• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kiedy Nagrody I Jak Wysokie????

BJ

Nawiązując do mojego postu powyżej to może BJ przejdziesz do GM i zobaczysz na własnej skórze czy ten "dodatek" się należy GM czy nie.
 
Kapusia jest juz na koncie, tylko cos mi sie widzi ze ciut mniej niz bylo do podzialu
111.gif


W kazdym razie dobre i to - na waciki wystarczy
47.gif
 
mniej???

Jak to mniej, ja dostałem 1800 PLN i mam powody aby z całego serca podziękować wszystkim co do tego się przyczynili.Więcej już nie mogłem wycisnąć.
 
Jak to mniej, ja dostałem 1800 PLN i mam powody aby z całego serca podziękować wszystkim co do tego się przyczynili.(...)

Oj nie musisz nie musisz dziekowac przeciez na kilometr widac ze uczciwie pracujacym zabrali by takim oszolomom dolozyc - a udlaw sie...:eek:

A tak na powaznie to "Polit" pokazal jakie dysproporcje sa miedzy Lodzia a "reszta swiata":mad:
 
a ja mam wrażenie, że polit tylko chce narobic zamieszania na forum i tak pisze. Mam tez pewne podejrzenia kim jest polit, tylko jedn funkcjonariusz z ucII wymyslil i uzywa sformułowania "pomocnik grabarza" (okreslając tym mianem kierownika M. Grabarczyka)
 
kominiarczyk

Bystra i umie czytać między wierszami.Natomiast widać, że posiada wiedzę nabytą w służbie.Kominiarczyk, ślusarczyk, bednarczyk, grabarczyk to są określenia pomocników i tu dla celinki:kominiarza, bednarza, grabarza.Czy ja napisałem, że dostałem jakąś nagrodę. Tak się składa , że jestem na utrzymaniu żony i za dobre sprawowanie dostałem kasę na rozrywki aby nie było mi smutno w związku z podziałem 3%. Natomiast pomocnik grabarza to bierze się z tej bezinteresownej zawiści do wszystkich przedstawicieli firm i tej bezinteresownej chęci szkodzenia przejawiającej się tym ciągłym nękaniem bogu ducha winnych pracowników najemnych w firmach, agentów i podległych im funkcjonariuszy. Tylko ci gentelmeni nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób są niejako grabarzami tej instytucji co doskonale widać na przestrzeni ostatnich 2 lat. Plaża na sali, plaża przy okienkach. W zamian za to 500zł jałmużny -- dyscyplina łącznie z malowaniem trawy na zielono. Tylko zapominają, że też mają coś za kołnierzem, nawet nie wiedzą, co inni wiedzą na ten temat.Pomijam nawet kwestie prywaty bo to kryminał gdy kupuje się I gatunek jako pozagatunek, ale też sporo kasy wyciekło z urzędu przez ich nieudolność i pozorowane działania prowadzące do przedawniania należności. Odsyłam do protokołu z narady kadry kierowniczej. Mieczem wojujesz...Idę obejrzeć mecz.
 
Ostatnia edycja:
my herbowi

Bystra i umie czytać między wierszami.Natomiast widać, że posiada wiedzę nabytą w służbie.Kominiarczyk, ślusarczyk,kowalczyk, bednarczyk, grabarczyk to są określenia pomocników i tu dla celinki:kominiarza, bednarza, grabarza.Czy ja napisałem, że dostałem jakąś nagrodę. Tak się składa , że jestem na utrzymaniu żony i za dobre sprawowanie dostałem kasę na rozrywki aby nie było mi smutno w związku z podziałem 3%. Natomiast pomocnik grabarza to bierze się z tej bezinteresownej zawiści do wszystkich przedstawicieli firm i tej bezinteresownej chęci szkodzenia przejawiającej się tym ciągłym nękaniem bogu ducha winnych pracowników najemnych w firmach, agentów i podległych im funkcjonariuszy. Tylko ci gentelmeni nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób są niejako grabarzami tej instytucji co doskonale widać na przestrzeni ostatnich 2 lat. Plaża na sali, plaża przy okienkach. W zamian za to 500zł jałmużny -- dyscyplina łącznie z malowaniem trawy na zielono. Tylko zapominają, że też mają coś za kołnierzem, nawet nie wiedzą, co inni wiedzą na ten temat.Pomijam nawet kwestie prywaty bo to kryminał gdy kupuje się I gatunek jako pozagatunek, ale też sporo kasy wyciekło z urzędu przez ich nieudolność i pozorowane działania prowadzące do przedawniania należności. Odsyłam do protokołu z narady kadry kierowniczej. Mieczem wojujesz...Idę obejrzeć mecz.
a dodam, że nie każdy może być Zaremba herbu Ślepowron, a może inny Ślipek?. Czy bardziej to Dzierżyński niż Piłsudski, stara polska szlachta ze wschodu?.Nazwiska nie nalezy się wstydzić.Jest jak jest. Jak ktoś odziedziczył nazwisko po przodkach to trudno, gorzej gdy bolszewia, donosicielstwo i zawiść staje się drugą naturą .
 
Ostatnia edycja:
pismo do DIC

Związek Zawodowy Służby Celnej w Łodzi
Związek Zawodowy SzNPiA w Sieradzu
Związek Zawodowy SzNPiA w Piotrkowie Trybunalskim

Koło Związku Zawodowego Celnicy.Pl w Piotrkowie Trybunalskim

Pani Dorota Kędzierska
Dyrektor Izby Celnej w Łodzi

nasz znak: 362000-UPAR-ZZSC-17/09

W związku z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 10.09.2009r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego, w nawiązaniu do informacji przekazanej przez Panią Dyrektor na spotkaniu w dniu 29.10.2009r. Zarządy Związków Zawodowych działających przy Izbie Celnej w Łodzi proszą o przekazanie informacji dotyczących:

1.Ilu funkcjonariuszy celnych objętych zostało dodatkami za wykonywanie zadań z zakresu zadań kontrolnych (m.in. za osobiste wykonywanie czynności w zakresie egzekucji administracyjnej należności pieniężnych u zobowiązanego, za opiekę nad psem służbowym, za służbę pełnioną w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych) określonych w przedmiotowym rozporządzeniu, z rozbiciem na poszczególne dodatki.
2.Ilu funkcjonariuszy celnych zostało objętych podwyższeniem najniższego wynagrodzenia zgodnie z tabelą uposażeń określoną w załączniku do rozporządzenia, z podziałem na poszczególne stanowiska służbowe.
3. Ile osób otrzymało nowe warunki płacowe w przedziale 200-600 PLN, a ile 1-100 PLN,
4.Jak kształtują się „widełki” płacowe na poszczególnych stanowiskach po wprowadzeniu przedmiotowej regulacji.

