• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury SCS

Co jak co ale w tej calej reformie najprosciej bylo od razu wymienic mundury i legitymacje a nie kazdy mial inną legitymacje i tak : legitymacja dawnej sluzby celnej dawnego uks (inna u inspektorow inna u pracownikow), dawny wywiad skarbowy. A kim jestesmy? funkcjonariusze SCS zatrudnieni w Izbie Administracji Skarbowej pelniacy sluzbe np w danym UCS tworzący KAS no czy to jest powazne? Do legitymacji upowaznienia z krzyzykami do czego jest upowaznienie. Kazdy kupuje etui gdzies na allegro jeden z logo drugi bez....no to m.in tworzy ten wizerunek. Jedni z bronia drudzy tylko po śpb a trzeci z dlugopisem na akcji.
 
Co jak co ale w tej calej reformie najprosciej bylo od razu wymienic mundury i legitymacje a nie kazdy mial inną legitymacje i tak : legitymacja dawnej sluzby celnej dawnego uks (inna u inspektorow inna u pracownikow), dawny wywiad skarbowy. A kim jestesmy? funkcjonariusze SCS zatrudnieni w Izbie Administracji Skarbowej pelniacy sluzbe np w danym UCS tworzący KAS no czy to jest powazne? Do legitymacji upowaznienia z krzyzykami do czego jest upowaznienie. Kazdy kupuje etui gdzies na allegro jeden z logo drugi bez....no to m.in tworzy ten wizerunek. Jedni z bronia drudzy tylko po śpb a trzeci z dlugopisem na akcji.
Do tego część sortu SC, część SCS i kamizelka KAS - normalnie powstańcy.
 
Wy o mundurach mówicie, a tu mamy problemy ze zwykłymi maseczkami...
 
Wy o mundurach mówicie, a tu mamy problemy ze zwykłymi maseczkami...
Hmmmm.....może jednak trzeba było w żabce kupić.
 
Co jak co ale w tej calej reformie najprosciej bylo od razu wymienic mundury i legitymacje a nie kazdy mial inną legitymacje i tak : legitymacja dawnej sluzby celnej dawnego uks (inna u inspektorow inna u pracownikow), dawny wywiad skarbowy. A kim jestesmy? funkcjonariusze SCS zatrudnieni w Izbie Administracji Skarbowej pelniacy sluzbe np w danym UCS tworzący KAS no czy to jest powazne? Do legitymacji upowaznienia z krzyzykami do czego jest upowaznienie. Kazdy kupuje etui gdzies na allegro jeden z logo drugi bez....no to m.in tworzy ten wizerunek. Jedni z bronia drudzy tylko po śpb a trzeci z dlugopisem na akcji.
Ja na swoją legitymację czekałem pół roku (poprzedniej ważność się skończyła), i tyle razy monitowałem kadry, że w końcu chciałem doprowadzić do sytuacji w której zostanę wyproszony z kontroli wobec braku legitymacji. Oczywiście miałem na podkładkę moje pisma do kadr o mołżiwych konsekwencjach braku legitymacji służbowej.
 
Ja na swoją legitymację czekałem pół roku (poprzedniej ważność się skończyła), i tyle razy monitowałem kadry, że w końcu chciałem doprowadzić do sytuacji w której zostanę wyproszony z kontroli wobec braku legitymacji. Oczywiście miałem na podkładkę moje pisma do kadr o mołżiwych konsekwencjach braku legitymacji służbowej.
Przykre że tak.jest w całym kraju, wszędzie problem kto za to odpowiada teraz widać jak wcześniej ta organizacja dawała sobie że wszytkim radę, niestety wplątała w swoją bezradność,niezaradność, i umysłowe upośledzenie Służbę Celną, Nawet nie potrafią jednolicie umundurować nowej "ich" formacji co dopiero o dbanie o finanse publiczne, partyzantka i pośmiewisko w całej Europie , obcokrajowcy patrzą na nas z ogromnym zdziwieniem bo każdy ma.co innego na mundurze a te nielegalne kamizelki KAS to dopiero wymysł niezgodny z żadnym rozporządzeniem , powinno też się dyscyplinarnie wszczynać wobec tych osób co pomysł taki wprowadzili, nas męczą za nie resortowe obuwie...często lepsze i droższe od tych z przydziału....
 
