• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kolejne ploty???

A ja proponuje zainteresowanie sie tymi geniuszami którzy daja na kontrole przekreciarskiej firmy 5 czy 8 dni (od wszczecia do podpisania protokołu) podczas gdy ustawa o swobodzie działalności gospodarczej okresla jasno i zdecydowanie termin 4 lub 8 tygodni. Moze w zlecaniu tak krótkich terminów ktoś ma jakis interes? Moze warto tym kogoś z zewnątrz zainteresowac (w szczególnosci gdy w papierach firmy jest gnój i smród)? Moze owi spece zechca w tworzonych pismach wskazac podstawę prawna takich terminów i przesłanki które o tak krótkim terminie dla poszczególnych firm zadecydowały?

Na koniec - zgadzam sie z tezą ze wykształcenie o niczym nie świadczy. Znam osoby które wyzszego nie mają a magistrów w sekundę zagną.
 
Jak już ziści się plan MF-u i zredukują co nieco, a jest to pewne. Ciekaw jestem, który na saksy do Irlandii, czy Niemiec, do zbierania truskawek zabierze swój dyplom :?: Jestem przełożonym dość licznej grupy i gdy mam dokonać wyboru pracownika, to kieruję się jego przydatnością,nigdy tytułami.
 
ty to se możesz jak mf określi kryteria np wykształcenie to nie będzie odwrotu.Ponadto niw czytałem na tym forum by ktoś dzielił ludzi na wyższe i średnie przecież normalnym jest że liczy się fachowość.
 
A ja spotkałem się z innym traktowaniem. Im lepsze wykształcenie i wiedza, tym gorsze traktowanie. W końcu ktoś mógłby okazać się mądrzejszy od przełożonego, a to nie byłoby mile widziane. :D
 
Z tym to masz wielką rację. Ja mam kierownika oddziału bez wyższego, a do tego nic nie potrafi, brakuje mu wiedzy na temat przepisów unijnych oraz jest nie reformowalny i go trzymają na tym stanowisku już wieki. Zmieniają się opcje, dyrektorzy, naczelnicy, a on bez przerwy na swoim stanowisku z brakiem kompetencji. Niesłychane, żeby taki człowiek zajmował takie stanowisko i jeszcze daje mu się okazję do "gnojenia" (chyba z zazdrości) funkcjonariuszy z wyższym wykształceniem (i nie tylko) i większymi kompetencjami oraz wiedzą. W tym kraju chyba nigdy się nic nie zmieni.......
 
CYT. "Z drugiej strony nie dziwota takie wypowiedzi. Niektóre osoby z doświadczeniem na stanowiskach sprawiają wrazenie przyspawanych do stołków a przy tym ustawicznie "nic nie mogą" i jakby im przyjemnośc nadzwyczają sprawiało zgnoic młodego celnika albo sprawic by sie taki zniechęcił i sam z roboty zwolnił." W KAŻDEJ Z POWYŻSZYCH WYPOWIEDZI WYCZUWA SIĘ ŻAL... ALE DO KOGO? DO TYCH CO MIELI SWOJE 5 MIN? CZY ZA TO ŻE TO WY ICH NIE MIELIŚCIE? TAK SIĘ SKLADA-ŻE TEŻ JESTEM OSOBĄ MŁODĄ ( PRZED 40) Z 16 L. STAŻEM-ODBYTYM NA KAŻDYM NIEMAL ODCINKU CLA -OD POCZATKU W CLE-A OSTATNIA PRAKTYKA WYKAZUJE-ŻE TO WLAŚNIE MLODZI GNIEWNI ( POLITYKA KADROWA IC W-WA) ZE STAŻEM 2-3 LATA, ZEREM NA PAGONACH( UPS-W CIĄGU 8-12 MIESIĘCY DOSTAJĄ PO 3 - 4 AWANSE), BYLE JAKIM WYKSZTALCENIE ( MGR W PCIMIU DOLNYM) , PRZYWIEZIENI W WALISKACH-BÓG JEDEN WIE WCZYICH TECZKACH I SKĄD . MALOMIASTECZKOWI KARIEROWICZE (BEZ URAZY), MARIONETKI - GNĘBIĄ, GNOJĄ-TYCH CO WIECEJ MAJA LAT DOSWIADCZENIA, GWIAZDEK. CZY TO NIE JEST MOBBING? Uczciwy człowiek po to żyje,
aby mieć wrogów. Fiodor Dostojewski A PRAWDA JEST TAKA, ŻE KAŻDY CHCE MIEC TYLE KASY - BY GODNIE PRZEZYC- ŻOLĄDKI MAMY TAKIE SAME, TYLKO DLACZEGO PO LATACH SLUŻBY-BYLE SZCZENIAK-TRAKTUJE MNIE JAK ŚMIECIA...POMIMO ŻE TYRAM NA MAXA ( BO TAK MNIE W DOMU NAUCZONO BY SUMIENNIE PRACOWAC-WYKONYWAC OBOWIAZKI-W TYM POLECENIA TAKICH KRETYNÓW-JAKI NP OBECNIE MNĄ WŁADA- BYNAJMNIEJ TAK SĄDZI) POZDRO DLA STAREJ GWARDII
 
