• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Ja na rozmowie kwalifikacyjnej chyba podejmę temat tego forum, czego tu się dowiedziałam i niech mi powiedzą w twarz ocb w tej korporacji państwowej
 
Co to znaczy ciężko się wyrwać? Jeśli nie będzie mi odpowiadała służba to co nie mogę odejść? Jakieś więzienie państwowe?
Chodzi raczej o wyrwanie się z danej kategorii stanowisk, o trudność w awansowaniu na stanowisku, gdyż brak ogólnych zasad odgórnych powoduje, że każdy dyrektor ma własną politykę kadrową, najczęściej nesprzyjającą awansowaniu funkcjonariuszy.
Zwolnić się można oczywiście w każdym momencie, z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
 
Warto próbować dostać się ze skarbowości do scs ?:p w us jest chyba gorzej niż u was ?:]
Nie wiem gdzie jest gorzej, nie pracowałem w skarbówce.
Jeśli chcesz coś zmienić, ruszyć się zza biurka to próbuj. Jeśli jesteś w Służbie Cywilnej, masz uproszczona ścieżkę zostania funkcjonariuszem (art.150 ustawy o KAS). Finansowo prawdopodobnie nie zyskasz, bo propozycje są najczęściej dostosowywane do obecnych zarobków. Zrób rozeznanie, najlepiej porozmawiaj z kierownikiem komórki do której chciałbyś trafić. Pamietaj jednak, że nawet jesli zostaniesz do wybranej komórki wcielony to nie masz gwarancji, ze tam zostaniesz, funkcjonariusza bardzo łatwo przenieść.
 
Warto próbować dostać się ze skarbowości do scs ?:p w us jest chyba gorzej niż u was ?:]

Po pierwsze - odpowiedz sobie na jedno zajebiście ważne pytanie: co chcesz w życiu robić. Potem zacznij to robić :) Jeśli uważasz że z jakichś względów służba w SCS jest bardziej odpowiednia dla Ciebie niż praca w US to - WARTO!
Miało być jeszcze po drugie, ale w sumie te pierwsze jest tak ważne, że nic innego nie powinno mieć znaczenia. Pieniądze podobne.
 
Po pierwsze - odpowiedz sobie na jedno zajebiście ważne pytanie: co chcesz w życiu robić. Potem zacznij to robić :) Jeśli uważasz że z jakichś względów służba w SCS jest bardziej odpowiednia dla Ciebie niż praca w US to - WARTO!
Miało być jeszcze po drugie, ale w sumie te pierwsze jest tak ważne, że nic innego nie powinno mieć znaczenia. Pieniądze podobne.
@gburek1234
Czy możesz wyjaśnić - jaki jest sens takiej odpowiedzi?
Sęk w tym, że @luczadoreq nie wie, czy służba jest dla niego bardziej odpowiednia, dlatego pyta!

@luczadoreq
Zadaj konkretniejsze pytanie, zawierając w nim np. kryteria dla ciebie wartościowe.
Tak tylko ogólnie, to poza odmiennym zakresem wiedzy, cała "inność" tkwi w różnicy pojęć: praca - służba.
 
@gburek1234
Czy możesz wyjaśnić - jaki jest sens takiej odpowiedzi?
Sęk w tym, że @luczadoreq nie wie, czy służba jest dla niego bardziej odpowiednia, dlatego pyta!

@luczadoreq
Zadaj konkretniejsze pytanie, zawierając w nim np. kryteria dla ciebie wartościowe.
Tak tylko ogólnie, to poza odmiennym zakresem wiedzy, cała "inność" tkwi w różnicy pojęć: praca - służba.

Chciałem przekazać to, że najważniejsze jest to czy charakter pracy będzie się podobał, a nie na przykład: plusy/minusy bycia mundurowym, zarobki, wyposażenie biura itd.
 
Cześć
Ktoś ma jakieś info z Poznania co z naborem - minął miesiąc od końcowej daty złożenia dokumentów i cisza...?
 
Boże jak patrzę na te wymalowane dziewczynki 150cm w kapeluszu z kg tapety na twarzy które przychodzą do scs bo nie dostały się do sg czy policji bo tam od*ebano za dlugi jezyk.. A do scs się dostały to mi niedobrze....tracę wiarę w sens tej służby
 
znalazłam bardzo ciekawe ogłoszenie:
"Przy zachowaniu reżimu sanitarnego (maseczki, rękawiczki i własny długopis) osoby zainteresowane służbą mogą osobiście zgłosić się w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze od godz. 8.00 do 15.00 i złożyć dokumenty do służby. Na starcie - 3880 zł na rękę, a osobom do 26 roku życia - 4220 zł."
Jasna ścieżka awansu i godność
 
znalazłam bardzo ciekawe ogłoszenie:
"Przy zachowaniu reżimu sanitarnego (maseczki, rękawiczki i własny długopis) osoby zainteresowane służbą mogą osobiście zgłosić się w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze od godz. 8.00 do 15.00 i złożyć dokumenty do służby. Na starcie - 3880 zł na rękę, a osobom do 26 roku życia - 4220 zł."
Jasna ścieżka awansu i godność

Policja, prawdziwa i szanowana przez Rząd służba. U nas 2600 i awanse co 5 lat, brak broni, śpb i innych przydatnych szkoleń. Do tego podwyżki liczone od stażu, jakby stażowego nikt w naszej służbie nie zauważył.
 
Ja tak czytam to forum i czytam i nie wiem jak to jest, jak dzial rekrutacja patrzac po znajomych - normalnych ludzi sie uwala i nie przechodza rekrutacji...
 
Ja tak czytam to forum i czytam i nie wiem jak to jest, jak dzial rekrutacja patrzac po znajomych - normalnych ludzi sie uwala i nie przechodza rekrutacji...
A to jest akurat zgodne z ogólnym pojęciem dobra społecznego i szanowaniem majątku narodowego.
Niech sobie poszukają innej pracy, odpowiedniej, po jakie licho 95% ma odejść po roku albo dwóch,
Ci co teraz przejdą "selekcję" - uparciuchy, prędko nie odejdą i w końcu po 30 latach wyjdą na ludzi z honorem,
wytrwaliśmy w tym bagnie...prawdziwi twardziele, nie te mięczaki co pracują bo im za to dobrze płacą 😇
 
Też mnie to ciekawi, każdy narzeka i odradza tą służbę jednak nadal tam siedzi. Dlaczego ?
 
Hmm, akurat raz wystartowałem i się udało. Przy wartościowaniu dostałem mł. speca😉Także znòw minąłeś się z prawdą, jak z tym podniecaniem stopniami😂 Taki mnożnik jak ja mają najprawdopodobniej wszyscy spece w Warszawie, może nawet nieco większy. To powinno być zrozumiałe, w Policji jest tzw. dodatek stołeczny i wszyscy to akceptują. Oczywiście życzę każdemu jak najwięcej, ale to raczej nie w tej firmie. Także młodzi kandydaci, dobrze to przemyślcie, bo potem ciężko się wyrwać. Teraz na specu można mieć mnożnik 2,7 nawet, ale skarbowcy dają awanse stanowiskowe bez przeszeregowania.
Może myślą, że st.spec brzmi dumniej.
bo rozszerzenei widełek nie było po to by dac więcej kasy zmieniając stanowisko ale by jej właśnie nie dać a "doceniać" wyższym stanowiskiemale tym się człowiek nie naje.
 
Back
Do góry