Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

• Tak

• Nie

Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Dark

Użytkownik
Punkty reakcji
0
Składam jakiś wniosek o przeniesienie stopnia czy dostaje go z automatu po podpisaniu kontraktu?
Przedstaw odpowiednie dokumenty podczas podpisywania aktu mianowania...jak nie to powołaj się na rozporządzenie RM z dnia 8 stycznia 2019 r. w sprawie równorzędności stopni...

tosia

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
118
Witam wszystkich. Złożyłem właśnie dokumenty do oddziału Celnego w Świnoujsciu. Mieszkając 60km od tego miejsca mam szanse na zwrot za dojazd samochodem? Czy to we własnym zakresie?
Tak, zwrot następuje po przekroczeniu 30 km do miejsca pełnienia służby od miejsca zamieszkania.

czwschód

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
160
Tak, zwrot następuje po przekroczeniu 30 km do miejsca pełnienia służby od miejsca zamieszkania.
30 kilometrów od tzw. "granicy administracyjnej", czyli jak ktoś mieszka np.: pod Warszawą na jednym końcu a dojeżdża 30 km. na drugi koniec to nie dostaje.
Z tymi odległościami jest tak, że czasami jest odgorna akcja "oszczędność" i wówczas mogą cię np.: przenieść do oddziału bliżej domu (25 km.) aby ci nie zwracać. Ale to w sumie na Twoją korzyść (oczywiście nie finansową).

Bielu

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Jak to wygląda w SCS są jakieś dodatki za brak mieszkania albo dofinansowanie zakupu ?

Przemek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
4
30 kilometrów od tzw. "granicy administracyjnej", czyli jak ktoś mieszka np.: pod Warszawą na jednym końcu a dojeżdża 30 km. na drugi koniec to nie dostaje.
Z tymi odległościami jest tak, że czasami jest odgorna akcja "oszczędność" i wówczas mogą cię np.: przenieść do oddziału bliżej domu (25 km.) aby ci nie zwracać. Ale to w sumie na Twoją korzyść (oczywiście nie finansową).
No dla mnie super, najbliższy oddział mam 15km od domu, lotnisko Goleniów - Szczecin

małydzik

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
4
Witam,
Jestem na etapie rozmowy kwalifikacyjnej i spodziewam się pytania nad moimi preferencjami odnośnie komórki organizacyjnej. Moim celem jest służba jako przewodnik psa i stąd moje pytanie, czy jedynym takim miejscem jest oddział celny w porcie lotniczym czy są również inne komórki organizacyjne gdzie przewodnik psa jest potrzebny? Dodam, że jest to nabór w Wielkopolsce.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam

czwschód

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
160
Wewnatrz kraju oprócz lotniska psy powinny być jeszcze w grupach mobilnych (obecna nazwa to referaty realizacji). Niestety nie wiem czy tak jest w Wielkopolsce.
Choć współczuję, to jednak powodzenia!

Jareek89

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
3
Może mi ktoś podpowiedziec jak faktycznie wylicza się staż pracy z cywila i zwrot kosztów dojazdów do miejsca pełnienia służby?
Podbijam pytanie odnośnie stażu pracy z cywila, każdy rok to 1% kwoty bazowej? Z tego co wiem, max to 20%

Kosa

Użytkownik
Punkty reakcji
30
Witam wszystkich. Złożyłem właśnie dokumenty do oddziału Celnego w Świnoujsciu. Mieszkając 60km od tego miejsca mam szanse na zwrot za dojazd samochodem? Czy to we własnym zakresie?
Z tego co się orientuję to są 2 warunki. Minimum 30km i dojazd środkami transportu publicznego musi zająć ponad godzinę.

Kosa

Użytkownik
Punkty reakcji
30
Witam,
Jestem na etapie rozmowy kwalifikacyjnej i spodziewam się pytania nad moimi preferencjami odnośnie komórki organizacyjnej. Moim celem jest służba jako przewodnik psa i stąd moje pytanie, czy jedynym takim miejscem jest oddział celny w porcie lotniczym czy są również inne komórki organizacyjne gdzie przewodnik psa jest potrzebny? Dodam, że jest to nabór w Wielkopolsce.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam

Jeśli WLKP to realizacja. Powodzenia!

szunaj

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
8
Z tego co się orientuję to są 2 warunki. Minimum 30km i dojazd środkami transportu publicznego musi zająć ponad godzinę.
Odległość 30 km to odległość od granicy terytorialnej miejscowości . Można mieć odległość 35km i nie spełnić warunków .

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 104
Miasto
Polska
Odległość 30 km to odległość od granicy terytorialnej miejscowości . Można mieć odległość 35km i nie spełnić warunków .
Przeczytajcie art 244 ustawy o kas i art 169 gdzie jest zdefiniowane pojęcie miejscowości pobliskiej i wszystko stanie się jasne

wicherek

Użytkownik
Punkty reakcji
13
Powyżej 30 km od tablicy do tablicy i powyżej dwóch godzin w obie strony komunikacją czyli od stacji do urzędu i droga powrotną w miejscowości gdzie jest urząd można sobie jeszcze doliczyć czas oczekiwania i dojazd komunikacją miejską

wicherek

Użytkownik
Punkty reakcji
13
Np jedziesz PKP z miejsca zamieszkania A do miejscowości B z tym że po przyjeździe do B musisz jeszcze skorzystać z komunikacji miejskiej gdzie czas oczekiwania i dojazdu MPK dolicza się do czasu podróży.Nie liczy się czas dojazdu komunikacją miejską w miejscowości w której mieszkasz

Przemek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
4
Ja mam 65 km w jedną stronę czyli ponad dwie godziny w obie strony komunikacją miejską.

Przemek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
4
Na razie to od złożenia papierów mija ponad 2 tyg i cisza, zobaczmy czy w ogóle będę miał potrzebę dojeżdżać :D

wicherek

Użytkownik
Punkty reakcji
13
Jest jeszcze opcja przy przeniesieniu z urzędu dodatek za brak mieszkania ale nie zawsze jest korzystniejszy .Dodatek za dojazd jest płacony za dzień służby a za mieszkanie za każdy dzień

Do góry