• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury SCS

czarne wolą nosić ci, którzy udają kogoś kom nigdy nie będą !
Jeżeli mówisz o realizacji, to pewnie masz podstawy i piszesz na przykładzie własnych odczuć. Współczuję. Szczerze.
Bo ja złego słowa na tych, z którymi pracowałem, a pracowałem z kilkoma referatami złego słowa nie dam powiedzieć. Profesjonalizm na wysokim poziomie, sprawiał że zawsze było bezpiecznie, szybko i sprawnie. Założone na odprawie cele realizowane były w pełni.
Tu, na tym forum wielokrotnie krytykowałem różne patologie, ale a Twoją ogólną wypowiedzią zgodzić się nie mogę.
Obrażasz bezpodstawnie ludzi.

Nie ważne jaki kolor ma kot ważne by łapał myszy

A z tym się zgodzić mogę. To nie konkurs piękności. Mundur ma być funkcjonalny i wyglądać poważnie, to nasze narzędzie pracy. Wydziwiać nad kolorem może panienka w butiku. Róbmy swoje. Mnie niepokoi tylko, że jak zwykle na nas oszczędzają.
Skoro to jest jednolita służba mundurowa, to po cholerę dwuletni cykl przejściowy? Już wystarczy że są (sporadycznie, ale są) osoby które nie rozróżniają rodzaju sortów i mieszają je... Nasza służba nie powinna być w takim stopniu zależna od kasy, zwłaszcza w kontekście niegospodarności na samej górze.
 
Ostatnia edycja:
Już wystarczy że są (sporadycznie, ale są) osoby które nie rozróżniają rodzaju sortów i mieszają je...

Nie wiem jakie dokładnie mieszanie masz na myśli.
Zgodnie z rozporządzeniem o umundurowaniu niektóre sorty można mieszać. Dopuszczalne zestawy są okreslone w załączniku
"§ 11. 3. Składniki ubiorów nosi się zgodnie z zestawami ubiorczymi ustalonymi z uwzględnieniem pory roku."
Np. można nosić koszulę wyjściową (miętową) z czapką bejsbolówką i spodniami słuzbowymi (bojówkami). Jest to przykład, że można łączyć elementy umundurowania wyjsciowego i służbowego.
 
ja tam wolę płyn do prania fioletowych i pomarańczowych ! są dla myślących inaczej ! :) czarne wolą nosić ci, którzy udają kogoś kom nigdy nie będą !
Nie bój się, dla Ciebie specjalnie uszyją różowy, zostaniesz gwiazdą UCSu 🤩

A z tym się zgodzić mogę. To nie konkurs piękności. Mundur ma być funkcjonalny i wyglądać poważnie, to nasze narzędzie pracy. Wydziwiać nad kolorem może panienka w butiku.
No i czarny mundur do roboty w terenie na drodze jest najbardziej funkcjonalny. Nikt się przecież nie kładzie pod samochód w białej koszuli. Wydziwiają w kolorze to właśnie ludzie z MFu. Jaki to w ogóle jest kolor miętowy ? Podobno taki:

tkanina-polarowa-minky.jpg
 
Nie jestem w oddziale. Moim (subiektywnym) zdaniem czarny mudnur lepiej wygląda. Łatwiej go utrzymać - płyn do prania do czarnych + dużo płynu do płukania czarnych rzeczy. A zielony to nie wiadomo jak prać.

Gdzieś widziałem pismo, że czarny mundur znika bo ... kojarzy się z At i ludzie się boją ...
Ech.... tak wolno ci w to wierzyc.....
 
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." M. Twain
Racja, trzeba wiedzieć kiedy mądrze umieszczać cytat :) widzę, że niektórzy nie rozumieją pojęcia gry słów i brak im poczucia humoru, no i gacie dla nich najważniejsze !!! ps. słowo gacie, to taka przenośnia jakby kolega kolejnej rzeczy nie był w stanie zrozumieć 😂 😂 😂 😂😂😂
 
To wróćmy do tematu, ponawiam pytanie: Czy dostał już ktoś nowe mundury zgodne z rozporządzeniem z roku 2018?


Taaa, emblematy, zamówiłem scs i kas, bo nigdzie nie można było znależć czym się różnią, teraz wiem kas to tarcze, scs to okrągłe, będę musiał się zamieniać, chyba że w nowych mundurach będzie rzep na okrągłe

Kilka lat temu dawali imienne paski na rzep, mój przyszedł z błędem, odmówiłem przyjęcia ze względu na wadę

Na poprawny czekam do dzisiaj
 
Racja, trzeba wiedzieć kiedy mądrze umieszczać cytat :) widzę, że niektórzy nie rozumieją pojęcia gry słów i brak im poczucia humoru, no i gacie dla nich najważniejsze !!! ps. słowo gacie, to taka przenośnia jakby kolega kolejnej rzeczy nie był w stanie zrozumieć 😂 😂 😂 😂😂😂

Ten cytat idealnie pasuje, do każdego Pani posta.
 
Back
Do góry