Pragniemy Pani Dyrektor zwrócić uwagę na treść zobowiązań, jaką otrzymali w dniu dzisiejszym do podpisu pracownicy cywilni. Na ostatnim spotkaniu z Panią Dyrektor uzyskaliśmy informację, że pracownicy cywilni winni do 15.11.2009r. wstępnie zadeklarować się czy pragnęliby pozostać „cywilami” czy też funkcjonariuszami w związku z wejściem w życie „nowej” Ustawy o Służbie Celnej. Powyższa deklaracja nie miała być w żadnym względzie wiążąca dla osoby składającej „podpis”, a jedynie miała służyć celom statystycznym - lepsze zaplanowanie budżetu Izby Celnej w Łodzi na rok 2010.
Treść: „w związku z art.224 Ustawy o Służbie Celnej z dnia 27.08.2009r. oświadczam, iż zgadzam się/nie zgadzam* się na zmianę statusu z pracownika korpusu służby cywilnej na status funkcjonariusza celnego” wskazuje jednoznacznie, że na dzień podpisania powyższego dokumentu pracownik musi się jednoznacznie zobowiązać do zmiany statusu. Nadto musi to zrobić nie znając warunków wynikających z art.99 ustawy. Pragniemy zauważyć, że art.224 ustawy wskazuje jedynie czasookres wykonywania obowiązków wynikających z art.2.
Pragniemy Pani Dyrektor zwrócić uwagę, iż powyższy zapis budzi duży niepokój pracowników cywilnych oraz powoduje niejasności pod kątem wykorzystania przedmiotowych oświadczeń w przyszłości.

z wyrazami szacunku​
w imieniu:​
Zarządu ZZ Służby Celnej w Łodzi – przewodniczący Jacek Kraj (*)
Zarządu ZZ SzNPiA w Sieradzu – przewodniczący Paweł Ślęzak (*)
Zarządu ZZ SzNPiA w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący Bartłomiej Miszczyk (*)
Koła ZZ Celnicy.PL w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący Mirosław Kuś (*)
 
propozycja DIC w sprawie "resztkówki"

Łódź, dnia 03 listopada 2009r.

[FONT=&quot]Izba Celna w Łodzi[/FONT]
[FONT=&quot] 93-232 Łódź[/FONT]
[FONT=&quot] ul. Lodowa 97[/FONT]
kier.0 42 tel.63 88 222, fax 63 88 350

Pan Jacek Kraj
Przewodniczący ZZ S.C. w Łodzi


Pan Bartłomiej Miszczyk
Przewodniczący ZZ SNP i A w Piotrkowie Tryb.

Pan Paweł Ślęzak
Przewodniczący ZZ SNP i A w Sieradzu

Pan Mirosław Kuś
Przewodniczący Koła w Łodzi ZZ Celnicy PL


[FONT=&quot]360000-IOSW-0704-27 /09[/FONT]

W związku z otrzymanymi środkami na dodatkową regulację uposażeń dla funkcjonariuszy celnych oraz wytycznymi w zakresie ich rozdysponowania Dyrektor Izby Celnej w Łodzi proponuje następujące zasady ich podziału:

ØKwota na etat 84,34 zł. x 570 etatów = 48 073,80 zł.
Kwota ta została pomniejszona o 20% z tytułu dodatku za wieloletnią służbę oraz
1 807,90 zł. z tytułu przekroczenia limitu na awanse w stanowisku przyznane we wrześniu b.r.
Po dokonaniu niezbędnych zaokrągleń do podziału na etat pozostało 38 254 zł : 570 etatów = 67,11 zł. na etat.

ØNa podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 kwietnia 2000 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz. U. Nr 26 poz. 408 z późniejszymi zmianami) podwyżką z ogólnej liczby funkcjonariuszy celnych w Izbie Celnej w Łodzi nie zostali objęci:
-Dyrektor i Zastępcy Dyrektora,
-kadra kierownicza w Izbie Celnej,
-kadra kierownicza w Urzędach Celnych (wyjątek: 1 osoba w Urzędzie Celnym I w Łodzi i 1 osoba w Urzędzie Celnym II w Łodzi),
-177 funkcjonariuszy nie pełniących funkcji kierowniczych w Izbie i Urzędach Celnych.

ØDo mojej dyspozycji pozostawiam kwotę:
10 800,00 zł. (27 x 400 zł.) dla następujących osób:
-24 osoby średniej kadry kierowniczej w Izbie Celnej,
-3 Naczelników Urzędów Celnych
oraz 335,50 zł. (5 x 67,11 zł.) dla Dyrektora i Zastępców Dyrektora Izby Celnej.

ØPozostałą kwotę tj. 27 081 zł. proponuję rozdzielić proporcjonalnie według stanu
zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych w następujący sposób:
Urząd Celny I w Łodzi – 126 osób, co stanowi 23% ogółu kadry czyli 6 230 zł.
Urząd Celny II w Łodzi – 123 osoby, co stanowi 22% ogółu kadry czyli 5 960 zł.
Urząd Celny w Piotrkowie Trybunalskim – 89 osób, co staniolowi 16% ogółu kadry czyli 4 330zł.
Izba Celna w Łodzi – 217 osób , co stanowi 39% ogółu kadry czyli 10 570zł.

ØNaczelnicy Urzędów dokonują rozdziału przyznanych kwot mając na względzie
ich motywacyjny charakter. Oznacza to, że podwyżkę winni otrzymać funkcjonariusze celni, którzy wyróżniają się w wykonywaniu obowiązków służbowych, wiedzą zaangażowaniem, dyspozycyjnością. W przypadku kadry kierowniczej dodatkowym kryterium winna być złożoność zadań danej komórki organizacyjnej i jej liczebność.
Proponuję aby w podziale tej kwoty nie uczestniczyły osoby, które na podstawie w/w rozporządzenia lub z tytułu awansu na stanowisku we wrześniu b.r. otrzymały już podwyżkę w kwocie co najmniej 100 zł. Dlatego też minimalna kwota obecnej podwyżki nie powinna być niższa niż 100 zł. i nie wyższa niż 400 zł. Przyznane kwoty należy zaokrąglić do pełnych złotych.

ØZastępcy Dyrektora przedłożą Dyrektorowi Izby Celnej umotywowane wnioski o
podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy celnych z podległych sobie pionów w terminie do 10 listopada 2009 r. W tym gronie nastąpi ich weryfikacja i rozdział kwot w ramach ustalonego limitu tj. 10 570 zł.

Niniejszą propozycję podziału przekazuję celem akceptacji lub przedstawienia alternatywnego stanowiska uzgodnionego przez wszystkie Związki Zawodowe działające na terenie Izby Celnej w Łodzi. Ponieważ przedstawione powyżej zasady zostały Panom przekazane ustnie w trakcie naszego spotkania w dniu 29.10.2009r. na odpowiedź oczekuję do dnia 04.10.2009 r. godz. 15:15 przed wyznaczonym terminem spotkania tj. 05.11.2009r.


Dyrektor
Izby Celnej w Łodzi
Dorota Kędzierska
 
Łódź, dnia 03 listopada 2009r.

[FONT=&quot]Izba Celna w Łodzi[/FONT]
[FONT=&quot] 93-232 Łódź[/FONT]
[FONT=&quot] ul. Lodowa 97[/FONT]
kier.0 42 tel.63 88 222, fax 63 88 350

Pan Jacek Kraj
Przewodniczący ZZ S.C. w Łodzi


Pan Bartłomiej Miszczyk
Przewodniczący ZZ SNP i A w Piotrkowie Tryb.

