• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

Widzę że niektórym marzy się powrót do epoki kamienia łupanego albo przynajmniej średniowiecza i najlepiej spalić szczepionki na stosie.
Nie szczepmy się, siedźmy na swoich państwowych ciepłych posadkach, na pracy zdalnej, emeryturkach i zamknijmy się w swoich norkach
będzie dobrze, nas to nie dotyczy.

Nic takiego nie napisałem, nie imputuj mi takich insynuacji

Nie mam zamiaru cię przekonywać ani obrażać dlatego że masz inne zdanie

Szkoda że na to samo nie mogę liczyć z twojej strony

A badania kliniczne wpływu leku na następne pokolenia symuluje się na myszach, królikach i świniach

W 3 do 5 lat są kompleksowe wyniki

Nie w 4 miesiące

Ale łatwiej w swojej niewiedzy obrażać innych
 
Nic takiego nie napisałem, nie imputuj mi takich insynuacji

Nie mam zamiaru cię przekonywać ani obrażać dlatego że masz inne zdanie

Szkoda że na to samo nie mogę liczyć z twojej strony

A badania kliniczne wpływu leku na następne pokolenia symuluje się na myszach, królikach i świniach

W 3 do 5 lat są kompleksowe wyniki

Nie w 4 miesiące


Ale łatwiej w swojej niewiedzy obrażać innych
Wydaje mi się, że nie posiadasz odpowiedniej wiedzy żeby wypowiadać się tak kategorycznie na temat tych konkretnych szczepionek i ich wpływu na następne pokolenia. Skąd w ogóle wiedza, że nie zbadano tego. Masz jakąś specjalistyczną wiedzę na temat technologii wytwarzania szczepionek mRNA lub chociaż wykształcenie pozwalające na takie stwierdzenia czy wyczytałeś, że jest taka ogólna procedura dotycząca dopuszczania leków do użytku i wydaje Ci się, że jesteś mądry. Efekt dunninga-krugera tu widzę.
-polecam, facet dobrze gada.
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam Koleżeństwo, ale póki szczepienie jest dobrowolne, proszę o zaprzestanie "udawadniania"
komuś jego braków w wiedzy oraz rozumieniu tego tematu - tym bardziej, że i po jednej, i po drugiej
stronie są urzędasy, a nie naukowcy od szczepionek.
Zwracam też uwagę, że przekonywanie jest bliskie przymuszaniu ...
 
Przepraszam Koleżeństwo, ale póki szczepienie jest dobrowolne, proszę o zaprzestanie "udawadniania"
komuś jego braków w wiedzy oraz rozumieniu tego tematu - tym bardziej, że i po jednej, i po drugiej
stronie są urzędasy, a nie naukowcy od szczepionek.
Zwracam też uwagę, że przekonywanie jest bliskie przymuszaniu ...
Vice versa
Ja również przepraszam Koleżeństwo, proszę o zaprzestanie "wzbudzania lęków" poprzez wpisy "szczepić się też nie mam zamiaru"
i niczym nie poparte szukanie szkodliwości szczepionki.
 
Na szczęście każdy ma prawo wyboru i dokonuje go na swoją odpowiedzialność.
Jako niefachowcy musimy uwierzyć naukowcom czy pseudonaukowcom i podjąć decyzję na podstawie przesłanek które uznamy za wiarygodne.
Wybór jest sprawą osobistą i nie ma o czym dyskutować, a już na pewno nie można deprecjonować poglądów odmiennych od własnych.
 
Vice versa
Ja również przepraszam Koleżeństwo, proszę o zaprzestanie "wzbudzania lęków" poprzez wpisy "szczepić się też nie mam zamiaru"
i niczym nie poparte szukanie szkodliwości szczepionki.
Nadal nie dociera do twoich szarych komórek, że u kogoś innego, twoja postawa "wzbudza lęk" nie mniejszy.

ps
Ja nie mam zamiaru - i tyle komuś do moich zamiarów, co mnie do jego.
Ale jeśli gdzieś pisałem o szkodliwości lub użyłem wątpliwych osądów (w dowolną stronę) szczepionki,
to abym odszczekał zarzut łgarstwa, zacytuj ...
 
Ja widzę, że niektórzy nie wyszli jeszcze z epoki kamienia łupanego, a może raczej
prymitywnego łupania po głowie ludzi, mających inne zdanie od ich własnego.

Dla twojej wiadomości @abarks - do zaszczepienia, należy spełnić jasno określone
warunki, które już dla osób 50+ bywają czasami trudne do osiągnięcia.

