• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Lawina postępowań dyscyplinarnych

A w zwiazku z czym wszczęto. Mozę złapiesz skurczybyków na procedurze. jak sprawa jest niejasna to składaj mnóstwo wniosków dowodowych ale zeby miały choć troche pokrycia w rzeczywistosci. Poproś zz o obrońce.
 
Swietnie......ja potrzebuję pomocy..........myslicie ,ze ktos sie zgodzi zostać moim pełnomocnikiem.......guzik.....każdy się boi ,że będzie nastepny. Wnioski dowodowe......bardzo smieszne , juz dziś naczelnik powiedział ,że nie ma zapisów z kamer z tamtego roku.........pisałam wyjaśnienia już w grudniu.......była cisza.....teraz dostałam postanowienie..........o wszczetym postępowaniu..........może specjalnie czekali ,żeby pozbawic mnie możliwości obrony
 
pozbyc sie alokowanych ...oto dewiza Naczelnika U.C. Krosno oraz Dyrektora IC Przemyśl.......myslę,że nie mam sznas
 
Muszą być zapisy z kamer. wnioskuj o to aby jej przedstawiono i dodatkowo poślij do kontroli wewnętrznej pismo aby wyjasnili co stało się za pisami z kamer skoro były a nie ma. Nie bój się bo wtedy na pewno cię upodlą.
 
pastorałka napisał:
pozbyc sie alokowanych ...oto dewiza Naczelnika U.C. Krosno oraz Dyrektora IC Przemyśl.......

Hahahaha coz za dlugofalowa i swiatla polityka, za chwile wyzej wzmiankowani beda na pasie zapier.......alac sami ( czego im serdecznie zycze), pokonczyly juz sie kolejki chetnych do roboty w SC, vide ostanie nabory w Przemyslu :twisted:
 
Podzielam pogląd , że to cwane szefostwo bez nas nic nie znaczy. Niezależnie czy na granicy czy w środku kraju. Przyzwyczaili się do zawodu kierownik , naczelnik , dyrektor bo to dobra fucha. Nie trzeba podejmować decyzji w obliczu petenta, nie gonią terminy. Gonić tych cwaniaków co wożą się na zwykłym funkcjonariuszu jak na łysej kobyle. Jest okazja aby zaśpiewać im coś z Międzynarodówki typu "wyklęty ludu"
 
Nie bój się tylko zgłaszaj jak najwięcj wnisoków dowodowych. Teraz już musisz grać ostro z tymi ........ .Jak znasz jakieś proceduralne zawirowania typ. nie było pisemnej instrukcji jak postępować w danej sprawie to wyciągaj to do protokołów przesłuchań bo na pewno cię przesłuchują.
 
Nie bylo pisemnej instrukcji...Kw napisała to w protokole pokontrolnym,jednak za wiażące uznano polecenie ustne wydane KZ , którzy mieli przekazać to funkcjonariuszom . mam wrażnie ,że wale głowa w mur.....po co mam sie bronić skoro "ktoś" tworzy listy alokowanych i starszych niewygodnych pracwników, do odstrzału. Widzisz jakis sens....ja juz nie !!! zawsze cos znajdą w tym burdelu.....wsystarczy ,że pracujemy........zawsze cos się znajdzie......ja nie prosiłam o alokacje.....pracuje juz 15 lat .....czy to ma oznaczać ,że jestem niekompetentna ......albo skorumpowana...o ile wiem pan Naczelnik u.c. krosno tez nie jest młodym funkcjonariuszem....skąd takia opinia o starch funkcjonariuszach......czyzby oceniał nas według siebie!???????????
Prosze pomóżcie nam....mój adres pastoralka@onet.eu
 
Art. 70.1. Obwiniony ma prawo korzystania z pomocy wybranego przez siebie obrońcy spośród funkcjonariuszy celnych.

Jeżeli nie masz takiej osoby w obecnej izbie, może w swojej poprzedniej takową znajdziesz. Jeżeli wybierzesz dobrego obrońcę, to ich zajeb.... na stojąco.

PS Masz rację z IC Przemyśl. Nigdy nie była przychylna dla alokersów (tak słyszałem, a nie było to tylko związane z ich zwolnieniami lekarskimi. Traktowani byli jak zło konieczne, gdyż po co obcych przyjmować, skoro można było swoich!!!)
 
jabol napisał:
PS Masz rację z IC Przemyśl. Nigdy nie była przychylna dla alokersów (tak słyszałem, a nie było to tylko związane z ich zwolnieniami lekarskimi. Traktowani byli jak zło konieczne, gdyż po co obcych przyjmować, skoro można było swoich!!!)
.......... i malo tego jeszcze dobrze na tym zarobic, w koncu abwera swojego czasu niuchala kolo poprzedniego dyra, a ze mu nic nie udowodnili, choc cos bylo na rzeczy, to temat na inne opowiadanie.
 
jednak za wiażące uznano polecenie ustne wydane KZ , którzy mieli przekazać to funkcjonariuszom

