• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

koronowirus i ignorancja - apel do przełożonych

Żeby niektórym zbytnia pewność siebie po "odchorowaniu" nie uderzyła do głowy - tak, koronawirusem można zarazić się ponownie. Udowodnił to przypadek byłego ministra Szumowskiego i są na to dowody naukowe. Wystarczy trafić na inną mutację wirusa:

"Niepokojącym jest fakt, że część reinfekcji przebiegała w cięższej formie niż za pierwszym razem."
 
Ostatnia edycja:
Jestem teraz na L4 to nie mam jak się dowiedzieć więcej od ”poszkodowanych”...
Niestety związki poległy na całej linii. Przytoczę ustawę o związkach zawodowych:

i art. 23 tejże ustawy:
Art. 23. [Kontrola nad przestrzeganiem prawa]
1. Związki zawodowe sprawują kontrolę nad przestrzeganiem prawa pracy oraz uczestniczą, na zasadach określonych odrębnymi przepisami, w nadzorze nad przestrzeganiem przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Odnoszę wrażenie, że większość czołowych związkowców działa w związku dla wyłącznie swoich interesów.
 
Związek? Kilka dni temu dowiedziałem się, ze na skutek działania zwiazku zostaly cofnięte awanse osobom z biura w bobrownikach - poszedł związek do dyrektora i powiedział, sesje nie nalezy... a. A najżałośniejsze jest to, ze związek zabrał awanse swoim członkom...

nie dowierzalem i musiałem to potwierdzic, niestety tak było... a ty liczysz ze coś związek zrobi?

aha, żeby nie było, ten związek to celnicyPL... jakieś pytania jeszcze?
A kto wg Ciebie, szczególnie w czasie pandemii powinien dostawać dodatkowe nagrody i awanse? Funki pracujące na pasie/drodze/w terenie czy Ci z ciepłych bezpiecznych biur?
 
Z tego co się dowiedziałem, to z przydzielonej puli obdzieleni zostali z pasów ci, którzy spełniali kryteria a te co zostały, bo już nie było komu dać na pasach poszły do biura... i tu do akcji wkroczył zz celnicy i na jego wniosek tym z biura cofnięto wnioski, nota bene członkom zz celnicy pl... brawo... tyle dowiedziałem się na tel, wiecej może jak za pare dni skończę zwolnienie... nie będę wchodził w wojenki czy się nalezy dla biura czy nie, czy siedzą w ciepelku, czy na pasie jest źle, bo lubię kilka osób z biura i można na nich liczyc. A z drugiej strony ciepło tam i tak fajnie a nikt z pasów nie chce odejść i przejść co biura, ja np nie chce i nie znam nikogo kto by chciał, wszystkie dodatki by mi odeszły a to kilkaset złotych w skali miesiąca i w tysiącach w skali roku i to wszystkie dodatki zaliczane do emerytury...

mnie wciągaj mnie w psioczenie na biuro, nigdy nie wiadomo kiedy cię wezwą i dadzą kwita ze od jutro idziesz gdzie indziej, moze nawet do biura... a wtedy dupa, raptem wszyscy będą ci mówili, ze nic ci się nie nalezy bo jesteś w biurze. Fajnie by ci było wtedy? Graj na podzialy a potem dziw się ze jest jak jest... zamiast stać razem i dbac o siebie to... a zreszta... mądry rozumie a głupi i tak nie pojmie wiec szkoda strzępić ryja...

zdrowka życzę, ja już dochodze do siebie...
 
Aha, jeszcze określenie bezpieczne biuro... tak w skrocie popatrz na sekretarki z bezpiecznego biura w bobrownikach, codziennie kontakt z kazda zmiana, schodząca i w wchodzaca, codzienne pielgrzymki mijających się zmian, zasad w cholerę by zmiany się nie stykały a one maja kontakt ze wszystkimi z wewnątrz a i z ludźmi z zewnątrz również.
to tylko jeden przykład...

zobacz robimy to samo a mamy inne postrzeganie otoczenia, ja tez kilkanaście lat temu byłem zapatrzony w czubek swego nosa jak ty teraz... ke tedy droga, może kiedyś do tego dojrzejesz...

ludzie się kłócą ze sobą o sami ustalają co się komu nie nalezy a potem przełożeni rozgrywają nas jak chcą... dziel i rządź, mówi ci to coś?
 
Aha, jeszcze określenie bezpieczne biuro... tak w skrocie popatrz na sekretarki z bezpiecznego biura w bobrownikach, codziennie kontakt z kazda zmiana, schodząca i w wchodzaca, codzienne pielgrzymki mijających się zmian, zasad w cholerę by zmiany się nie stykały a one maja kontakt ze wszystkimi z wewnątrz a i z ludźmi z zewnątrz również.
to tylko jeden przykład...

zobacz robimy to samo a mamy inne postrzeganie otoczenia, ja tez kilkanaście lat temu byłem zapatrzony w czubek swego nosa jak ty teraz... ke tedy droga, może kiedyś do tego dojrzejesz...

ludzie się kłócą ze sobą o sami ustalają co się komu nie nalezy a potem przełożeni rozgrywają nas jak chcą... dziel i rządź, mówi ci to coś?
Odniosę się tylko do ostatniej kwestii. "Przełożeni rozgrywają nam jak chcą" - jak szybko zmienia się punkt widzenia od punktu siedzenia. Kiedyś ktoś był zwykłym pracownikiem, zauważał nieprawidłowości, zgadzał się z argumentami. Wskoczył na stołek przełożonego, od razu zmienił się jego ogląd sytuacji.
 