Niektórym jaskiniowcom wygodniej wypluć obelgi, niż odrobinę pomyśleć ...
Już nie demonizuj naszego wieku. Nie czuję się stary i nim nie jestem. wedle mojej wiedzy wiek w tym przypadku nie gra wiekszej roli ponieważ przeciwskazania do zaszczepienia występują w każdej grupie wiekowej.
 
Ja będę się opierać na opinii tego profesora Simona z Wrocławia. W końcu komuś trza zawierzyć. Z drugiej strony mam czas. Mam przeciwciała. Więc nie będę musiał dokonywać wyborów zbyt wcześnie. Ale, ale. Przestańcie nawzajem negować swoje stanowiska. Dawajcie przykłady jak Bolo lub przeciwne ale bez osobistych wycieczek. Fajnie by też było jakbyście dawali linki do artykułów na których opieracie swoje opinie.
 
Nadal nie dociera do twoich szarych komórek, że u kogoś innego, twoja postawa "wzbudza lęk" nie mniejszy.

ps
Ja nie mam zamiaru - i tyle komuś do moich zamiarów, co mnie do jego.
Ale jeśli gdzieś pisałem o szkodliwości lub użyłem wątpliwych osądów (w dowolną stronę) szczepionki,
to abym odszczekał zarzut łgarstwa, zacytuj ...
Ty nie pisałeś ale inni tak, skoro apelujesz:
o zaprzestanie "udawadniania" komuś jego braków w wiedzy oraz rozumieniu tego tematu - tym bardziej, że i po jednej, i po drugiej
stronie są urzędasy, a nie naukowcy od szczepionek.

to mi też wolno apelować o zaprzestanie negowania szczepionek z tego samego powodu.
 
Ty nie pisałeś ale inni tak, skoro apelujesz:
o zaprzestanie "udawadniania" komuś jego braków w wiedzy oraz rozumieniu tego tematu - tym bardziej, że i po jednej, i po drugiej
stronie są urzędasy, a nie naukowcy od szczepionek.

to mi też wolno apelować o zaprzestanie negowania szczepionek z tego samego powodu.
Abarks aż się wtrącę. Chodź to nie moja sprawa. U mnie w rodzinie też jest podział. Ale nawzajem podczas wymiany zdań zachowujemy się w miarę grzecznie. 😂Jako że moim oponentem jest ma własna żona. 😂. Profesor Simon mówi by się szczepić. A my mamy tą fajną sytuację że w Wlk. Brytanii i USA szczepienia są wcześniej niż u nas. A jeszcze my jako,, zbędny,, balast jesteśmy w x grupie. Więc na spokojnie możemy poczekać co się będzie działo wśród wcześniej zaszczepionych. 😂😂😂
 
Zaszczepię się nie dlatego, że boję się covida. Prawdopodobnie mnie nie powali, a może nawet już mnie drasnął. Zaszczepię się dlatego, że jak tego nie zrobię jest dużo większe ryzyko, że przekażę przypadkowej osobie, którą to gówno może zabić. Jeśli po szczepionce dopuszczonej w USA i UE zostanę sparaliżowany ostrzegę Was na tym forum mrugnięciem oka 😉
 
Zaszczepię się nie dlatego, że boję się covida. Prawdopodobnie mnie nie powali, a może nawet już mnie drasnął. Zaszczepię się dlatego, że jak tego nie zrobię jest dużo większe ryzyko, że przekażę przypadkowej osobie, którą to gówno może zabić. Jeśli po szczepionce dopuszczonej w USA i UE zostanę sparaliżowany ostrzegę Was na tym forum mrugnięciem oka 😉
Przez ileś tam lat byłem biernym,, czytaczem,, tego forum. Ale przez takie wypowiedzi jak Twoja nie żałuję że się uaktywniłem. Miłych Świąt. Ja w izolacji więc moje na 100 proc nie będą miłe.
 
Ja zaliczyłem w listopadzie takiego zgona, jakoś szczęśliwie się wylizałem, oddałem 20% wypłaty do budżetu i mam rozkminę szczepić się czy niekoniecznie. Nowe odmiany covid (czy jak to nazwą) które są lub będą za niedługo w promocji niekoniecznie będą przez już wyprodukowane szczepionki neutralizowane. Bardzo możliwe że do końca życia będzie trzeba w wyznaczonych okresach się zaszczepiać a firmy farmaceutyczne za którymi stoją potężne biznesy będą trzepać kasę i regulować światem wypuszczając kolejne mutacje. Takie SF na święta ode mnie.