Przykre że tak.jest w całym kraju, wszędzie problem kto za to odpowiada teraz widać jak wcześniej ta organizacja dawała sobie że wszytkim radę, niestety wplątała w swoją bezradność,niezaradność, i umysłowe upośledzenie Służbę Celną, Nawet nie potrafią jednolicie umundurować nowej "ich" formacji co dopiero o dbanie o finanse publiczne, partyzantka i pośmiewisko w całej Europie , obcokrajowcy patrzą na nas z ogromnym zdziwieniem bo każdy ma.co innego na mundurze a te nielegalne kamizelki KAS to dopiero wymysł niezgodny z żadnym rozporządzeniem , powinno też się dyscyplinarnie wszczynać wobec tych osób co pomysł taki wprowadzili, nas męczą za nie resortowe obuwie...często lepsze i droższe od tych z przydziału....
 
To prawda. Na drodze wyglądamy jak przebierańcy. Jeden ma zielony mundur z napisem Służba Celna. Drugi czarny z napisem Służba Celna, trzeci zielony z napisem Służba Celno - Skarbowa. Tercet egzotyczny. Wiem o czy piszę bo takie przedstawienie zrobiliśmy. A nasi przełożeni...
nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię. Jak te małpki z obrazków. Żenada
 
Wcześniej może pogrzeb ? W kraju pandemia, a tu mundurki najważniejsze ?

Bardzo nie na miejscu...

Od pogrzebu byłem blisko przy zawale w 2017, zapewne kas i osobiste przeżycia miały znaczenie

Ale przytyk, taki, w tej formie..., żenua

Dla ciebie może to mundurek, dla mnie mundur, mundur Służby Rzeczpospolitej Polskiej

Nigdy nie napisałem, że jest najważniejszy, dla mnie jest ważny

Dla ciebie nie?

To jest wątek o mundurach

Omijaj ten wątek i oszczędź płytkich komentarzy
 
to nie atak tylko znak zapytania, a co najważniejsze rzetelna ocena rzeczywistości, Rząd i Państwo robi wszystko, aby uchronić nas przed skutkami pandemii , a tu najważniejsze symbole ! Dlatego może chwila refleksji ? Wszyscy musimy zacisnąć pasa i do ślubu w gajerze albo dresach :cool:

To jest wątek o mundurach

Jak chcesz to bierz ślub w dresach...

Ja zaciskam pasa i będę brał w mundurze...

Narzeczonej się w nim podobam i to ukłon w Jej stronę

Ja też w Służbie jestem sercem, i mundur to wizualizacja Służby

Naigrywanie się z tego jest miałkie i świadczy o tobie...

Bez odbioru

Tym bardziej w tym wątku, w którym merytorycznie, oprócz idiotycznych prób ironizowania, nie masz nic do powiedzenia
 
Ostatnia edycja:
To jest wątek o mundurach

Jak chcesz to bierz ślub w dresach...

Ja zaciskam pasa i będę brał w mundurze...

Narzeczonej się w nim podobam i to ukłon w Jej stronę

Ja też w Służbie jestem sercem, i mundur to wizualizacja Służby

Naigrywanie się z tego jest miałkie i świadczy o tobie...

Bez odbioru

Tym bardziej w tym wątku, w którym merytorycznie, oprócz idiotycznych prób ironizlwania, nie masz nic do powiedzenia
Nowe mundury wyjściowe są już na magazynie i są wysyłane.
Może zdążysz..... gratuluję i wszystkiego dobrego.
 
To prawda. Na drodze wyglądamy jak przebierańcy. Jeden ma zielony mundur z napisem Służba Celna. Drugi czarny z napisem Służba Celna, trzeci zielony z napisem Służba Celno - Skarbowa. Tercet egzotyczny. Wiem o czy piszę bo takie przedstawienie zrobiliśmy. A nasi przełożeni...
nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię. Jak te małpki z obrazków. Żenada
Zapomniałeś jeszcze o byłych UKSach którzy też mają swoje inne mundury ... Za rok może dojdzie do nas ITD to będzie jeszcze ciekawiej :oops:
 
Żadne potwierdzone info. Takie plotki zasłyszane od chłopaków z ITD. Natomiast patrząc na to że jakis czas temu chcieli ich podłączyć pod MSW, że KAS przejmuje winiety, że ITD ma zbliżone działania na drodze jak SCS (transport/ruch drogowy, senta i odpady także robią) to w cale nie jest to wykluczone.
 
Żadne potwierdzone info. Takie plotki zasłyszane od chłopaków z ITD. Natomiast patrząc na to że jakis czas temu chcieli ich podłączyć pod MSW, że KAS przejmuje winiety, że ITD ma zbliżone działania na drodze jak SCS (transport/ruch drogowy, senta i odpady także robią) to w cale nie jest to wykluczone.
No należałoby zauważyć także, że jest już projekt zmiany ustawy o drogach publicznych, który miałby wejść bodajże od lipca, gdzie to KAS ma odpowiadać za pobór opłat drogowych. Miałoby to wtedy ręce i nogi, jakby podpięli pod Nas ITD.
 
Dostałem nowe sorty mundurowe. Ale szajs.
Czy ktoś wie gdzie można zgłosić uwagi co do nowego umundurowania?

W tym się nie da chodzić. Nowe koszule do stroju służbowego są wykonane w 48% z poliestru. Człowiek przy umiarkowanej letniej pogodzie i bylejakim wysiłku fizycznym poci się. Czuje się jakbym założył na siebie reklamówkę z napisem SCS.
 
Poco zgłosić ? Każdy wie że są źle wykonane. Ale będą głupa palić że wszystko ok a my wydziwiamy. Stare sorty były różne, ale ogółem dużo lepsze.
 
A moim zdaniem - te punkty to w pewnym sensie jedna wielka porażka. Gdyby były pieniądze za to to jak potrzebujesz czegoś to sobie kupisz a jak masz pełne umundurowanie to zawsze jakieś tam wzmocnienie budżetu domowego to by było. Wiem wiem zaraz będą komentarze że ludzie kupili jeden i chodzili w nim X lat ... i tutaj powinien Szef nakazać poprzez ucięcie premii bądz czegoś innego ażeby ten funk chodził w nowym umundurowaniu. Nawet pi razy oko kup cały mundur i miej go 2,3 lata góra .... (jeśli jest dobry materiał) i po tych 2,3 latach kupujesz cały nowy. Ale to tylko moje zdanie. a tak to punkty jak nie wykorzystasz bo już nie masz w domu gdzie składać tego to ci uciekają ....
a tak poprawiasz budżet państwa
 
To prawda nowe sorty są gówniane a ci co ta gramaturę i wzory klepneli powinni się smażyć w czeluści piekła , mundur tzw.polowy zabrano kieszenie na zamki i kieszeń z tyłu zostały kieszenie otwarte porażka, koszulobluza dziadostwo w porównaniu do starych wszyta siatka jak w dresie z lat 90, szkoda gadać niech szlag ich trafi baranów pewnie w bluzach typu polar i innych znów nie będzie kieszeni na opozadzenie i broń , narzędzia na pasie. Jak widać centrum.mody Rzepin czyta komentarze więc niech czytają i w tych poliestrach posiedzą sobie na pseudo służbie może ktoś zmądrzeje
 
Już same opisy specyfikacji zamówienia świadczą o tym, że przetarg był na pewno neutralny. Jaka służba, takie mundury, najlepszą metodą walki z tą patologią będzie po prostu nie zamawianie tych ,,mundurów", i nie gadajcie mi tu teraz, że służba bla bla bla, tego co oni stworzyli w domu mody w rzepinie nie można nazwać mundurami, to po prostu ścierwo i kolejna próba pokazania przez samą górę, że warto jeszcze bardziej zhańbić funkcjonariuszy.
 
Back
Do góry