A PRAWDA JEST TAKA, ŻE KAŻDY CHCE MIEC TYLE KASY - BY GODNIE PRZEZYC- ŻOLĄDKI MAMY TAKIE SAME,

O tak żołądki TO na pewno mamy takie same tylko NIESTETY GŁOWY INNE. :lol: I dlatego nikomu po równo.
 
do "młodego,gniewnego"

Anonymous napisał:
Słuchaj "lelek" czy "lejek". Pewnie strach ci "dupę sciska", bo jesteś z tej starej, zgnuśniałej, skorumpowanej i przyjętej po znajomościach ekipy !!! Czas na was ! Na zielona trawkę bym was wysłał, bo jesteście nie reformowalni i cały czas wam się wydaje, że możecie wszystko i jesteście nietykalni. Już nie długo.......................biura pracy i zasiłki na was czekaja !!!!!!!

Jesteś głupim gówniarzem i wiesz co? boli mnie fakt,że takiego matoła taki stary ,zgnusniały ,skorumpowany ,niereformowalny celnik jak ja -przyjąl cię do pracy,uczył podstaw naszej służby jakimi są coraz to zmieniające się przepiszy prawne na kursie podstawowym,uczył języka obcego, abyś wreszcie po 3 letnim okresie służby przygotowawczej został mianowany do służby celnej.Szkoda było pracy nad tobą.Jak to się stało ,że ty nie dostałeś jeszcze po nosie?Czmu ty mło0dy .mobilny ,kreatywny nie awansujesz,?czemu nadaljesteś tam gdzie jesteś?
W czym ci przeszkadzają ludzie z 20-35 letnim stażem pracy w cle?
To,że patrzą ci na ręce?Ze widzą twój tumiwiśizm w pracy,że lecisz na łatwiznę ?
Takiego jak ty nikt nie obroni .Dlaczego szerzysz dyskryminację ,podział na starych ,niepotrzebnych i młodych gniewnych.
]Zapomniałeś już jak kilka lat wsztecz a mniemam,że jesczce i teraz trzymałeś się poły munduru tego "starego,zgnusniałego" celnika bo nic nie umiałeś robić.?
Co robisz jeszcze w naszej służbie?Myślisz,że na twoje żądanie wszyscy pomiędzy 50-60 rokiem życia zostaną w pierwszej kolejności wysłani jak twierdzisz na zieloną trawkęi pod UP?.
Pociesza nie myśl,żę ciebie to może spodkać wceśniej, więc zaczynaj się przzwyczjać do smaku i wartości odzywczych zielonej trawki,bo to może cię spodkać wcześniej niż nas.
A może spodkamy się pod UP ? byłaby przednia zabawa.
Wstryd mi za ciebie. Czy w taki sam sposób mówisz swoim rodzicom? Czy ich też mają Wy.... z ich zakladów pracy? Przyjmując twoj tok rozumienia jesteś zwykłym draniem.podłym szowinistą skoro taki sam los ma dotknąc twoich rodziów.