Pan Paweł Ślęzak
Przewodniczący ZZ SNP i A w Sieradzu

Pan Mirosław Kuś
Przewodniczący Koła w Łodzi ZZ Celnicy PL


[FONT=&quot]360000-IOSW-0704-27 /09[/FONT]

W związku z otrzymanymi środkami na dodatkową regulację uposażeń dla funkcjonariuszy celnych oraz wytycznymi w zakresie ich rozdysponowania Dyrektor Izby Celnej w Łodzi proponuje następujące zasady ich podziału:

ØKwota na etat 84,34 zł. x 570 etatów = 48 073,80 zł.
Kwota ta została pomniejszona o 20% z tytułu dodatku za wieloletnią służbę oraz
1 807,90 zł. z tytułu przekroczenia limitu na awanse w stanowisku przyznane we wrześniu b.r.
Po dokonaniu niezbędnych zaokrągleń do podziału na etat pozostało 38 254 zł : 570 etatów = 67,11 zł. na etat.

ØNa podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 kwietnia 2000 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz. U. Nr 26 poz. 408 z późniejszymi zmianami) podwyżką z ogólnej liczby funkcjonariuszy celnych w Izbie Celnej w Łodzi nie zostali objęci:
-Dyrektor i Zastępcy Dyrektora,
-kadra kierownicza w Izbie Celnej,
-kadra kierownicza w Urzędach Celnych (wyjątek: 1 osoba w Urzędzie Celnym I w Łodzi i 1 osoba w Urzędzie Celnym II w Łodzi),
-177 funkcjonariuszy nie pełniących funkcji kierowniczych w Izbie i Urzędach Celnych.

ØDo mojej dyspozycji pozostawiam kwotę:
10 800,00 zł. (27 x 400 zł.) dla następujących osób:
-24 osoby średniej kadry kierowniczej w Izbie Celnej,
-3 Naczelników Urzędów Celnych
oraz 335,50 zł. (5 x 67,11 zł.) dla Dyrektora i Zastępców Dyrektora Izby Celnej.

ØPozostałą kwotę tj. 27 081 zł. proponuję rozdzielić proporcjonalnie według stanu
zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych w następujący sposób:
Urząd Celny I w Łodzi – 126 osób, co stanowi 23% ogółu kadry czyli 6 230 zł.
Urząd Celny II w Łodzi – 123 osoby, co stanowi 22% ogółu kadry czyli 5 960 zł.
Urząd Celny w Piotrkowie Trybunalskim – 89 osób, co staniolowi 16% ogółu kadry czyli 4 330zł.
Izba Celna w Łodzi – 217 osób , co stanowi 39% ogółu kadry czyli 10 570zł.

ØNaczelnicy Urzędów dokonują rozdziału przyznanych kwot mając na względzie
ich motywacyjny charakter. Oznacza to, że podwyżkę winni otrzymać funkcjonariusze celni, którzy wyróżniają się w wykonywaniu obowiązków służbowych, wiedzą zaangażowaniem, dyspozycyjnością. W przypadku kadry kierowniczej dodatkowym kryterium winna być złożoność zadań danej komórki organizacyjnej i jej liczebność.
Proponuję aby w podziale tej kwoty nie uczestniczyły osoby, które na podstawie w/w rozporządzenia lub z tytułu awansu na stanowisku we wrześniu b.r. otrzymały już podwyżkę w kwocie co najmniej 100 zł. Dlatego też minimalna kwota obecnej podwyżki nie powinna być niższa niż 100 zł. i nie wyższa niż 400 zł. Przyznane kwoty należy zaokrąglić do pełnych złotych.

ØZastępcy Dyrektora przedłożą Dyrektorowi Izby Celnej umotywowane wnioski o
podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy celnych z podległych sobie pionów w terminie do 10 listopada 2009 r. W tym gronie nastąpi ich weryfikacja i rozdział kwot w ramach ustalonego limitu tj. 10 570 zł.

Niniejszą propozycję podziału przekazuję celem akceptacji lub przedstawienia alternatywnego stanowiska uzgodnionego przez wszystkie Związki Zawodowe działające na terenie Izby Celnej w Łodzi. Ponieważ przedstawione powyżej zasady zostały Panom przekazane ustnie w trakcie naszego spotkania w dniu 29.10.2009r. na odpowiedź oczekuję do dnia 04.10.2009 r. godz. 15:15 przed wyznaczonym terminem spotkania tj. 05.11.2009r.


Dyrektor
Izby Celnej w Łodzi
Dorota Kędzierska

Tzn. że jeżeli ktoś we wrześniu dostał awans np. mł. dyspozytora na dyspozytora to dostanie figę z makiem ? To po cholerę się starać. A jeżeli dostał podwyżkę 65 zł to co ?
 
Kolejny bełkot Kędzierskiej.

Łódź, dnia 03 listopada 2009r.

[FONT=&quot]Izba Celna w Łodzi[/FONT]
[FONT=&quot] 93-232 Łódź[/FONT]
[FONT=&quot] ul. Lodowa 97[/FONT]
kier.0 42 tel.63 88 222, fax 63 88 350

Pan Jacek Kraj
Przewodniczący ZZ S.C. w Łodzi


Pan Bartłomiej Miszczyk
Przewodniczący ZZ SNP i A w Piotrkowie Tryb.

Pan Paweł Ślęzak
Przewodniczący ZZ SNP i A w Sieradzu

Pan Mirosław Kuś
Przewodniczący Koła w Łodzi ZZ Celnicy PL


[FONT=&quot]360000-IOSW-0704-27 /09[/FONT]

W związku z otrzymanymi środkami na dodatkową regulację uposażeń dla funkcjonariuszy celnych oraz wytycznymi w zakresie ich rozdysponowania Dyrektor Izby Celnej w Łodzi proponuje następujące zasady ich podziału:

ØKwota na etat 84,34 zł. x 570 etatów = 48 073,80 zł.
Kwota ta została pomniejszona o 20% z tytułu dodatku za wieloletnią służbę oraz
1 807,90 zł. z tytułu przekroczenia limitu na awanse w stanowisku przyznane we wrześniu b.r.
Po dokonaniu niezbędnych zaokrągleń do podziału na etat pozostało 38 254 zł : 570 etatów = 67,11 zł. na etat.

ØNa podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 kwietnia 2000 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz. U. Nr 26 poz. 408 z późniejszymi zmianami) podwyżką z ogólnej liczby funkcjonariuszy celnych w Izbie Celnej w Łodzi nie zostali objęci:
-Dyrektor i Zastępcy Dyrektora,
-kadra kierownicza w Izbie Celnej,
-kadra kierownicza w Urzędach Celnych (wyjątek: 1 osoba w Urzędzie Celnym I w Łodzi i 1 osoba w Urzędzie Celnym II w Łodzi),
-177 funkcjonariuszy nie pełniących funkcji kierowniczych w Izbie i Urzędach Celnych.

ØDo mojej dyspozycji pozostawiam kwotę:
10 800,00 zł. (27 x 400 zł.) dla następujących osób:
-24 osoby średniej kadry kierowniczej w Izbie Celnej,
-3 Naczelników Urzędów Celnych
oraz 335,50 zł. (5 x 67,11 zł.) dla Dyrektora i Zastępców Dyrektora Izby Celnej.

ØPozostałą kwotę tj. 27 081 zł. proponuję rozdzielić proporcjonalnie według stanu
zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych w następujący sposób:
Urząd Celny I w Łodzi – 126 osób, co stanowi 23% ogółu kadry czyli 6 230 zł.
Urząd Celny II w Łodzi – 123 osoby, co stanowi 22% ogółu kadry czyli 5 960 zł.
Urząd Celny w Piotrkowie Trybunalskim – 89 osób, co staniolowi 16% ogółu kadry czyli 4 330zł.
Izba Celna w Łodzi – 217 osób , co stanowi 39% ogółu kadry czyli 10 570zł.

