• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kolejne ploty???

Taaaaak,moja ciotka u nich sprzątała. Czy to znaczy,że też podpada pod lustracje i ją zlinczujecie i zwolnicie?
Jak szanowna ciocia była w pzpr, sb lub podobnych to niestety.....

A moze ciocia "przy okazji sprzątania pomagała" ci w SC? Lustarcja i deesbekizacja w słuzbie celnej musi być. Nawet szeregowi w PZPR muszą byc odsunięci.
 
Hmm.To już wiadomo skąd biorą się takie oszołomy,które będą cenzurować filmy dla dzieci,jak 4 pancernych i pies.No cóż,Szarik widocznie też był komunistą.Zlustrować,zdeesbekizować.Paranoja młodych gniewnych.Och dzieci,dziec i tacy reprezentują SC :oops:
 
Ja nie byłem ani tu ani tu. Za to wykonuje kawał niezbyt wdziecznej i niebezpiecznej pracy (paliwa) i po niemal 10 latach przy wysokich opiniach przełozonych doczekałem sie stopnia młodszeego rewidenta. Zyc nie umierac . :evil:
 
Właśnie idą modne tematy zastępcze,aby odwrócić uwagę od obecnych niesprawiedliwości. 10 lat "w nowych czasach" i gówno masz. Tych tematów obecni włodarze nie chcą i nie słyszą.Tego nie chcą naprawić. Zlustrują jednego,czy innego dziadka w wieku przedemerytalnym, ustalą że był szeregowym członkiem pzpr i co dalej? Będą komisje,zespoły pracować. Czy z tego tytułu wyrównają pensję kontrolera celnego?czy spowoduje to wzrost wynagrodzeń szarego wyrobnika?
 
Zlustrują i pewnie okaże sie, że "dziadek" jeden i drugi tylko piastuje funkcje albo chce przezimować do emerytury bo nic innego nie umie robić z wypłatą o której k.c. możne pomarzyć po 10 latach służby.
 
Wymienione powyzej przykłady , jak to mówia znajomi okradania pracowników wołają o pomstę do nieba.

Tak się składa , ze ja równiez zajmuje się zwalczaniem nieprawidłowosci w obrocie paliwami. W cle pracuję ponad niewiele mniej niz kolega, na codzien kręce sie po firmach czestokroc prowadzonych lub nadzorowanych przez łysych panów. Narazam swoje nazwisko i prezentuje przed nimi swoją twarz. Przełozeni rzecz jasna nie szczędza pochwał, tyle ze z tych pochwał nic konkretnego nie skapło. Pochwałą nikt jeszcze w tym kraju nie nakarmił rodziny, lekarstwa za pochwały Szefa w aptekach tez nie dają.

Pomimo dobrych wyników, dociekliwosci bla bla bla .... licznych wniosków na opiniach o awans jestem kontrolerem i młodszym rewidentem. O dziwo pomimo 2 fakultetów i przedstawionego zakresu pracy zarabiam znacznie mniej niz przygnatająca wiekszosc osób z którymi na codzien pracuję a którym mafia kojarzy sie z filmów w TV.

Bron Boże, nie chce twierdzic ze poszczególna osoba nie zasługuje na posiadane wynagrodzenie. Ale jest rzeczą po stokroc absurdalną aby osoby na codzien zwalczająca mafię paliwową, analizujące dokumentacje księgową na zlecenie prokuratury, wycagające z tych analiz wnioski i informujace o o wielomilionowych przekretach organy ścigania, zarabiały znacznie mniej niz osoby liczące słupki i przekładające papiery, za biurkiem w pokoiku w którym zaden łysy pan jezdzacy na codzien audi za pół banki sie nie pojawi. Moze warto by ekspeci z Kadry zadali sobie pytanie gdzie tak naprawde pojawia sie ryzyko korupcji i kogo tak naprawde warto szczególnie motywowac??

Nie wnikam dzieki komu jest jak jest (kazdy na to sam sobie niech odpowie) ale faktem bezdyskusyjnym jest koniecznosc otywowania osób, które wykazują szczególnie wysokie uszczuplenia, tak szczególne ze głowa od zer puchnie. Najwyrazniej jednak komus pasuje stan rzeczy w którym młode, wykształcone osoby zwalniają sie z pracy , biora urlopy bezpłatne i jada w pizdu do UK za chlebem pomimo tego ze pracują w PRESTIZOWEJ I PODOBNO DOBRZE OPŁACANEJ SŁUŻBIE :lol:

Powiem wiecej. Tego rodzaju polityka rodzic moze pytanie.. czy nie jest to aby czyjeś celowe działanie zmierzające do sparalizowania lub ograniczenia efektywnosci prowadzonych czynnosci kontrolnych ? Moze takim stylem polityki kadrowej winien zainteresowac sie NIK i sprawdzic czy poziom wynagrodzenia w Izbach idzie w parze z sferą codziennych obowiązków? Moze mamy oto przykład typowego sabotazu uderzającego w interes Budżetu Panstwa z zamiarem spowodowania by w słuzbie zostały same starsze panie i panowie przed emeryturką? Wrescie czy aby nie budzi zakonczenia nakaz zakoczenia kontroli w firmach powiązanych z mafią w ciagu kilku dni czy nawet tych 4 tygodni co wzbudza spazy smiechu u funkcjonariuszy Policji czy ABW? Czy aby takim praktykom, nie powinien przyjrzec sie prokurator?

