• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Witam
Mam pytanie i poproszę o odpowiedz.Mam 45 lat złożyłem swoją kandydaturę do naboru, który właśnie się odbywa we Wrocławiu. Powiedzcie mi proszę czy nie jest za późno dla mnie, żeby akurat do służb wstąpić(SCS) ? Czy były wcześniej już kandydatury od ludzi w podobnym do mojego wieku? I czy wiek ma wpływ na to na jakie stanowisko zostanę ewentualnie przydzielony.
Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam
Znajomy rekrutował się, w wieku 47 lat. Dostał się i pracuje.
 
komisja napisał:
Terminarz naboru we Wrocławiu jest całkowicie realny. Kandydaci, decyzją SKAS uzyskali zwolnienie z testu wiedzy a jest szansa na zwolnienie z testu kompetencji.
Obecnie tzw sprawdzanie ABO (jak piszecie) a faktycznie zwykłe postępowanie sprawdzające do klauzuli poufne, realizowane jest już po przyjęciu i kandydat nie czeka. W praktyce najdłużej trwa postępowanie przed komisją MSWiA ale można to załatwić w 6 tygodni (taka sama komisja jak przy naborze do SG, Policji itd.).
Pierwszych kandydatów przyjmiemy w połowie lutego 2021r.
Powodzenia.

Kliknij aby rozwinąć...
Czyli bierzemy kto się zgłosi byle wakaty zapchać?
z ZKZ i egzaminu z języka też tak zwalniają?

Jak to jest - tu polowy rzeczy nie bedzie = polowy kosztow dojazdow, urlopow itp. - normalnie państwo w państwie...
 
A czy po informacji o przyjeciu do sluzby dostaje sie czas na zamkniecie aktualnych tematow zawodowych czy raczej albo idziesz teraz albo nara?
 
Albo żartujesz albo nie wiesz co piszesz a emeryturę odchodzisz w wieku 65 lat. Wiem, że w niektórych instytucjach (np mundurowych), osiągasz ten wiek wczesniej(np przepracowując 25 lat w nich), jednak nie łącz wieku z obowiązkiem przepracowania 25 lat w SCS. Jeśli mam 45 lat to tak czy siak odejdę na emkę w wieku 65. Mam nadzieję, że rozumiesz co do Ciebie piszę
Szanowny kolego ja wiem co napisałem, tylko Ty niestety nie czytasz ze zrozumieniem, więc wyjaśniam: napisałem Ci że na emkę mundurową będziesz mógł przejść mając 70 lat i tylko od Ciebie zależy czy takiego stanu rzeczy chcesz.

Koniec tematu, nie będę brał dalej udziału w dyskusji nad twoimi fantazjami.:mad:
 
Właśnie to zauważyłem, że raczej nie o emkę ci chodzi. Odpowiem tak, uczciwie nie ładuj się w to. Będziesz ewenementem, ja mam lat 41 i po 14 latach w firmie jestem wypalony. Ty chciałbyś teraz zacząć wszystko od nowa, jeździć na szkolenia, uczyć się systemów, przepisów. Jeśli masz pracę, to odradzam. Ograniczeń wiekowych nie ma.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. O taką właśnie mi chodziło.
Pozdrawiam
 
No niestety, uważam, że w pierwszym poście napisałeś coś innego. Bardzo zawiłe, jednak ok. Pytanie tylko, kiedy ja pisałem o tym, że interesuje mnie mundurowa emka? Pytałem tylko czy nie jest już za późno dla mnie aby dołączyć do mundurowi. Ot tyle
No ale określ po co

Wtedy będzie można rozważać cz za późno czy nie

I czy jesteś pewny że będziesz zdolny do sĺużby w wieku 63 lat
 
@dudi, nigdy nie jest za późno, ale z pewnością przyjrzy Ci się dokładnie pani psycholog. Pewnie masz już gdzieś przepracowane parę lat na etacie, wiec w porównaniu z młodymi bez stażu, bedziesz miał parę złotych więcej stażowego. Startujesz we Wrocławiu. Pensja jaką u nas możesz dostać nie jest atrakcyjna w dużym mieście. Wymyśl dobry powód udziału w rekrutacji, bo będziesz wnikliwie pytany o motywacje.
Jeśli pani psycholog nie będzie miała zastrzeżeń to zostaniesz dokładnie sprawdzony, Ty i Twoi bliscy. Sam bym Ci się przyjrzał, bo decyzja o wstąpieniu so SCS w wieku 45 lat jest na tyle nietypowa, że możesz byc podejrzewany o chęć wniknięcia w nasze szeregi na czyjeś zlecenie. Nie bierz tego do siebie. Tylko uprzedzam, jek może być postrzegana Twoja kandydatura
Bardzo dziękuję. Rzeczowo i na temat.
Pozdrawiam.
 