ØNaczelnicy Urzędów dokonują rozdziału przyznanych kwot mając na względzie
ich motywacyjny charakter. Oznacza to, że podwyżkę winni otrzymać funkcjonariusze celni, którzy wyróżniają się w wykonywaniu obowiązków służbowych, wiedzą zaangażowaniem, dyspozycyjnością. W przypadku kadry kierowniczej dodatkowym kryterium winna być złożoność zadań danej komórki organizacyjnej i jej liczebność.
Proponuję aby w podziale tej kwoty nie uczestniczyły osoby, które na podstawie w/w rozporządzenia lub z tytułu awansu na stanowisku we wrześniu b.r. otrzymały już podwyżkę w kwocie co najmniej 100 zł. Dlatego też minimalna kwota obecnej podwyżki nie powinna być niższa niż 100 zł. i nie wyższa niż 400 zł. Przyznane kwoty należy zaokrąglić do pełnych złotych.

ØZastępcy Dyrektora przedłożą Dyrektorowi Izby Celnej umotywowane wnioski o
podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy celnych z podległych sobie pionów w terminie do 10 listopada 2009 r. W tym gronie nastąpi ich weryfikacja i rozdział kwot w ramach ustalonego limitu tj. 10 570 zł.

Niniejszą propozycję podziału przekazuję celem akceptacji lub przedstawienia alternatywnego stanowiska uzgodnionego przez wszystkie Związki Zawodowe działające na terenie Izby Celnej w Łodzi. Ponieważ przedstawione powyżej zasady zostały Panom przekazane ustnie w trakcie naszego spotkania w dniu 29.10.2009r. na odpowiedź oczekuję do dnia 04.10.2009 r. godz. 15:15 przed wyznaczonym terminem spotkania tj. 05.11.2009r.


Dyrektor
Izby Celnej w Łodzi
Dorota Kędzierska


Tradycyjnie jak jest jest możliwość równego podzielenia biedy to nasza matołek musi przy tym pogrzebać.

Zastrzegła sobie kolejną kasę dla siebie (żadnego honoru) oraz dla ekstra lachociągów:

,,Do mojej dyspozycji pozostawiam kwotę:
10 800,00 zł. (27 x 400 zł.) dla następujących osób:
-24 osoby średniej kadry kierowniczej w Izbie Celnej,
-3 Naczelników Urzędów Celnych
oraz 335,50 zł. (5 x 67,11 zł.) dla Dyrektora i Zastępców Dyrektora Izby Celnej. ,,.

Jakoś sobie nie przypominam entuzjazmu ww. do akcji protestacyjnej dzięki której mamy te pieniądze. Może by tak tutaj opublikować listę kto wziął wówczas urlop na żądanie, a kto się w gacie zesrał.

Przy okazji tradycyjnie próbuje poróżnić środowisko. Jak komuś wyrównali miesiąc temu do widełkowego minimum to teraz chuja dostanie.
Wiadomo kto kasę weźmie: ci co zawsze.

Tylko mieć nadzieję, że kolega przewodniczący się w końcu postawi i zacznie egzekwować przepisy ustawy o związkach zawodowych. Nie podpisywać, nie przyklepywać, wątpliwe sprawy kierować do sądu pracy !

Ale nas pokarało dyrektorem.

http://www.polskatimes.pl/dziennikl...0,wybierzcie-mnie-to-wybuduje-metro,id,t.html
 
Gdzie masz ch...u kasę ?

Tradycyjnie jak jest jest możliwość równego podzielenia biedy to nasza matołek musi przy tym pogrzebać.

Zastrzegła sobie kolejną kasę dla siebie (żadnego honoru) oraz dla ekstra lachociągów:

,,Do mojej dyspozycji pozostawiam kwotę:
10 800,00 zł. (27 x 400 zł.) dla następujących osób:
-24 osoby średniej kadry kierowniczej w Izbie Celnej,
-3 Naczelników Urzędów Celnych
oraz 335,50 zł. (5 x 67,11 zł.) dla Dyrektora i Zastępców Dyrektora Izby Celnej. ,,.

Jakoś sobie nie przypominam entuzjazmu ww. do akcji protestacyjnej dzięki której mamy te pieniądze. Może by tak tutaj opublikować listę kto wziął wówczas urlop na żądanie, a kto się w gacie zesrał.

Przy okazji tradycyjnie próbuje poróżnić środowisko. Jak komuś wyrównali miesiąc temu do widełkowego minimum to teraz chuja dostanie.
Wiadomo kto kasę weźmie: ci co zawsze.

Tylko mieć nadzieję, że kolega przewodniczący się w końcu postawi i zacznie egzekwować przepisy ustawy o związkach zawodowych. Nie podpisywać, nie przyklepywać, wątpliwe sprawy kierować do sądu pracy !

Ale nas pokarało dyrektorem.

http://www.polskatimes.pl/dziennikl...0,wybierzcie-mnie-to-wybuduje-metro,id,t.html



Większego badziewia jakie jest teraz to jeszcze nie widziałem. Nawet za Kacalaka były jakieś reguły.

Kto pisze żonie prominentnego gwiazdora ZCHNU, LPRU, LIBERTASU taką groteskę.
Pewnie Falczki i Wieśka Kadrowa ,,uprzejmie doniese,,.



http://www.polskatimes.pl/dziennikl...0,wybierzcie-mnie-to-wybuduje-metro,id,t.html
 
Ostatnia edycja:
ochłapy do czyjej łapy

Łódź, dnia 03 listopada 2009r.

ØNaczelnicy Urzędów dokonują rozdziału przyznanych kwot mając na względzie ich motywacyjny charakter. Oznacza to, że podwyżkę winni otrzymać funkcjonariusze celni, którzy wyróżniają się w wykonywaniu obowiązków służbowych , wiedzą zaangażowaniem, dyspozycyjnością. W przypadku kadry kierowniczej dodatkowym kryterium winna być złożoność zadań danej komórki organizacyjnej i jej liczebność.
Dyrektor
Izby Celnej w Łodzi
Dorota Kędzierska

Naczelnicy Urzędów dokonują rozdziału przyznanych kwot mając na względzie
ich motywacyjny charakter Oznacza to, że podwyżkę winni otrzymać funkcjonariusze celni, którzy
wyróżniają się w wykonywaniu obowiązków służbowych czytaj: zamiłowaniem do wchodzenia w d... zwierzchności
wiedzą czytaj: oblicze nie skażone myślą
zaangażowaniem, dyspozycyjnością czytaj: uprzejmie donoszę.
Jednym słowem jak zwykle żałosne to wszystko!!!!!!
 
