• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

@slawomir.siwy czy związek planuje zrobić coś z tą sytuacją? Po raz kolejny SCS pominięta.
 
Zuzia, związek z pewnością by nas uwzględnił, jednak chyba nie ma takiej mocy sprawczej. To raczej my musimy coś zrobić!
Mam bardziej na myśli wystosowanie pisma do SKAS/MF i zajęcie stanowiska w tej kwestii, oficjalny sprzeciw takiemu traktowaniu SCS. To, ze sam związek nas nie uwzględni to oczywiste.
 
Mam bardziej na myśli wystosowanie pisma do SKAS/MF i zajęcie stanowiska w tej kwestii, oficjalny sprzeciw takiemu traktowaniu SCS. To, ze sam związek nas nie uwzględni to oczywiste.
Pisma że sprzciwami kierowane są na bieżąco, chyba niewiele dają. MF chyba dalej jest zamroczony i ma gdzieś, że ludzie uciekają na emki a młodzi nie przychodzą, czego przyczyna jest po części właśnie takie traktowanie.
Tu chyba musi jednak coś pierdyknać żeby się obudzili.
 
Cześć. Tutaj stosunkowo dużo ludzi składa wnioski o przejście na wcześniejszą emeryturę ,pomimo że takiego zamiaru wcześniej nie mieli. Są dobrze zorientowani, bo jeżdżą do W-wy na różne spotkania i szkolenia. Emerytury mają buć po 25 latach( minimalne) plus lata wcześniejsze z ZUS( po 1,3 za każdy rok), jubileuszowe nagrody mają zostać zlikwidowane , a odprawy mają być 3-miesięczne. Emerytura ma być liczona z ostatniej pensji bez dodatków. Jak są w błędzie to mnie oświeć...ale ci co składają wnioski, a część już jest kilka miesięcy mna emeryturze to tzw. kasta zarządcza...
 
Cześć. Tutaj stosunkowo dużo ludzi składa wnioski o przejście na wcześniejszą emeryturę ,pomimo że takiego zamiaru wcześniej nie mieli. Są dobrze zorientowani, bo jeżdżą do W-wy na różne spotkania i szkolenia. Emerytury mają buć po 25 latach( minimalne) plus lata wcześniejsze z ZUS( po 1,3 za każdy rok), jubileuszowe nagrody mają zostać zlikwidowane , a odprawy mają być 3-miesięczne. Emerytura ma być liczona z ostatniej pensji bez dodatków. Jak są w błędzie to mnie oświeć...ale ci co składają wnioski, a część już jest kilka miesięcy mna emeryturze to tzw. kasta zarządcza...
Też słyszałem o takich planach!!! I potwierdzam że w moim byłym UCS tłuste koty też chcą uciec na emeryturę przed końcem roku!!!
 
Też słyszałem o takich planach!!! I potwierdzam że w moim byłym UCS tłuste koty też chcą uciec na emeryturę przed końcem roku!!!
Może i chcą, ale "te z górnej" półki raczej nie uciekną:cry:...."ufają" w siłę związku i zapewnienia SKAS, że jednak zmian emerytalnych ...na gorsze,
na razie nie będzie ( zmiany na lepsze nie są przewidziane):cool:
 
Tak, pojawiły się powyższe informacje oraz takie, że do spraw nie zakończonych będą miały zastosowanie przepisy nowej ustawy.
Prawo jest prawem......jestem KOTEM, ale gonię myszy...to będą MYSZĄ...:unsure:, i tak bez praw "nabytych"....ŚMIETANKA.....
Jeżeli, ktoś w ogóle bierze pod uwagę taki obrót sprawy....no nie wiem, zablokowało mnieo_O
 
Prawo jest prawem......jestem KOTEM, ale gonię myszy...to będą MYSZĄ...:unsure:, i tak bez praw "nabytych"....ŚMIETANKA.....
Jeżeli, ktoś w ogóle bierze pod uwagę taki obrót sprawy....no nie wiem, zablokowało mnieo_O
Dowolny kamuflaż, to podstawa istnienia dla kociego tajniaka wśród myszy!
Nawet gdy jest kiepski, to - skoro można uchwalić, że rak jest rybą - można też, że kot jest myszą (i odwrotnie) ...
 
