• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

koronowirus i ignorancja - apel do przełożonych

Teraz pytanko do związkowców z Octowej 10. Od x-lat w tej lokalizacji brakuje szatni, ludzie przebierają się po kątach i ubikacjach. Jesteście w tej lokalizacji i widzicie jak to się odbywa. Czy naprawdę tak musi być? Przychodzą nowi pracownicy i nie mają nie tylko gdzie się przebrać, ale i własnej szafki żeby zostawić kubek czy herbatę. Przecież to urąga wszelkim normom.
OJ tam, OJ tam...to co mają zamknąć szatnię... ;)
 
OJ tam, OJ tam...to co mają zamknąć szatnię... ;)
Związki zawodowe chyba są od tego aby dbać o interesy pracowników. Chyba, że się mylę i mają dbać o swoje interesy? Napisałem wyraźnie "brakuje szatni", a "ludzie przebierają się po kątach i ubikacjach". Co w moim poście było niezrozumiałego, że napisałeś "to co mają zamknąć szatnię... ;)" Jeszcze raz powtórzę - szatni nie ma, szafek nie ma, urąga to przepisom BHP i nikt sobie z tego nic robi. Myślę, że prościej napisać się nie da...
 
Ostatnia edycja:
Związki zawodowe chyba są od tego aby dbać o interesy pracowników. Chyba, że się mylę i mają dbać o swoje interesy? Napisałem wyraźnie "brakuje szatni", a "ludzie przebierają się po kątach i ubikacjach". Co w moim poście było niezrozumiałego, że napisałeś "to co mają zamknąć szatnię... ;)" Jeszcze raz powtórzę - szatni nie ma, szafek nie ma, urąga to przepisom BHP i nikt sobie z tego nic robi. Myślę, że prościej napisać się nie da...
BHP "dopiero się organizuje"....potem zakupy...a z modernizacją "krucho":mad:
 
Nie wiem skąd masz te wiadomości "crank", ale na Octowej 10 jest szatnia i są szafki. Trzeba tylko poprosić u kluczyk do szafki i gra muzyka.
 
Z tego co pamiętam kiedyś na Octowej 10 były szatnie i była stołówka, ale potem pomieszczenia stały się niezbędne do celów biurowych. Po co pracownikom nadmiar luksusu?
 

  • Armenia
  • Bahamy
  • Bahrajn
  • Belize
  • Brazylia
  • Czarnogóra
  • Chile
  • Gruzja
  • Gujana
  • Irak
  • Izrael
  • Jordania
  • Katar
  • Kolumbia
  • Kostaryka
  • Kuwejt
  • Libia
  • Liban
  • Malediwy
  • Mołdawia
  • Panama
  • Paragwaj
  • Peru
  • Republika Zielonego Przylądka
  • Stany Zjednoczone Ameryki
  • Tunezja
  • Oman
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie;
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie przedłożone przez ministra infrastruktury w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Od tego dnia wprowadzony zostanie zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących lot

zakaz dotyczy państw skąd przez ostatni milion lat nikt nie przyleciał do Polski a z Ukrainy, gdzie jest więcej przypadków niż w Polsce wirus będzie śmigać aż miło. Bo pracownicy są potrzebni? Niech się pukną w makówki coś z tym trzeba zrobić.
 

  • Armenia
  • Bahamy
  • Bahrajn
  • Belize
  • Brazylia
  • Czarnogóra
  • Chile
  • Gruzja
  • Gujana
  • Irak
  • Izrael
  • Jordania
  • Katar
  • Kolumbia
  • Kostaryka
  • Kuwejt
  • Libia
  • Liban
  • Malediwy
  • Mołdawia
  • Panama
  • Paragwaj
  • Peru
  • Republika Zielonego Przylądka
  • Stany Zjednoczone Ameryki
  • Tunezja
  • Oman
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie;
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie przedłożone przez ministra infrastruktury w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Od tego dnia wprowadzony zostanie zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących lot

zakaz dotyczy państw skąd przez ostatni milion lat nikt nie przyleciał do Polski a z Ukrainy, gdzie jest więcej przypadków niż w Polsce wirus będzie śmigać aż miło. Bo pracownicy są potrzebni? Niech się pukną w makówki coś z tym trzeba zrobić.
A, coś mi świta....nie utworzono listy na zasadzie "jak kuba BOGU":cool:
 
W OC Białystok są już podobno przypadki koronowirusa.
Na razie podobno jedno osoba? Nie wiem jakie czynności dezynfekcyjne zostały wdrożone i czy zostały wdrożone? Z informacji które posiadam - do chwili obecnej w CUDO nie wdrożono braku styczności zmian ze sobą, mimo bezpośredniego kontaktu z petentem.
 
