• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Mam pytanko, jaka jest podstawa prawna że mogę być w każdym momencie ucywilniony?
obecnie zasadniczo to na wniosek fc lub po przyjęciu odrzucanej propozycji dias. Ale jak historia uczy wystarczy ustawa którą ktoś wymyśli. Ucywilniony, alokowany, pomysłowość ludzka nie zna granic. Nie znasz dnia ni godziny.
 
Ostatnia edycja:
Mówimy o pseudoreformie z 2017 roku, wprowadzajacej KAS, ok. 10% funkcjonariuszy nie dostało propozycji i jak to określiła ustawa ich stosunek służbowy wygasł, co oznacza, że wypie...lili ich na bruk. Kolejna grupa funkcjonariuszy (coś koło 20%) dostali propozycję, ale pracy, czyli z dnia na dzień stali się cywilami. Mogli nie przyjąć tej propozycji, ale wtedy dołączyliby do grupy "wygaszonych".
Trudno przewidzieć kiedy będzie kolejna duża reforma, Średnio co kilka lat jest jakaś organizacyjna zawierucha. Skoro raz (i to nie tak dawno) mogli pozbawić funkcjonariuszy munduru, to mogą to zrobić ponownie. Problemem jest nasza podległość pod MinFin., gdzie urzędasy nie czują pragmatyki służby i utrudniają nam życie jak mogą.
Jeśli chodzi o mobbing to podejrzewam, że we wszystkich służbach jest na podobnym poziomie. Jak będziesz miał szczęście to możesz tego długo nie zauważyć.
Dziekuje za wyjasnienie. Teraz wiele rozumiem.
 
Szukam jakiegoś sensownego wytłumaczenia/podstawy prawnej na pytanie "dlaczego pan chce zmienić służbę " oczywiście z zasadą że źle o aktualnym miejscu czy byłym pracy się nie mówi
 
Szukam jakiegoś sensownego wytłumaczenia/podstawy prawnej na pytanie "dlaczego pan chce zmienić służbę " oczywiście z zasadą że źle o aktualnym miejscu czy byłym pracy się nie mówi
Można spróbować odwrócić "zasadę" i argumentować pozytywami nowej (potencjalnie) pracy ...
 
Szukam jakiegoś sensownego wytłumaczenia/podstawy prawnej na pytanie "dlaczego pan chce zmienić służbę " oczywiście z zasadą że źle o aktualnym miejscu czy byłym pracy się nie mówi
Kariera, rozwój, perspektywa bycia w szybkim czasie oficerem Służby Celno-Skarbowej, spektakularne ujawnienia, zwalczanie chorobliwego hazardu, częste szkolenia, ściganie modnego VATu!
 
Bardziej mi chodziło o to dlaczego chcę odejść z SCS 😂😂
Uuups ... To faktycznie problem i chyba zostaje Ci tylko Prawda.
Rzeczywiście, nie da się wymyślić na tyle wiarygodnych argumentów, by w sposób "politycznie poprawny"
nie ominąć wspomnianej przez Ciebie zasady ...
 
Kariera, rozwój, perspektywa bycia w szybkim czasie oficerem Służby Celno-Skarbowej, spektakularne ujawnienia, zwalczanie chorobliwego hazardu, częste szkolenia, ściganie modnego VATu!

Jest taka scena w filmie ""Nietykalni" z Seanem Connery/policjant/ kiedy jest na strzelnicy policyjnej i wraz z Kevinem Costnerem /Elliott Ness/ wybierają najlepszego strzelca do swojej grupy. Pytają szefa strzelnicy:- "kto jest najlepszy w tej grupie?" Szef odpowiada -"mam dwóch} i tu wymienia nazwiska. Przychodzi pierwszy i na zadane pytanie :"dlaczego chcesz służyć w policji ?" odpowiada- :" żeby służyć społeczeństwu i bronić..............". Connery odpowiada wtedy : " to kolejny kandydat na szefa policji..............." W tym przypadku odpowiedź powinna być podobna.
 
Zwyczajnie nie mam z tym problemu czasami puszcze jakis kupon - legalnie.
Spokojnie, ja też gram. Musi to być legalny, licencjonowany w Polsce bukmacher. Od takiego zakładu odprowadzasz podatek 12% i tyle. Był kiedyś przypadek, że celnik miał postępowanie za korzystanie z usług buka nielicencjonowanego. Wyszło w toku innego śledztwa prokuratorskiego. Jak się skończyło nie wiem.
 
Spokojnie, ja też gram. Musi to być legalny, licencjonowany w Polsce bukmacher. Od takiego zakładu odprowadzasz podatek 12% i tyle. Był kiedyś przypadek, że celnik miał postępowanie za korzystanie z usług buka nielicencjonowanego. Wyszło w toku innego śledztwa prokuratorskiego. Jak się skończyło nie wiem.
Czyli w przypku ankiety bedzie takie pytanie odnosnie grania? Zreszta przy legalnych bukach masz juz z gory zabierany podatek. To 12 jeszcze dodatkowo?
 
Chodziło mnie o ten z góry, dodatkowo nic. Co do ankiety, to nie wiem, przyjmowałem się dość dawno. Gdyby jednak pytali, odpowiedziałbym zgodnie z prawdą.
 
Takie luźne pytanko - po jakim czasie od ostatecznego terminu składania dokumentów rekrutacyjnych dostaliście jakieś info zwrotne?
 
Po 10 dniach od złożenia dokumentów przyszły mi terminy wyznaczające egzaminy
A ten okres składania dokumentów jeszcze trwał jak dostałaś info o terminach? Bo ja w sumie złożyłam papiery w listopadzie już, ale termin był do wczoraj, więc chyba dopiero zaczną te wszystkie kandydatury przeglądać?
 
Back
Do góry