[/i]
 
:lol: smiech mnie ogarnia jak czytam wypowiedzi tych z "WIELKIM" stażem. Przypomnijcie sobie swoje grzchy i grzeszki z przeszłości jak to było za dawnych czasów......Mam kuzyna, który pracuje jako agent celny od 1o lat, a wcześniej pracował w firmie w dziale importu i odprawiał towary w kilku lub kilkunastu oddziałach i opowiadał mi jak to się kiedyś towary odprawiało, więc nie pie......... mi tu głupich frazesów o waszej moralności, uczciwości itp. itd.. Ja też jestem za totalną reorganizacją i na początek wywaliłbym wszystkich przyjętych do pracy przed '90 rokiem, bo ci młodzi od was właśnie uczą się tych najgorszych rzeczy. :twisted:
 
do gościa

nadal obrażasz starszych stażem współpracowników,nie rób tego forum gdzie jesteś anonimowy ale zdobądz się na ODWAGE i powiedz to jutro prosto w oczy ,oficjalnie nie anonimowo tym na ktorych plujesz.
Stać cię będzie na to?Na pewno nie- bo jesteś tym,któty za wszelką cenę chce zrobić "karierę",dlatego z "ramolami" w pracy wspólnie pijesz kawkę,wychodzisz na papierosa,dyskutujesz ,użalasz się wspólnie z nimi ( znam to z autopsji).Pamietaj chamstwo,złodziejstwo,łapówkarstwo- to cechy,ktorych nikt nie każe się tobie i tobiepodobnym uczyć.Nikt cię to tego nie zmusza,więc nie pisz że my uczymy was (młodych,kreatywnych)
tego.Przez 30 lat mojej pracy,zauważyłem ,że tacy jak ty przyjmują się do cła własnie z takim zamiarem.traktujesz pensję jako dodatek do innych form zdobywania większych pieniędzy. Na dodatek jeszcze jesteś tak pewny siebie,zuchwały a przede wszystkim tak głupio ieostrożny,że własnie w takich lużnych"przyjacielskich"rozmowach z ramolami nieopatrznie puszczasz farbę.
Zobacz,kto najczęściej "wpada"za kratki ,właśnie tacy jak ty ,z któtkim stażem pracy, a nawet ci,ktorzy nie ukończyli służby przygotowawczej.
Ja na emerytuę pojdę z czystym sumieniem i mam spokojne noce.
Ty nadal będziesz się męczył ,szukał swojego miejsca , a właściwie nie szukał,bo rozpoczynające się zmiany w naszej słuzbie uderzą w ciebie najwięcej, własnie w ciebie bo zmiany będą ogromne.
"Buduj" i pielęgnuj nadal wyobrażenie o WIELKIM TY w nowych strukturach naszej służby ,bez komuchów,geriatrów,zgredów itp.
Powstaje nasza nowa ustawa- wznieś się ponad wszystkich i spróbuj przeforsować odpowiedni artykuł ,(masz prawo wnieść swoje wnioski na forum, gdzie wypowiadamy się o przyszłym kszałcie naszej ustawy),
by wszyscy zatrudnieni przed 1990 rokiem , z racji wieku i przestępcvzej przeszłości zostali wydaleni ze służby.
Powodzenia KAZIMIERZU ODNOWICIELU
 
Agitacja związkowa na forum ŚZZSC

Na forum ŚZZSC www.zzsc.region.cieszyn.pl rozpoczęła się bezprecedensowa agitacja związkowa. Pamiętacie agitację z filmu "Dzień świra" M. Koterskiego? "Bo nasza jest racja, a choćby i była wasza, to nasza racja jest ważniejsza i racjniejsza i tylko nasza!" Dopóki w każdej Izbie Celnej będzie działać po kilka związków i związeczków, to tak właśnię będzie, a Tydzień Kultury Beskidzkiej dopiero 29 lipca do 6 sierpnia 2006 r.
 
Czekam ze zniecierpliwieniem na następne "zrzuty" ze stołków.......na początek mam na myśli starych komuchów i SB-eków pracujących w naszej służbie, bo przecież ich "anioł stróż" p.Gan.... już poleciał....;-)
 
Anonymous napisał:
Lustracja musi iśc do samego dołu. Znajdą sie też tacy na samym dole. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Taaaaak,moja ciotka u nich sprzątała. Czy to znaczy,że też podpada pod lustracje i ją zlinczujecie i zwolnicie?
Ludzie weźcie się do roboty, a nie za rozliczanie duchów socjalizmu. Ciągle tentemat zastępczy :!:
 
Kiedy duchy socjalizmu były i są na stołkach a inne 'straszą" na dole ogromnymi pensyjkami "uzbieranymi" w szybkim tempie.
 
Back
Do góry