Ostatnia edycja:
Cały ten brak styczności to fikcja. Wszyscy przychodzą do sekretarki, zmiana schodząca, potem przychodząca... wszystkie zmiany tak przez cały tydzień... sekretarka ma kontakt ze wszystkimi i pośrednio w ten sposób wszyscy maja pośredni kontakt ze sobą... pytałem ja czy ma prace zdalna - nie ma, bo biuro nie może mieć, podobno naczelnik biurowym zakazał pracy zdalnej... zdziwiłem się bo my na pasach co miesiąc mamy dodatkowe wolne... można isc o zakład ile wytrzymają w biurze zanim zapadną na kowida lub profilaktycznie pójdą na L4... zakłady, co pierwsze nastapi?
 
Cały ten brak styczności to fikcja. Wszyscy przychodzą do sekretarki, zmiana schodząca, potem przychodząca... wszystkie zmiany tak przez cały tydzień... sekretarka ma kontakt ze wszystkimi i pośrednio w ten sposób wszyscy maja pośredni kontakt ze sobą... pytałem ja czy ma prace zdalna - nie ma, bo biuro nie może mieć, podobno naczelnik biurowym zakazał pracy zdalnej... zdziwiłem się bo my na pasach co miesiąc mamy dodatkowe wolne... można isc o zakład ile wytrzymają w biurze zanim zapadną na kowida lub profilaktycznie pójdą na L4... zakłady, co pierwsze nastapi?
Przyjęto, L4, a potem się posypie...reszta.😤😤😷😷🤒🤒, oby nie CI od podwyżek i wypłat...
 
Ostatnia edycja:
w ds w delegaturze ponoć tylko 3 funkcjonariuszy na służbie . a mogli wprowadzić w ucs zdalną pracę ,ale nie.na granicy zdalna jest od początku epidemii i świat się nie zawalił.. zobaczymy co dalej zrobi władza. ds czeka na jeden wynik od funkcjonariuszki. tylko ci..... sza !
 
Ostatnia edycja:
na granicy zdalna jest od początku epidemii i świat się nie zawalił..
tylko dla pracujących w systemie zmianowym jest co miesiąc dodatkowe wolne, dla tych w biurze na granicy nie ma, to dlaczego w biurach w Białymstoku w ucs miałoby być? fc na pasach są najważniejsi, to musi jechac...
 
Myślę, że nasi przełożeni przespali możliwość zastopowania lub spowolnienia pandemii igonorując pojedyncze przypadki. Teraz może być już tylko gorzej - ludzie zarażają się na potęgę.O ile mi wiadomo wirus przenosi się przed wykazaniem objawów, a u nas izolowało się wyrywkowo ludzi mających niby bezpośredni kontakt. Tylko ktoś na górze nie przeczytał zaleceń GIS, a tam jest wyraźnie określone co to jest bezpośredni kontakt. Nie jest to podanie ręki, a fakt przebywania w odległości mniejszej aniżeli 2m przez 15 minut.
 
Myślę, że nasi przełożeni przespali możliwość zastopowania lub spowolnienia pandemii igonorując pojedyncze przypadki. Teraz może być już tylko gorzej - ludzie zarażają się na potęgę.O ile mi wiadomo wirus przenosi się przed wykazaniem objawów, a u nas izolowało się wyrywkowo ludzi mających niby bezpośredni kontakt. Tylko ktoś na górze nie przeczytał zaleceń GIS, a tam jest wyraźnie określone co to jest bezpośredni kontakt. Nie jest to podanie ręki, a fakt przebywania w odległości mniejszej aniżeli 2m przez 15 minut.
I na poważnie bierzesz te "przestarzałe" wytyczne, jak 15 MINUT, to "jakim cudem zarażasz się na ulicy "mijając się z zarażonym",
wytyczne "były właśnie dla uspokojenia " w okresie wyborczym....bez komentarza.:unsure:.
Dla własnego i innych bezpieczeństwa może jednak warto "być na czasie" z zaleceniami .:sleep:.
Co do przełożonych, to wszyscy mają takie samo zdanie...nie dbają to bardzo łagodne określenie, generalnie ole....ą podwładnych,
liczą się oszczędności...do czasuo_O😡😷
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry