• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

W sumie sam jestem ciekaw dlaczego takie różnice są w nagrodach i kto dostał dodatek covidowy. Ciekaw jestem co Jacek Opara ma w tym temacie do powiedzenia. Bo wpisów jego o Dyrektora nie bardzo zrozumiałem. Ale pewnie w skarbówkach jest cięższa praca.
 
I to uważam za rzeczową odpowiedź. Dzięki @Krisk

U nas w WLKP z nagród kwartalnych i "dodatku covidowego" zrobiono wielką tajemnicę wiary i tylko dzięki plotkom, a następnie zasięgnięciu informacji u dwójki znajomych cywili, dowiedziałem się czy te zasłyszane kwoty są prawdziwe. SĄ.

A co do nagrody kwartalnej to teraz sądzę, że "Wasz ból jest większy niż nasz" i jednak w Poznaniu nie jest tak źle skoro dostaliśmy "tylko" 2x mniej od pracowników. Ciekawe kto przebije Pomorskie :unsure:
 
A co to ma do rzeczy?
Sugerujesz, że całe urzędy skarbowe i Izba chorowały?
NIE, NIE i jeszcze raz NIE,....wyjaśnię !!! Dyrekcja "szuka" sojuszników i tak jak w 2007 r. "dodatkami" próbuje kupić "skarbowców",
a dlaczego....bo to TANIEJ niż podniesienie pensji, no i "konfliktuje" z celnikami....Coś dodać???
 
I to uważam za rzeczową odpowiedź. Dzięki @Krisk

U nas w WLKP z nagród kwartalnych i "dodatku covidowego" zrobiono wielką tajemnicę wiary i tylko dzięki plotkom, a następnie zasięgnięciu informacji u dwójki znajomych cywili, dowiedziałem się czy te zasłyszane kwoty są prawdziwe. SĄ.

A co do nagrody kwartalnej to teraz sądzę, że "Wasz ból jest większy niż nasz" i jednak w Poznaniu nie jest tak źle skoro dostaliśmy "tylko" 2x mniej od pracowników. Ciekawe kto przebije Pomorskie :unsure:
Stawiam na Rzeszów.../o_O
 
NIE, NIE i jeszcze raz NIE,....wyjaśnię !!! Dyrekcja "szuka" sojuszników i tak jak w 2007 r. "dodatkami" próbuje kupić "skarbowców",
a dlaczego....bo to TANIEJ niż podniesienie pensji, no i "konfliktuje" z celnikami....Coś dodać???
Wyjaśnienie dajesz niezwykle realne i prawdopodobne, acz nierzetelne.
Przypatrz się w tabelki funduszy pozostałych DIAS'om - odrębnych dla cywili/funków - a przyznasz,
że różnice stają się zrozumiałe. Inna sprawa, to wysokość kasy, odpowiednio przyznanej DIAS'om ...
 
Wyjaśnienie dajesz niezwykle realne i prawdopodobne, acz nierzetelne.
Przypatrz się w tabelki funduszy pozostałych DIAS'om - odrębnych dla cywili/funków - a przyznasz,
że różnice stają się zrozumiałe. Inna sprawa, to wysokość kasy, odpowiednio przyznanej DIAS'om ...
Co powoduje, że każdy z DIAS ocenia "rachunek zysków i strat" ....a efekt liczy globalnie MF....czyli jesteśmy na kolanach,
walczymy jak lwy....."skarbowcy z celnikami" ....rok jakoś wytrzymam, ale to co się wyprawia....żenada..
Różnice w "nagrodach" 1000, dużo ???, na miesiąc to wychodzi 83 PLN, a na braku "wyrównań" zaoszczędzone 400.
DZIĘKUJĘ, WYSOKI SĄDZIE, nie mam więcej pytań. Idę się "pozbierać"🍄 do prawdziwego lasu, bo w tej "dżungli" to szkoda nerwów.
 
Co powoduje, że każdy z DIAS ocenia "rachunek zysków i strat" ....a efekt liczy globalnie MF....czyli jesteśmy na kolanach,
walczymy jak lwy....."skarbowcy z celnikami" ....rok jakoś wytrzymam, ale to co się wyprawia....żenada..
Różnice w "nagrodach" 1000, dużo ???, na miesiąc to wychodzi 83 PLN, a na braku "wyrównań" zaoszczędzone 400.
DZIĘKUJĘ, WYSOKI SĄDZIE, nie mam więcej pytań. Idę się "pozbierać"🍄 do prawdziwego lasu, bo w tej "dżungli" to szkoda nerwów.
Obawiam się, że będzie jeszcze gorzej ...
 
A jaki charakter ma ten dodatek covidowy, w oparciu o jaki Art. i punkt ust. o KAS jest wypłacany?
Może ktoś wrzuci podstawę prawną z informacji o jego przyznaniu
 
NIE, NIE i jeszcze raz NIE,....wyjaśnię !!! Dyrekcja "szuka" sojuszników i tak jak w 2007 r. "dodatkami" próbuje kupić "skarbowców",
a dlaczego....bo to TANIEJ niż podniesienie pensji, no i "konfliktuje" z celnikami....Coś dodać???
Coś dodać? Jedną rzecz. Zacznij używać cudzysłów tam gdzie potrzeba. Uwierz, post bez niego nie jest stracony.
 
Ponawiam pytanie
jaki charakter ma ten dodatek covidowy, w oparciu o jaki Art. i punkt ustawy o KAS jest wypłacany?
Czy może ktoś wrzucić podstawę prawną z informacji o jego przyznaniu?
 
Ostatnia edycja:
Ponawiam pytanie
jaki charakter ma ten dodatek covidowy, w oparciu o jaki Art. i punkt ustawy o KAS jest wypłacany?
Czy może ktoś wrzucić podstawę prawną z informacji o jego przyznaniu?
Helena. Artykułu z ustawy Ci nie zacytuję. Ale w art. czy też paragrafie rozporządzenia (nawet teraz nie pamiętam jego nazwy lecz ale zdaje się rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń funkcjonariuszy) jest mowa o dodatkach specjalnych.
 
Chodzi mi o sprawdzenie czy jest to dodatek o charakterze stałym, czy czasowym, dz.u. to jedno, a konkretny art. lub par. to drugie, wiem że ustawa i rozp. normuje tą kwestię,
Krisk, jeśli masz przyznany taki dodatek, to czy możesz wpisać podstawę jego przyznania?
 
Helena. Artykułu z ustawy Ci nie zacytuję. Ale w art. czy też paragrafie rozporządzenia (nawet teraz nie pamiętam jego nazwy lecz ale zdaje się rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń funkcjonariuszy) jest mowa o dodatkach specjalnych.
jaki specjalny, jak dostał każdy pracownik US, IAS, sekretarki, osoby pracujące od miesiąca na zdalnej, magazynierzy !!! jaja jakieś !
 
Back
Do góry