[FONT=&quot]Łódź, dnia 04.11.2009r.[/FONT]
Związek Zawodowy Służby Celnej w Łodzi
Związek Zawodowy SzNPiA w Sieradzu
Związek Zawodowy SzNPiA w Piotrkowie Trybunalskim
Koło Związku Zawodowego Celnicy.Pl w Piotrkowie Trybunalskim


Pani Dorota Kędzierska
Dyrektor Izby Celnej w Łodzi


nasz znak: 362000-UPAR-ZZSC-18/09
W nawiązaniu do propozycji Pani Dyrektor skierowanej do Związków Zawodowych działających przy Izbie Celnej w Łodzi (sygn. pisma: 360000-IOSW-0704-27/09 z dnia 03.11.2009r.) pragniemy zauważyć, że:
1.Podwyżka dla kadry kierowniczej w wysokości 400,00 zł stanowi prawie 6-krotną średnią kwotę przypadającą na jeden etat (67,11 zł). Średnia kwota przeznaczona na awans we wrześniu 2009r. wynosiła 150,00 zł i przysługiwała od października br. a nie z wyrównaniem od lipca 2009r. jak to ma miejsce w przypadku pozostałych podwyżek (w tym również dla kadry kierowniczej),
2.Kadra kierownicza zgodnie z nową Ustawą o Służbie Celnej wchodzi w listopadzie br. do korpusów oficerskich, co w konsekwencji spowoduje, iż wiele osób otrzyma znaczne podwyżki uposażeń z tytułu awansu w stopniu służbowym (nawet kilkaset złotych). Środki te pochodzą również z ogólnej kwoty przeznaczonej na podwyżki od VII’09,
3.Kadra kierownicza w przyszłym roku zostanie objęta znacznymi podwyżkami z tytułu:
ØWartościowania stanowisk (cała kadra kierownicza została sklasyfikowana w najwyższej kategorii stanowisk, tj. kategorii „A” i z tego tytułu otrzyma wysokie gratyfikacje),
ØDodatku funkcyjnego,
Mówiąc o kadrze kierowniczej nie należy zapominać o nowej siatce płac (Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych – załącznik nr:2 tabela nr:2), które przyznaje wynagrodzenie zasadnicze w granicach np.:
Dyrektor IC : 6.800,17 – 8.900,74 zł
z-ca Dyrektora IC : 6.200,54 – 7.800,80 zł
Naczelnik UC : 5.600,91 – 6.800,17 zł
Naczelnik wydziału : 5.100,59 – 5.600,91 zł
Kierownik OC : 5.100,59 – 5.600,91 zł
Kierownik referatu : 4.600,28 – 5.100,59 zł
4.W przypadku odejścia osoby ze stanowiska kierowniczego po wcześniejszym objęciu tej osoby przedmiotowymi podwyżkami (są to stałe elementy wynagrodzenia, jedynym ruchomym składnikiem wynagrodzenia jest dodatek funkcyjny) powstaną nowe kominy płacowe. Podejmowane w latach 2008-2009 działania w celu likwidacji tych kominów, zostaną w ten sposób zniweczone.

Mając powyższe na uwadze przedkładamy Pani Dyrektor następujące kryteria podziału otrzymanych środków na dodatkową regulację uposażeń dla funkcjonariuszy celnych:
1.Kwota łącznie z pochodnymi na 1 etat: 84,34 zł x 570 etatów = 48.073,80 zł
Kwota ta ulega pomniejszeniu: z tytułu przekroczenia limitu na awanse w stanowisku przyznane we wrześniu 2009r., tj. 1.807,90 zł oraz o 20% od tej kwoty z tytułu dodatku stażowego, tj. 361,58 zł
48.073,80 zł – 1.807,90 zł – 361,58 zł = 45.904,32 zł
Średnia na etat (łącznie z pochodnymi): 45.904,32 zł : 570 etatów = 80,53 zł
2.Beneficjentem regulacji uposażenia będzie każdy funkcjonariusz celny, który jest zatrudniony w służbie, co najmniej od 01.01.2009r. i który w ciągu 2009r.:
ØNie przebywał na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 60 dni,
ØNie jest zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych,
ØNie przebywał na urlopie bezpłatnym, w tym także wychowawczym dłużej niż 60 dni,
3.Maksymalna kwota regulacji wraz z pochodnymi nie może przekroczyć 200,00 zł
4.Łączna kwota zostanie podzielona na dwie grupy:
ØKadra kierownicza (łączna ilość osób w całej IC): 57 etatów x 80,53 zł = 4.590,21 zł
ØPozostali funkcjonariusze: 513 etatów x 80,53 zł = 41.311,89 zł
5.Ilość osób uprawnionych do regulacji uposażeń będzie liczona w każdej grupie osobno.
6.Kwota otrzymana po określeniu liczby funkcjonariuszy uprawnionych zostanie przeliczona średnio na etat (dla każdej grupy osobno) i podzielona zgodnie z realnym zatrudnieniem na dzień 01.07.2009r. na Izbę Celną i 3 Urzędy Celne.
7.Regulację uposażeń kadry kierowniczej ustala Dyrektor Izby Celnej w konsultacji z Naczelnikami Urzędów Celnych (dla UC) i zastępcami Dyrektora Izby Celnej (dla IC).
8.Naczelnicy Urzędów Celnych (w konsultacja z kadrą kierowniczą UC) oraz zastępcy Dyrektora Izby Celnej (w konsultacji z kadrą kierowniczą IC) w ramach kwoty przypadającej na funkcjonariuszy celnych zatrudnionych w podległych im komórkach organizacyjnych określą do 25% liczby funkcjonariuszy celnych, którzy mogą otrzymać regulację uposażenia w kwocie tj. 200,00 zł. Pozostała kwota zostanie podzielona na uprawnionych funkcjonariuszy w każdym Urzędzie Celnym i Izbie Celnej.
9.Przy określaniu „wyższej” kwoty, należy uwzględnić okoliczności wzorowego wypełniania przez funkcjonariuszy celnych obowiązków służbowych, a w szczególności:
ØNienaganną i kreatywna postawę w Służbie Celnej,
ØWiedzę fachową i jej praktyczne wykorzystanie na stanowisku pracy (tzw. „merytoryczne” filary danej komórki),
ØZaangażowanie i dyspozycyjność,
10. W grupie funkcjonariuszy uprawnionych do regulacji w kwocie 200,00 zł nie powinni znaleźć się funkcjonariusze celni, którzy: otrzymali awans na stanowisku z okazji tegorocznego Dnia Służby Celnej oraz otrzymali wyrównanie w stanowisku w kwocie powyżej 200,00 zł z tytułu zmiany Rozporządzenia w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U.Nr 153, poz.1224 z 2009r.)
z wyrazami szacunku​
w imieniu:​
Zarządu ZZ Służby Celnej w Łodzi – przewodniczący Jacek Kraj (*)
Zarządu ZZ SzNPiA w Sieradzu – przewodniczący Paweł Ślęzak (*)
Zarządu ZZ SzNPiA w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący Bartłomiej Miszczyk (*)
Koła ZZ Celnicy.PL w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący Mirosław Kuś (*)
(*) podpisy na oryginale
do wiadomości:
1 a/a
2 członkowie związków zawodowych.
 
Tańcowały dwa Michały...

[FONT=&quot]Łódź, dnia 04.11.2009r.[/FONT]
Związek Zawodowy Służby Celnej w Łodzi
Związek Zawodowy SzNPiA w Sieradzu
Związek Zawodowy SzNPiA w Piotrkowie Trybunalskim
Koło Związku Zawodowego Celnicy.Pl w Piotrkowie Trybunalskim


Pani Dorota Kędzierska
Dyrektor Izby Celnej w Łodzi


nasz znak: 362000-UPAR-ZZSC-18/09
W nawiązaniu do propozycji Pani Dyrektor skierowanej do Związków Zawodowych działających przy Izbie Celnej w Łodzi (sygn. pisma: 360000-IOSW-0704-27/09 z dnia 03.11.2009r.) pragniemy zauważyć, że:
1.Podwyżka dla kadry kierowniczej w wysokości 400,00 zł stanowi prawie 6-krotną średnią kwotę przypadającą na jeden etat (67,11 zł). Średnia kwota przeznaczona na awans we wrześniu 2009r. wynosiła 150,00 zł i przysługiwała od października br. a nie z wyrównaniem od lipca 2009r. jak to ma miejsce w przypadku pozostałych podwyżek (w tym również dla kadry kierowniczej),
2.Kadra kierownicza zgodnie z nową Ustawą o Służbie Celnej wchodzi w listopadzie br. do korpusów oficerskich, co w konsekwencji spowoduje, iż wiele osób otrzyma znaczne podwyżki uposażeń z tytułu awansu w stopniu służbowym (nawet kilkaset złotych). Środki te pochodzą również z ogólnej kwoty przeznaczonej na podwyżki od VII’09,
3.Kadra kierownicza w przyszłym roku zostanie objęta znacznymi podwyżkami z tytułu:
ØWartościowania stanowisk (cała kadra kierownicza została sklasyfikowana w najwyższej kategorii stanowisk, tj. kategorii „A” i z tego tytułu otrzyma wysokie gratyfikacje),
ØDodatku funkcyjnego,
Mówiąc o kadrze kierowniczej nie należy zapominać o nowej siatce płac (Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych – załącznik nr:2 tabela nr:2), które przyznaje wynagrodzenie zasadnicze w granicach np.:
Dyrektor IC : 6.800,17 – 8.900,74 zł
z-ca Dyrektora IC : 6.200,54 – 7.800,80 zł
Naczelnik UC : 5.600,91 – 6.800,17 zł
Naczelnik wydziału : 5.100,59 – 5.600,91 zł
Kierownik OC : 5.100,59 – 5.600,91 zł
Kierownik referatu : 4.600,28 – 5.100,59 zł
4.W przypadku odejścia osoby ze stanowiska kierowniczego po wcześniejszym objęciu tej osoby przedmiotowymi podwyżkami (są to stałe elementy wynagrodzenia, jedynym ruchomym składnikiem wynagrodzenia jest dodatek funkcyjny) powstaną nowe kominy płacowe. Podejmowane w latach 2008-2009 działania w celu likwidacji tych kominów, zostaną w ten sposób zniweczone.

Mając powyższe na uwadze przedkładamy Pani Dyrektor następujące kryteria podziału otrzymanych środków na dodatkową regulację uposażeń dla funkcjonariuszy celnych:
1.Kwota łącznie z pochodnymi na 1 etat: 84,34 zł x 570 etatów = 48.073,80 zł
Kwota ta ulega pomniejszeniu: z tytułu przekroczenia limitu na awanse w stanowisku przyznane we wrześniu 2009r., tj. 1.807,90 zł oraz o 20% od tej kwoty z tytułu dodatku stażowego, tj. 361,58 zł
48.073,80 zł – 1.807,90 zł – 361,58 zł = 45.904,32 zł
Średnia na etat (łącznie z pochodnymi): 45.904,32 zł : 570 etatów = 80,53 zł
2.Beneficjentem regulacji uposażenia będzie każdy funkcjonariusz celny, który jest zatrudniony w służbie, co najmniej od 01.01.2009r. i który w ciągu 2009r.:
ØNie przebywał na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 60 dni,
ØNie jest zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych,
ØNie przebywał na urlopie bezpłatnym, w tym także wychowawczym dłużej niż 60 dni,
3.Maksymalna kwota regulacji wraz z pochodnymi nie może przekroczyć 200,00 zł
4.Łączna kwota zostanie podzielona na dwie grupy:
ØKadra kierownicza (łączna ilość osób w całej IC): 57 etatów x 80,53 zł = 4.590,21 zł
ØPozostali funkcjonariusze: 513 etatów x 80,53 zł = 41.311,89 zł
5.Ilość osób uprawnionych do regulacji uposażeń będzie liczona w każdej grupie osobno.
6.Kwota otrzymana po określeniu liczby funkcjonariuszy uprawnionych zostanie przeliczona średnio na etat (dla każdej grupy osobno) i podzielona zgodnie z realnym zatrudnieniem na dzień 01.07.2009r. na Izbę Celną i 3 Urzędy Celne.
7.Regulację uposażeń kadry kierowniczej ustala Dyrektor Izby Celnej w konsultacji z Naczelnikami Urzędów Celnych (dla UC) i zastępcami Dyrektora Izby Celnej (dla IC).
8.Naczelnicy Urzędów Celnych (w konsultacja z kadrą kierowniczą UC) oraz zastępcy Dyrektora Izby Celnej (w konsultacji z kadrą kierowniczą IC) w ramach kwoty przypadającej na funkcjonariuszy celnych zatrudnionych w podległych im komórkach organizacyjnych określą do 25% liczby funkcjonariuszy celnych, którzy mogą otrzymać regulację uposażenia w kwocie tj. 200,00 zł. Pozostała kwota zostanie podzielona na uprawnionych funkcjonariuszy w każdym Urzędzie Celnym i Izbie Celnej.
9.Przy określaniu „wyższej” kwoty, należy uwzględnić okoliczności wzorowego wypełniania przez funkcjonariuszy celnych obowiązków służbowych, a w szczególności:
ØNienaganną i kreatywna postawę w Służbie Celnej,
ØWiedzę fachową i jej praktyczne wykorzystanie na stanowisku pracy (tzw. „merytoryczne” filary danej komórki),
ØZaangażowanie i dyspozycyjność,
10. W grupie funkcjonariuszy uprawnionych do regulacji w kwocie 200,00 zł nie powinni znaleźć się funkcjonariusze celni, którzy: otrzymali awans na stanowisku z okazji tegorocznego Dnia Służby Celnej oraz otrzymali wyrównanie w stanowisku w kwocie powyżej 200,00 zł z tytułu zmiany Rozporządzenia w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego (Dz.U.Nr 153, poz.1224 z 2009r.)
z wyrazami szacunku​
w imieniu:​
Zarządu ZZ Służby Celnej w Łodzi – przewodniczący Jacek Kraj (*)
Zarządu ZZ SzNPiA w Sieradzu – przewodniczący Paweł Ślęzak (*)
Zarządu ZZ SzNPiA w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący Bartłomiej Miszczyk (*)
Koła ZZ Celnicy.PL w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący Mirosław Kuś (*)
(*) podpisy na oryginale
do wiadomości:
1 a/a
2 członkowie związków zawodowych.


No cóż, zobaczymy siłę naszych lokalnych związków.
Zobaczymy czy co pół roku awansujące lachociągi odpuszczą sobie ostatni skok na kasę. Co 400 na ryj to nie 200.

Już widzę jak Kędzierska z Wiesią ,, uprzejmie doniese ,, Kadrową idą na ten układ.
Tradycyjnie, w rękę ze związkami przypierdolą chorującym.


http://www.polskatimes.pl/dziennikl...0,wybierzcie-mnie-to-wybuduje-metro,id,t.html
 
No cóż, zobaczymy siłę naszych lokalnych związków.
Zobaczymy czy co pół roku awansujące lachociągi odpuszczą sobie ostatni skok na kasę. Co 400 na ryj to nie 200.

