• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

Jestem poza firmą, ale to co czytam, napawa mnie obrzydzeniem.
Policja i inne SŁUŻBY mają pracę zdalną?!
Nawet kasjerki w Biedronce przychodzą, inni sprzedawcy, przedsiębiorcy, aptekarze...ale nie dzielni funkcjonariusze - pasibrzuchy z wcześniejszą emeryturą!
 
Jestem poza firmą, ale to co czytam, napawa mnie obrzydzeniem.
Policja i inne SŁUŻBY mają pracę zdalną?!
Nawet kasjerki w Biedronce przychodzą, inni sprzedawcy, przedsiębiorcy, aptekarze...ale nie dzielni funkcjonariusze - pasibrzuchy z wcześniejszą emeryturą!
W Policji, Ci co nie muszą też są w domu lub w odseparowanych biurach w komendach.
Trzeba odróżnić tchórzostwo od głupoty.
Nikt nie nawołuje do uchylania się od służby/pracy. Ale czy nie jest głupotą, że Ci co nie muszą być na pierwszej linii wykonuja swoje obowiązki jak gdyby nic się nie stało? Niepotrzebne narażanie f-szy, wysyłanie ich do obowiązków które mogą byc odłożone i to bez zapewnienia właściwych środków ochrony jest głupotą i osoby podejmujące takie decyzje powinny być ukarane. jeśli f-sze są kierowani na granicę do wsparcia innych służb to OK., taka służba, ale powiedz mi czy jesli przez miesiąc ograniczy sie do prewencynnego minimum kontrole SENT to coś się stanie? To jest dobry czas na uporządkowanie dokumentacji, zadbanie o sprzęt, kursy w atenie itp., a jesli ktoś ma takie zadania, że może wykonywać je w domu to dlaczego mu tego nie umożliwić w takiej sytuacji?
 
Jestem poza firmą, ale to co czytam, napawa mnie obrzydzeniem.
Policja i inne SŁUŻBY mają pracę zdalną?!
Nawet kasjerki w Biedronce przychodzą, inni sprzedawcy, przedsiębiorcy, aptekarze...ale nie dzielni funkcjonariusze - pasibrzuchy z wcześniejszą emeryturą!

masz zerowe pojęcie odowodzeniu czy zarządzaniu zasobem Ludzkim, zreszta jak nasi włodarze... w służbach funkcjonariusze są na pierwszej linii w narażeniu. To ze cześć jest odseparowana czy w domu czy w koszarach to jest duwersyfikacja zasobów ludzkich. Z tego zasobu są uzupelnianesukcesywnie braki na pierwsze linii w razie zarażenia. Są prowadzone tez okresowe wymiany na pierwszej linii. to pozwoli dzialac dluzej i sprawniej. Według twojego, wybacz ale skrajnie debilnego poglądu, jakby nikt nie był odseparowany czyli w rezerwie koszarach czy w domu, to w razie zarażenia szybciutko wszyscy funkcjonariusze albo większość byłaby wykluczona i kto wtedy realizowałby ich zadania? Dostrzeż swoją głupotę i zamknij się zamiast pitolić. Nawet biedronka dzieli pracowników na zmiany i odseparowuje wprowadzając godzinna przerwe na zmiane aby zmiany się nie kontaktowały. Biedronka zwolniła ze świadczenia pracy starszych pracowników z zachowaniem wynagrodzenia... człowieku ogarnij sie, wszyscy jesteśmu w dupie a większość krytykowanych przez ciebie działań ma zapewnić zachowanie jako takiego porządku ile się da... na 100 milionów procent zapomnisz o swoich słowach jak zabraknie funkcjonariuszy i nastanie anarchia i jak sąsiad przyjdzie i ci wpierdoli zabierając twoje zapasy... bedziesz płakał gdzie policja wtedy... wtedy będzie za późno. Żeby to nie nastało trzeba funkcjonariuszy racjonalnie chronić, właśnie przez takie krytykowane przez ciebie działania...

nie moge, aleś mnie wkurwil człowieku... kurwa chyba nie zasnę po nocce...
 
masz zerowe pojęcie odowodzeniu czy zarządzaniu zasobem Ludzkim, zreszta jak nasi włodarze... w służbach funkcjonariusze są na pierwszej linii w narażeniu. To ze cześć jest odseparowana czy w domu czy w koszarach to jest duwersyfikacja zasobów ludzkich. Z tego zasobu są uzupelnianesukcesywnie braki na pierwsze linii w razie zarażenia. Są prowadzone tez okresowe wymiany na pierwszej linii. to pozwoli dzialac dluzej i sprawniej. Według twojego, wybacz ale skrajnie debilnego poglądu, jakby nikt nie był odseparowany czyli w rezerwie koszarach czy w domu, to w razie zarażenia szybciutko wszyscy funkcjonariusze albo większość byłaby wykluczona i kto wtedy realizowałby ich zadania? Dostrzeż swoją głupotę i zamknij się zamiast pitolić. Nawet biedronka dzieli pracowników na zmiany i odseparowuje wprowadzając godzinna przerwe na zmiane aby zmiany się nie kontaktowały. Biedronka zwolniła ze świadczenia pracy starszych pracowników z zachowaniem wynagrodzenia... człowieku ogarnij sie, wszyscy jesteśmu w dupie a większość krytykowanych przez ciebie działań ma zapewnić zachowanie jako takiego porządku ile się da... na 100 milionów procent zapomnisz o swoich słowach jak zabraknie funkcjonariuszy i nastanie anarchia i jak sąsiad przyjdzie i ci wpierdoli zabierając twoje zapasy... bedziesz płakał gdzie policja wtedy... wtedy będzie za późno. Żeby to nie nastało trzeba funkcjonariuszy racjonalnie chronić, właśnie przez takie krytykowane przez ciebie działania...

nie moge, aleś mnie wkurwil człowieku... kurwa chyba nie zasnę po nocce...
Gutek!
Wielu z pośród funkcjonariuszy celnych nie wie , iż istnieje pojęcie tzw. odwodu taktycznego - w chwili obecnej jego rolę spełniają siły izbowe.
W PRL - u w Milicji taką rolę spełniało ZOMO.
Abstrachując !
Z chwilą wygaszania pandemii odwód taktyczny przejdzie do zdecydowanego kontrataku i pokaże swoje zaangażowanie na polu walki oczekując medali, awansów, gratyfikacji finansowych.
Tak było, jest i będzie!
 
Jestem poza firmą, ale to co czytam, napawa mnie obrzydzeniem.
Policja i inne SŁUŻBY mają pracę zdalną?!
Nawet kasjerki w Biedronce przychodzą, inni sprzedawcy, przedsiębiorcy, aptekarze...ale nie dzielni funkcjonariusze - pasibrzuchy z wcześniejszą emeryturą!
Nie dziwię się że jesteś ... Ale proszę, nie udowadniaj już poziomu swojej głupoty. Ok?

Praca zdalna jest formą minimalizacji kontaktu z potencjalnym zagrożeniem, prewencją, im mniejszy kontakt, tym szybciej się skończy. Co złego w tym że księgowe, kadrowe czy inne PC będzie pracowało w domu? CO złego w tym że decyzje będą pisane w domu? A nie pomyślałeś że dzięki temu ktoś zaoszczędzi urlop, bo nie będzie musiał go brać do 9-letniego dziecka?
Grupy realizacyjne, granica i inne komórki pracują normalnie - w tym zakresie, w jakim jest to niezbędne - czy to za trudne do zrozumienia dla ciebie?

Najpier pomyśl, potem zapytaj mądrzejszego, a na końcu pisz. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich
 
W specustawie, do której obiecano nas dopisać (m. In. Dodatki motywacyjne) będzie zapis, dotyczący 100% chorobowego w związku z chorobą lub kwarantanną - covid19. To prawdopodobnie przejdzie w sejmie już jutro. O SCS nic nie ma.



Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
 
raport z oc towarowy:
  • stan osobowy minimum
  • część na opiece bo nieczynne szkoły
  • część wysłano na urlopy ?/ zaległe /
  • kierownictwo na urlopie zaległym
  • na służbie desperaci i najstarsi z grupy największego ryzyka / bo nie mają małych dzieci /
  • wiemy, że damy radę bo zawsze tak było ...
  • potem napiszemy wniosek o te dodatki po 1500 ;)
  • żadnych informacji jakie komórki pracują zdalnie.
  • nie wiemy czy mf i izba pracuje, w poczcie w zasadzie zero.
  • ochrona z placu mówi, że będzie dobrze !
aby do świąt, pozdrawiam
ciekawi jesteśmy co u was koleżanki i koledzy ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nie dziwię się że jesteś ... Ale proszę, nie udowadniaj już poziomu swojej głupoty. Ok?

Praca zdalna jest formą minimalizacji kontaktu z potencjalnym zagrożeniem, prewencją, im mniejszy kontakt, tym szybciej się skończy. Co złego w tym że księgowe, kadrowe czy inne PC będzie pracowało w domu? CO złego w tym że decyzje będą pisane w domu? A nie pomyślałeś że dzięki temu ktoś zaoszczędzi urlop, bo nie będzie musiał go brać do 9-letniego dziecka?
Grupy realizacyjne, granica i inne komórki pracują normalnie - w tym zakresie, w jakim jest to niezbędne - czy to za trudne do zrozumienia dla ciebie?

Najpier pomyśl, potem zapytaj mądrzejszego, a na końcu pisz. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich
Praca zdalna = pic na wodę. Należy wprowadzić pracę zmianową nawet w porze nocnej, skąd taki opór 6:00 - 14:00, 15:00 - 23:00.
 
Praca zdalna = pic na wodę. Należy wprowadzić pracę zmianową nawet w porze nocnej, skąd taki opór 6:00 - 14:00, 15:00 - 23:00.
Ot i mądrość spłynęła na masy...
Dla mnie praca w nocy to pic na wodę, każdy stara się jakoś przekimać a pracuje na raz 20% składu...
Już to widzę jak księgowa w nocy liczy pensje lub akcyza pisze o 3 nad ranem decyzję...
A podobno wirus atakuje płuca nie głowę...
 
Ot i mądrość spłynęła na masy...
Dla mnie praca w nocy to pic na wodę, każdy stara się jakoś przekimać a pracuje na raz 20% składu...
Już to widzę jak księgowa w nocy liczy pensje lub akcyza pisze o 3 nad ranem decyzję...
A podobno wirus atakuje płuca nie głowę...

Na pasie albo bks?

Nie spotkałem się...

Nie wiem gdzie tak służyłeś nocą...
 
Na pasie albo bks?

Nie spotkałem się...

Nie wiem gdzie tak służyłeś nocą...
Oczywiście, osobiście też się nie spotkałem, bo musiał bym zgłosić takie zdarzenia. Jak każdy.
Ale fama chodzi i kłapie, że jak ludzie dograni to można się wymienić, ba często, jak ktoś gorzej się czuje, sami Koledzy proponują zamianę na spokojniejsze stanowiska. I dzięki takiemu, ludzkiemu, podejściu ta karuzela jeszcze działa. A mądry przełożony nie będzie "poprawiał" tego.
Bolo, nie twierdzę że to jest złe czy naganne. Przejście w nocy musi działać, ludzie muszą być sprawni, dlatego kwadrans, a niech by i godzina, drzemki w nocy przejścia nie zawaliła by. Zwłaszcza że na tym przejściu, na którym bywałem, wszystko śmigało pełną parą, czy noc, czy dzień.
Grunt to koleżeństwo, zgrany zespół i mądry przełożony - tylko dzięki temu to działa.
Oczywiście tak sobie teoretyzujemy.

ps. faktycznie przesadziłem z tymi 20% - może w skali izby by taka statystyka wyszła, bo tam jest dużo komórek dyżurnych, ale w poszczególnych jednostkach wygląda to inaczej.
 
Podobnie jest na innych przejściach. Współczuję zarówno Ukraińcom niepewnym jutra, jak i "Chłopakom" - Szacunek Panie i Panowie. Taki młyn zniosą tylko najlepsi. Mam nadzieję zrobiono wszystko, co było możliwe pod względem zabezpieczenia ich.
Te zdjęcia, przykleił bym, "na wieczną rzeczy pamiątkę", gdyby ktoś chciał w przyszłości deprecjonować "granicę"...
 
Ot i mądrość spłynęła na masy...
Dla mnie praca w nocy to pic na wodę, każdy stara się jakoś przekimać a pracuje na raz 20% składu...
Już to widzę jak księgowa w nocy liczy pensje lub akcyza pisze o 3 nad ranem decyzję...
A podobno wirus atakuje płuca nie głowę...
Czy napisałem coś o 3 w nocy chyba zaproponowałem inne godziny. Czytaj ze zrozumieniem.
 
"Nawet w porze nocnej", a potem podałeś przykładowe propozycje godzin zmian

Widocznie inaczej rozumiemy określenie w porze nocne
Dokładnie - to określają przepisy. napisał jedno, a kazał się domyślać drugiego. Poza tym praca na dwie zmiany ma nieco inny układ godzin :)
No i nie wprowadza się zamieszania w szeroko rozumianych kadrach godzinami nocnymi...
 
koronawirus to nie choroba.
o godz. 19:00 biją dzwony we wszystkich kościołach francji.
najświeższe info posłuchajcie 10 minuta budzi szacunek.
Pan Bóg im zabrał Notre Dame i przydał wiary?

[video]
 
Back
Do góry