejmuje władzę po śmierci prezydenta
Czwarta władza w polsce.
Tryb awansowania na stanowiska służbowe,(o ile stopni na raz można,jeden,dwa,trzy i więcej)
Święto KAS
Szef Kas
Kto przyznaje awanse.
Ja miałam dużo pytań na temat Polityki
 
W 60% jest to wiedza, którą każdy średnio rozgarnięty student wyniesie po studiach.
Dodatkowe 20% jak ogarnia otaczającą go rzeczywistość społeczno-polityczno-gospodarczą.
Pozostałe 20% dobawisz jak posiedzisz nad ustawami, książkami.
 
@cat przyznaję, że mój wpis był egoistyczny, bo wynikał z chęci pozyskania nowych funkcjonariuszy bo szykuje sie kadrowy dramat.
Każdy zbiera plony jakie zasiał. Niektórzy to lubią tak sobie siedzieć i ciąć gałąź na której siedzą ...
 
Cześć:) Mam pytanie odnośnie testu wiedzy do UCS na stanowisko referenta. W przyszłym tygodniu mam test wiedzy i kompetencji i w mailu dostałam wykaz 5 ustaw związanych z podatkami, abym przejrzała. Czy ktoś może kiedyś miał styczność? Czy na to stanowisko też odświeżyć WOS, polityka, Unia itp? Pozdrawiam i będę Wam ogromnie wdzięczna za pomoc:)
 
Back
Do góry