No ale określ po co

Wtedy będzie można rozważać cz za późno czy nie

I czy jesteś pewny że będziesz zdolny do sĺużby w wieku 63 lat

Prawdę powiedziawszy nie znam przypadku, żeby ktoś przyszedł "do betonu" w wieku 45 lat. Ten człowiek zapomina o jednym fakcie. Najgorzej znosi się być pomiatanym . Na to powinien się nastawić pomimo swojego wieku. Szczególnie przez tych pseudo szefów, których staż wynosi tyle ile wakacje dla uczniów
 
Ustawa o pas i przepisy wprowadzające pas

Potem może być was, gas i tas

Ścueżka przetarta kas
Nie zniechęcać - z jakiej racji ktoś ma się uczyć na cudzych przypadkach - niech każdy niedowiarek przerobi taki temat na swoim życiu - wtedy będzie bardziej bolało bo ostrzegali.
Do wszystkich chętnych - składajcie papiery - a nuż się tutaj odnajdziecie i ten rodzaj służbowego mobbingu będzie Wam odpowiadał - PRZYBYWAJCIE.
 
Nie zniechęcać - z jakiej racji ktoś ma się uczyć na cudzych przypadkach - niech każdy niedowiarek przerobi taki temat na swoim życiu - wtedy będzie bardziej bolało bo ostrzegali.
Do wszystkich chętnych - składajcie papiery - a nuż się tutaj odnajdziecie i ten rodzaj służbowego mobbingu będzie Wam odpowiadał - PRZYBYWAJCIE.
Naprawde jest az taki mobbing?
Rozumiem, ze mowimy o tym jak zle wykonujesz swoje obowoazki to moga Cieodeslac do cywila czyli tym samym zwolnic ze sluzby tak?
 
No ale określ po co

Wtedy będzie można rozważać cz za późno czy nie

I czy jesteś pewny że będziesz zdolny do sĺużby w wieku 63 lat
Ha, Bolo, znów ciekawą rzecz poruszyłeś. Czy w przypadku niezdolności do służby, nie będzie mógł skorzystać z renty nazwijmy to mundurowej ? Suma sumarum, w kwestii emerytalnej nic nie traci...
 
Ha, Bolo, znów ciekawą rzecz poruszyłeś. Czy w przypadku niezdolności do służby, nie będzie mógł skorzystać z renty nazwijmy to mundurowej ? Suma sumarum, w kwestii emerytalnej nic nie traci...
Pytanie, czy ktokolwiek potwierdzi, że schorzenie powodujące niezdolność będzie spowodowana służbą, a nie podeszłym wiekiem...

I że takie orzeczenie nie zostanie podważone odwoĺaniem...

I zmienione...
 
Naprawde jest az taki mobbing?
Rozumiem, ze mowimy o tym jak zle wykonujesz swoje obowoazki to moga Cieodeslac do cywila czyli tym samym zwolnic ze sluzby tak?
Mówimy o pseudoreformie z 2017 roku, wprowadzajacej KAS, ok. 10% funkcjonariuszy nie dostało propozycji i jak to określiła ustawa ich stosunek służbowy wygasł, co oznacza, że wypie...lili ich na bruk. Kolejna grupa funkcjonariuszy (coś koło 20%) dostali propozycję, ale pracy, czyli z dnia na dzień stali się cywilami. Mogli nie przyjąć tej propozycji, ale wtedy dołączyliby do grupy "wygaszonych".
Trudno przewidzieć kiedy będzie kolejna duża reforma, Średnio co kilka lat jest jakaś organizacyjna zawierucha. Skoro raz (i to nie tak dawno) mogli pozbawić funkcjonariuszy munduru, to mogą to zrobić ponownie. Problemem jest nasza podległość pod MinFin., gdzie urzędasy nie czują pragmatyki służby i utrudniają nam życie jak mogą.
Jeśli chodzi o mobbing to podejrzewam, że we wszystkich służbach jest na podobnym poziomie. Jak będziesz miał szczęście to możesz tego długo nie zauważyć.
 
Albo żartujesz albo nie wiesz co piszesz a emeryturę odchodzisz w wieku 65 lat. Wiem, że w niektórych instytucjach (np mundurowych), osiągasz ten wiek wczesniej(np przepracowując 25 lat w nich), jednak nie łącz wieku z obowiązkiem przepracowania 25 lat w SCS. Jeśli mam 45 lat to tak czy siak odejdę na emkę w wieku 65. Mam nadzieję, że rozumiesz co do Ciebie piszę
ależ oczywiście. ZUS-owską :)
 
Back
Do góry