Już widzę jak Kędzierska z Wiesią ,, uprzejmie doniese ,, Kadrową idą na ten układ.
Tradycyjnie, w rękę ze związkami przypierdolą chorującym.


http://www.polskatimes.pl/dziennikl...0,wybierzcie-mnie-to-wybuduje-metro,id,t.html

Związkowcy a raczej ich przywódcy myślą o sobie a nie o ludziach. Takie mam wrażenie patrząc na działalność związków w IC. Siedzą cicho i liczą na 400.... gram ?:) czy zł ?
 
propozycja Nr2 DIC w sprawie rozdziału "resztkówki"

Łódź, dnia 6 listopada 2009r.​

PROPOZYCJA PRZYZNANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH PRZEZNACZONYCH NA PODWYŻSZENIE UPOSAŻEŃ ZASADNICZYCH DLA FUNKCJONARIUSZY CELNYCH

W dniu 21 października 2009r. Ministerstwo Finansów przyznało w planie finansowym na rzecz Izby Celnej w Łodzi m.in. kwotę 48.073,80zł z przeznaczeniem na motywacyjny system uposażeń z wyrównaniem od dnia 1 lipca br.
Mając na uwadze cel przyznania tych środków oraz uniknięcie podwójnego podwyższenia uposażenia zasadniczego tym samym osobom ponad przyjęty standard 150 zł na awans w stanowisku i uposażeniu z okazji dnia Służby Celnej przedstawiam poniższą propozycję.
Z podwyższenia uposażenia wyłączeni są funkcjonariusze, których łączne podwyższenie uposażenia zasadniczego z tytułu regulacji ustawowej i awansu z okazji Dnia Służby Celnej przekroczyło 150 zł.
Osoby uprawnione do podwyższenia uposażenia w przeliczeniu na etaty – 253,5 w odniesieniu do zajmowanych etatów na 31.10.2009r. – 554,5.

Kwota 48.073,80 zł zostaje pomniejszona o:
·dodatek za wieloletnią służbę w wysokości 20 % tj. o kwotę 8011,10 zł.,
·kwotę rozdysponowaną na awanse w stanowiskach przyznanych z okazji Dnia Służby Celnej, tj. o kwotę 1807,90 zł.,
·kwotę przeznaczoną na etaty Dyrektora i Zastępców Dyrektora, tj. o kwotę 335,55zł.
Kwota, która podlega podziałowi wynosi 37.917, 25 zł., tj. 67,11 zł. na etat.

I. Zasady ogólne


1.Podwyższenie uposażenia zasadniczego nie dotyczy funkcjonariuszy celnych:
1)przyjętych do służby po dniu 2 stycznia 2009 r.
2)przebywających na zwolnieniach lekarskich w roku bieżącym powyżej 60 dni (poza przypadkami gdy zwolnienie lekarskie jest następstwem pobytu w szpitalu ),
3)przebywających w roku bieżącym powyżej 60 dni na urlopach wychowawczych i bezpłatnych,
4)zawieszonych w pełnieniu obowiązków służbowych,
5)w stosunku do których orzeczono w br. karę dyscyplinarną.
2.Podwyższenie uposażenia zasadniczego nie może być niższe niż 150 zł oraz wyższe niż 500 zł. (dolna granica podwyższenia uposażenia odpowiada wysokości awansu w stanowisku i uposażeniu z okazji Dnia Służby Celnej, zaś górna granica podwyższenia uposażenia jest zbieżna z najwyższymi podwyżkami dokonanymi z tytułu regulacji płac od dnia 1 lipca br.).

II. Podwyższenie uposażenia dla
kadry kierowniczej izby celnej i urzędów celnych
1.Dyrektor Izby Celnej wyodrębnia dla kadry kierowniczej z każdej jednostki organizacyjnej następujące kwoty:
a)Izba Celna – 25 osób włącznie z naczelnikami urzędów celnych - 7.500zł,
b)Urząd Celny I w Łodzi – 7 osób – 2.100 zł,
c)Urząd Celny II w Łodzi – 9 osób – 2.700 zł,
d)Urząd Celny w Piotrkowie Tryb. – 8 osób 2.400 zł.
14.700zł.
2.Dyrektor Izby Celnej przekazuje wyodrębnione kwoty dla kadry kierowniczej odpowiednim naczelnikom urzędów celnych.
3.Minimalne podwyższenie uposażenia dla każdego funkcjonariusza celnego z kadry kierowniczej izby celnej i urzędów celnych wynosi 150 zł.
4.Dyrektor Izby Celnej przyznaje podwyższenie uposażenia funkcjonariuszom celnym z kadry kierowniczej po dokonanej z odpowiednim zastępcą dyrektora oraz odpowiednim naczelnikiem urzędu celnego ocenie wykonywania przez podległych naczelników i kierowników obowiązków służbowych.

Z kadry kierowniczej wykluczono 1 etat Dyrektora, 4 etaty Zastępców Dyrektora, 1 etat kierownika oddziału celnego ( podwyżka powyżej 150 zł ), 1 etat kierownika referatu ( podwyżka powyżej 150 zł ) i 4 etaty kierujących wsp i sekcjami- łącznie 11 etatów.
Średnia kwota na etat wynosi 300zł –kwota odpowiada dwukrotności podwyższenia uposażenia z okazji Dnia Służby Celnej, tj.150zł.


III. Podział środków na podwyższenie uposażenia zasadniczego dla wyróżniających się funkcjonariuszy celnych.
1.Dyrektor Izby Celnej z pozostałej kwoty 23.217 zł wyodrębnia dla każdej jednostki organizacyjnej ( izby i urzędy ) środki finansowe, biorąc pod uwagę procentowy udział osób objętych podwyżką z wyłączeniem osób, które otrzymały podwyżki powyżej 150 zł,

[FONT=&quot]LP[/FONT]
[FONT=&quot]JED.ORG.[/FONT]
[FONT=&quot]Stan zatrudnienia na 31.10. br. [/FONT]
[FONT=&quot]Liczba osób, które otrzymały podwyżkę pow. 150 zł od 01.07 br. [/FONT]
[FONT=&quot]Liczba osób, które otrzymały awans pow. 150 zł z okazji Dnia Służby Celnej[/FONT]
[FONT=&quot]Kadra kierownicza [/FONT]
[FONT=&quot]Osoby uprawnione do podwyższenia uposażenia [/FONT]
[FONT=&quot]Procentowy udział [/FONT]
[FONT=&quot]Kwota [/FONT]
(tabelka)

2.Środki powinny być przeznaczone na podwyższenie uposażenia zasadniczego dla funkcjonariuszy wykazujących się nienaganną postawą, wiedzą fachową i jej praktycznym wykorzystaniem na stanowisku pracy oraz zaangażowaniem i dyspozycyjnością.

Na oryginale podpis:
Dyrektor Izby Celnej w Łodzi
[FONT=&quot]Dorota Kędzierska[/FONT]
 
pojebani

Łódź, dnia 6 listopada 2009r.​





PROPOZYCJA PRZYZNANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH PRZEZNACZONYCH NA PODWYŻSZENIE UPOSAŻEŃ ZASADNICZYCH DLA FUNKCJONARIUSZY CELNYCH

W dniu 21 października 2009r. Ministerstwo Finansów przyznało w planie finansowym na rzecz Izby Celnej w Łodzi m.in. kwotę 48.073,80zł z przeznaczeniem na motywacyjny system uposażeń z wyrównaniem od dnia 1 lipca br.
Mając na uwadze cel przyznania tych środków oraz uniknięcie podwójnego podwyższenia uposażenia zasadniczego tym samym osobom ponad przyjęty standard 150 zł na awans w stanowisku i uposażeniu z okazji dnia Służby Celnej przedstawiam poniższą propozycję.
Z podwyższenia uposażenia wyłączeni są funkcjonariusze, których łączne podwyższenie uposażenia zasadniczego z tytułu regulacji ustawowej i awansu z okazji Dnia Służby Celnej przekroczyło 150 zł.
Osoby uprawnione do podwyższenia uposażenia w przeliczeniu na etaty – 253,5 w odniesieniu do zajmowanych etatów na 31.10.2009r. – 554,5.

Kwota 48.073,80 zł zostaje pomniejszona o:
·dodatek za wieloletnią służbę w wysokości 20 % tj. o kwotę 8011,10 zł.,
·kwotę rozdysponowaną na awanse w stanowiskach przyznanych z okazji Dnia Służby Celnej, tj. o kwotę 1807,90 zł.,
·kwotę przeznaczoną na etaty Dyrektora i Zastępców Dyrektora, tj. o kwotę 335,55zł.
Kwota, która podlega podziałowi wynosi 37.917, 25 zł., tj. 67,11 zł. na etat.

I. Zasady ogólne


1.Podwyższenie uposażenia zasadniczego nie dotyczy funkcjonariuszy celnych:
1)przyjętych do służby po dniu 2 stycznia 2009 r.
2)przebywających na zwolnieniach lekarskich w roku bieżącym powyżej 60 dni (poza przypadkami gdy zwolnienie lekarskie jest następstwem pobytu w szpitalu ),
3)przebywających w roku bieżącym powyżej 60 dni na urlopach wychowawczych i bezpłatnych,
4)zawieszonych w pełnieniu obowiązków służbowych,
5)w stosunku do których orzeczono w br. karę dyscyplinarną.
2.Podwyższenie uposażenia zasadniczego nie może być niższe niż 150 zł oraz wyższe niż 500 zł. (dolna granica podwyższenia uposażenia odpowiada wysokości awansu w stanowisku i uposażeniu z okazji Dnia Służby Celnej, zaś górna granica podwyższenia uposażenia jest zbieżna z najwyższymi podwyżkami dokonanymi z tytułu regulacji płac od dnia 1 lipca br.).

II. Podwyższenie uposażenia dla
kadry kierowniczej izby celnej i urzędów celnych
1.Dyrektor Izby Celnej wyodrębnia dla kadry kierowniczej z każdej jednostki organizacyjnej następujące kwoty:
a)Izba Celna – 25 osób włącznie z naczelnikami urzędów celnych - 7.500zł,
b)Urząd Celny I w Łodzi – 7 osób – 2.100 zł,
c)Urząd Celny II w Łodzi – 9 osób – 2.700 zł,
d)Urząd Celny w Piotrkowie Tryb. – 8 osób 2.400 zł.
14.700zł.
2.Dyrektor Izby Celnej przekazuje wyodrębnione kwoty dla kadry kierowniczej odpowiednim naczelnikom urzędów celnych.
3.Minimalne podwyższenie uposażenia dla każdego funkcjonariusza celnego z kadry kierowniczej izby celnej i urzędów celnych wynosi 150 zł.
4.Dyrektor Izby Celnej przyznaje podwyższenie uposażenia funkcjonariuszom celnym z kadry kierowniczej po dokonanej z odpowiednim zastępcą dyrektora oraz odpowiednim naczelnikiem urzędu celnego ocenie wykonywania przez podległych naczelników i kierowników obowiązków służbowych.

Z kadry kierowniczej wykluczono 1 etat Dyrektora, 4 etaty Zastępców Dyrektora, 1 etat kierownika oddziału celnego ( podwyżka powyżej 150 zł ), 1 etat kierownika referatu ( podwyżka powyżej 150 zł ) i 4 etaty kierujących wsp i sekcjami- łącznie 11 etatów.
Średnia kwota na etat wynosi 300zł –kwota odpowiada dwukrotności podwyższenia uposażenia z okazji Dnia Służby Celnej, tj.150zł.


III. Podział środków na podwyższenie uposażenia zasadniczego dla wyróżniających się funkcjonariuszy celnych.
1.Dyrektor Izby Celnej z pozostałej kwoty 23.217 zł wyodrębnia dla każdej jednostki organizacyjnej ( izby i urzędy ) środki finansowe, biorąc pod uwagę procentowy udział osób objętych podwyżką z wyłączeniem osób, które otrzymały podwyżki powyżej 150 zł,

[FONT=&quot]LP[/FONT]
[FONT=&quot]JED.ORG.[/FONT]
[FONT=&quot]Stan zatrudnienia na 31.10. br. [/FONT]
[FONT=&quot]Liczba osób, które otrzymały podwyżkę pow. 150 zł od 01.07 br. [/FONT]
[FONT=&quot]Liczba osób, które otrzymały awans pow. 150 zł z okazji Dnia Służby Celnej[/FONT]
[FONT=&quot]Kadra kierownicza [/FONT]
[FONT=&quot]Osoby uprawnione do podwyższenia uposażenia [/FONT]
[FONT=&quot]Procentowy udział [/FONT]
[FONT=&quot]Kwota [/FONT]
(tabelka)

2.Środki powinny być przeznaczone na podwyższenie uposażenia zasadniczego dla funkcjonariuszy wykazujących się nienaganną postawą, wiedzą fachową i jej praktycznym wykorzystaniem na stanowisku pracy oraz zaangażowaniem i dyspozycyjnością.

Na oryginale podpis:
Dyrektor Izby Celnej w Łodzi
[FONT=&quot]Dorota Kędzierska[/FONT]

Bleck dzek, wklej na te strone komunikat z narady kadry kierowniczej z tego roku. Tam wyraźnie podali, że nie dają sobie rady z firmami które korzystaja z wykwalifikowanej pomocy prawnej. Czy chodzi tu o Jajcka K. ? Jednocześnie mam pytanie do wszystkich, czy w związku z tym, że sobie nie radzą to należy im się jakaś kasa extra. Przeciez to jest chore. Ci co na dole zapierdzielaja w WZP, SNP,oddziałach, akcyzie są traktowani jak podludzie. Nie wiem Jajcku imienniku naszego Jajcka czy nie należy wystąpić do Jajcka Kaplicy coby zrobił z tym porządek. W normalnej firmie specjalista od doręczeń zastępczych co nie potrafi dobrze czyli skutecznie zakończyć postępowania zostałby wypierdolony z roboty następnego dnia. U nas dostanie kasę ekstra mimo, że na konto urzędu nie wpływają miliony złotych. Oni uważają, że jak im się w kwitach zgadza to jest to powód do dumy i nagród. To tak jak kontrola wewnętrzna co zawsze stwierdza, że wszystko jest zgodne z przepisami. Tylko to że kasa się nie zgadza to ch..j. No i stawianie na piedestale tych co w miarę dobrze wykonuja zadania. Przecież to jest ich obowiązek za który dostają dobrą kasę a nie powód do dodatkowego wynagradzania. No i wreszcie po ch..j nam tylu dyrektorów, naczelników co nic nie mogą.A właśnie ta ekipka wysysa kasę z listy płac.Sądzę ,że po PIP przyda się NIK i prokuratura w sprawie zorganizowanej grupy co żeruje na budżecie izby
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry