• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

Sławku trzeba wymóc na MF i rządzie aby wszystkie zainfekowania funkcjonariuszy koronawirusem na służbie traktowane były jako wypadek w pracy.
 
Chcialbym zapytać szanowne grono i Pana Sławka czy przełożeni mogą zmusić nas do "odbioru" zaległego urlopu ze wzgledu na zamknięcie przejscia granicznego, na którym pracujemy. Czy jednak musza nam zorganizowac prace?
Nie znam takiego przepisu na dzień dzisiejszy który dawałby prawo do takiego zmuszenia.
Chyba że wprowadzą stan wyjątkowy.
 
Tylko mały szkopuł: jak udowodnisz że zaraziłeś sie w pracy, a nie gdzie indziej skoro wirus wykluwa sie przez 7 dni?
Co tu udowadniać, puknij się w głowę. Pewnie zdalnie pracujesz

Na granicy nie ma zdalnej służby,

Personel medyczny też miałby udowadniać, że zaraził się w pracy a nie w sklepie?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
 
Nie znam takiego przepisu na dzień dzisiejszy który dawałby prawo do takiego zmuszenia.
Chyba że wprowadzą stan wyjątkowy.

Czyżby zniknął z obiegu przepis traktujący o tym, że pracodawca może
rozporządzać połową urlopu pracowniczego?
Jeśli tak, wystarczy powiadomić o sprawie Państwową Inspekcję Pracy!
 
Ostatnia edycja:
W IAS Lublin wg naczelnika warunkiem pracy zdalnej jest zejscie ze wszystkich nadgodzin bez mozliwosci ich wyplacenia.
 
Zasadniczo, zgodnie z zasadami z nadgodzin powinno się zejść jak najszybciej - dla swojego własnego dobra - dla zwykłego odpoczynku. Zaś generowanie ich "bo może zapłacą"... no cóż... pozostawię bez komentarza.

ps. o takim warunku nie słyszałem, a słuch mam dobry? Może to jakiś "lokalny" warunek?
 
W IAS Lublin wg naczelnika warunkiem pracy zdalnej jest zejscie ze wszystkich nadgodzin bez mozliwosci ich wyplacenia.
Słyszałem od kolegi że podobnie w innych izbach. Warunkiem pracy zdalnej np. brak urlopu zaległego. W dupie mają zdrowie i życie podwładnych. Ale to że kadra chce tylko sobie włączyć dodatki do podstawy to jest już czyste........
 
Ukraina dzis calkowicie zamyka przejscie Rawa Ruska - Hrebenne. Przełozeni nie maja co z nami zrobic, nie mamy nawet mozliwosci pracy tylko z przymusu siedzimy na wolnym za nadgodziny. Ci co ich nie maja od razu sa na pracy zdalnej. Problemem jest to ze wiele osob ma grubo ponad 100 nadgodzin(nie bylo kiedy ich wybrac bo wieczne braki kadrowe ) a teraz przelozeni wykorzystuja sytuacje i wyczyszcza sobie ludzi z nadgodzin, potem moze z zaległych urlopow.
 
Ukraina dzis calkowicie zamyka przejscie Rawa Ruska - Hrebenne. Przełozeni nie maja co z nami zrobic, nie mamy nawet mozliwosci pracy tylko z przymusu siedzimy na wolnym za nadgodziny. Ci co ich nie maja od razu sa na pracy zdalnej. Problemem jest to ze wiele osob ma grubo ponad 100 nadgodzin(nie bylo kiedy ich wybrac bo wieczne braki kadrowe ) a teraz przelozeni wykorzystuja sytuacje i wyczyszcza sobie ludzi z nadgodzin, potem moze z zaległych urlopow.
Nic nowego - tak jest wszędzie
 
Zasadniczo, zgodnie z zasadami z nadgodzin powinno się zejść jak najszybciej - dla swojego własnego dobra - dla zwykłego odpoczynku. Zaś generowanie ich "bo może zapłacą"... no cóż... pozostawię bez komentarza.

ps. o takim warunku nie słyszałem, a słuch mam dobry? Może to jakiś "lokalny" warunek?
A ja się dizsiaj zastanawiałem czy na telepracy można odpracować zaległe godziny? A może idąc dalej coś nadpracować :)
 
A w czym problem? Bo nie bardzo widzę? Niech ktoś napisze jasno...
Problem w tym czy powinno być tak, że teraz tych co maja nadgodziny i zaległe urlopy, bo nie mogli ich wykorzystać wtedy kiedy chcieli, służąc ku chwale Najjaśniejszej , teraz są przymusowo wyganiani na ich odbiór, w czasie kiedy nawet z domu za bardzo wyjść nie można.
 
A ja się dizsiaj zastanawiałem czy na telepracy można odpracować zaległe godziny? A może idąc dalej coś nadpracować :)
Są w tej firmie takie profesje gdzie jest to możliwe ;) i wcale niewykluczone że takie sytuacje powstaną (nadpracowanie) ale bez żadnej rekompensaty.
 
Problem w tym czy powinno być tak, że teraz tych co maja nadgodziny i zaległe urlopy, bo nie mogli ich wykorzystać wtedy kiedy chcieli, służąc ku chwale Najjaśniejszej , teraz są przymusowo wyganiani na ich odbiór, w czasie kiedy nawet z domu za bardzo wyjść nie można.
Ale wszystko jest zgodnie z przepisami na jakie się godziłeś wstępując do służby.
 
chyba nam coś umyka co jest w tej sprawie najbardziej istotne, za czyją zgodą z naszej strony zamknięto międzynarodowe przejście graniczne przeznaczone do obsługi polskich podmiotów gospodarczych.
ukraińcy to moga sobie nawet ogłosić, że jutro jest niedziela ale komu to ma niby służyć.
kwestia funkcjonowania międzynarodowych przejść granicznych to nie jest kwestia stanów wyjątkowych ale zobowiązań.
sugerowałbym związkowi aby o taką informację publiczną wystąpił, kto imiennie na ukraińskie "pas" przystał !!!!
to nie jest tylko sprawa zaległych urlopów i godzin nadliczbowych fc, to narusza prawa do swobody obrotu gospodarczego.
reprezentujemy na codzień RP, to ważne .....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry