• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Składam jakiś wniosek o przeniesienie stopnia czy dostaje go z automatu po podpisaniu kontraktu?
Przedstaw odpowiednie dokumenty podczas podpisywania aktu mianowania...jak nie to powołaj się na rozporządzenie RM z dnia 8 stycznia 2019 r. w sprawie równorzędności stopni...
 
Witam wszystkich. Złożyłem właśnie dokumenty do oddziału Celnego w Świnoujsciu. Mieszkając 60km od tego miejsca mam szanse na zwrot za dojazd samochodem? Czy to we własnym zakresie?
Tak, zwrot następuje po przekroczeniu 30 km do miejsca pełnienia służby od miejsca zamieszkania.
 
Tak, zwrot następuje po przekroczeniu 30 km do miejsca pełnienia służby od miejsca zamieszkania.
30 kilometrów od tzw. "granicy administracyjnej", czyli jak ktoś mieszka np.: pod Warszawą na jednym końcu a dojeżdża 30 km. na drugi koniec to nie dostaje.
Z tymi odległościami jest tak, że czasami jest odgorna akcja "oszczędność" i wówczas mogą cię np.: przenieść do oddziału bliżej domu (25 km.) aby ci nie zwracać. Ale to w sumie na Twoją korzyść (oczywiście nie finansową).
 
30 kilometrów od tzw. "granicy administracyjnej", czyli jak ktoś mieszka np.: pod Warszawą na jednym końcu a dojeżdża 30 km. na drugi koniec to nie dostaje.
Z tymi odległościami jest tak, że czasami jest odgorna akcja "oszczędność" i wówczas mogą cię np.: przenieść do oddziału bliżej domu (25 km.) aby ci nie zwracać. Ale to w sumie na Twoją korzyść (oczywiście nie finansową).
No dla mnie super, najbliższy oddział mam 15km od domu, lotnisko Goleniów - Szczecin
 
Witam,
Jestem na etapie rozmowy kwalifikacyjnej i spodziewam się pytania nad moimi preferencjami odnośnie komórki organizacyjnej. Moim celem jest służba jako przewodnik psa i stąd moje pytanie, czy jedynym takim miejscem jest oddział celny w porcie lotniczym czy są również inne komórki organizacyjne gdzie przewodnik psa jest potrzebny? Dodam, że jest to nabór w Wielkopolsce.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam
 
Wewnatrz kraju oprócz lotniska psy powinny być jeszcze w grupach mobilnych (obecna nazwa to referaty realizacji). Niestety nie wiem czy tak jest w Wielkopolsce.
Choć współczuję, to jednak powodzenia!
 
Witam wszystkich. Złożyłem właśnie dokumenty do oddziału Celnego w Świnoujsciu. Mieszkając 60km od tego miejsca mam szanse na zwrot za dojazd samochodem? Czy to we własnym zakresie?
Z tego co się orientuję to są 2 warunki. Minimum 30km i dojazd środkami transportu publicznego musi zająć ponad godzinę.
 
Witam,
Jestem na etapie rozmowy kwalifikacyjnej i spodziewam się pytania nad moimi preferencjami odnośnie komórki organizacyjnej. Moim celem jest służba jako przewodnik psa i stąd moje pytanie, czy jedynym takim miejscem jest oddział celny w porcie lotniczym czy są również inne komórki organizacyjne gdzie przewodnik psa jest potrzebny? Dodam, że jest to nabór w Wielkopolsce.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam

Jeśli WLKP to realizacja. Powodzenia!
 
Z tego co się orientuję to są 2 warunki. Minimum 30km i dojazd środkami transportu publicznego musi zająć ponad godzinę.
Odległość 30 km to odległość od granicy terytorialnej miejscowości . Można mieć odległość 35km i nie spełnić warunków .
 
Powyżej 30 km od tablicy do tablicy i powyżej dwóch godzin w obie strony komunikacją czyli od stacji do urzędu i droga powrotną w miejscowości gdzie jest urząd można sobie jeszcze doliczyć czas oczekiwania i dojazd komunikacją miejską
 
Np jedziesz PKP z miejsca zamieszkania A do miejscowości B z tym że po przyjeździe do B musisz jeszcze skorzystać z komunikacji miejskiej gdzie czas oczekiwania i dojazdu MPK dolicza się do czasu podróży.Nie liczy się czas dojazdu komunikacją miejską w miejscowości w której mieszkasz
 
Na razie to od złożenia papierów mija ponad 2 tyg i cisza, zobaczmy czy w ogóle będę miał potrzebę dojeżdżać :D
 
Jest jeszcze opcja przy przeniesieniu z urzędu dodatek za brak mieszkania ale nie zawsze jest korzystniejszy .Dodatek za dojazd jest płacony za dzień służby a za mieszkanie za każdy dzień
 
Back
Do góry