Mysle ze nowe Kierownictwo Izby gdy tylko przejmie swoje obowiązki winno na tych pare pytan sobie szczerze odpowiedziec i zbadac jak to wczesniej bywało i czy aby nie wartało w tym zakresie czegos pozmieniac.
A jezeli uznacie Szanowni Panstwo ze wszystko gra przesuncie w piony zwalczania przestepczosci stare omy wzorem tego co Minister Dorn robi w Policji. Skoro tyle zarabiają niech pokazą co potrafią.
 
Sejm przyjął wniosek mniejszości PiS, by treść zaświadczenia IPN o tym, iż ktoś był agentem służb specjalnych PRL, mogła być podstawą do rozwiązania umowy o pracę lub odwołania z funkcji :lol:
 
Oto efekty wylewania szamba i pomyj na forum cieszyńskim:
Ostatnie komunikaty stacji sanitarno-epidemiologicznych na Podbeskidziu nie napawają optymizmem. Bakterie typu kałowego oraz salmonella to codzienność w beskidzkich rzekach.Planując spędzenie weekendu w górach musimy pamiętać, że wejście do niektórych rzek może się dla nas źle skończyć - ostrzega "Dziennik Zachodni". Najgorsza sytuacja jest w powiecie cieszyńskim. Stacja sanitarna w Cieszynie sprawdza jakość wody w 13 miejscach tradycyjnie wykorzystywanych do kąpieli. Aż w siedmiu woda nie nadaje się do rekreacji. :D
 
Do Goscia

Anonymous napisał:
A pro pos "normalności", to jak pracuję 11 lat, to nie zauważyłem i niektórych normalności i ty na pewno też do takich nie należysz......., a co do "buraka", to myslę żebyś u siebie w rodzinie poszukał "buraczanych korzeni" , bo po tym jak piszesz to mozna sądzić, w wręcz jestem przkonany, że jesteś spokrewniony z "góralami z gór świętokrzyskich.....

Pozdrawiam wszystkich "de beściaków" i "normalnych" z opozycji.... :lol:
O 11 lat za dlugo glabie . Nie masz co robic w pracy palancie , ze siedzisz na tym kompie i piszesz takie bzdury . Spadaj
 
Do Goscia

Anonymous napisał:
Czekam ze zniecierpliwieniem na następne "zrzuty" ze stołków.......na początek mam na myśli starych komuchów i SB-eków pracujących w naszej służbie, bo przecież ich "anioł stróż" p.Gan.... już poleciał....;-)

Miejmy nadzieje ze szybko wroci tak jak szybka wypier... ekipe Mrozka .
 
Ojej.Moje przedszkole nosiło imię towarzysza Bolesława Bieruta. To przepadłam. Dostanę negatywne zaświadczenie i papa z tak piękną i nobilitująca pracą w SC :cry:
 
Prose pani a Jaś z ostatniej ławki puścił bąka . To ja Jola Kowalska zgłosiłam. Prosę mi za to wstawić piątke.
Lustrzana paranoja :oops:
 
Jaka paranoja? Sbeków i sekretarzy pzprowców powinni zdegradować do mkc, a tym którzy prawdziwych sbeków i sekretarzy pzpr ujawnią powinni daś awans :x
 
Paranoja panowała dotychczas bo na piedestale prawie w każdej izbie i innych urzędach państwowych byli ludzie z dawnego komunistycznego układu.
 
Do Urzędów Celnych rozesłano z MF pismo o wyciągnięcie informacji od ludzi kto ma spluwę lub jest instruktorem strzelectwa. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby chodziło o broń służbową ale ONI chcą info o broni prywatnej.
A bujać się - pracownik nie musi udzielać takiej informacji
Ponadto pojawia się pytanie - do czego przełożonym taka informacja jest potrzebna

U nas też zbierają informacje od funkcjonariuszy kto umie strzelać i ma państwowe uprawnienia, kursy strzeleckie itp. BEZ PODANIA PRZYCZYN I CELU. Pani z WOP zbiera takie informacje oczywiście nie podaje po co jej takie informacje? I czemu maja służyć?. Pisze pisemko - zapytanie o broń prywatną i powołuje się na to, że dostała pisemko z MFu. Nawet nie raczy go przesłać, nie mówiąc już o zacytowaniu numeru pismam z MFu, jego daty etc. Dyrektorzy sie zmieniają i człowiek ma nadzieje, że cośkolwiek idzie ku lepszemu, ale niestety metody pozostają identyczne. Chyba chcą pluton egzekucyjny formować naprędce, żeby starych ubeków rozstrzelać. :lol:
 
Back
Do góry