Każde informacje, które pojawiają się w przestrzeni publicznej powinny zostać zweryfikowane.
Teraz już ludzi nic nie zdziwi, przykład : w rozporządzeniu dotyczącym świadectw służby (do spraw nie zakończonych będą miały zastosowanie przepisy nowego rozporządzenia).
Trzeba być wyjątkowo naiwnym by wierzyć MF, że nie mogą zrobić wrzuty np. w komisjach. Jest covid i nikt nie zauważy,
 
Czy my to pierwsza linia frontu ???


"Druga sprawa dotyczy już pracowników, którzy są na pierwszej linii frontu, i to nie tylko pracownicy sze-roko rozumianej ochrony zdrowia – to są również pra-cownicy służb: Policji, wojska, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, to są również pracownicy straży po-żarnych, to są pracownicy samorządowi, tacy jak straż-nicy gminni. I zaproponowaliśmy im, że w przypadku, kiedy z powodu czynności podejmowanych z zakażo-nym koronawirusem dojdzie do zarażenia, a tym sa-mym w konsekwencji albo leczenia, albo kwarantan-ny, albo izolacji, będą pobierać zasiłek w wysokości 100% należnego świadczenia ZUS-u, a nie, jak dotych-czas przewiduje ustawa, 80%. Tę grupę poszerzyliśmy o pracowników Służby Więziennej, bo w więzieniach też są szpitale, musimy to, może z bólem, chciałbym, żeby było inaczej, uznać, i pracowników opieki spo-łecznej, którzy pracują w noclegowniach, w domach dla bezdomnych, oni też mogą z tego skorzystać."

Sejm 21-10-2020 strona 65
 
Nie widziałem czy był gdzieś poruszony ten temat, jeśli tak to proszę o wskazanie gdzie. Otóż mam pytanie dotyczące "dodatków covidowych".
Jak w Waszych Izbach wyglądała sprawa tychże dodatków? Chodzi mi o wysokość i kto został beneficjentem.
U nas za ciężkie warunki pracy w narażeniu życia nagrody otrzymali cywile w wysokości 1000 zł brutto. I to również ci którzy pracowali na zdalnej oraz nie mają żadnego kontaktu z petentami.
Dla funków na pocieszenie była nagroda za III kwartał... dwukrotnie niższa niż dla pracowników...
Ja rozumiem, że można lubić miłość grecką... ale aż tak?!
 
Nie widziałem czy był gdzieś poruszony ten temat, jeśli tak to proszę o wskazanie gdzie. Otóż mam pytanie dotyczące "dodatków covidowych".
Jak w Waszych Izbach wyglądała sprawa tychże dodatków? Chodzi mi o wysokość i kto został beneficjentem.
U nas za ciężkie warunki pracy w narażeniu życia nagrody otrzymali cywile w wysokości 1000 zł brutto. I to również ci którzy pracowali na zdalnej oraz nie mają żadnego kontaktu z petentami.
Dla funków na pocieszenie była nagroda za III kwartał... dwukrotnie niższa niż dla pracowników...
Chorowałeś???
 
A co to ma do rzeczy?
Sugerujesz, że całe urzędy skarbowe i Izba chorowały?
Trochę dystansu, gdybyś UWAŻNIE śledził wpisy "COWIDOVE", to podejście DIAS do spraw zachorowań i zabezpieczeń by cię nie zdziwiło,
ważniejsze są te "judaszowe" grosiki, czy NASZE zdrowie ??? odnośnie zachorowań wpisów aż nadto, informacji o zachorowaniach "malutko".
 
Nie widziałem czy był gdzieś poruszony ten temat, jeśli tak to proszę o wskazanie gdzie. Otóż mam pytanie dotyczące "dodatków covidowych".
Jak w Waszych Izbach wyglądała sprawa tychże dodatków? Chodzi mi o wysokość i kto został beneficjentem.
U nas za ciężkie warunki pracy w narażeniu życia nagrody otrzymali cywile w wysokości 1000 zł brutto. I to również ci którzy pracowali na zdalnej oraz nie mają żadnego kontaktu z petentami.
Dla funków na pocieszenie była nagroda za III kwartał... dwukrotnie niższa niż dla pracowników...
Ja rozumiem, że można lubić miłość grecką... ale aż tak?!
W pomorskim 500 zł brutto. Ale jak inni to nie wiem. Tajemnica. Na forum udziela się Jacek Opara związkowiec z Gdańska. A co do nagrody za III kwartał to podstawowa : funkcjonariusze 550 zł a skarbowcy 1450 zł. W sumie to chyba sprawiedliwie. 😂😂😂
 
Back
Do góry