To pierwszy wniosek dowodowy: ustalić kto przekazał kierownikom zmiany ustne polecenie, czy był uprawniony

drugi wniosek dowodowy: jak była treść polecenia ustnego nalzey wnioskowac o pzresłuchanie wszystkich kierowników: co przekazali dokłądnie jaką treść kiedy mieli przekazać, czy wszystkim funkcjonariuszom mieli przekazać ? czy kazdy funkcjonariusz został poinformowany w ustnym poleceniu. W jaki sposób? Czy do każdego dotarło to ustnie polecenie. czy funkcjonariusze skąłdalioświoadczenia lub coiś w tym rodzaju że zapoznano ich z polecenim ustnym ? Jezeli było to wazne polecenie to powinno paść zostać sformułowane na naradzie kadry kierowniczej, czy jest w protokole z narady w izbie , urzędzie, oddziale ? czy protokołem zapoznano wszystkich do których było kierowane polecenie? czy było wywiszone np. na tablicy z ogłoszeniami gdzie każdy mógł się swobodnie zapoznać! Niestety jak się wymaga i robi potem dyscyplinarki to trzeba dać jasne reguły gry podwładnym. Trzeba wnioskować o dokłądne przesłuchanie wszystkich kierowników zmiany czy wydali polecenie ustne i w jakiej tresci. Byc może któyś coś przekręcił, przeinaczył każdy jest tylko człowiekiem i moze się pomylić zapomnieć niedosłyszeć itp. a jak kierownik nie przekazał bo był np. na urlopie, chorobowym? moze się okazac że każdy kierownik powiedział coś innego?

Nie wiem o co dokładnie chodzi ale jak juz czytam ze coś ustnie to mi się z jednym kojarzy co można zrobić ustnie :wink:
 
Przy ustnym poleceniu to wydający ponosi ryzyko ewentualnego udowodnienia, że je wydał. Dlatego do tego formę ustną można stosować do spraw mniejszej wagi. Dlatego dobra rada. Sprawdź też co masz w zakresie obowiązków. Nie odpuszczaj.


PS. Forum, to nie jest dobre miejsce do ustalania strategii. Lepiej nie rozmawiać o szczegółach. Weź pod uwagę, że twoi przeciwnicy też je czytają i mogą ustalić między sobą co nieco.
 
Jest jeszcze coś takiego jak KSIĄŻKA SŁUŻBY, powinny byc w niej zapisane wszelkie wydane podczas zmiany polecenia. Jeśli chodzi o polecenie ustne, to w każdej administracji i słuzbie istnieje zasadam pisemności, jeśli wydano tylko polecenie ustne, które nie ma poparcia w pismach, to jest złamanie prawa. Zapisy z kamer powinny byc archiwizowane, jeśli dziwnym trafem ich nie ma, to znów sprawa z cyklu KTO ZABIŁ GILA 8) i nie Ty powinnaś mieć postepowanie dyscyplinarne. W słuzbie na słowo nic nie ma.
 
Katowice

Slyszalem , slyszalem ... zwlaszcza o Katowicach . Odkad nastala tam ekipa pseudofachowcow ze Zmrożonym na czele , to postepowania dyscyplinarne traktowane sa priorytetowo . Przoduje w nich gosciu o nazwisku Powaga ... jak braknie mu ludzi do postepowania to zapewne sam sobie zrobi postepowanie dyscyplinarne .... ha ha ha ...
 
zwlaszcza o Katowicach . Odkad nastala tam ekipa pseudofachowcow ze Zmrożonym na czele , to postepowania dyscyplinarne traktowane sa priorytetowo . Przoduje w nich gosciu o nazwisku Powaga

Chyba mało widziałeś w tych Katowicach. Zapytaj co wyprawiał januszek po gliwicach - gdzie teraz ludzi sądy uniewinniają i jego sługa irek w bielsku to by ci dopiero kopara opadła.
 
W UC Piła swego czasu był Naczelnikiem niejaki Wojtek gestapowiec (mozna traktowac zamiennie z nazwiskiem -żadna różnica). Lubował sie w dyscyplinarkach za wszystko i wystawil ich naście. Teraz grzecznie skrobie papierki w KW i burak jest nadal ale lekko milszy :D Z perspektywy czasu to o kant ch... te jego złosliwe gonienie WSZYSTKICH i dyscyplinara za wSZYSTKO ale co krwi napsuł ludziom to jego. Na szczescie nikt nic dobrego o Nim nie mówi choc niestety w niepamiec nie poszedł- takiego łba zrytego cieżko zapomnieć. Katowice trzymajcie sie "Umarł krol Niech zyje król", starzy padną kiedyś na ryj (jak nasz Wojtek) i przyjdą inni oby normalni czego Wam życze. PS: pamiętajcie ze jak starzy "niemili" padną na ryj trzeba mocno jeszcze przydepnac. Zasada leżacego sie nie kopie w przypadku wyjątkowych świń nie obowiązuje!!!!!
 
postępowanie dyscyplinarne

Dzięki za wsparcie! Mam jeszcze pytanie . Czy istnieje coś takiego jak sądy dyscyplinarne? Gdzie można dochodzić jakichkolwiek roszczeń za nierzetelnie i stronnicze działanie Kontroli wewnętrznej?Jezel i kontrola wewnętrzna w swoim protokle ewidentnie wykazuje "nieprawidłowości" tego samego rodzaju u kilku osób i i tylko co do niektórych wszczyna postępowane a na inne zamyka oczy przyjmując jakieś bzdurne tłumaczenia nie poparte żadnymi dowodami to jak można im się dobrać do dupska???? :twisted:
 
Back
Do góry