Ostatnia edycja:
czy to prawda ze pani z ock olała testy -podala ze ma najpierw pozytywny a potem przepraszała ze pomyłka -czy to nie Smierdzi -bo jak poinformowano mnie lazila wszEDZI --PO KAZDYM POMESZCZENIU I a nawet mocno anagazwała sie w rozmowy z panami z przeprowadzki -po 8 godzin przez kilka dni az zachorowała ABY JAK SIĘ DOMYSLAM NIE ZAMKNIETO OCK -TO TYLKO MOJE DOMYSŁY ODWOŁAŁA ALARM ZE TO bład -MOŻE TO PRZYPADEK ZE NIE BYLA CHORA A MOŻE TO DZIAŁANIE UMYŚLNE kogoś z góry TELEFONY I NAGRANIA ZAPEWNE MOZNA SPRAWDZIĆ -PRZY TAKIEJ SYTUACJI NAWET WAROGRAF -)-NO BO JAK -ZAMKNĄC OCK -TO ZADANI DLA WŁADZ -CHYBA ZE WIDZA -ALBO DLA WYZSZYCH WŁADZ (OBYM SIE MYLIŁ )LUDZIE SIĘ NIE LICZA -WAZNE ABY MULALITO SA MOJE INFORMACJE I MOZE KOGOS ZAINTERESUJA -CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY
EMERYT OD 2 LAT
 
Policjant z pomorskiego był w delegacji obstawy święta niepodległości , wrócił z covidem, długie leczenie nie pomogło zmarł w niedzielę . RIP.
 
Wracamy do maseczek i niestety, ale nie każdy właściwie je zakłada - co widać każdego dnia:
 
Alokers zapomniałeś?
Nasza szanowna Izba, niezależnie od rządzącej opcji, zawsze była, jest i będzie wiodącą w kraju. Przecież panowie Dariusz i Maciej muszą pokazać, że Białystok jest na pierwszym miejscu, a resztę można zamieść pod dywan....
Może najwyższy czas pociągnąć przełożonych do odpowiedzialności karnej za nie stosowanie się do zaleceń sanitarnych , mobbing oraz pare innych tematów?
 
To ciągnij… czy tylko tu taki na forum bystry jesteś? Złóż zawiadomienie, a może uważasz ze ktoś to za ciebie powinien zrobic? Kto to ma być?
 
Wszyscy tylko nie on. Potem usiądzie przed Kierownikiem i powie ale tamci to są źli że srają do własnego gniazda. Znam Gutek znam takich co mówią dajcie mi ludzi będziemy robić haha
 
To ciągnij… czy tylko tu taki na forum bystry jesteś? Złóż zawiadomienie, a może uważasz ze ktoś to za ciebie powinien zrobic? Kto to ma być?
Gutek_pl czy Ty oglądasz się czasem w lustrze? Piszesz różne posty, wylewasz żale, a potem kogoś oskarżasz że to nie Ty, to on :) Trochę samokrytyki nie zaszkodzi.
 
Gutek_pl czy Ty oglądasz się czasem w lustrze? Piszesz różne posty, wylewasz żale, a potem kogoś oskarżasz że to nie Ty, to on :) Trochę samokrytyki nie zaszkodzi.
Weź się w łeb pacnij, pokaz mi gdzie się wypieram i zwalam na innych?
jak taki mądry jeden pGTA kiedy się zajmie prokuratur różnymi sprawami to mu odpowiadam: wtedy kiedy o tym go powiadomi! Albo i wtedy tez nie.
sam często pisze o tym co mi się nie podoba, może czasami i są to nieprawidłowości ale nie oczekuje ze ktoś za mnie będzie coś zgłaszał do proroka. Jak uznam ze coś trzeba zglosic to zgłoszę w odpowiedni sposób ale wtedy słowa o tym tu nie napisze…
czaisz subtelna różnice?

jeszcze niecałe 2 miesiące i baj baj tobie, innym i wszystkiemu co z tym związane. Dość.
i bedziesz miał spokój ode mnie :)
 
I znowu przymiarki do pracy zdalnej dla wybranych. Czy nasi przełożeni pomyśleli o tych co na takie dobrodziejstwo nie mogą liczyć. Czy przewidywane są dodatki tzw. "covidowe" oraz wyrównanie poborów w przypadku zachorowania na służbie i w związku z pełnioną służbą - dla tych co na takie dobrodziejstwo liczyć nie mogą?
 
I znowu przymiarki do pracy zdalnej dla wybranych. Czy nasi przełożeni pomyśleli o tych co na takie dobrodziejstwo nie mogą liczyć. Czy przewidywane są dodatki tzw. "covidowe" oraz wyrównanie poborów w przypadku zachorowania na służbie i w związku z pełnioną służbą - dla tych co na takie dobrodziejstwo liczyć nie mogą?
A jak udowodnisz że zachorowałeś na służbie nawet jeśli tak było? Na słowo nikt wam nie uwierzy a jeśli się uprzesz to powiedzą że nie zachowujesz reżimu sanitarnego :)
 
Back
Do góry