1608761331040.jpeg
 
Ja zaliczyłem w listopadzie takiego zgona, jakoś szczęśliwie się wylizałem, oddałem 20% wypłaty do budżetu i mam rozkminę szczepić się czy niekoniecznie. Nowe odmiany covid (czy jak to nazwą) które są lub będą za niedługo w promocji niekoniecznie będą przez już wyprodukowane szczepionki neutralizowane. Bardzo możliwe że do końca życia będzie trzeba w wyznaczonych okresach się zaszczepiać a firmy farmaceutyczne za którymi stoją potężne biznesy będą trzepać kasę i regulować światem wypuszczając kolejne mutacje. Takie SF na święta ode mnie.

Pokaż załącznik: 8200
Gdzieś czytałem że szczepionki na grypę w danym sezonie są prognozwane. Czyli zakłada się z góry jaki szczep będzie w sezonie.
 
Pisałem o "nieznanych" odmianach. Zauważ jednak że zanim te prognozy okażą się w miarę skuteczne mutacja takiej grypy zbierze tragiczne żniwo.
 
Ja zaliczyłem w listopadzie takiego zgona, jakoś szczęśliwie się wylizałem, oddałem 20% wypłaty do budżetu i mam rozkminę szczepić się czy niekoniecznie. Nowe odmiany covid (czy jak to nazwą) które są lub będą za niedługo w promocji niekoniecznie będą przez już wyprodukowane szczepionki neutralizowane. Bardzo możliwe że do końca życia będzie trzeba w wyznaczonych okresach się zaszczepiać a firmy farmaceutyczne za którymi stoją potężne biznesy będą trzepać kasę i regulować światem wypuszczając kolejne mutacje. Takie SF na święta ode mnie.

Pokaż załącznik: 8200
Covid to mały problem. Gorzej jak koncerny produkujące szczepionki zaczną wypuszczać mutacje: gruźlicy, polio, błonicy, krztuśca, odry i innych dużo bardziej śmiertelnych chorób. Na razie jeszcze przez te kilkadziesiąt lat się te pazerne szuje powstrzymywały. Jak wrzucą wszystko na raz, to dopiero będzie armagedon.
 
Zaszczepię się nie dlatego, że boję się covida. Prawdopodobnie mnie nie powali, a może nawet już mnie drasnął. Zaszczepię się dlatego, że jak tego nie zrobię jest dużo większe ryzyko, że przekażę przypadkowej osobie, którą to gówno może zabić. Jeśli po szczepionce dopuszczonej w USA i UE zostanę sparaliżowany ostrzegę Was na tym forum mrugnięciem oka 😉
Wybacz, ale jeśli mogę użyć identycznych argumentów dla sytuacji odwrotnej, to nie są to
argumenty lecz powody.


"Nie zaszczepię się nie dlatego, że boję się covida. Prawdopodobnie szczepionka mnie nie powali,
choć może nawet dobić. Nie zaszczepię się dlatego, że jak to zrobię jest dużo większe ryzyko,
że osłabiony dopuszczę do rozwoju we mnie tego g*wna, które przekażę przypadkowej osobie,
co może ją zabić.
Jeśli po szczepionce dopuszczonej w Polsce ktoś zostanie sparaliżowany, może pozostać tylko
samo mruganie okiem".

Inna sprawa, że moje powody są całkiem inne ale nie mam zamiaru ich prezentować. Co istotne
- nikogo nie namawiam do nie szczepienia się - a przede wszystkim nie oceniam niczyich decyzji,
także tych odmiennych i proszę o wzajemność.

ps
Dla jasności - mój post nie jest kontrą dla Twojej wypowiedzi lecz przykładem "lustrzanej prawdy" ...
 
Przepraszam Koleżeństwo, ale póki szczepienie jest dobrowolne, proszę o zaprzestanie "udawadniania"
komuś jego braków w wiedzy oraz rozumieniu tego tematu - tym bardziej, że i po jednej, i po drugiej
stronie są urzędasy, a nie naukowcy od szczepionek.
Zwracam też uwagę, że przekonywanie jest bliskie przymuszaniu ...
Tu nie chodzi o udawadnianie braku wiedzy bo tego nie trzeba udowadniać, piszemy na forum celnicy.pl a nie genetycy.pl czy lekarze.pl. Problemem większości z naszego społeczeństwa i pewnie nie tylko naszego jest to, że wszyscy są ekspertami od wszystkiego. Milczenie jest złotem.
 
Back
Do góry