• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Lawina postępowań dyscyplinarnych

Jeżeli jest to kontrola wenętrzna uc to wal smiało do dyrektora i pisz pismo do kontroli wewnętrznej w izbie, która nadzoruje ta w uc. I nie bój się tylko ostro z nimi. Najlepiej napisz do Mariana Banasia i opisz sytuacje nich to obejmie swoim nadzorem jak sprawa jest śliska i naciągana. Jak chcą jednych utopić, a kolesi wybielić to zrób im kłopot. Tylko się nie bój. JAK DASZ SIĘ ZASTRASZYC TO PO TOBIE. Rzecznik dyscyplinarny w uc najpierw wszczyna postępwanie wyjaśniajace jeżeli znajdzie podstawy do wszczęcia postępowani dyscyplinarnego to kieruje wniosek do naczelnika i ten wszczyna dyscyplinare. Juz w postępowaniu wyjasniajacym mozesz wszystko dokłAdnie opisac i zgłaszac ewentualne wnisoki dowodowe i wskazywac osoby które powinny być objęte również postępowaniem wyjasniajacym. postępwonie dyscyplinarne toczy sie generalnie na podstawie przepisów kodeksu postępwonia karnego w wiec wina musi byc udowodniona ponad wszelką wątpliwość. Wszystkie niejsnosci na korzysc oskarżonego. To tak w skrócie.
 
Gdzie można dochodzić jakichkolwiek roszczeń za nierzetelnie i stronnicze działanie Kontroli wewnętrznej?Jezel i kontrola wewnętrzna w swoim protokle ewidentnie wykazuje "nieprawidłowości" tego samego rodzaju u kilku osób i i tylko co do niektórych wszczyna postępowane a na inne zamyka oczy przyjmując jakieś bzdurne tłumaczenia nie poparte żadnymi dowodami to jak można im się dobrać do dupska????

Te bzdurne tłumaczenia to na pewno postępwanie wyjaśniajace. Widzi mi sie że jednych chcą ukarac a kolesi nie. Musisz ostro. Pisz najpierw do dyrektora i kontroli wewnętrznej izby skarge na działani ekontroli wewnętzrnej urzędu. Tylko pisz konkretnie bo wtedy beda musieli odowiadac konkretnie. Pisz zarzuty bez emocji.
 
Kontroli wewnętzrnej zarzucaj, ze niedopełniła obowiązku (wymień po kolei czego nie zrobili jakich dowodów nie zebrali a jak nie poskutkuje to do prokuratury.) i dyrektor będzie musiał się tym zająć. Musisz być twarda.
 
Lawina postępowań

Jeżeli rozpoczną postępowanie wyjaśniające skorzystaj natychmiast
z adwokata lub radcy prawnego spoza cła których już można powoływać
jako obrońcę.Oni zadbają o rzetelnosć całego postępowania.
Coś na ten temat osobiście wiem.Głowa do góry.
 
Chyba mało widziałeś w tych Katowicach. Zapytaj co wyprawiał januszek po gliwicach - gdzie teraz ludzi sądy uniewinniają i jego sługa irek w bielsku to by ci dopiero kopara opadła.

Januszke to byl tylko epizodem w malym urzedzie , a teraz ta klika kolesiow ogarnela cala Izbe !!!! Ten caly Mrozek to odnalaz by sie ale w RPA , nowy wymiar zakutego rasisty !!!
 
postępowanie

Serdeczne dzięki !Gość---Mam prośbe straszną straszną !!!!!! czy mógłbyś kontaktować się ze mną na moją skrzynkę!Bo mam jeszce pare pytań a nie chce pisać na ogóle! a i jeszce jedno- do kiedy mam czas na ustalenie pełnomocnika , czy jest jakiś konkretny termin , czy to oni przy pierwszym stawiennictwie mi go narzucają?pozdrawiam!!![/i]
 
Postępowania

Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego chyba z19 marca tego roku który już został ogłoszony i obowiązuje.Mówi on że kazdy celnik w postępowaniu dyscyplinarnym ma prawo do adwokata lub radcy prawnego.
W momencie otrzymania pisemnego postanowienia o wszczęciu postępowania wyjaśniającego od razu pisemnie powiadom że bierzesz sobie ,,papugę,, To powinno od razu przychamować rzecznika dyscyplinarnego i jego zwierzchników /naczelnik,dyrektor/
Jak będą mieli przeciwnika spoza cła to nie mogą się wygłupiać.
Powodzenia!!!
 
Wszystko fajnie......usiłuja raz nas zastraszyć....a raz daja nam przyjacielskie rady...może to znak,że się boją ...pozdrawiam i dziekuje za rady ......zaczynamy 06.06.........umre ze strachu....trzymajcie kciuki :(
 
Czy moge mieć 2 obrońców ? Ten mądry gość prowadzący postępowanie powiedział,że nie :evil: I czy musze umotywować każdy wniosek dowodowy ? Prosze jeżeli możesz to odpisz.....pozdrawiam i dziekuję :)
 
Musisz zawsze każdy wniosek dowodowy umotywować pod rygorem oddalenia. Zgodnie z kodeksem postępownia karnego art 169 nalezy podac oznaczenie dowodu oraz okolicznosci , które mają być udowodnione. Mozna również określić sposób przeprowadzenia dowodu. Stosuje sie również art 170 kpk. Co do obrońcy musze sprawdzić czy ustawa o SC i rozporz. nie zawierają przespisu szczegółowego że nie mozna mieć dwóch obrońców.
 
Czy moge mieć 2 obrońców ? Ten mądry gość prowadzący postępowanie powiedział,że nie
Coś mi tu nie pasuje pastorałka? Jak bierzesz dwóch obrońców to co to za obrońcy skoro żaden nie wie czy może występowac dwóch i czy trzeba uzasadniac wnioski dowodowe?
 
No cóz mi tez coś tu nie pasuje ...... myslisz,że tak łatwo znaleźć obrońcę :evil: Zgodził się tylko jeden gość i to w dodatku mój własny mąż...będzie bronił mnie i koleżankę. Nie mamy zbyt wielkiego wyboru.......Ale on jest dzielny i mamy nadzieję,że nam pomoże...niestety nie zna jeszcze wszystkich wymagań i procedur dlatego szukam pomocy u Ciebie :) Możliwe ,że mojej obrony podejmie się ktoś jeszcze......specjalista ...ale w tej chwili musi wystarczyć mi ten którego mam ...dzieki za pomoc i prosze zaglądaj tu czasem.....pozdrawiam :)
 
postępowanie

Cześć !
To znowu ja i moje nie kończące się postepowanie!
Gościu czy zaglądasz jeszcze czasem na tą stronę. Potrzebna jest mi pomoc i to bardzo !!!!!!11
 
zorro napisał:
„ Ad. 2. W kolejnym punkcie porządku odprawy Zastępca Szefa Służby Celnej A. Szymankiewicz, przedstawiła w formie prezentacji Naruszenia dyscypliny służbowej funkcjonariuszy celnych w latach 2005 – 2006, w tym w szczególności:

- podstawy wszczęcia i ilości postępowań dyscyplinarnych przeprowadzonych w 2005 roku w poszczególnych izbach,
- podstawy wszczęcia i ilości postępowań dyscyplinarnych przeprowadzonych w I połowie 2006 roku w poszczególnych izbach (do 12.09.2006 r.)
- strukturę postępowań dyscyplinarnych przeprowadzonych w 2005 i I półroczu 2006 r.,
- strukturę orzekanych kar dyscyplinarnych w 2005 i I półroczu 2006 r.,
- kary stosowane w orzeczeniach dyscyplinarnych w roku 2005 w poszczególnych izbach celnych,
w przemyslu jest ten scenariusz realizowany wszyscy zatrzymani celni otrzymali zarzut popełnienia przestepstwa w latach 2005-2006 z duzym stażem pracy młodzi są cacy
- kary stosowane w orzeczeniach dyscyplinarnych w I półroczu 2006 r. w poszczególnych izbach celnych,
- zestawienie ilości przypadków nietrzeźwości funkcjonariuszy celnych, w tym przypadków stwierdzonych z wykorzystaniem posiadanych alkomatów w latach 2005 – 2006.


Wprowadzono jednak odgórnie, ten czarny scenariusz z którego wynika tylko jedno: NIE WAŻNE ZA CO, WAŻNE ABY BYŁO DUZO postepowań dyscyplinarnych.

Ciekawe, czy wyznaczono jakies sztywne normy, czy dano wolną rękę dyrekcji izb??? Ciekawe, czy znów obiecano nagrody dla nadgorliwych dyrektorów za zwolnienie największej liczby funkcjonariuszy??? To prawdziwy AKORD.

W tym wszystkim najbardziej zachwyciła mnie mozliwość przedstawienie ludzkich dramatów w charakterze PREZENTACJI. 8)


Niezależnie od powyższego Zastępca Szefa Służby Celnej A. Szymankiewicz:

- wskazała na potrzebę wypracowania przez dyrektorów izb celnych procedur, które umożliwiałyby ujawnianie przypadków nietrzeźwości funkcjonariuszy celnych i pracowników Służby Celnej podczas wykonywania obowiązków służbowych,

Nie jestem chodzącym alkomatem, ale jestem w stanie poznac gościa po kilku głębszych na przysłowiowe oko, sztuka ta jakoś nigdy nie udawała sie Naczelnikom stającym oko w oko z .......powiedzmy kierownikami zmian 8)

Pewnie mogą.


- uznała, że kadra kierownicza zdecydowanie zawyża coroczne oceny funkcjonariuszom celnym i pracownikom.


Może sie tak dziać w dwóch przypadkach:
Przypadek 1. Lansowania swoich ulubieńców, którzy w nagrodę za nosy i języki brązowego koloru, otrzymuja wysokie oceny.
Przypadek 2. W Słuzbie Celnej jest wiele osób, którym sie jeszcze chce pracować, a nie biernie oczekiwac wpłaty na konto.

Miały być tylko dwa, jednak coś mi się zdaje, że w przypadku SC mamy do czynienia z połączeniem tego, co napisałem wyżej. Tylko, których jest więcej???

- w Izbie Celnej w Łodzi miały miejsca przypadki przedstawiania przez funkcjonariuszy celnych fikcyjnych rachunków w celu uzyskania refundacji w związku z przeprowadzkami w ramach alokacji. Sprawy zostały skierowane do prokuratury.

A wymuszenia rozbójnicze stosowane przez Ministerstwo Finansów w sprawie alokacji do wybranego przez funkcjonariusza urzędu. Chcesz się przenieść -OCZYWIŚCIE- jak podpiszesz oświadczenie, że rezygnujesz ze wszelkich naleznych świadczeń.


zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy celnych, którzy są pomawiani i zastraszani.
....proponuję uzyskać poprzez wprowadzenie....
jednolitych procedur łącznie ze zwolnieniem ze służby

Wtedy nikt nie będzie się musiał o nas martwić, bo sprawa bezpieczeństwa stanie sie juz tylko naszym problemem. 8)
 
Czy można złożyć wypowiedzenie będąc na zwolnieniu lekarskim???? OId kiedy liczy sie okres wypowiedzenia? Czy ewentualna przerwa sobota - niedziela w ciągłości zwolnienia coś mi daje?
NIE WRÓCE TAM!!! NIE MOGE RZYGAM!
 
Back
Do góry